dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1

    Domyślnie Ytong Multipor

    Witam!
    Czy ktoś już używał Ytong Multipor do docieplania ściany?
    A może ma ktoś jakieś inne doświadczenia?
    pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

  2. #2

    Domyślnie

    Widzę że jest to jeszcze zbyt świeży temat w naszym budownictwie. Ale jednak jak ktoś będzie chciał się podzielić swoimi doświadczeniami to bardzo chętnie o nich przeczytam

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylwekkk
    Widzę że jest to jeszcze zbyt świeży temat w naszym budownictwie. Ale jednak jak ktoś będzie chciał się podzielić swoimi doświadczeniami to bardzo chętnie o nich przeczytam
    To nie jest "świeży" temat tylko drogi temat. Chyba nie jest to na razie alternatywa dla czegokolwiek. No może dla szkła piankowego
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  4. #4

    Domyślnie

    hehe chyba jak każda nowość jest droga ale na tym forum widziałem już ludzi którzy różne drogie rzeczy stosowali więc pytam

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar viperolo
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    267

    Domyślnie

    witam

    mam w planach zrobic mur z Ytonga 30 lub 36,5 i na to multipor i wcale nie jest tak strasznie drogi,pewnie że droższy niż styropian,ale ocieplanie styropianem to nie jest najlepszy pomysł
    MIESZKAMY!!!

  6. #6

    Domyślnie

    Witam!
    z tego co widać będzie Pan prekursorem który naklei na swoją ścianę multipora. Bardzo bym prosił o jakąś relacje jak nędzie pan to wykonywał( może jakieś zdjęcia) i później jak to się sprawdza. osobiście też nie jestem zwolennikiem styropianu. Narazie mam a raczej jestem w trakcie budowy domu z ytonga 36,5 i usłyszałem nie dawno właśnie o multiporze dlatego stąd moje pytanie oten materiał
    pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Ten sie zastanawiałem, ale www.bruk-bet.pl zrobiła bloczek 40cm (lambda 0.075) i już jesteśmy blisko ciepłej sciany. Teraz albo czekać kiedy zrobią szersze bloczki (np. 4, albo grubo otynkować tynkiem na bazie perlitu.
    Pasywny - może się uda.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzegorzPN
    Ten sie zastanawiałem, ale www.bruk-bet.pl zrobiła bloczek 40cm (lambda 0.075) i już jesteśmy blisko ciepłej sciany. Teraz albo czekać kiedy zrobią szersze bloczki (np. 4, albo grubo otynkować tynkiem na bazie perlitu.
    To brzmi zbyt ładnie żeby było prawdziwe. Wytrzymałość 2 Mpa przy gęstości 250kg/m3. Ściana 40 cm o współczynniku U 0,19. Lepsze współczynniki niż ytong. Aż nierzeczywiste. Ciekaw jestem ile to kosztuje.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  9. #9

    Domyślnie

    jade z katalogu:
    Gęstość 300kg/m3
    bloczek 30 - za m2 wychodzi 105,39pln netto
    bloczek 36,5 - za m2 130,07 pln netto
    bloczek 40 - za m2 wychodzi 142,74 pln netto

    Mam katalog z Budmy.
    Pasywny - może się uda.

  10. #10

    Domyślnie

    Takie obliczenia poczyniłem:
    1 m2 ściany z Ytong 350, gr 20cm (przez analogię) kosztowałby 72,13pln netto.
    1m2 izolacji z Ytong Multipor (gęstosć 115) gr 20 kosztuje 216,1pln netto.


    Czyli multipor, w którym jest 1/3 surowca Ytong 350 kosztuje 3 razy więcej niż tenże bloczek. Hmm.

    Tyle sie nauczyłem, że firma ma przychód jak sie towar sprzedaje, a nie kiedy jest w magazynie i ma tylko przylepioną cenę, ale to nie mój biznes...
    Pasywny - może się uda.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzegorzPN
    Takie obliczenia poczyniłem:
    1 m2 ściany z Ytong 350, gr 20cm (przez analogię) kosztowałby 72,13pln netto.
    1m2 izolacji z Ytong Multipor (gęstosć 115) gr 20 kosztuje 216,1pln netto.


    Czyli multipor, w którym jest 1/3 surowca Ytong 350 kosztuje 3 razy więcej niż tenże bloczek. Hmm.

    Tyle sie nauczyłem, że firma ma przychód jak sie towar sprzedaje, a nie kiedy jest w magazynie i ma tylko przylepioną cenę, ale to nie mój biznes...
    Jakoś nie bardzo wierzę w tą izolacyjność przy takiej gęstości. Multipor ma taką samą ale gęstość 2 razy mniejszą przez co nie jest surowcem na ściany konstrukcyjne i inne. Im się udało?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  12. #12

    Domyślnie

    Multipor ma lepszą izolacyjność. Lambda 0.045.
    Bruk-bet (300) - lambda 0.075.
    Ytong 350 - lambda 0.095

    A więc możliwe
    Pasywny - może się uda.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzegorzPN
    Multipor ma lepszą izolacyjność. Lambda 0.045.
    Bruk-bet (300) - lambda 0.075.
    Ytong 350 - lambda 0.095

    A więc możliwe
    Faktycznie Już wiadomo skąd ta cena.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  14. #14

    Domyślnie

    hm z tego co wiem to jest ytong energo 48 cm. współczynnik przenikania ciepła u 0.19. Ale z tego co wiem to na kązdego ytonga w przyszłości można przykleić multipora a nie wiem jak to by było z przyklejeniem multipora na bloczki z brukbetu. Z tego co wiem to cieplejsze jest 48 cm niż 40cm.

  15. #15

    Domyślnie

    surowiec ten sam - brukbet ma 25 cm wysokości, multipor 20. Taka rożnica.

    Ps. A co myślisz, że multipor stanieje? Wg mnie prędzej konkurencja coś wymysli
    Pasywny - może się uda.

  16. #16

    Domyślnie

    hm coś mi tu nie gra. piszecie że brukbet zrobił ciepły bloczek 40 cm. a multipor to taka cienka płytka (cieńka - pojęcie względne) o długości 60 cm, szerokości 39cm, i różnej grubości. a jeżeli chodzi o sam bloczek to jest Ytong Energo 48 cm i jak do tego się doklei multipor (co wydaję mi sie przesadą) to wychodzi niski współczynnik. więc nie wiem dokładnie o czym piszesz czy multiporze czy ytongu. nie wiem czy stanieje ale jest to jakaś alternatywa dla styropianu i dopóki konkurencja nie wymyśli czegoś podobnego to byli by głupi obniżając cene. bo jeżeli ktoś nie chce styropianu ani wełny a chce multipora to zapłaci taką cenę, a pozatym to cena cennikowa od której można uzyskać stosowny rabat pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylwekkk
    hm coś mi tu nie gra. piszecie że brukbet zrobił ciepły bloczek 40 cm. a multipor to taka cienka płytka (cieńka - pojęcie względne) o długości 60 cm, szerokości 39cm, i różnej grubości. a jeżeli chodzi o sam bloczek to jest Ytong Energo 48 cm i jak do tego się doklei multipor (co wydaję mi sie przesadą) to wychodzi niski współczynnik. więc nie wiem dokładnie o czym piszesz czy multiporze czy ytongu. nie wiem czy stanieje ale jest to jakaś alternatywa dla styropianu i dopóki konkurencja nie wymyśli czegoś podobnego to byli by głupi obniżając cene. bo jeżeli ktoś nie chce styropianu ani wełny a chce multipora to zapłaci taką cenę, a pozatym to cena cennikowa od której można uzyskać stosowny rabat pozdrawiam
    Ytong Energo 48cm ma lambde 0.095.
    Bruk bet 40cm ma lambde 0.075 - czyli wskaznik "u" maja podobny
    Rozwiązanie: Bruk Bet 40cm + Multipor 10cm.
    Rozwiązanie: Bruk Bet 40cm + 10cm wełny
    Rozwiazanie: Bruk bet 40cm i czekac az multipor stanieje, czyli jak konkurencja zrobi cos podobnego
    Pasywny - może się uda.

  18. #18

    Domyślnie

    hm faktycznie jest to ciepły materiał ale z bardzo delikatnej odmiany. ciekawe jak tam z tolerancją wymiarową??nasuwa mi sie teraz pytanie skoro jest to materiał ciepły i buduje się z nich ściany jednowarstwowe to po co kleić na to docieplenie w jakiejkolwiek postaci?? skoro chcemy mieć jeszcze cieplejszą ściany to postawmy ją z byle jakiego bk i dokleimy 20 albo więcej cm docieplenia? nie jest tak??

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylwekkk
    hm faktycznie jest to ciepły materiał ale z bardzo delikatnej odmiany. ciekawe jak tam z tolerancją wymiarową??nasuwa mi sie teraz pytanie skoro jest to materiał ciepły i buduje się z nich ściany jednowarstwowe to po co kleić na to docieplenie w jakiejkolwiek postaci?? skoro chcemy mieć jeszcze cieplejszą ściany to postawmy ją z byle jakiego bk i dokleimy 20 albo więcej cm docieplenia? nie jest tak??

    Ooo sorry, myślę o swoim projekcie. NA wątku o płycie fundamentowej pokazałem koncepcje płyty betonowej, na której stawiam od razu ściane z ciepłych BK. Chodzi o to, żeby ściana nie przejmowała dużo ciepła z pomieszczeń i nie odprowadzała go fundamentu betonowego.

    POza tym ciensza izolacja z wely/multiporu jest latwiejsza i tansza do zamocowania. Różnica cenowa między BK 36 a 40cm nie jest wielka, a różnica w cenie izolacji jest spora, bo dochodzi kwestia montażu grubych płych albo montażu dwóch warstw (np. po 10cm).

    Mówiąc szczerze zastanawiałem się nad domem z litego drewna + ocieplenie(www.konsbud.com.pl), ale mam myszy na działce, obok pola pszenicy. Moja dziewczyna sie boi
    Pasywny - może się uda.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Też zmieniłem zdanie. Chciałem jednowarstwowy solbet ale po zastanowieniu i poczytaniu tego forum stwierdziłem że ściana to ściana. Ma być ciepła a u mnie musi być bardzo ciepła bo będę grzał elektryką. Budując z BK gr 24 cm i obkładając to 20 cm styropianem uzyskam ścianę o współczynniku U ok 0.17. Czyli cieplejszą niż jakakolwiek 1 warstwowa. Jej cena kompletna jest o 1/3 niższa niż jednowarstwowa z solbetu 36 cm nie mówiąc o ytongu czy grubszej. Generalnie najlepszy chyba stosunek jakości do ceny miałaby ściana z betonu gr 15 cm + 20 - 25 cm styro. Niestety taką ścianę mozna tylko wylać sobie samemu. Nikt takich nie robi za cenę która byłaby do zaakceptowania. Nie opłaca się.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony