dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 58 z 58
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Montek odszedł w niebyt

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    montek mot... twoja fuc.. gdzie my teraz takie dobre rady dostaniemy

  3. #43

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0219.jpg
Wyświetleń:	229
Rozmiar:	34,7 KB
ID:	181120Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0230.JPG
Wyświetleń:	247
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	181121Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0224.JPG
Wyświetleń:	212
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	181122Moja samoróbka w ok 10 minut puszcza a pociągło z 8C do ponad 42C przy -10C powietrza Wprawdzie nie ma śniegu tylko szron ale ze śniegiem jest łatwiej jak ze szronem . Snieg szybciej zjeżdża z paneli niż szron
    Ostatnio edytowane przez Adik50 ; 03-04-2013 o 20:03

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Te baniaki fajnie wyglądają

    Jak na starych liniach SN izolatory - na włoskich filmach często widac

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    No to jak to tyle pociągło to można by chałupkę nieźle ogrzać sądząc po powierzchni i wspaniałuch osiągach.
    gentoonx napisał:
    Te baniaki fajnie wyglądają
    Oj tam oj tam, czepiasz sie. To są odpowietrzniki.

  6. #46

    Domyślnie

    To są łapacze piorunów- to takie wspomaganie jak pochmurno a jest burza Już ich nie ma Z nimi łatwiej się odpowietrzało układ [ automatycznie ] teraz gorzej spełniały też jako naczynia wyrównawcze . Nie da się dogrzać domku bo ciepło potrzebne do cwu ledwo grzeje bo słonka mało Gdyby słonka zimą było tak chociaż co 2- 3 w tyg. dni to może bym machnoł jeszcze kilkanaście sztuk Dachu mi nie braknie ale niestety słonko 1 dzien na tydzień więc lipa
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0311.JPG
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	181371  
    Ostatnio edytowane przez Adik50 ; 05-04-2013 o 15:51

  7. #47
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar dublic
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    4

    Domyślnie

    A jak często warto wymieniać płyn w kolektora ? Czy to daje jakąś różnice w nagrzewaniu ?

  8. #48

    Domyślnie

    Bierzesz próbke w butelke z plastyku ładujesz do zamrażalki jak jest lód to wymieniasz jak jest płyn to nie wymieniasz jedziesz dalej aż gwizda

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał dublic Zobacz post
    A jak często warto wymieniać płyn w kolektora ? Czy to daje jakąś różnice w nagrzewaniu ?
    W nagrzewaniu praktycznie nic nie daje. Płyn się wymienia tylko po to aby nie podniosła się jego temperatura krzepnięcia (np. po przegrzewaniu glikolu). Są instalacje co mają po 7 lat i nie ma konieczności wymiany płynu. Sam płyn z siebie zbyt mocno się nie degraduje. Najgorsze są przypadki jak są braki w odbiorze ciepła i instalacja się przegrzewa.

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Bada się również pH płynu.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    Bada się również pH płynu.
    Myślisz, że skwaśnieje?

  12. #52
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    petern

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-020
    Posty
    2

    Domyślnie

    T2 i T4 to chyba zależy od tego jak Ci firma czujniki podłączyła. U mnie T2 to spód zbiornika, a T4 góra zbiornika. Robiła mi to firma soleko ze strony www.kolektory.com

  13. #53

    Domyślnie

    Nie zależy od tego jak ci firma czujniki podłączy, bo w sterowniku się ich nie definiuje. T2 to T2 a nie T3 lub T4. Poza tym firma soleko nie montuje Hewalexa... znów ukryta reklama a admin śpi...

  14. #54
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    petern

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-020
    Posty
    2

    Domyślnie Kolektory próżniowe w zimę

    Cytat Napisał rafałek Zobacz post
    Wczoraj się zmobilizowałem i zabrałem za odśnieżenie kolektorów - udało mi się tylko odkryć 1/3 jednego panelu. Dziś patrzę i oczom nie wierzę - na dachu na kolektorze mam 40 stopni za oknem -6 w słońcu, -10 w cieniu. Znalazłem długą łatę i odśnieżyłem całość. Ciekawe jaka temperatura będzie jutro bo dziś już słoneczko się chowa.
    A jak się nagrzewają kolektory u Was? Czy to wystarcza do lekkiego podgrzania wody?
    Jeżeli chodzi o te próżniowe tubowe kolektory to jest to możliwe. Warunkiem jest dobrze trzymająca się w tych rurach próżnia. Niestety często ta próżnia się rozszczelnia. Przy płaskich tego problemu nie ma, ale jednocześnie mają one też gorsze uzyski w zimę.
    U mnie w ostatnią zimę miałem przy mrozie czasami nawet 50 stopni na kolektorach. Ale że dzień krótki, słońca mało i duże straty na rurociągu to wodę mi zdążyło podgrzać zaledwie do 30 paru stopni. Ciekawe tylko co będzie z tymi kolektorami po kilku zimach, czy nadal będą tak grzać? Ja osobiście posiadam apricus od soleko. Na razie jest dobrze, nawet bardzo dobrze... ale zobaczmy co będzie za lat kilka

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał petern Zobacz post
    Warunkiem jest dobrze trzymająca się w tych rurach próżnia. Niestety często ta próżnia się rozszczelnia. Przy płaskich tego problemu nie ma, ale jednocześnie mają one też gorsze uzyski w zimę.
    No patrz, u Ciebie często roszczenia się próżnia? To widocznie masz do bani kolektory. Ja przerzuciłem już parę wagonów tych rur i próżnię straciły tylko jak gdzieś grzmotnąłem taką rurą.
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał petern Zobacz post
    Jeżeli chodzi o te próżniowe tubowe kolektory to jest to możliwe. Warunkiem jest dobrze trzymająca się w tych rurach próżnia. Niestety często ta próżnia się rozszczelnia. Przy płaskich tego problemu nie ma, ale jednocześnie mają one też gorsze uzyski w zimę.
    U mnie w ostatnią zimę miałem przy mrozie czasami nawet 50 stopni na kolektorach. Ale że dzień krótki, słońca mało i duże straty na rurociągu to wodę mi zdążyło podgrzać zaledwie do 30 paru stopni. Ciekawe tylko co będzie z tymi kolektorami po kilku zimach, czy nadal będą tak grzać? Ja osobiście posiadam apricus od soleko. Na razie jest dobrze, nawet bardzo dobrze... ale zobaczmy co będzie za lat kilka
    Jak znajdę zdjęcie to ci zamieszczę jak mi płaskie w środku lutego grzały do 55*C (3 płaskie i 300l zbiornik)

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    Jak znajdę zdjęcie to ci zamieszczę jak mi płaskie w środku lutego grzały do 55*C (3 płaskie i 300l zbiornik)
    Nie szukaj, to reklama.
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

  18. #58

    Domyślnie

    Ok, nie ma sprawy. Nie zależy mi sprzedaży akurat tego co mam bo tym nie handluję. W ogóle nie handluję

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony