dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tyxck

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-362
    Posty
    19

    Domyślnie Zalewa piwnicę

    Witam

    Po roztopach i ulewach zaczęło mi zalewać piwnicę (jak na zdjęciach), dom z lat 60. Woda nie cieknie po ścianach tylko gdzieś przy samej posadce się zbiera.
    Piwnica jest około 0.5m poniżej poziomu. Wokół domu z przodu i z tyłu jest opaska, jeden bok wjazd na posesję a z drugiej działa sąsiada (pole).
    Nie ma żadnego zabezpieczenia fundamentów wokół domu.
    Jak zabezpieczyć piwnicę przed zalewaniem? Jaki może być koszt? Dom 10x10.
    Dziękuję za pomoc z góry






  2. #2

    Domyślnie

    Skonsultuj się z fachowcem, który oceni, czy problem wynika z wysokiego poziomu wód gruntowych. Może być konieczne zastosowanie drenażu.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał tyxck Zobacz post
    Po roztopach i ulewach zaczęło mi zalewać piwnicę (jak na zdjęciach), dom z lat 60. Woda nie cieknie po ścianach tylko gdzieś przy samej posadce się zbiera.
    Piwnica jest około 0.5m poniżej poziomu. Wokół domu z przodu i z tyłu jest opaska, jeden bok wjazd na posesję a z drugiej działa sąsiada (pole).
    Nie ma żadnego zabezpieczenia fundamentów wokół domu.
    Jak zabezpieczyć piwnicę przed zalewaniem? Jaki może być koszt? Dom 10x10.
    Koszt moze być 50, a może 100 tysiecy. Wyciągnij wszystkie graty z piwnicy i obadaj, czy miejsce przecieku jest punktowe czy to moze jakaś szczelina, której wsześciej nie było. Przecież nikt tutaj nie zna Twojego domu, więc jak można ocenić zakres usterki?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  4. #4

    Domyślnie

    Podobna sytuacja: Kilka miesięcy temu podczas huraganu doszło do wycieku z powodu złego uszczelnienia okna. Woda wpłynęła przez okno na drugim piętrze, przedostała się do ściany i pod drewnianą podłogę. Jedna z firm zajmujących się remediacją zaoferowała 11 000 dolarów, co obejmowało nową podłogę na całym piętrze, a druga za 800 dolarów za samo osuszenie. Poszedłem z facetem za 800 dolarów i wszystko jest w porządku. Moja rada: pamiętaj, aby otrzymać więcej niż jedną wycenę, niezależnie od tego, jak bardzo wszyscy są zajęci mobdro !
    Ostatnio edytowane przez nustak1 ; 12-04-2024 o 00:23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony