dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie dachu i stropu nad pomieszczeniami użytecznymi

    Jestem w trakcie rozbudowy domu i związku z tym nasuwają mi się pytania dotyczące ocieplenia.
    Całe drugie piętro nadbudowałem z Ytonga Energo 36,5, latem ocieplam 10cm styropianem, okna mam z 3 szybami, wszystko po to aby dom był ciepły.

    Na drugim piętrze znajduje się część mieszkalna na trzecim piętrze znajduje się część gospodarcza z awaryjnym pokojem dla gości z ogrzewaniem. Pomiędzy 2 a 3 piętrem jest konstrukcja drewniana (c) gdzie planuje użyć watę 15-16cm plus 5cm (D) w przeciwną stronę. Nad 3 piętrem znajduje się dach skośny (blacho dachówka(1) łaty i kontr łaty(2), podwójna papa(3), deskowanie (3), krokwie wysokość 16cm) Chciałbym tam ocieplić watą 14cm(6), ponieważ jeśli dodam więcej waty niestety nie wyprostuje się.

    I. Czy izolacja termiczna dachu będzie wystarczająca?
    II. Jakiej wysokości powinna być wentylowana szczelina(5) dachu pomiędzy watą a deskowaniem? (2 cm?)
    III. Czy w stropie drewnianym (C) nad ociepleniem powinna być szczelina wentylacyjna, jeżeli tak to wystarczy 2cm?
    IV. Nad Ociepleniem dachu musi być szczelina wentylacyjna czy wystarczy 2cm?
    V. Jakie folie powinienem użyć pod (F) ociepleniem stropu 2 piętra, jakiej foli nad (B) tym ociepleniem , oraz jakiej foli pod (7) ociepleniem dachu i nad (4)?
    VI. Czy inne folie powinienem stosować w łazienkach i kuchni?
    Pytań sporo mam nadzieje że uda się znaleźć na nie odpowiedzi.
    Z góry dziękuję.
    Poniżej rysunek i opis które powinny zobrazować.


    1. Blacho-dachówka
    2. Łaty i kontr łaty
    3 Podwójna papa i deskowanie
    4. Folia?
    5. Szczelina wentylacyjna, ile cm?
    6. Krokwie 16 i ocieplenie
    7. Folia?

    A. Płyta osb, jakiej grubości powinna być, a może należy położyć 2 warstwy na zakładkę?
    B. Folia? Czy powinna być tam szczelina wentylacjna?
    C. Krokwie 16 i ocieplenie
    D. Ocieplenie 5cm
    F. Folia, jaka?
    G. Planuje położyć OSB ok. 12mm, co by nic nie spadło z sufitu.
    H. Karton gips

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    I. Czy izolacja termiczna dachu będzie wystarczająca?


    Te 14cm to rozumiem, że chcesz włożć między krokwie? Jesli tak to jest to za mało dla pomieszczęń użytkowych bo w zasadzie Twoją izolacją będzie drewno o grubości 14cm. Jeśli to ma być użytkowane okazjonalnie i nie ma więcej miejsca na izolację to nie ma o czym pisać.

    II. Jakiej wysokości powinna być wentylowana szczelina(5) dachu pomiędzy watą a deskowaniem? (2 cm?)


    2cm to trochę mało, ale zależy też od długości połaci oraz faktyczną wielkością tej szczeliny. Używając niektóre wełny można się spodziewać ich rozprężania po zamontowaniu co może skutecznie tą szczeliną jeszcze zmniejszyć.


    III. Czy w stropie drewnianym (C) nad ociepleniem powinna być szczelina wentylacyjna, jeżeli tak to wystarczy 2cm?


    Pomiędzy poziomami ogrzewanymi nie musi być wentylacji, ale w Twoim przypadku sprawa nie jest taka prosta. Jeśli jest możliwość jej zrobienia (nie samej szczeliny, ale wentylacji) to lepiej ją zrobić.


    IV. Nad Ociepleniem dachu musi być szczelina wentylacyjna czy wystarczy 2cm?


    Patrz punkt II.


    V. Jakie folie powinienem użyć pod (F) ociepleniem stropu 2 piętra, jakiej foli nad (B) tym ociepleniem , oraz jakiej foli pod (7) ociepleniem dachu i nad (4)?

    W F folia paroizolacyjna, Nad B żadna. 7 folia paroizolacyjna, 4 żadna.

  3. #3

    Domyślnie

    Zbigmor, dziękuję za odpowiedzi, jestem w trakcie opuszczania sufitu, jak się ociepli i przewieje mi konstrukcję zabieram się za ocieplanie.

    I. Krokwie mają 16cm, na razie pomieszczenie okazjonalne/awaryjne a co czas pokaże i ile dzieci bocian przyniesie to się zobaczy.

    Na zimę włożę watę między krokwie i zobaczę co się będzie działo, ewentualnie na przyszły rok dołożę 5-10cm, wystarczy?

    II. To, jakiej wysokości powinna być wzorcowa szczelina wentylacyjna?

    III. Jeżeli nie szczelina to, o jakiej wentylacji piszesz?

    V. Wszystko jasne

    VI. Czy w łazience i kuchni powinna zostać użyta inna folia niż w pokojach?

    Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Bastorek

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Zielonka, Poland
    Posty
    399
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony