dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 503 z 833
Pokaż wyniki od 10.041 do 10.060 z 16653
  1. #10041
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tmann*
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sokołów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    1.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał rydzadam Zobacz post
    Czytam, liczę i rzeczywiście sprawa dość istotna. Wyszło mi ok. 44 m3 XPS do mojej płyty, co będzie najkosztowniejszą pozycją stanu zerowego.
    Na ten dom z Silki 18cm i stropem zelbetowym moim zdaniem EPS200 nie nadaje się.
    Brinkmann Bodenplatte LLC Sp.K. w Sokołowie
    email: [email protected]



  2. #10042
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tmann*
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sokołów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    1.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał BooM80 Zobacz post
    A możesz napisać, jako osoba zawodowo zajmująca się budową płyt fundamentowych, w XPSie, którego producenta napotkałeś na takie pustki powietrzne ? Który XPS najbardziej polecasz/najczęściej używasz ?
    Ja używam tylko i wyłącznie Styrodur firmy BASF, ponieważ ten produkt posiada aprobatę i niezależne badanie techniczne pod względem zastosowan pod plyta fundamentowa. Razem z tym podano parametry obliczeniowe pod plyta, co zdecydowanie ulatwia projektowanie i daje pewności. Mogę przyjąć trochę wyższe parametry az do 185kPa w przypadku 3035 CS (XPS300). U innych 120-140 kPa, a EPS200 60 kPa.
    Brinkmann Bodenplatte LLC Sp.K. w Sokołowie
    email: [email protected]



  3. #10043
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    I tak bym robił na XPS. Za parę, max. 6 tysiaków różnicy w cenie będę przynajmniej spał spokojne do późnej starości, o ile dożyję
    Strop jednak Teriva i gont, a nie dachówka, więc obciążenia straszne nie będą.

  4. #10044
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Cytat Napisał jerrry1 Zobacz post
    Witam wszystkich.
    W tym roku planuję rozpocząć budowę domu parterowego projekt E-116.
    Teren pod budowę to 1,9m. torfu i bardzo wysokie wody gruntowe.
    Miał być tradycyjny fundament ale postanowiliśmy zrobić płytę fundamentową (podobno w naszym mieście nikt jeszcze tego nie robił)
    Zacząłem czytać cały wątek, 500stron trochę mi zajmie a potrzebuję na szybko odpowiedzi na kilka pytań - mam nadzieję że tu uzyskam fachową poradę
    - Czy po wymianie gruntu jeśli piasek będzie źle zagęszczony to może spowodować przekrzywienie płyty
    - Jaki użyć styropian i czy przed nim robić wylewkę chudziakiem
    - I najważniejsze, czy można zrobić taką płytę w której garaż i kotłownia jest obniżona o ok. 30 cm. względem poziomu reszty domu
    Ja wymieniłem 3-4 metry torfu i płyta przez 6 miesięcy nie siadła ani o mm, więc liczę że ze ścianami też się nie przewróci

    Co do stopni jak będę miał garaż 20 cm niżej, zapraszam do dziennika.
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  5. #10045

    Domyślnie

    Czy płyte mozna posadowić na torfach ? u mnie jest ok 1m nasypu, i pozniej ok 3.5m torfu.
    Czy mozliwa jest wymiana tylko tego 1m nasypu, zageścić to a nastepnie dobrze zbrojona płyta + 1m zapasu

    czy takie posadowienie będzie bezpieczne ?
    posiadam badania gruntu : http://domset.pl/badania.pdf
    projekt domu: http://www.archipelag.pl/projekty-do...t=Size3&Part=1

  6. #10046
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    brochas specjalistą nie jestem ale z tego co się orientuję torf będzie trzeba wymienić aż do gruntu nośnego...kupiłeś tą działkę? jeżeli nie to szukaj innej a jak jest twoja to z budynkiem przesuwaj się ku otworowi nr 3 tam było najmniej torfu. Torf jest dobrym materiałem dla handlujących ziemią. Wiem, że jak kumpel kopał staw to koleś przyjechał ze swoją koparką wybrał mu torf, wywiózł i jeszcze coś kaski odpalił.
    Ostatnio edytowane przez Xesxpox ; 05-03-2015 o 08:36

  7. #10047

    Domyślnie

    same wybranie nie jest problemem, problemem jest droga dojazdowa, kostka brukowa i jezeli przejedzie po niej xx wywrotek to obawiam sie ze tej drogi juz nie bedzie. Dlatego calkowita wymiana nie ma sensu

  8. #10048
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    2 tygodnie tato i kuzyn wybierali ziemie pod budowę domu, wóz konny i jazda łopatami.
    Zawsze idzie ładować mniej na wywrotkę i brać takie które mają więcej osi.. i tu jest problem nie ma sprzętu, przynajmniej ja nie widziałe
    który by miał wiele kół, aby właśnie nie dewastować dróg pod 3,5T
    Kostkę brukową idzie poprawić ! nie przejmował bym się nią tak strasznie.

  9. #10049
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Cytat Napisał brochas Zobacz post
    Czy płyte mozna posadowić na torfach ? u mnie jest ok 1m nasypu, i pozniej ok 3.5m torfu.
    Czy mozliwa jest wymiana tylko tego 1m nasypu, zageścić to a nastepnie dobrze zbrojona płyta + 1m zapasu

    czy takie posadowienie będzie bezpieczne ?
    posiadam badania gruntu : http://domset.pl/badania.pdf
    projekt domu: http://www.archipelag.pl/projekty-do...t=Size3&Part=1
    Na początku wyrazy współczucia, przez ostatnie 3 lata walczyłem z takim terenem.

    No nie mam dla Ciebie dobrych wieści, na czymś takim domu nie postawisz, miałem bardzo podobne wyniki, opcji jest kilka:
    1. pale/mikropale - cholernie drogie
    2. studnie - wodę masz wysoko, więc kiepska robota, ale wkopujesz kilka studni betonowych i na tym opierasz fundament lub płytę - oczywiście konstruktor musi Ci to zaprojektować
    3. wymiana CAŁEGO gruntu, na torfie nie możesz oprzeć fundamentów, ani płyty! Wymiana torfy (jeśli jest przyzwoity) może być dla Ciebie również opłacalna, dogadujesz się na wymianę torf na piasek, jeśli droga kiepska, to małymi samochodami trochę pojeżdżą, ale jeśli się dogadasz wymiana może Cię nic nie kosztować, pamiętaj tylko o zagęszczaniu nawożonego piachu co max. 30 cm

    Powodzenia, wiem co Cię czeka

    PS. Jeśli dobrze odczytałem mapę, to miejsce w których chcesz się budować jest sporo niżej niż droga. Nie chcę Cię martwić, ale będziesz miał ze wszystkim pod górkę - w przenośni i dosłownie. Woda opadowa - leci z ulicy i sąsiadów do Ciebie, kanaliza - za cholerę nie chce lecieć sama pod górę - konieczna przepompownia
    Ostatnio edytowane przez DrKubus ; 07-03-2015 o 00:51
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  10. #10050

    Domyślnie

    Czy orientujecie się jaki +- może być koszt płyty fundamentowej przy następujących warunkach:

    1. Powierzchnia płyty 160m2
    2. Poziom wód gruntowych 0,5m ppt.
    3. Grunt to gliny, wysadzeniowy.
    4. Ocieplenie 20cm XPS
    5. Trzeba będzie nawieść z 160m3 piachu do wyrównania terenu bo działka jest ze spadkiem.

  11. #10051
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    shield22

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Kod pocztowy
    73-102
    Posty
    42

    Domyślnie

    Co do robocizny to ciężko powiedzieć, piasek musisz liczyć że 1m3 to jest około 1,6t czyli potrzebujesz około 256t. Koszt tony około 25zł czyli 6400zl za piasek. Styropian też w zależności jaki chcesz użyć ceny około 420za m3 w zależności od firmy czyli 160m2 razy 0,2 xps wychodzi 32m3 czyli około 13400zl

  12. #10052

    Domyślnie

    A reszta kosztów czyli betonowa posadzka pod płytę, zbrojenie, beton, robocizna, wykop itp?

  13. #10053
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    A reszta kosztów czyli betonowa posadzka pod płytę, zbrojenie, beton, robocizna, wykop itp?
    Poczytaj kilka postów wyżej i sobie przelicz.

  14. #10054
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał brochas Zobacz post
    Czy płyte mozna posadowić na torfach ? u mnie jest ok 1m nasypu, i pozniej ok 3.5m torfu.
    Czy mozliwa jest wymiana tylko tego 1m nasypu, zageścić to a nastepnie dobrze zbrojona płyta + 1m zapasu

    czy takie posadowienie będzie bezpieczne ?
    posiadam badania gruntu : http://domset.pl/badania.pdf
    projekt domu: http://www.archipelag.pl/projekty-do...t=Size3&Part=1
    Już gdzieś pytałeś o ten teren i koniecznie szukasz potwierdzenia że można tam postawić dom? Zrobisz jak chcesz ale nikt rozsądny nie powie buduj bez wymiany tego torfu.

  15. #10055

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Poczytaj kilka postów wyżej i sobie przelicz.
    Gdyby to wszystko było takie proste to bym nie zadawał pytania. Niestety nie mam idealnych warunków na działce a wręcz trudne i liczę jednak na to, że ktoś kto miał podobne napisze ile go kosztowała płyta.
    Czym trudniejsze warunki tym koszta bardziej rosną ze względu na konieczność wylania posadzki betonowej pod płytą, więcej zbrojenia i płyta musi być grubsza.

  16. #10056

    Domyślnie

    mam podobne warunki
    koszt plyty, czesciowa wymiana gruntu to koszt ok 75.000zł przy powierzchni zabudowy 180m2

  17. #10057
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Gdyby to wszystko było takie proste to bym nie zadawał pytania. Niestety nie mam idealnych warunków na działce a wręcz trudne i liczę jednak na to, że ktoś kto miał podobne napisze ile go kosztowała płyta.
    Czym trudniejsze warunki tym koszta bardziej rosną ze względu na konieczność wylania posadzki betonowej pod płytą, więcej zbrojenia i płyta musi być grubsza.
    W Twoim wypadku raczej nie jest to teren trudny, problemem jest tylko odpowiednie zagęszczenie części nasypanej, jej odpowiednia stabilizacja i nie będzie raczej znacząco wpływał na koszt samej płyty. Nie da się dokładnie odpowiedzieć na Twoje pytania o koszty, dopiero projekt da taką możliwość zwłaszcza że projektanci jak widać wyżej potrafią różne cuda wymyślać. Plusem dobrze zaprojektowanej płyty jest to że można od razu zrobić ją na gotowo czyli pod podłogi, jest izolowana w całości od podłoża, można zrobić też płytę grzewczą itp.

  18. #10058
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tmann*
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sokołów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    1.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Gdyby to wszystko było takie proste to bym nie zadawał pytania. Niestety nie mam idealnych warunków na działce a wręcz trudne i liczę jednak na to, że ktoś kto miał podobne napisze ile go kosztowała płyta.
    Czym trudniejsze warunki tym koszta bardziej rosną ze względu na konieczność wylania posadzki betonowej pod płytą, więcej zbrojenia i płyta musi być grubsza.
    Najprostsza metoda: Wyslac wszystkie informacje, tzn projekt i analizę gruntu, do kogos, który się na to zna i zrobi Ci oferte.
    Brinkmann Bodenplatte LLC Sp.K. w Sokołowie
    email: [email protected]



  19. #10059

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    A reszta kosztów czyli betonowa posadzka pod płytę, zbrojenie, beton, robocizna, wykop itp?

    Zbrojenie możesz policzyć minimalnie na 12 dniówek, jeśli to będą grube maty i sporo dozbrajania. Dla porównania, taką płytę z dwóch warstw cienkiej siatki robiliśmy we dwóch w ciągu jednego dnia.

  20. #10060
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    editt2

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    78

    Domyślnie

    Cześć, wiem że jest wiele tego typu pytań, ale ogromna ogromna prośba od laika

    Buduję taki oto domek: http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m22b1f7488fb4b
    po niewielkich poprawkach,
    byłem zdecydowany na płytę fundamentową, ponieważ chce robić dom mniej więcej energooszczędny z uwagi na pompę ciepła, jednak mój architekt i kierownik budowy twierdzi że wyjdzie to dla mnie sporo drożej, co o tym sądzicie? Co sądzicie o tej płycie fundamentowej? Czy nie bawić się w to i dobrze docieplić ławy fundamentowe.

Strona 503 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony