dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Linia energetyczna SN 15KV

    W jakiej minimalnej odległości od linii SN 15 kV można usytuować budynek mieszkalny? W zakładzie energetycznym jeden facet powiedział, że "polskiej normy to on na pamięć nie zna" i ciepnął słuchawkę.

  2. #2

    Domyślnie

    moze tutaj cos znajdziesz:
    http://www.abc.com.pl/serwis/du/2002/0690.htm

    ale wydaje mi sie ze nie wolno budowac jedynie pod linia SN15 a normy nie przewiduja minimalnej odleglosci od niej. moge sie jednak mylic. szukam jenak dalej bo to troche mnie tez dotyczy

  3. #3
    Hansik
    Guest
    Hansik

    Domyślnie

    Z tego co mi wiadomo, to jakieś 4m

  4. #4

    Domyślnie

    Chyba 1 metr od napowietrznej i 5 od ziemnej; może w Urzędzie Regulacji Energetyki Ci powiedzą.

  5. #5

    Domyślnie

    Wiadomość z listopada 2003 (nie wiem, może coś się zmieniło?) 5 metrów od rzutu linii może znajdować się budynek. Tylko czy naprawdę chcesz chodzić pod lekko "buczącą" linią? Niby wszyscy fizycy mówili mi, że nie ma żadnego zagrożenia (chciałam nabyć taką działkę z linią SN) ale panowie w elektrowni skutecznie mi to odradzili. Działki nie kupiłam.
    pozdrawiam

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Mnie dwa lata temu Zakład Energetyczne zezwolił na budowę 6m od linii SN.Teraz mieszkam i nic nie "buczy"

  7. #7

    Domyślnie

    A tak przy okazji tematu energetycznego, jakie dokumenty trzeba dołączyć do wniosku o wydanie wraunków przyłączenia do sieci i w ilu egzemplarzach? Aha, mapę sytuacyjno-wysokościową już mam.
    Pzdr. Darex

  8. #8
    aliali
    Guest
    aliali

    Domyślnie

    7 metrów od osi linii i nie trzeba nic uzgadniać. Poniżej tej wartości potrzebne są uzgodnnienia z ZE. Zależy czy zbliżenie będzie dachem, balkonem czy inną częścią budynku. Przepisy dopuszczają budowę także pod linią i nie są to problemy promieniowania tylko zachowania odpowiednich odległości i obostrzeń linii.

  9. #9

    Domyślnie

    kurde
    kazdy podaje inne odleglosci ale nie podaje "podstawy prawnej". czy kazdy z was czyta ustawy z roznych panstw czy w kazdym wojewodztwie jest inaczej (tak jak w pewnych stanach)?

  10. #10

    Domyślnie

    Ja w warunkach zabudowy dostałem obowiązek konsultacji w ZE odległości, dostałem 5,1 m od czynnej linii 15 kV, w opini ZE powołał się na Polską Normę PN-E-05100-1
    jest rozporządzenie z 28.03.1972 r. Dz. U. 13 poz 93 z 1972 r. - 5 m
    Ten dom buduję dla przyjaciela.

  11. #11

    Domyślnie

    Właśnie dzwoniłem do ZE i mi powiedzieli, że nie może być mniej niż 6 m od linii. Odległość ta może być zmniejszona ale muszą wykonać jakieś tam badania, czy nie ma kolizji jakiejś tam.
    Niech się mury pną do góry ...

  12. #12

    Domyślnie

    Pofatygowałem sie do Zeork-u, żeby ustalić jakie dokumenty sa niezbędne do złozenia wniosku o wydanie warunków przyłącza. No i facet (całkiem sympatyczny) wysłał mnie w pola żebym spisał numery najblizszego słupa niskiego napięcia i umieścił w podaniu. Czyżby nie można było tego zrobić w oparciu o ich dokumentację techniczną? Aha za złożenie podania od razu trzeba wybulić 120 zł.
    Pzdr. Darex

  13. #13

    Domyślnie

    te 120 zł zaliczają na poczet opłaty przy podpisaniu umowy.
    Ten dom buduję dla przyjaciela.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony