dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 688 z 833
Pokaż wyniki od 13.741 do 13.760 z 16653
  1. #13741

    Domyślnie

    Doli., zbrojenie siatką? Nie z prętów?
    Po prostu waham się między różnymi projektantami. Byłem raczej nastawiony na pręty, a nie na siatkę, ale teraz już sam nie wiem.

    Mam jeszcze pytanie do wszystkich.
    Na moje pytanie, czy konstruktor może mi zaprojektować płytę C30/37 W8 otrzymałem taką odpowiedź:
    płyta z betonu raczej C25/30 ze względu na zarysowania
    Jak to rozumieć? Czy chodzi o to, że płyta z C30/37 byłaby trudniejsza do zaprojektowania ze względu na te zarysowania? Tzn. skurcz?

  2. #13742
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Doli., zbrojenie siatką? Nie z prętów?
    Po prostu waham się między różnymi projektantami. Byłem raczej nastawiony na pręty, a nie na siatkę, ale teraz już sam nie wiem.
    My mamy z siatki. Tu możesz zobaczyć nasz projekt.
    Ostatnio edytowane przez Doli. ; 02-07-2017 o 12:01 Powód: pomyłka - poprawione na czerwono
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  3. #13743

    Domyślnie

    OK, w projekcie widzę "siatki fi8 15x15", ale jest też dopisek "dopuszcza się zamienne zastosowanie zbrojenia z pręta fi8 co 15cm zbrojonego krzyżowo".
    Czyli zrobiliście z prętów?

  4. #13744

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    OK, w projekcie widzę "siatki fi8 15x15", ale jest też dopisek "dopuszcza się zamienne zastosowanie zbrojenia z pręta fi8 co 15cm zbrojonego krzyżowo".
    Czyli zrobiliście z prętów?
    Jeszcze nie zrobiliśmy - ogarniamy ekipy na razie. Nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji co do sposobu wykonania płyty.

  5. #13745
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    OK, w projekcie widzę "siatki fi8 15x15", ale jest też dopisek "dopuszcza się zamienne zastosowanie zbrojenia z pręta fi8 co 15cm zbrojonego krzyżowo".
    Czyli zrobiliście z prętów?
    Moja pomyłka przy pisaniu posta. Zakręciłam się. W projekcie jest siatka, skłaniamy się ku siatce, ale jak będzie to jeszcze temat do przegadania z ekipą. Na pewno przy siatce jest mniej roboty, więc i robocizna powinna być mniejsza. Jeśli nie będzie innych "przeciw" to pewnie się na to zdecydujemy.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  6. #13746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Moja pomyłka przy pisaniu posta. Zakręciłam się. W projekcie jest siatka, skłaniamy się ku siatce, ale jak będzie to jeszcze temat do przegadania z ekipą. Na pewno przy siatce jest mniej roboty, więc i robocizna powinna być mniejsza. Jeśli nie będzie innych "przeciw" to pewnie się na to zdecydujemy.
    Siatka z fi8 w płytę? Wcześniej tak cienkiej stali w płycie nie widywałem...

  7. #13747

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Na pewno przy siatce jest mniej roboty, więc i robocizna powinna być mniejsza. Jeśli nie będzie innych "przeciw" to pewnie się na to zdecydujemy.
    Możecie za to więcej zapłacić za stal, transport i rozładunek.
    Z tym kręceniem, nie jest taki wielki problem, rozstawia się co który pręt, a potem już zagęszcza "na oko". To jest zazwyczaj mała płyta pod dom i nie ma takich wielkich oszczędności, jak przy dużych powierzchniach. Ale policzyć różnicę warto.

  8. #13748
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gruth

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Jeszcze nie zrobiliśmy - ogarniamy ekipy na razie. Nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji co do sposobu wykonania płyty.
    Jeśli jeszcze nie macie dogranej ekipy na płytę to mogę polecić Parati. Jeśli chodzi o zbrojenie to przeliczają płytę jeszcze raz w cenie.

  9. #13749
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Siatka z fi8 w płytę? Wcześniej tak cienkiej stali w płycie nie widywałem...
    To mało żeś tych płyt widział, płyty pod domki jednorodzinne to nie jest jakieś mega wytężony element i wytzrymałościowo siatka fi 8 co 15 cm w niektórych płytach wystarcza.

  10. #13750
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gruth Zobacz post
    Jeśli jeszcze nie macie dogranej ekipy na płytę to mogę polecić Parati. Jeśli chodzi o zbrojenie to przeliczają płytę jeszcze raz w cenie.
    Pisalismy do nich i dostaliśmy ich wycenę. Obecnie skłaniamy się ku opcji, że cały sso robi jedna firma, mająca doświadczenie również w płytach.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  11. #13751

    Domyślnie

    A czy ktoś zna ekipy mające doświadczenie w płytach i w betonie W8 i w hydroizolacjach polimerowo-bitumicznych (np. Remmers) w województwie podkarpackim i zrobi przynajmniej stan zerowy (do stropu piwnicy)?
    Dodam, że to będzie płyta pod piwnicą, ale w razie konieczności mam firmę, która zrobi głęboki wykop zanim wejdzie ekipa budowlana.

  12. #13752
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    A czy ktoś zna ekipy mające doświadczenie w płytach i w betonie W8 i w hydroizolacjach polimerowo-bitumicznych (np. Remmers) w województwie podkarpackim i zrobi przynajmniej stan zerowy (do stropu piwnicy)?
    Dodam, że to będzie płyta pod piwnicą, ale w razie konieczności mam firmę, która zrobi głęboki wykop zanim wejdzie ekipa budowlana.
    Czy Bystra to jest wystarczająco podkarpacki kierunek? Wiem, że to podbeskidzie, ale w sumie relatywnie niedaleko. Wpisz sobie "termopłyta Bystra" w googla. Rozmawiałam z nimi i nawet nie mieli oporów pod Wrocław przyjechać. Ceny sensowne, ale jak z jakością czy terminami to nie powiem, bo nie dowiadywałam się.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  13. #13753

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    To mało żeś tych płyt widział, płyty pod domki jednorodzinne to nie jest jakieś mega wytężony element i wytzrymałościowo siatka fi 8 co 15 cm w niektórych płytach wystarcza.
    Będzie z 20 i plus te z forum. Nikt wcześniej ze zbrojeniem nie schodził poniżej fi10. Ja nie mówię, że to jest błąd albo nie wytrzyma, tylko że do tej pory było zwykle więcej...
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  14. #13754
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    A czy ktoś zna ekipy mające doświadczenie w płytach i w betonie W8 i w hydroizolacjach polimerowo-bitumicznych (np. Remmers) w województwie podkarpackim i zrobi przynajmniej stan zerowy (do stropu piwnicy)?
    Dodam, że to będzie płyta pod piwnicą, ale w razie konieczności mam firmę, która zrobi głęboki wykop zanim wejdzie ekipa budowlana.
    ^^
    Musisz bardzo dokładnie wybrać sobie wykonawce, naprawde rzetelnego, bo widze, że chcesz stosować dobre produkty , a paproków budowlanych jest strasznie dużo, niestety dokładność i rzetelność jest dzisiaj dużą rzadkością....

  15. #13755
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    głodek

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Głogów Małopolski
    Kod pocztowy
    36-060
    Posty
    7

    Domyślnie

    Hejka,

    Mam pytanko. No, dwa :
    Ktoś wie może czy pod deskę podłogową trzeba jakoś extra przygotować wygrzewanie płyty? A jeśli wie to jak dokładnie?
    Czy beton lafarge/agilia to jakoś specjalnie przygotować (szlifować) do tychże desek? zalecenia jakieś ktoś zna?

    pozdrawiam

  16. #13756

    Domyślnie

    zna ktoś 'jeden prosty trik' (lub więcej trików ) jak najtaniej zrobić płytę fundamentową?

    założenia:
    - wymiary płyty ~16x10 metrów (prostokąt)
    - izolacja pod płytą
    - wsp przenikania U płyty <= 0,15 W/m2K
    - ciągłość izolacji płyty i na połączeniu ze ścianami

    grunt u mnie to: humus grubość 0,3m, zwietrzeliny pylaste margla, półzwarte (pył z drobnym rumoszem margla) grubość 1m ,niżej skała spękana margiel
    nie ma wody gruntowej

    geolog twierdzi że:
    " Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i
    Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012r., (Dz. U. Nr 81, poz. 463)
    w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadawiania obiektów
    budowlanych projektowane przedsięwzięcie proponuje się zaliczyć do
    I kategorii geotechnicznej w prostych warunkach gruntowych. "

    trzeba coś podsypywać i zagęszczać?
    trzeba chudziak czy nie?
    izolacja jaka, ile, gdzie?

  17. #13757

    Domyślnie

    Cytat Napisał MhUser Zobacz post
    zna ktoś 'jeden prosty trik' (lub więcej trików ) jak najtaniej zrobić płytę fundamentową?
    Wysłać projekt (jeśli posiadasz) lub powyższy opis do wielu firm, które takową płytę wykonują z prośbą o wycenę. Wybrać najtańszą.

  18. #13758

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Wysłać projekt (jeśli posiadasz) lub powyższy opis do wielu firm, które takową płytę wykonują z prośbą o wycenę. Wybrać najtańszą.
    problem w tym że chcę wybrać najtańszą dobrą opcję a nie najtańszą najtańszą opcję

  19. #13759

    Domyślnie

    Witam,
    na przełomie września/ października będę wykonywał płytę pod garaż (5,5 x 7,5 m)
    Płyta bezpośrednio na podsypce (bez styropianu), styropian tylko na obrzeżach płyty.
    Mam pytanie, czy płyta 0SB 22 mm nada się na wykonanie szalunku, czy lepiej użyć desek ?

    Wymyśliłem sobie, że skoro płyta mam mieć 24 cm grubości kupie w markecie budowlanym płyty z pocięciem na pasy po ok 31 cm (31 x 250 cm) z późniejszym ich wykorzystaniem na wieniec i słupy.

  20. #13760
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał busy_beaver Zobacz post
    Witam,
    na przełomie września/ października będę wykonywał płytę pod garaż (5,5 x 7,5 m)
    Płyta bezpośrednio na podsypce (bez styropianu), styropian tylko na obrzeżach płyty.
    Mam pytanie, czy płyta 0SB 22 mm nada się na wykonanie szalunku, czy lepiej użyć desek ?

    Wymyśliłem sobie, że skoro płyta mam mieć 24 cm grubości kupie w markecie budowlanym płyty z pocięciem na pasy po ok 31 cm (31 x 250 cm) z późniejszym ich wykorzystaniem na wieniec i słupy.
    osb 22 nada się.
    BTW czemu płyta 24 cm? Masz taki projekt? jakie zbrojenie?
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

Strona 688 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony