dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 93 z 93
  1. #81
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    zatem rabata będzie "kwaśna"... zawsze przez okno w kuchni chciałam widziec jakies pięknie kwitnące drzewka.... po zapoznaniu się z repertuarem takowych zmuszona byłam zrezygnować z glogów... doszłam do przekonania, że choćsą piękne tojednak za wielkie .... i zasłonią mi cały widok z okien... stanęło na magnoliach

    Ponieważ mam bardzo mocne południowo-zachodnie wiatry, dwa młode drzewka zostały obsadzone szmaragdami, które mają na celu dać im nieco ochrony. Przed magniliami pojawiły się Rh i azalia. Te również zostały tak posadzone by miały półcień od żywotników Na rogu zjawił się też migdałek, który stoi dokładnie na zakręcie i swoją koroną zasłaniawidok na śmietnik

    obecnie rabata ma jakieś 2/3 zaplanowanej głębokości i czeka jeszcze na ściółke z kory...a reszta nasadzeń pojawi się po ułożeniu kostki brukowej.... gdzieś na jesieni




  2. #82
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Za blisko posadziłaś magnolie żywotników. Te drzewka z czasem mają ponad 2 m średnicy. Smaragd też ma z 1 m średnicy po 10 latach.

  3. #83
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    seriooooo ????????????

    kurde bo ja je sadziłam książkowo... w katalogu roślin (katalog związku szkółkarzy polskich) napisali, ze sadzić co 0,5-0,6 m i tak są posadzone !

    To sa szmaragdy marketowe kopane z gruntu... licze się z tym, że moze sie okazać że padną... wiec może niech zostaną? choć na ze 3 lata by młode teraz magnolki się zadomowiły i zaaklimatyzowały do miejsca....

    ma to sens?

  4. #84
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Smaragdy na żywopłoty rzeczywiście sadzi się gęsto, by szybko stworzyły zieloną ścianę.

  5. #85
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    hm... to może ich nie przesadzać.... bardzo mi zależy na magnoliach a boje się zimowych wiatrów... co prawda na fotce widac, ze od siąsiadów skąd mi głównie wieje mam drewnianą zapore... ale nie sądze by to starczyło....

  6. #86
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    Mineło 3 miesiące... i widac już pierwsze zmiany w ogrodzie







    rabata oddzielająca przedogródek od części wypoczynkowej z grilem, parasolem, placem zabaw z basenem i miejscem na gre w piłke...



    a tu ta część wypoczynkowa....



    i z drugiej strony



    tuż obok parasola widac już zasadzone płożące jałowce - to one będą wyznaczały granice ravaty a wypełnienie będą stanowiły wrzosy - i rośliny cebulowe...

    tutaj lepiej widać
    Ostatnio edytowane przez nitubaga ; 08-08-2010 o 10:56

  7. #87
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    Elfir - co oprócz wrzosów można posadzić? zrobiłam badanie PH ziemi - wyszło mi, że jest lekko kwaśna... czy wrzosy wiosną jakos wyglądają? wiem, że trzeba poobcinać przekwitnięte kwiatostany... dlatego myśle dac tam cebulowe by to nieco ożywić przez całe lato... ale moze coś jeszcze można tam dać?

  8. #88
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wrzośce, brukentalie, szczodrzeńce, janowce, modrzewnice. Ale wrzosy lubią zdecydowanie kwaśną glebę a nie lekko kwaśną.

    W tej chwili masz bardzo gęste nasadzenia. Myślę, że za 5 lat będziesz zmuszona przesadzać lub usuwać część roślin.

  9. #89
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    dzięki

    na usuwanie roślin jestem nastawiona... po prostu teraz mam za cel się odsłonic od ulicy, a jako że rośłiny są młode to zajmie im to kilka lat.

    Rabata od ulicy w zbliżeniu wygląda tak:



    są to azalie, berberysy, żylistki, budleje, borówki i rh... wszystko kiedyś urośnie, ale to jeszcze ciut.... zależy mi właśnie na szczelnej acz niezbyt wysokiej zabudowie ogrodzenia... wystarczy mi ok 1,5m wysokości.

    Dodatkowo mam porobione siatki które będą służyły jako podpory dla pnączy.



    Głównie stawiam na miliny, róże i wiciokrzewy, niestety nie mam ręki i pewnie warunków glebowych do powojników... taką siatke widac za budleją, jest tam maluteńki milin
    Ostatnio edytowane przez nitubaga ; 08-08-2010 o 12:17

  10. #90
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar olorobal
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Potrzebuję pomocy. Szukam iglaka takiego pokroju


    Tylko żeby urósł max 3 metry.
    Ziemię mam piaszczystą, stanowisko słoneczne.

  11. #91
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jodła Abies lasiocarpa "Compacta", Picea glauca "Conica" - po 30 latach będzie miał 3 m.

  12. #92

  13. #93
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    No to wróciłam

    Minął rok, a nawet więcej. Ogórd na ten moment skończony. Następna rewolucja nastąpi pewnie za kilka lat kiedy wyleci plac zabaw pociech.

    Czas na fotki

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony