dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 628 z 833
Pokaż wyniki od 12.541 do 12.560 z 16653
  1. #12541

    Domyślnie

    Ja użyłem takich:
    i jest git
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  2. #12542
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    te plastyki się kiepsko nadają. Jeśli nam kostka betonowa, która ma większą powierzchnię wchodzi/wciska około 0,5cm w XPS-a, to te plastyki będą się wam wbijać zmniejszając otulinę, i niszcząc izolację z folii. Jeszcze raz powtórzę, że nie ma tańszego i lepszego sposobu, niż kostka betonowa/brukowa odpadowa (mają takie szare na każdym składzie). Możecie z niej zrobić otulinę 3cm lub 4cm a nawet 5 cm. I idealnie się zespala z betonem płyty.

  3. #12543
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    W jaki sposób zaczynaliście kręcenie górnej siatki?
    Na razie mam powiązane kobyłki dystansowe z prętów fi 10 (w miejscach gdzie są podkładki pod dolną siatką) i wrzucone na dolną siatkę dolne pręty górnej siatki.
    Jutro mam dzień wolny i chciałem awansować prace z płytą.
    Zastanawiam się, żeby najpierw pogiąć i powiązać U-bigle po obwodzie płyty a dopiero potem zacząć wiązać pręty górnej siatki do U-bigli i między sobą - kolejno po jednym górnym pręcie wiązać do wszystkich prętów dolnych. Czy jest jakiś lepszy/sprytniejszy sposób?

  4. #12544

    Domyślnie

    Regius, niepotrzebnie wrzuciłeś wszystko razem, o ile dobrze zrozumiałem.
    Przywiąż najpierw dobrze kobyłki do dolnej siatki, chociaż część solidnie, żeby się nie kiwało, potem idzie cała warstwa prętów prostopadle do kobyłek, złapiesz 3-4 razy i powinno wystarczyć.
    Potem prostopadłe do nich, takie montażowe, co jakiś kawałek, odmierz dobrze. Dopiero potem zagęszczasz, pręt w środku, potem znowu w środku albo dwa równomiernie rozłożysz i wyjdzie równo. Ale jeśli masz już zrobioną dolną warstwę, to będzie prosto, bo górna jest nad nią, więc nie trzeba nic mierzyć.
    Bigle na końcu, jeśli Ci się rusza, chociaż nie powinno, możesz skręcić co 1,5 metra kilka sztuk, nie za często, bo potem będzie ciężko bigle wkładać.
    Możesz też dać z 2-3 montażówki pod pierwszą warstwę, jeśli będzie za trudno.

    Jeśli masz wytyki pod ściany, to wiąż je razem z biglem poziomym, a dopiero potem taki zestaw przykręcaj.

  5. #12545
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Mam w projekcie taką płyte:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	52,2 KB
ID:	368227

    Długa na 24m, szeroka na 9,5 (na 14m) i 6,8 (na 10m).
    W garażu mam mieć kanał. I jak to najlepiej zrobić, tzn w jakiej kolajności?

    Czy ten kanał nie musi być jakoś oddylatowany od płyty?

    Mozna to lać osobno - wpierw kanał na gotowo potem płyta? Czy lepiej płyte ze ścianami kanału i podłgą kanału lać za 1 razem?
    Tak sie zastanawiam czy go nie wykasować bo chyba z nim będzie wiecej zachodu niż pożytku:-/
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  6. #12546
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Janek795

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Mam w projekcie taką płyte:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	52,2 KB
ID:	368227

    Długa na 24m, szeroka na 9,5 (na 14m) i 6,8 (na 10m).
    W garażu mam mieć kanał. I jak to najlepiej zrobić, tzn w jakiej kolajności?

    Czy ten kanał nie musi być jakoś oddylatowany od płyty?

    Można to lać osobno - wpierw kanał na gotowo potem płyta? Czy lepiej płyte ze ścianami kanału i podłgą kanału lać za 1 razem?
    Tak sie zastanawiam czy go nie wykasować bo chyba z nim będzie wiecej zachodu niż pożytku:-/
    Z kilka miesięcy temu tu polemizowaliśmy o kanale. Miałem tak samo go w projekcie jak kilka osób i w sumie teraz to powiem że i dobrze - że go nie ma. Za dużo zachodu i koszty. Powinieneś go robić razem z płytą. Oczywiście dobra hydroizolacja itp. Wylać betonem (oczywiście szaluki, zbrojenie..) czy murować.... Teoretycznie można i zostawić dziurę a potem go kopać i morować czy coś ale raczej nie polecane. Ja byłem napalony na kanał, z racji że lubie sam sobie drobne rzeczy zrobić. Ale jakoś mi się odwidział i teraz się cieszę. Wiele osób podziela to zdanie. No chyba, ze lubisz co drugi dzień coś robić to może i wato. Ja tam zawsze sam robię wiele rzeczy i podnośnik wystarczał

    Dzisiejsze wehikuły to już tak są naszpikowane, że nawet jak sobie koła zmienisz to trzeba do kompa podłączyć aby autko o tym wiedziało A co będzie za 10 lat

  7. #12547

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Mam w projekcie taką płyte:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	52,2 KB
ID:	368227
    Czy ten kanał nie musi być jakoś oddylatowany od płyty?

    To pytanie do kierownika i do konstruktora.
    Rysunek jest lichy, ale i tak widać, że ściany kanału są zakończone biglami i łączą się z drugimi biglami z płyty, więc kanał nie jest zdylatowany.

    Można to wylać na raty, można się pokusić i wylać w jednym rzucie, o ile podłoże jest zwarte i nie będzie się osypywać.

  8. #12548

    Domyślnie

    Drodzy forumowicze, czy mógłbym prosić o informację na prv od kogoś, kto kupował XPS przez forumowicza vega1, jaki dokładnie modej jest do XPS?
    Synthos Prime ... ??? Chodzi mi o poznanie dokładnych parametrów.
    Dzięki

  9. #12549
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzys504

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Koszęcin
    Kod pocztowy
    42-286
    Posty
    22

    Domyślnie

    Wrzesien.Pierwsze przymrozki juz były.Woda w pexach poprzymarzałaNa szczescie nic nie popękało.Jutro skoncze kłasc górne zbrojenie.Jeszcze musze znależć goscia do wylewki.Z jednym rozmawiałem ale miał strasznie drogo.Moze umiecie kogos polecic w okolicach Lublińca?Jeszcze sprawa srodka do impregnacji płyty,gdzies było na forum.Co to za srodek i jak go stosowac?Płyta bedzie musiała przezimowac 2 sezony.

  10. #12550
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tmann*
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sokołów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    1.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzys504 Zobacz post
    Wrzesien.Pierwsze przymrozki juz były.Woda w pexach poprzymarzałaNa szczescie nic nie popękało.Jutro skoncze kłasc górne zbrojenie.Jeszcze musze znależć goscia do wylewki.Z jednym rozmawiałem ale miał strasznie drogo.Moze umiecie kogos polecic w okolicach Lublińca?Jeszcze sprawa srodka do impregnacji płyty,gdzies było na forum.Co to za srodek i jak go stosowac?Płyta bedzie musiała przezimowac 2 sezony.
    Wode z tych pex'ow jak najszybciej wypuszczac (sprezarka, ze trzy razy kazda petle, najlepiej plukac glikolem)!!!

    Srodek do pielegnacji: Polecam Mapei Mapecure E30. Jest tylko jeden ale: Po stosowaniu takiego srodka, beton zadnego kleju itd juz nie przyjmuje.
    Ostatnio edytowane przez tmann* ; 25-09-2016 o 18:10
    Brinkmann Bodenplatte LLC Sp.K. w Sokołowie
    email: [email protected]



  11. #12551
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Janek795

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    279

    Domyślnie

    Środek na bazie parafiny. Taki się po prostu ściera w trakcie budowy. Nie wiąże się z betonem. Jak masz gdzieś Lafarge to u nich kupisz "Agilia pielęgnacja". Jak nie to szukaj w necie. Starcza z reguły bańka 25l.

    Na strop używałem natomiast lepszego akrylowego, który wnika w beton i się z nim wiąże:

    http://www.sicon.pl/oferta-produkty/...ty/art-14.html - ale ten ma jedną wadę. Jest przeźroczysty. Ale jest też chyba w ofercie barwiony. No tylko te akrylowe jak pisze poprzednik może być jakiś problem z klejeniem. Chociaż trudno mi w to uwierzyć np po "zmatowaniu" podłoża.
    Ostatnio edytowane przez Janek795 ; 25-09-2016 o 19:08

  12. #12552
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tmann*
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sokołów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    1.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janek795 Zobacz post
    Środek na bazie parafiny. Taki się po prostu ściera w trakcie budowy. Nie wiąże się z betonem. Jak masz gdzieś Lafarge to u nich kupisz "Agilia pielęgnacja". Jak nie to szukaj w necie. Starcza z reguły bańka 25l.

    Na strop używałem natomiast lepszego akrylowego, który wnika w beton i się z nim wiąże:

    http://www.sicon.pl/oferta-produkty/...ty/art-14.html - ale ten ma jedną wadę. Jest przeźroczysty. Ale jest też chyba w ofercie barwiony. No tylko te akrylowe jak pisze poprzednik może być jakiś problem z klejeniem. Chociaż trudno mi w to uwierzyć np po "zmatowaniu" podłoża.
    producent mowi inaczej. Mowia, ze zrobili testy i doswiadczenia, a jedyny skuteczny sposob usuniecia tego parafinu jest piaskowanie. Moze ten z Lafarge jest inaczej, tego nie wiem
    (Ten Mapecure E30 tez jest na bazie parafiny)
    Czy akrylowy jest lepszy, to ja nie wiem, ale ten parafinowy jak najbardziej zdaje egzamin i skutecznie chroni beton przed wyparowaniem wody. My sie na ten zdecydowalismy, poniewaz nie ma tam rozpuszczalnika, tylko wode, wiec, nie musimy przy krawedzie sie bac o naszego styroduru
    Brinkmann Bodenplatte LLC Sp.K. w Sokołowie
    email: [email protected]



  13. #12553
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Janek795

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    279

    Domyślnie

    Parafinowy nie wiąże się z betonem tylko tworzy na nim cienki film chroniący przed parowaniem.. Tak jakby położyć folię. Szybko się ściera gdy już idzie się ze ścianami i jest trochę śmieci, gruzu z docinek, pyłu i innego do zamiatania O chodzeniu różnych osób w buciorach nie wspominając

    Usunięcie tego innego akrylowego to jasne, że piaskowanie. Chodzi mi tylko o to czy klej się czepi czy nie Na stropie go używałem i powiem ci, że jak zaprawa mi gdzieś spadłą to się trzymało. Może i nie super mocno jak powinno ale też nie jakoś super słabo. Ale to żadne porównanie bo wiadomo, że na stropie będzie wylewka a na płycie przy ogrzewaniu to w sumie pracuje. Parafina czy co tam jest innego (ścieralny produkt) i po problemie.

    Na budowie mam jeszcze chyba 5l innego, przeterminowanego jaki był na zapas do płyty to może jest na butli nazwa to napisze. Też jest na pewno na bazie takowego czegoś co się ściera. Wygląda teraz jak maślanka z grudkami masła
    Ostatnio edytowane przez Janek795 ; 25-09-2016 o 19:41

  14. #12554

    Domyślnie

    Witam, chciałabym się dowiedzieć czy ta firma z Kobylanki wyceniła już twoją płytę, jeśli tak to czy możesz podać ile krzykneli za całość, i w jakim wariancie płyty ta wycena była.
    Pozdrawiam

  15. #12555

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariusz2011 Zobacz post
    Ktoś chcę Cię jawnie wyruch....ac
    Max.350zl/m2 pow.zabudowy.
    Dzięki,
    Czekam na wycenę firmy która robi tylko płyty fund. z Kobylanki. Poza tym już znalazłem wykonawce i cenowo jest OK - dogadujemy szczegóły.

    Witam, chciałabym się dowiedzieć czy ta firma z Kobylanki wyceniła już twoją płytę, jeśli tak to czy możesz podać ile krzykneli za całość, i w jakim wariancie płyty ta wycena była.
    Pozdrawiam

  16. #12556
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał tmann* Zobacz post
    Moze ten z Lafarge jest inaczej, tego nie wiem
    My stosujemy ten z Lafarge i on ma podobnie. My go stosujemy jednak, dopiero po związaniu betonu. Przez to, łatwiej się ściera podczas późniejszej budowy domu.
    Ten sam kłopot mają wylewki anhydrytowe. Ogólnie są super, ale trzeba je szlifować bo tworzy się "film", i płytka się nie przyklei...
    Ostatnio edytowane przez vega1 ; 26-09-2016 o 06:34

  17. #12557
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Janek795

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał vega1 Zobacz post
    My stosujemy ten z Lafarge i on ma podobnie. My go stosujemy jednak, dopiero po związaniu betonu. Przez to, łatwiej się ściera podczas późniejszej budowy domu.
    Ten sam kłopot mają wylewki anhydrytowe. Ogólnie są super, ale trzeba je szlifować bo tworzy się "film", i płytka się nie przyklei...
    Ja w sumie też nakładałem jak już związało bo wcześniej nie miałem jak na to wejść. Ale np te akrylowe tylko na świeży. Jak nałożyłem potem trochę na już związany to się jedynie złuszczyło po wyschnięciu jak łupież. Parafinka cacy - Jak mi zostało to potem jeszcze wypryskałem wszytko na drugi dzień gdzie było słabiej polane i git.

    Wydaje mi się jednak.. że łatwo przegapić moment jeśli ma być dawany po związaniu betonu. Jak ktoś daje np B25 to szybko mogą pojawić się rysy. Agillia wiąże znacznie wolniej. U mnie po całej nocy rano jeszcze były miejsca gdzie mogłem wcisnąć palec wiec o rysy było trudno. Na stropie po 4h B25 to już był skała i w ostatnim miejscu gdzie pryskałem (gdzie już mocniej wiązał) ryski się pojawiły).

    Jak ktoś zaciera płytę to moim zdaniem chyba najlepiej jeden zaciera a drugi na to już wygładzone nakłada?

  18. #12558
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    My mamy taki spryskiwacz z długim ramieniem i w zasadzie nie ma potrzeby wchodzić na płytę.
    A co do środka/preparatu i jego późniejszej neutralizacji, to może warto by było zmyć płytę mocnym Karcherem?

  19. #12559

    Domyślnie

    Vega tak zareklamował dystanse z kostki brukowej, że zapragnąłem je przetestować. Zrezygnowałem po pierwszej próbie cięcia moją średnią szlifierką 1200W. Jakoś to idzie dopuki nie trafi się na jakieś kamyki w środku. Może to kwestia, że miałem jakiś budżetowy polbruk, a w tych lepszych stosują tylko drobny piasek? Jednak trzeba mieć do tego jakąś konkretną maszynę z dużą tarczą. Nie planujcie takiego rozwiązania bez odpowiedniego sprzętu.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  20. #12560
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Nie rozumiem. A po co je chciałeś ciąć?

Strona 628 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony