dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 833
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 16651
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Nie wiem czy to do mnie. Ja w każdym razie dopiero zamierzam być "po". Co do konstruktora to nie ma co liczyć , że któryś poza Legalettem będzie wiedział o co chodzi.
    I własciwie nie musi , bo Legalett sam zrobi ci projekt płyty i pod względem konstrukcyjnym i grzewczym.
    P.S. Nie wiem czy byłaś tu http://murator.com.pl/forum/viewtopi...=824498#824498
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  2. #42

    Domyślnie

    Jak to tylko Legalett będzie wiedział o co chodzi?

    W moich okolicach około 20% domów jest posadowiona na płytach, "zimnych", nieprojektowanych przez Legaletta.

    Każdy konstruktor, który umie zaprojektować monolityczny strop żelbetowy, umie również zaprojektować płytę fundamentową. Bo projektuje się zasadniczo podobie (wg mojego konstruktora płyta fundamentowa to odwrócony strop).
    GG 5410889

  3. #43
    Guest

    Domyślnie

    Robiłem u siebie przymiarkę pod płytę. Nie znalazłem nikogo kto to robił na budowie domu jednorodzinnego. Ani projektanta ani wykonawcy. No i jest na fundamentach. A szkoda. Następny na płycie mam już nadzieję.

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szaruś
    Jak to tylko Legalett będzie wiedział o co chodzi?

    W moich okolicach około 20% domów jest posadowiona na płytach, "zimnych", nieprojektowanych przez Legaletta.

    Każdy konstruktor, który umie zaprojektować monolityczny strop żelbetowy, umie również zaprojektować płytę fundamentową. Bo projektuje się zasadniczo podobie (wg mojego konstruktora płyta fundamentowa to odwrócony strop).
    O.K. Ale umie zaprojektowac płytę fundamentową a nie fundament grzewczy. A nie ma sensu robić 2 projektów osobno. Chyba , że nie chcesz mieć płyty grzewczej .
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  5. #45

    Domyślnie

    To się zgadza. Nie fundament grzewczy tylko fundament płytowy zamiast fundamentu liniowego.

    Ja w fundamencie płytowym nie mam żadnego ogrzewania.
    GG 5410889

  6. #46

    Domyślnie

    Podnoszę wątek, bo dzisiaj dostaliśmy pomysł zamiany tradycyjnych fundamentów na płytę fundamentową.

    Nasza płyta miałaby powierzchnię 220m2. Ławy w projekcie są dość skomplikowane, dużo ręcznego kopania, szalowania, zasypywania - ogólnie dłubanina. Ktoś poradził nam, że płyta będzie duzo lepszym rozwiązaniem.

    1. Jeśli mój projekt (z ławami) leży już w starostwie i czekam na pozwolenie, a chciałabym zrobic płytę - kto wydaje decyzję, czy taką zamianę gdzieś zgłaszam, czy tylko kierownikowi budowy?

    2. Czy płytę zbroi się jednakowo na całej powierzchni, czy w miejscach "ław" daje sie jakieś dodatkowe zbrojenie?

    3. Jeśli nie chcę robić płyty grzewczej tylko konstrukcyjną, a na płycie fundamentowej pod gresem zrobić wodne ogrzewanie podłogowe, to jakie warstwy idą po kolei? Myślę jeszcze o schowaniu w wylewce rur do odkurzacza centralnego, no i co z ta wylewką przy płycie, jeśli od razu uzyskujemy gładką powierzchnię? Robi się czy nie?

    4. Czy do płyty muszę szukać jakiejś wyspecjalizowanej ekipy (np. legalettowców), czy "normalni" murarze sobie z tym poradzą?

    5. Dostałam szacunkową wycenę od warszawskiego przedstawiciela Legalettu na wykonanie samej płyty - 220m2 - 10tys. robocizna, 26tys. materiały. Jak ta orientacyjna cena ma się do ceny tradycyjnych fundamentów?

    Proszę, poradźcie mi!
    Pozdrawiam, Ada

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał bingo-ada
    ...
    1. Jeśli mój projekt (z ławami) leży już w starostwie i czekam na pozwolenie, a chciałabym zrobic płytę - kto wydaje decyzję, czy taką zamianę gdzieś zgłaszam, czy tylko kierownikowi budowy?
    Dołączam się do pytania. Czy taka zmiana będzie "istotna"-konieczność zmiany pozwolenia na budowę czy "nieistotna"- naniesienie zmian na projekcie przez jego autora ?
    Raf

  8. #48

  9. #49

    Domyślnie

    Podciągam wątek i nadal pls o odpowiedź na powyższe pytanie.
    Pzdr
    Raf

  10. #50

    Domyślnie

    W swoim projekcie mam plyte fundamentowa.Wynika ona ze specyficznych warunkow glebowych-skarpa,piaski drobne i gliniaste.O plycie postanowil konstruktor i on dokonal odpowiednich obliczen,architekt opracowal zabezpieczenia przeciwwilgociowe.Nie wiem,czy mozna sobie ot tak,dokonujac wpisu do dziennika zamienic lawy na plyte,byloby to chyba nierozwazne.Podaje wam warstwy plyty z mojego projektu:1 cm gres;5 cm wylewka+siatka stalowa 15x15cm fi4,5mm;10 cm styropian frezowany,papa zgrzewalna podkladowa;2xDYSPERBIT(nie wiem co to jest);25 cm plyta zelbetowa(betonB-20,prety AIII);2xpapa zgrzewalna podkladowa;10 cm chudy beton.Razem grubosc plyty wynosi 35 cm.
    Architekt mowil ze plyta jest drozsza wersja fundamentow,wykonanie moze zajac nawet 2 tygodnie-wylewanie betonu,zabezpieczenie przed wilgocia no i zbrojenie.Ale moze u mnie,ze wzgledu na skarpe bedzie to bardziej kosztowne i pracochlonne.Nie wiem.
    Mam w domu sporo archiwalnych Muratorow ,czytalam w nich na temet plyty i zdaniem Muratora jest to szybszy do wykonania i tanszy fundament.Jezeli ktos bylby zainteresowany tym artykulem to moze poszukam tego tematu.Pozdrawiam

  11. #51

    Domyślnie

    3 dni temu w Legalett Gdańsk uzyskałem info iż zmiana ławy na płyte jest "zmianą nieistotną", tzn. po uzgodnieniu z autorem projektu można to zrobić nie konsultując się z żadnym urzędem. Trzeba tylko pamiętać aby kierownik dokonał odp. wpisu. Ponoć kierownicy mocno marudzą przy takiej zmianie ale to jest urok kierowników.
    Zmieniając ławy na płytę oczywiście trzeba aby architekt/inżynier adaptujący taką zmianę wykonał odp. obliczenia dla płyty. W moim przypadku prawdopodobnie będzie robiła to firma Legalett, a nie autor projektu mojego domu.
    Pzdr
    Raf

  12. #52

    Domyślnie cena Legalett

    Robiłeś wycenę bo mnie zwaliła z nóg
    pozdrowienia

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    podnosze temat, jutro udaje sie do konstruktora na wstepne rozmowy o płycie. Przeliczyłem koszt dla pow posadowienia 100m2 i wyszło że płyta o grubości 20 cm wylana na 20 cm styro jest tańsza o około 10 tys od tradycyjnego fundamentu + posadzka.

    A wszyscy mnie od tego odwodzą - a to ze bez kosztownych badań geologicznych to nic z tego nie wyjdzie, a że woda podejdzie, w zimie zamarźnie i domek mi się przwróci. Co jest?! Jakieś lobby fundamentowe?

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon
    podnosze temat, jutro udaje sie do konstruktora na wstepne rozmowy o płycie. Przeliczyłem koszt dla pow posadowienia 100m2 i wyszło że płyta o grubości 20 cm wylana na 20 cm styro jest tańsza o około 10 tys od tradycyjnego fundamentu + posadzka.

    A wszyscy mnie od tego odwodzą - a to ze bez kosztownych badań geologicznych to nic z tego nie wyjdzie, a że woda podejdzie, w zimie zamarźnie i domek mi się przwróci. Co jest?! Jakieś lobby fundamentowe?

    ale tańsza sama płyta czy płyta grzewcza (legalett)?
    pozdrawiam

    buduję: Przytulny D12a z antresolą,kocioł Atmos

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon
    podnosze temat, jutro udaje sie do konstruktora na wstepne rozmowy o płycie. Przeliczyłem koszt dla pow posadowienia 100m2 i wyszło że płyta o grubości 20 cm wylana na 20 cm styro jest tańsza o około 10 tys od tradycyjnego fundamentu + posadzka.

    A wszyscy mnie od tego odwodzą - a to ze bez kosztownych badań geologicznych to nic z tego nie wyjdzie, a że woda podejdzie, w zimie zamarźnie i domek mi się przwróci. Co jest?! Jakieś lobby fundamentowe?
    Nie bądź skenrus daj ludzim zarobić, przez twoje fanaberie mogą zbankrutować fabryczki przydomowe co robią pustaki fundamentowe, majster z pomocnikami co je tam wymuruje, operatorzy koparek ręcznych i mechanicznych, producenci super materiałów typu dysperbit. Na dodatek będziesz miał coś zrobionego, co się łatwo spieprzyć nie da i jest trwałe. Ja na twoim miejscu być się zastanowił. A tak na poważnie, warto choćby dlatego, że szybciej, pewniej i bez "ekip".
    PS.
    Legalett ceni się za swój fundament oj ceni, jak usłyszysz cenę to cię głowa rozboli, oni chyba tam już te kanały powietrzne to ze złota zaczynają produkować, albo jakiegoś materiału w tym stylu

  16. #56

    Domyślnie

    Też myślałem o płycie, ale ja mialem tą mozliwość że przysłuchiwałem sie rozmowie między konstruktorami decydującymi o mojej sytuacji i stwierdzili to:
    Cytat Napisał coulignon
    ............. a że woda podejdzie, w zimie zamarźnie i domek mi się przwróci........
    lub osiadzie po zimie w niekontrolowany sposób.
    Zdecydowali o "normalnych" ławach.
    To, że moja działka to prawie akwen, to pisałem.

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    to właśnie płyta ma zapobiec niekontrolowanym osiadaniom w trudnym terenie, tj o zmiennych (w granicy rozsądku oczywiście) nośnościach
    ale wtedy 20cm to może być za mało, a jak zrobi sie odpowiednią podbudowę i płytę to okaże się, że koszt wyjdzie większy niz same ławy

    robienie płyty to ostateczność w takich przypadkach
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  18. #58

    Domyślnie

    Krzysztofik legalett (bez reklamy ale o nim tylko jest głośno na tym forum jako o projektancie płyt) buduje całe osiedla na torfach, płyta na tereny niestabilne i podmokłe to jest dobre rozwiązanie, dodaj do tego wymianę ziemi pod fundamentem i poprawnie zrobioniony DRENAŻ. Fundament wynieś ponad teren i obsyp, gdzie tam woda? Styropian tam też jest nie od kozery na zewnątrz, jak to ma przemarznąć, no chyba że zimny wychów cieląt robisz.

  19. #59

    Domyślnie

    Fundamenty robiłem w lipcu 2006, ale dzięki

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał uba
    Cytat Napisał coulignon
    podnosze temat, jutro udaje sie do konstruktora na wstepne rozmowy o płycie. Przeliczyłem koszt dla pow posadowienia 100m2 i wyszło że płyta o grubości 20 cm wylana na 20 cm styro jest tańsza o około 10 tys od tradycyjnego fundamentu + posadzka.

    A wszyscy mnie od tego odwodzą - a to ze bez kosztownych badań geologicznych to nic z tego nie wyjdzie, a że woda podejdzie, w zimie zamarźnie i domek mi się przwróci. Co jest?! Jakieś lobby fundamentowe?

    ale tańsza sama płyta czy płyta grzewcza (legalett)?
    Tańsza jest sama płyta. (zimna - jak ktos nie lubi to może zatopić sobie kable grzewcze lub rurki) Natomiast Legalett jest baaardzo drogi.

Strona 3 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony