dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 689 z 833
Pokaż wyniki od 13.761 do 13.780 z 16653
  1. #13761

    Domyślnie

    Pod garaż można wyłożyć także wieniec fundamentowy albo stopy choć wylanie betonu jest najlepsze chyba. Ja właśnie będę garaż stawiam i mam zamiar wylać beton. Garaż 5x6 metrów trochę czytałam tutaj i fajnie tam piszą jak-wykonac-o-odpowiednia-wylewke-pod-garaz/
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 04-08-2017 o 12:59

  2. #13762
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar galileo87
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Kod pocztowy
    63-000
    Posty
    92

    Domyślnie

    Witam,

    Mam płytę fundamentową pod dom.
    Muszę zrobić opaskę przeciwwysadzeniową. Opaska powinna mieć 100cm, ale płyty XPS mają 125cm na 60cm, czy w takim razie wystarczy 60cm?

    pozdrawiam
    Damian
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym, 119m2 pow użytkowej+grzany garaż. Wzorowany na projekcie - Dom w rododendronach 15.
    Płyta fundamentowa 23cm z zatopionymi rurkami do podłogówki, 20cm XPS pod spodem. Ocieplenie 20cm 0,032, dach 30cm wełna 0,035. Okna 0,9 + ciepły parapet. Rekuperator + pompa ciepła powietrze woda. Wszędzie ogrzewanie podłogowe.

  3. #13763
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał galileo87 Zobacz post
    Witam,

    Mam płytę fundamentową pod dom.
    Muszę zrobić opaskę przeciwwysadzeniową. Opaska powinna mieć 100cm, ale płyty XPS mają 125cm na 60cm, czy w takim razie wystarczy 60cm?

    pozdrawiam
    Damian
    60cm to trochę mało jak by przyszły duże długotrwałe mrozy, wkop je na 120cm i będzie git albo zrób opaskę poziomą, np jedna płyta na pół - połowa pionowo jako burta, a druga połowa poziomo ze spadkiem.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  4. #13764

    Domyślnie

    Witam, ja mam takie pytanie. Budować się będę na płycie fundamentowej. Dom będzie ogrzewać PC. Oczywiście podłogówka w całym domu i tu mam dylemat.
    Część osób rozprowadza rury do ogrzewania podłogówki już w zbrojeniu płyty, cześć wylewa płytę tradycyjnie i w dalszym etapie rozprowadza podłogówkę w domu, przed wylewką. O co tutaj chodzi? Jakie są wady i zalety jednego i drugiego rozwiązania? Jak jest lepiej?

  5. #13765
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał esechiel Zobacz post
    Witam, ja mam takie pytanie. Budować się będę na płycie fundamentowej. Dom będzie ogrzewać PC. Oczywiście podłogówka w całym domu i tu mam dylemat.
    Część osób rozprowadza rury do ogrzewania podłogówki już w zbrojeniu płyty, cześć wylewa płytę tradycyjnie i w dalszym etapie rozprowadza podłogówkę w domu, przed wylewką. O co tutaj chodzi? Jakie są wady i zalety jednego i drugiego rozwiązania? Jak jest lepiej?
    Jak jest lepiej to ci nie powiem. My kładziemy podłogówke nie w płycie, a na płycie. Nie zależy nam na dużej akumulacyjności (mając podłogówkę w płycie ogrzewasz całą płytę), a wręcz przeciwnie. Mając podłogówkę w wylewce jest łatwiejsze nią sterowanie (szybciej reaguje na zmiany temp. i można zadać różne temperatury w różnych pomieszczeniach).
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  6. #13766

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    osb 22 nada się.
    BTW czemu płyta 24 cm? Masz taki projekt? jakie zbrojenie?
    II kategoria szkód górniczych, oraz podnośnik pod samochód w przyszłości

  7. #13767
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lleeoo

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Pytanie do osób które robiły płytę fundamentową jesienią, zabezpieczaliście jakoś szczególnie płytę na zimę?

  8. #13768
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał lleeoo Zobacz post
    Pytanie do osób które robiły płytę fundamentową jesienią, zabezpieczaliście jakoś szczególnie płytę na zimę?
    jeśli płyta z ociepleniem pod to z tego co tutaj pisali nie trzeba się szczególnie do tego przykładać. Ja nie ociepliłem - przyścieliłem tylko folią całą płytę.

  9. #13769

    Domyślnie

    Mam takie pytanie.
    Czy w projektach płyty zawsze macie dodatkowe zbrojenie pod kominem wentylacyjnym albo pod kominem od kominka?
    Pewnie to zależy od projektu i nie da się uogólnić, że powinno być lub nie musi być?

  10. #13770

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcko Zobacz post
    jeśli płyta z ociepleniem pod to z tego co tutaj pisali nie trzeba się szczególnie do tego przykładać. Ja nie ociepliłem - przyścieliłem tylko folią całą płytę.
    Co z płytą bez ocieplenia (są tylko burty dookoła i opaska pod kątem) ?

  11. #13771
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Mam takie pytanie.
    Czy w projektach płyty zawsze macie dodatkowe zbrojenie pod kominem wentylacyjnym albo pod kominem od kominka?
    Pewnie to zależy od projektu i nie da się uogólnić, że powinno być lub nie musi być?
    zależy za pewne jaki rodzaj tego komina, mi pod systemowy komin żadnego wzmocnienia nie projektowali.


    Cytat Napisał busy_beaver;
    .
    Co z płytą bez ocieplenia (są tylko burty dookoła i opaska pod kątem) ?
    tu już fachowcy muszą ci powiedzieć, ale z mojej wiedzy i tutaj wyczytanych info wtedy trzeba by było pomyśleć o ociepleniu od góry czymś.
    Co prawda jak opaska jest i wody wysoko nie masz (grunty niewysadzinowe - zapewne są pod płytą) to ryzyka nie powinno być, ale ja i tak bym ocieplał czymś.

  12. #13772

    Domyślnie

    Nie wiem, czy są tu osoby, które po wykonaniu płyty fundamentowej, lały ściany betonowe (u mnie będzie piwnica).
    Bo tak się zastanawiam odnośnie szalunków. Należy je przecież podeprzeć - na zewnątrz będą solidnie podparte o grunt, ale wewnątrz gruntu nie będzie - tylko płyta, a na niej ewentualnie hydroizolacja (chyba że hydroizolację smaruje się po wylaniu ścian - nie wiem).

  13. #13773
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Nie wiem, czy są tu osoby, które po wykonaniu płyty fundamentowej, lały ściany betonowe (u mnie będzie piwnica).
    Bo tak się zastanawiam odnośnie szalunków. Należy je przecież podeprzeć - na zewnątrz będą solidnie podparte o grunt, ale wewnątrz gruntu nie będzie - tylko płyta, a na niej ewentualnie hydroizolacja (chyba że hydroizolację smaruje się po wylaniu ścian - nie wiem).
    Sam to będziesz robił? Jak nie to się o to nie martw. Wywierci się otwory na kołki w płycie i do tego mocuje rozpory. Żadna filozofia.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  14. #13774

    Domyślnie

    Ktoś się orientuje ile należy doliczyć do ceny stali w płycie jeśli chce się gotowe siatki zamówić? Ile to będzie PLN na M2 czy też tonę stali?

  15. #13775
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lleeoo

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Ktoś się orientuje ile należy doliczyć do ceny stali w płycie jeśli chce się gotowe siatki zamówić? Ile to będzie PLN na M2 czy też tonę stali?
    Do mnie wczoraj przyjechały pręty zbrojeniowe i jak zobaczyłem ile tego jest to sprawdziłem swoje wyliczenie sprzed zamówienia.
    Pręt fi10 3258kg*2,52zł/kg = 8210 zł dla płyty 170m2
    Siatka fi10 2,15mx5m 38szt.* 280,39zł/szt = 10654 zł

    ciężar siatek 3420kg czyli siatka 3,11 zł/kg
    pręty zbrojeniowe 2,52 zł/kg

    cena z Górnego Śląska, zamawiałem w lipcu

  16. #13776
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    StaszekL

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    59

    Domyślnie

    Czy stawiając pierwsza warstwę pustaków trzeba dawać papę jako izolacje poziomą ? Wydaj mi się że nie , bo styrodur pełni role izolacji ale niech mnie ktoś upewni

  17. #13777

    Domyślnie

    Z tego co się orientuję, papa pełni rolę izolacji przeciwwilgociowej (ściany nie podciągną ew wody). Nie wszyscy tak robią, ale koszt jest minimalny, więc moim zdaniem warto.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  18. #13778
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał StaszekL Zobacz post
    Czy stawiając pierwsza warstwę pustaków trzeba dawać papę jako izolacje poziomą ? Wydaj mi się że nie , bo styrodur pełni role izolacji ale niech mnie ktoś upewni
    Są dwie szkoły. Domyśl się jakie.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  19. #13779

    Domyślnie

    Cytat Napisał StaszekL Zobacz post
    Wydaj mi się że nie , bo styrodur pełni role izolacji ale niech mnie ktoś upewni
    Niestety tak Ci się tylko wydaje. Styrodur pełni rolę izolacji, ale termicznej.

  20. #13780
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    StaszekL

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    59

    Domyślnie

    Tak wiec idzie papa . Dzięki za podpowiedz .

Strona 689 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony