dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    ekii
    Guest
    ekii

    Domyślnie Szeregówka - czy to drogo ?

    Witam. Ponieważ znów powiększyła nam się rodzinka, chcielibyśmy tez powiększyć nasze malutkie mieszkanko. Nasze intensywne poszukiwania nic nie dają, ceny mieszkań na rynku wtórnym są kosmiczne. Trafiliśmy na ogłoszenie sprzedaży szeregówek w stanie surowym zamkniętym w cenie 1100zł za m 2 . W sumie za 111m 2 plus garaż plus 2,5 ara zamknie się w 180tys. Czy to jest drogo ? Nie wiem tez jaką kwotę poniesiemy za wykończenie , oczywiście najskromniejsze . Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie ? napiszcie jak to było u Was ?

  2. #2

    Domyślnie

    Myslę że warto, cena jest bardzo OK.
    Ale - ja niedawno oglądałam budowę - domek w stanie surowym zamkniętym (z oknami) bez instalacji z działką 1000 m2 kosztował 155 tys - był sprzedawany dokładnie po kosztach. Wykonawca złożył ofertę na 62 tys na wykonczenie pod klucz z podłogami. Czyli całość razem z działką i uzbrojeniem zamknęłaby się w 22 tys. Może pokuś się o budowanie na większej działce niż 2,5 ara? Zależy jeszcze gdzie mieszkasz, ale nie sądzę żeby to było bardzo duże miasto, cena jest zbyt atrakcyjna.

  3. #3

    Domyślnie

    Oczywiście chodziło mi o 220 tys a nie o 22 tys!

  4. #4

    Domyślnie

    Wydaje sie tanio - aż podejrzanie. Dobrze by bylo znależć niewykonczony taki dom i dobrze go z jakimś budowlańcem obejrzeć - jakie izolacje, z czego ściany, co do poprawki, albo wymiany. Zeby nie bylo niespodzianek
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

  5. #5

    Domyślnie

    Nie wiem co prawda gdzie to jest, ale ja wolałabym się budować. Za to co dołożysz na wykończenie będzie jak w sam raz. Oczywiście jeszcze koszt działki ale to nie musi być w najdroższej dzielnicy tylko w "gminie". Szeregowiec ma masę wad a ogródek wielkości chustki do nosa to tak jakby go wcale nie było.

    Pozdrawiam.

  6. #6

    Domyślnie

    Dołączam się do forumowiczów i przyjzałabym się ofetom z domkami do wykończenia. Wiem, że można taki kupić za ok 150tys

  7. #7

    Domyślnie

    Witaj!
    Jeżeli chodzi o szeregowce, to mogę Ci powiedzieć, że ja w grudniu kupiłem segment 220m2 z rynku wtórnego w niezłej dzielnicy, ze wszystkimi mediami miejskimi, stan zamknięty + elektryka i wod-kan. za 180k.
    Mówiąc szczerze szukałem mniejszego, ale w Łodzi jest to duży problem. Wykończenie "na gotowo", absolutnie ze wszystkim kosztować mnie będzie ok. 160k z szafami wbudowanymi i kuchnią, więc jest szansa, że przy rozsądnym gospodarowaniu Twoim budżetem wykończysz się za mniej więcej 50-60% tej kwoty (mniejszy metraż, ale pewne rzeczy nie zależą od metrażu, jeżeli masz meble to też koszt Ci spadnie).
    Moim zdaniem propozycja, jak za segment od developera (?) jest atrakcyjna, w Łodzi segment od developera ok. 150m2+garaż, to wydatek ok. 330k.

    Miłej "walki" na budowie - ja się już trochę zahartowałem

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony