dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie jak dobrze zrobić izolację akustyczną ścianki działowej???

    Witam. Mieszkam w bliźniaku i moja sypialnia oddzielona jest od łazienki sąsiada 24 cm ścianką wykonaną z BK. Ja po swojej stronie mam tynk gipsowy, on karton-gips. Dwa lata wytrzymałem ale teraz powiedziałem "dość"wszystkim odgłosom dochodzącym z ich WC, wanny, umywalki, suszarki, pralki a przede wszystkim pieca dwufunkyjnego. Wisi on na ścianie zaraz za moją głową... Prawie każde uruchomienie i praca pieca jest dla mnie słyszalne. Teraz kiedy temperatury na zewnątrz sięgają u nas do -25 stopni piec sąsiada włącza się i wyłącza średnio co 5 minut (nie ma żadnego sterownika, a człowiek który tam teraz mieszka nie chce go kupić - tylko wynajmuje bliźniak i za gaz nie płaci, płaci jego firma)...
    Chcę się od sąsiada odizolować akustycznie. Jak to najlepiej zrobić? Mam do dyspozycji 10 cm głebokości, wełnę która mi została z ocieplenia poddasza, styropian pozostały z wylewek (5cm) i profile z konstrukcji stropów podwieszanych. Jesli ktoś to już robił i mu wyszło niech podzieli się wskazówkami. Kto tego nie robił a myśli, że wie jak niech też dorzuci swoje uwagi. Bardzo proszę o pomoc bo zbliżają się ferie i krótki urlop i chciałbym to zrobić...

  2. #2
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    http://allegro.pl/item889174515_pian...jaca_60mm.html

    z takiego materiału studia muzyczne korzystają

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki za linka...musiałbym wydać około 450 zł za te pianki na moją ścianę a oprócz tego jakoś to schować...najlepiej pod karton gipsem...
    ale czy to jest lepsze niż wełna? w którą stronę ułożyć kolce? czy to działa w obydwie strony czy tylko w jedną?

  4. #4
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    odpowiedz masz w linku Pytanie lepsze studia muzyczne to dość głośne obiekty więc jak by wełną mogli to wyciszyć to by zastosowano wełnę ale odpowiednio też trzeba zamocować piankę czytaj link i znajdz w necie dokładną instrukcję montażu

  5. #5
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    podpowiem Tobie tak czy wiesz ile mocy jest na przystanku woodstock to powiem to ze relacja jak jest z >Jurkiem Owsiakiem to jest do tego przystosowane pomieszczenie w którym jest wygłuszone tą pianką a powiem ze byłem tam i naprawdę jest to wytłumione

  6. #6

    Domyślnie

    Te pianki służą głównie do poprawy akustyki pomieszczenia (redukcji odbić), a nie do wyciszania.

  7. #7
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz
    Te pianki służą głównie do poprawy akustyki pomieszczenia (redukcji odbić), a nie do wyciszania.


    muchenz a sprawdzmy to wytłum scianę taką gąbką a drugą nie wyciszaj ustaw w pokoju osobę do sprawdzenia różnicy rozbiegnij się i wytnij barana w sciane i zobaczysz jaka jest różnica między akustyką a wyciszeniem > Jak najbardziej zgadzam sie z tym ze to jest stosowane w studiach muzycznych jako izolator do poprawy jakości nagrań ale i też do wytłumienia dzwięków dochodzących z zewnątrz

  8. #8

    Domyślnie

    We wspólnej ścianie są schowane rury sąsiada: do pieca, do umywalki i do WC. Mój piec jest tylko na mojej ścianie więc sąsiad nic nie słyszy. Poczekam jeszcze do 15 lutego i biorę się do roboty korzystając z rady kolegi z posta powyżej...chyba, że ktoś coś chce dodać...

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    Dlaczego ściana g-k nie pomogła?


    Zbudowałem ścianę z płyt gipsowo-kartonowych, ale nie rozwiązało to problemu z hałasem. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: przegroda została źle zbudowana, ale rozwiązanie problemu jest już bardziej skomplikowane.

    Postaramy się odpowiedź dlaczego tradycyjne metody suchej zabudowy nie zawsze pomogą w izolacji od sąsiada.

    1. Konstrukcja to podstawa. Jeżeli konstrukcja opiera się bezpośrednio na ścianie (obojętnie czy drewniana, czy aluminiowa), to mamy gwarantowany brak poprawy. Wszelkie drgania ściany, które są powodem hałasu po naszej stronie mieszkania, przenoszą się w dalszym ciągu przez konstrukcję.
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    2. Brak dodatkowej konstrukcji. Ze względu na brak miejsca w pomieszczeniu, niektóre osoby decydują się na przykręcenie płyty bezpośrednio do ściany. O ile jest to ścianka g-k to OK, taki zabieg pomoże. Zosrtanie zwiększona masa drgającej przegrody, będzie trochę lepiej. Jednak nie ma co liczyć na ciszę w pokoju po zamontowaniu płyty bezpośrednio na ścianie betonowej/ceglanej. Można jeszcze pokusić się o stworzenie tzw. przegrody rezonansowej, gdzie przed przykręceniem płyty do ściany (beton) daje się dodatkową, miekką warstwę. Nie jest to jednak rozwiązanie uniwersalne. Zdarza się bowiem, że taka przegroda w jednym zakresie częstotliwości poprawi izolacyjność naszej ściany, ale pogorszy w innym.

    3. Dużo, dużo, dużo... wełny. Wcale nie. Jest ona bardzo ważna, ale jako jeden z elementów kompletnej zabudowy. Służy do zwiększenia chłonności dźwięku wewnątrz przegrody. Sama w sobie nie jest skuteczną barierą dla hałasu. Dlatego przy standardowych zabezpieczeniach antyhałasowych 50 mm wełny wystarczy.
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    . Krawędzie ścian. Warto przywiązać tutaj szczególną uwagę, aby szczelnie zamontować naszą nową konstrukcję. W przeciwnym razie ochrona przeciwdźwiękowa nie zadziała. Jednak warto pamiętać, aby uszczelnienia były "miękkie" tzn. aby zapobiegały przenoszeniu się drgań pomiędzy stykającą się ścianą do naszej przegrody.

    5. Klasyczna zabudowa. Opiera się na konstrukcji aluminiowej lub drewnianej z podkładkami, między profile wełna i na koniec płyta g-k (zakładamy, że wszystko jest poprawnie zainstalowane). Okazuje się, że to za mało. Hałas dalej przenika zbyt wyraźnie do naszego pomieszczenia. Jedna warstwa płyty KG to za mało. Dodanie drugiej płyty (jak wspomniano w pkt.2) pomoże, ale lepszym rozwiązaniem jest:

    a) zerwanie istniejących płyt g-k i rozłożenie na konstrukcji specjalnej maty dźwiękoizolacyjnej. Na nią dopiero przykręcamy płyty.
    b) do istniejącej ścianki g-k montujemy drugą płytę g-k z użyciem substancji tłumiącej dźwięki.
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    Substancja tłumiąca dźwięki
    Green Glue to substancja, która po zastosowaniu pomiędzy dwoma płaszczyznami na ścianie, suficie, podłodze w znaczący sposób redukuje wibracje takiej konstrukcji poprzez zamianę drgań w ciepło. Dzięki temu cała przegroda staje się skuteczniejszą barierą dla hałasu.

    .

    Green Glue stosuje się jako jedną z warstw na zasadzie "kanapki" w przegrodzie, np. w ścianie lub podłodze. Jest to zastępcze rozwiązanie do mat, płyt czy innych materiałów dźwiękoizolacyjnych. Zaletą kleju jest możliwość poprawy warunków pomieszczenia kosztem niewielkiego nakładu pracy i przede wszystkim miejsca. Produkt ten stosuje się zarówno na etapie budowy przegród oraz jako rozwiązanie do redukcji hałasu w istniejącym wnętrzu.

    nie jest to moje wiec nie pytac co jak z czym :D
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  13. #13
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    Adi po pierwszym wersie wiedziałem ze nie Ty pisałeś

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    no ja u siebie nie mam polskich znakow chociaz instalowalem ale co tam
    pozdrawiam mam nadzieje ze sie przyda
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony