dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 190 z 833
Pokaż wyniki od 3.781 do 3.800 z 16653
  1. #3781
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    jak tak się przyglądam tym płytom, to wszystkie są bardzo podobne. Nie przeceniałbym tego badania gruntu.

  2. #3782

    Domyślnie

    Płyta fundamentowa wcale nie jest taka wspaniala chociazby z tego wzgledu ze nie da sie wyniesc poziomu 0 na odpowiednia wysokosc czyli okolo 50-60cm, dzięki czemu po opadach sniegu nie ma problemu z otwieraniem drzwi, nie mamy wody w domu w przypadku podtopienia, mamy lepszy widok z parteru przez okno, taras jest na odpowiedniej wysokosci itp itt. wykonujac lawe fundamentowa jak widac w poscie #3921 mozna znacznie zredukowac mostek cieplny dzieki grubosci gazobetonu okolo 40cm ponizej poziomu podlogi.
    Ostatnio edytowane przez WVIP ; 02-10-2012 o 18:08
    Technik budowlany, ekspert w dziedzinie nowoczesnego budownictwa pasywnego minimalnym kosztem.

  3. #3783
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał WVIP Zobacz post
    Płyta fundamentowa wcale nie jest taka wspaniala chociazby z tego wzgledu ze nie da sie wyniesc poziomu 0 na odpowiednia wysokosc czyli okolo 50-60cm
    A na podstawie jakich materiałów tak twierdzisz?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  4. #3784
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał WVIP Zobacz post
    Płyta fundamentowa wcale nie jest taka wspaniala chociazby z tego wzgledu ze nie da sie wyniesc poziomu 0 na odpowiednia wysokosc czyli okolo 50-60cm,
    A na jakim poziomie, w odniesieniu do gruntu, jest poziom "0" tutaj ?:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Scan0004.jpg
Wyświetleń:	206
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	139773
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 02-10-2012 o 18:20
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #3785

    Domyślnie

    Chodzilo mi o typowa plyte fundamentowa a to jest polaczenie plyty z lawami, na upartego wszystko sie da... ale jakim kosztem?
    Technik budowlany, ekspert w dziedzinie nowoczesnego budownictwa pasywnego minimalnym kosztem.

  6. #3786
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał WVIP Zobacz post
    Chodzilo mi o typowa plyte fundamentowa a to jest polaczenie plyty z lawami, na upartego wszystko sie da... ale jakim kosztem?
    Myślę że mniejszym niż zwykłe fundamenty. W uproszczeniu wystarczy więcej podsypki
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  7. #3787
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał WVIP Zobacz post
    Chodzilo mi o typowa plyte fundamentowa a to jest polaczenie plyty z lawami, na upartego wszystko sie da... ale jakim kosztem?
    A coś by zmieniło, gdyby ta płyta nie miała pogrubienia pod zewnętrzne ściany nośne ??

    Oto kolejny przykład:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	płyta_przekroj3-3.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	139805

    Jedyna różnica to trochę więcej podsypki... Podobnie jak i w przypadku Twojego pomysłu.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #3788

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A coś by zmieniło, gdyby ta płyta nie miała pogrubienia pod zewnętrzne ściany nośne ??

    Oto kolejny przykład:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	płyta_przekroj3-3.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	139805

    Jedyna różnica to trochę więcej podsypki... Podobnie jak i w przypadku Twojego pomysłu.
    Teoretycznie ale podsypka to tylko podsypka jezeli zostanie rozmyta badz poprzez obciazenie i zmienne warunki atmosferyczne ulegnie wymyciu badz zmianom gestosci dojdzie do wygiecia cienkiej plyty fundamentowej i uszkodzenia konstrukcji budynku, poniewaz istotna role w przenoszeniu obciazen przez plyte fundamentowa odgrywa stabilizacjia gruntu, ktory to jest czescia konstrukcji plyty fundamentowej. Budynek wiec stoi na wierzchniej warstwie zageszczonego gruntu ktora to najbardziej pracuje i moze ulec zmianom gestosci. Inaczej to wyglada w przypadku law fundamentowych dzieki ktorym budynek jest posadowiony w głębszej warstwie gleby.
    Technik budowlany, ekspert w dziedzinie nowoczesnego budownictwa pasywnego minimalnym kosztem.

  9. #3789

    Domyślnie

    Cytat Napisał WVIP Zobacz post
    Płyta fundamentowa wcale nie jest taka wspaniala chociazby z tego wzgledu ze nie da sie wyniesc poziomu 0 na odpowiednia wysokosc czyli okolo 50-60cm, dzięki czemu po opadach sniegu nie ma problemu z otwieraniem drzwi, nie mamy wody w domu w przypadku podtopienia, mamy lepszy widok z parteru przez okno, taras jest na odpowiedniej wysokosci itp itt. wykonujac lawe fundamentowa jak widac w poscie #3921 mozna znacznie zredukowac mostek cieplny dzieki grubosci gazobetonu okolo 40cm ponizej poziomu podlogi.
    przeczytaj dobry człowieku co napisałeś i mam nadzieję,że uśmiejesz się równie szczerze jak ja " w temacie" "perspektywy"

  10. #3790
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał WVIP Zobacz post
    Teoretycznie ale podsypka to tylko podsypka jezeli zostanie rozmyta badz poprzez obciazenie i zmienne warunki atmosferyczne ulegnie wymyciu badz zmianom gestosci dojdzie do wygiecia cienkiej plyty fundamentowej i uszkodzenia konstrukcji budynku, poniewaz istotna role w przenoszeniu obciazen przez plyte fundamentowa odgrywa stabilizacjia gruntu, ktory to jest czescia konstrukcji plyty fundamentowej. Budynek wiec stoi na wierzchniej warstwie zageszczonego gruntu ktora to najbardziej pracuje i moze ulec zmianom gestosci. Inaczej to wyglada w przypadku law fundamentowych dzieki ktorym budynek jest posadowiony w głębszej warstwie gleby.
    Proszę, wyedytuj ten post i dodaj na końcu trochę takich emotikonek: na znak, że żartowałeś.
    Co ma "rozmyć" tą podsypkę ? Stałe obciążenie budynkiem, czy może zmienne, generowane np przez cyklicznie kursujących do WC domowników ?
    Zmienne warunki atmosferyczne ?? Możesz to rozwinąć ? Bo rozumiem, że poziom wód gruntowych może się zmieniać, ale w większości przypadków nawet nie zbliży się do ułożonej zagęszczonej na głęgokości ok 50cm warstwy podsypki.
    A od wód opadowych chroni opaska p-wysadzinowa.
    Zresztą - po co ja to piszę ?

    To o czym piszesz jest tak złowieszcze że zastanawiam się, jak można budować na nasypach autostrady, czy linie kolejowe ??

    Może zajmij sie innymi elementami "budownictwa pasywnego minimalnym kosztem", bo tu Ci nie wyszło...
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 02-10-2012 o 21:59
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #3791
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gall86

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Czerwionka-Leszczyny
    Kod pocztowy
    44-230
    Posty
    656

    Domyślnie

    Witam,
    widzę tu kolejne przykłady płyt i czasami spotyka się, że na zagęszczoną warstwę gruntu daje się 10cm wylewkę (z tego co wiem jest to zazwyczaj B12,5 - B15), a dopiero potem ocieplenie i zelbet. W związku z tym pytanie, czy ta wartswa chudego betonu jest zawsze konieczna? Jakie ma to plusy? Czy zależy to od warunków na działce czy od wizji konstruktora płyty?

  12. #3792
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Od trzech rzeczy: warunków, wizji i zachcianki inwestora. Jedni robią żeby gryzonie im styro nie zjadły, inni robią bo robią jeszcze inni bo tak zaproponował konstruktor. Ja nie robiłem bo uważam że to zbędny wydatek - czy słusznie czas pokaże.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  13. #3793
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    ona jest pożyteczna, ale nie konieczna. Ja wybrałem grubą warstwę kamienia (nie płukanego tłucznia). Po ubiciu i namoczeniu, wyszła prawdziwa skała.

  14. #3794
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar desperadomn
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Kobiernice
    Posty
    242

    Domyślnie

    Cytat Napisał WVIP Zobacz post
    Teoretycznie ale podsypka to tylko podsypka jezeli zostanie rozmyta badz poprzez obciazenie i zmienne warunki atmosferyczne ulegnie wymyciu badz zmianom gestosci dojdzie do wygiecia cienkiej plyty fundamentowej i uszkodzenia konstrukcji budynku, poniewaz istotna role w przenoszeniu obciazen przez plyte fundamentowa odgrywa stabilizacjia gruntu, ktory to jest czescia konstrukcji plyty fundamentowej. Budynek wiec stoi na wierzchniej warstwie zageszczonego gruntu ktora to najbardziej pracuje i moze ulec zmianom gestosci. Inaczej to wyglada w przypadku law fundamentowych dzieki ktorym budynek jest posadowiony w głębszej warstwie gleby.
    Proponuję EDYTOWAĆ stopkę i zostawić tylko - Technik Budowlany - system zaoczny!!!

  15. #3795
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Ten "TECHNIK" to na wyrost...
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  16. #3796

    Domyślnie

    Cytat Napisał koństruktor Zobacz post
    przeczytaj dobry człowieku co napisałeś i mam nadzieję,że uśmiejesz się równie szczerze jak ja " w temacie" "perspektywy"
    Napewno dom bedzie bardzo ladnie wygladal na nasypie, tory kolejowe czy drogi nijak maja sie do budownictwa mieszkalnego. Prawda jest taka ze aby porzadnie i estetycznie wyniesc plyte fundamentowa (poziom zero) na poziom 50cm nad teren trzeba zainwestowac sporo wiecej pieniedzy, Nalezy to wykonac jak na rysunku ponizej (podklad betonowy z ostroga). Dom na nasypie 50cm, trudno mi sobie to wyobrazic (estetyczny armagedon) he he he wasza budowlanka dobra jak kaszanka Z reszta na tym rysunku widzimy mniej wiecej prawidlowo wykonana plyte. Chudziak z ostrogami wyniesiony na 10cm nad poziom, na to ocieplenie i plyta. W plycie fundamentowej mozna zastosowac tylko ogrzewanie niskotemperaturowe dzialajace na zasadzie bariery termicznej z racji rozszerzalnosci termicznej betonu przez ktora sciany moga pekac. Nastepnie na plyte styropian np 5cm i na to dopiero ogrzewanie podlogowe ktorego plyty musza posiadac dylatacje obwodowa umozliwiajaca ruch plyt ogrzewania podlogowego.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	38de32d8b2d2855b_305x0_rozmiar-niestandardowy.jpg
Wyświetleń:	168
Rozmiar:	22,2 KB
ID:	140131  
    Ostatnio edytowane przez WVIP ; 03-10-2012 o 23:53
    Technik budowlany, ekspert w dziedzinie nowoczesnego budownictwa pasywnego minimalnym kosztem.

  17. #3797
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    matabane

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Mikołów
    Kod pocztowy
    43-190
    Dzielnica
    Kamionka
    Posty
    52

    Domyślnie

    Chudziak sie przydaje jeśli działka nie jest na płaskim, u mnie jest 1 m różnicy poziomu i faktycznie powstał nasyp, który sie osypywał coraz bliżej płyty przy chodzeniu . Poza tym piach był ubjany w najwiekszym upale, więc jest zagęszczony tylko mechanicznie , a nie przez wodę.
    Strasznie mnie to martwiło, ale sobie poradziłem obsypując płytę wokół kruszywem dolomitowym, ale faktem jest , że polewając piasek wokół płyty wężem z wodą , znika on tzn. "wsiąka" w dolomit.
    Druga rzecz, jeśli jest chudziak , to warstwa ułożonego styroduru jest idealnie na płaskim, a mojej ekipie wyszły " fale Dunaju" jak się patrzy na płytę z boku.

  18. #3798
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    matabane

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Mikołów
    Kod pocztowy
    43-190
    Dzielnica
    Kamionka
    Posty
    52

    Domyślnie Opaska przeci wysadzinom

    Mam gołą płytę, bez zapiezpieczeń przeciw wysadzinom
    I mam pytanie : czy stosował ktoś jako opaskę przeciwwysadzinową keramzyt impregnowany w geowłókninie?
    Musze teraz taką opaskę wykonać i nie bardzo mi pasuje płytkie układanie jej ze styropianu , bo na tym będzie budowany (utwardzany) chodnik.
    A głęboko też nie chce kopać, żeby nie naruszać przyziemia.

    Gdybyście mieli zastosować takie rozwiązanie u siebie, to jak byście to zrobili?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	140144

  19. #3799
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tmann*
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sokołów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    1.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kdens Zobacz post
    A orientuje się ktoś może jak grubość płyty wpływa na jej wytrzymałość?

    Bo konstruktor zaprojektował mi płytę o grubości 35 cm ( zbrojenie fi 12 co 25 cm). Jak dla mnie, to trochę gruba ta płyta. Myślicie, że mógłbym ją sobie zmniejszyć do 25 cm?

    Tylko proszę nie pisać, że konstruktor zaprojektował i wie najlepiej i takie tam.
    5-pietrowy dom? lub na torfie? No nie, serio, na dom jednorodzinny, 35cm to absurd. 20cm zupelnie wystarczy w wiekszosc przypadkow..
    Brinkmann Bodenplatte LLC Sp.K. w Sokołowie
    email: [email protected]



  20. #3800
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał WVIP Zobacz post
    Napewno dom bedzie bardzo ladnie wygladal na nasypie, tory kolejowe czy drogi nijak maja sie do budownictwa mieszkalnego. Prawda jest taka ze aby porzadnie i estetycznie wyniesc plyte fundamentowa (poziom zero) na poziom 50cm nad teren trzeba zainwestowac sporo wiecej pieniedzy, Nalezy to wykonac jak na rysunku ponizej (podklad betonowy z ostroga). Dom na nasypie 50cm, trudno mi sobie to wyobrazic (estetyczny armagedon) he he he wasza budowlanka dobra jak kaszanka Z reszta na tym rysunku widzimy mniej wiecej prawidlowo wykonana plyte. Chudziak z ostrogami wyniesiony na 10cm nad poziom, na to ocieplenie i plyta
    Aaa. więc już pozostały Ci tylko argumenty natury estetycznej Bo ten o podsypcje która "zostanie rozmyta badz poprzez obciazenie bądż zmienne warunki amosferyczne" już padł
    Co do estetyki, to wyobraż sobie, że gusta są różne, a wykonanie delikatnej, o małym stopniu nachylenia skarpy, wykorzystując np wymieniony grunt nie musi być ani drogie, ani nieestetyczne (szczególnie w przypadku parterówki)
    No dobra, ale przyjrzyjmy się "Twojemu" wynalazkowi.
    Powiedz mi po pierwsze, gdzie Ty tu widzusz oszczędności, skoro trzeba kopać rowy do głębokości przemarzania, lać beton na ostrogi ?
    W dodatku proponujesz 5cm (!) styropianu, jako izolacje od gruntu ??
    Ty jesteś "ekspertem w dziedzinie nowoczesnego budownictwa pasywnego" ???
    PRzecież można spaść z krzesła, czytając Twoje pomysły

    Może spójż na ten schemat i policz sobie, ile nad poziom gruntu wyniesiony jest tu poziom "0" ? Przypomnę Ci, że twierdziłeś, że musi on być 50-60 cm powyżej poziomu gruntu...
    Juz zupełnie pomijam fakt, że płytę często wybiera się chcąc wykorzystać jej akumulacyjność. Oczywiście "Twój" pomysł obcina i tę zaletę...

    ZAczynam się bać, co znów wygrzebiesz w internecie...
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 04-10-2012 o 18:23
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 190 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony