dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 640 z 833
Pokaż wyniki od 12.781 do 12.800 z 16653
  1. #12781

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    A jaki problem jak coś się zepsuje za xx lat zrobić potem rurki na płycie i zalać wylewką?
    Te w płycie odcinasz i zapominasz o nich.
    Serio mówisz czy zartujesz ???

    Jak w zamieszałym domu , z podłogami i itd położyć od nowa podłógówkę i dać wylewkę bez calkowitej demolki podłóg ? A co potem z oknami jak podniesie sie o kilka centrymetrów posaddzka ? Okna też do wymiany ?

    Jak uszkodzi sie rura zalana w płycie to naprawa jest prawie niemożliwa a jesli możliwa to koszty gigantyczne ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #12782
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    ^^
    No tak jak jesteś przyzwyczajony do hałasu i hałas Ci nie przeszkadza to nie ma o czym dyskutować...
    Jacenty przesada jest niewskazane. Zapraszam do mnie i będziesz mógł sobie postukać i posłuchać.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 02-11-2016 o 14:31

  3. #12783
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Serio mówisz czy zartujesz ???

    Jak w zamieszałym domu , z podłogami i itd położyć od nowa podłógówkę i dać wylewkę bez calkowitej demolki podłóg ? A co potem z oknami jak podniesie sie o kilka centrymetrów posaddzka ? Okna też do wymiany ?

    Jak uszkodzi sie rura zalana w płycie to naprawa jest prawie niemożliwa a jesli możliwa to koszty gigantyczne ...
    pół żartem pół serio

    jak masz dom zamieszkały i podłogówke w pod wylewką to też ma demolke podłóg,
    Dobry sposób podał wyżej Daniellos z matami grzejnymi

    Poza tym nie dajesz tego po całości tylko zamiast konkretnej pętki a ich bede miał 13 lub 14 (gorzej bedzi w salonie bo tam bedą 3 )

    Inny sposób to pogodzenie się z kalafiorami

    Na prawde sposobów jest wiele.
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  4. #12784
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    W bloku z wielkiej płyty mieszkałeś? Jak nie to popytaj się ludzi jak np kobita w szpilkach po schodach schodzi. Zreszta z tego co mi sie kojarzy to chyba juz masz płyte, to jak bedziesz mail sciany to popros zone zeby uderzyła w płytę np mlotkiem w jednym koncu a ty sie ustaw w drugim ...
    Nie ma czegoś takiego o czym mówisz,żadne dźwięki się nie rozchodzą a tym bardziej on upadającego noża.Mam płytę i nawet mam już sciany

  5. #12785
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Janek795

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    279

    Domyślnie

    A jaki problem dać ów podłogówkę na siatkę jak robi np. Vega.. sam tak zrobiłem. W razie awarii nie ma problemu odkuć beton i naprawić złączkami. Są jeszcze maty na przyszłość jak by ktoś potrzebował. O przenoszeniu dźwięków to pierwsze słyszę.... Ważne aby dać dobre rurki. Otulone potem betonem to nie wiem co maiło by się takiej stać.

    A żeby nie być gołosłownym - sprawdzone na własnej skórze. Nie miało być HST wiec rurka była idealnie. A że zapomniałem o listwie trzeba było (o czym wcześniej pisałem) kuć. No i szerzej niż pod normalne okno... no i zoonk. Dostała przecinakiem. Pewnie nic by nie było ale wolałem wymienić. Przy Rehau Push można do woli łączyć . Poza tym w tym miejscu była ewidentnie płycej (urwało zapewne przy laniu betonu opaskę) - tak to by było cacy. Wiec o ew. naprawę rurki się nie obawiam w przyszłości.

    https://goo.gl/photos/4XWps5HkAqMocNbw7

    Na pewno jest mniejsza akumulacja ale i szybciej ogrzewa pomieszczenie.. bo to praktycznie jak w wylewce i idzie coś tym trochę sterować - przynajmniej mam taką nadzieję
    Ostatnio edytowane przez Janek795 ; 02-11-2016 o 15:34

  6. #12786
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konrad Podgórski Zobacz post
    Poproszę o poradę.

    Musze zrobić 7cm obniżenie w płycie pod HS. Podobno zbrojenie będzie szło na 4cm od góry i niżej się nie da.
    Podłogówka bezpośrednio w płycie.
    Płyta 25cm na 20cm XPS, brak szkód, grunty dobre piaszczyste

    budowa w przyszłym roku ale muszę wiedzieć jak to rozwiązać już teraz by ustalić z konstruktorami

    Jak to rozwiązać?
    rozumiem ze płyty jeszcze nie wykonales
    wiec robisz mniejsze dystanse / strzemiona po obwodzie gdzie HS - czxyli zbrojenie będzie niżej i w tym miejscu zalewasz mniej betonu - by ulatwic ekipie wstawiasz pasek styropianu grubości 7 cm tak by mogli na pozostałej części robić równo płytę
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 02-11-2016 o 16:25

  7. #12787
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Janek795

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    279

    Domyślnie

    7cm pod HST ?? Nie za dużo ? Mój ma chyba niecałe 5cm wysokości progu. Trzeba doliczyć jeszcze np klej/płytkę jeśli np gres... Ja wkułem tylko 2 cm i jak położę resztę zostanie mi jakieś max 1,5cm i wcale mi to nie przeszkadza Więc jak bym wkuł się na 3,5 cm to bym był już prawie na zero.

    Więc jak by liczyć 2cm na pianę/podkładki (a już dobry 1cm wystarczy) .. 5cm próg .. to gdzie masz potem wykończenie podłogi

  8. #12788

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    pół żartem pół serio

    jak masz dom zamieszkały i podłogówke w pod wylewką to też ma demolke podłóg,
    Dobry sposób podał wyżej Daniellos z matami grzejnymi.
    A to czemu ?

    Kamera termowizyjna i szukanie gdzie jest uszkodzenie. Wtedy w tym miejscu kucie , naprawa uszkodzonej rury , naprawa wylewki i przyklejenie płytki lub czego tam innego ...
    Nie trzeba naruszać konstrukcji fundamentów , pozaytm łatwiej skuć "wylewkę" niż beton B25 i do tego zbrojnony ..

    Co do tych "sposobów" co podajesz to raczej jakiś bardz drogie w wykonaniu "protezy" ...
    To co "zaoszczędzisz" na "dodatkowej wylewce" w razie awarii ogrzewania "oddasz" kilka (naście) razy wiecej ...

    Dla mnie "wszystko w płycie" jest dobre dla "dewelopera" , bo ogranicza się do minimum koszty a jak kiedyś się coś uszkodzi (woda/ogrzewanie) to już nie problem dewelopera ...
    Osobiście uważam że przy cenie płycie fundamentowej dodatkowy koszt wylewki nie jest jakimś wielkim już wydatkiem a ma sporo plusów ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  9. #12789
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Kaszpir niby masz racje ale jednak co moze sie stac z tą rurką w płycie?
    Dodatkowo mam miec beton hydro. Musiałby cała płyta pęknąć by uszkodziło rurkii.

    Nie jestem developerem a i tak chce ograniczyć koszty - między innymi dlatego jak najwiecej chce zrobić samemu.
    A że jest możliwość zaoszczędzenia na podłogówce to czemu jej nie wykorzystać?

    Oczywiście sie przy tym nie upieram i nie zamykam tego tematu.
    Inna opcją jest oczywiście dać jakieś listwy motażowe na płyte i do nich przymocować rurki- bez warstwy styropianu.
    Na to wylewka za 10 000zł ;-/
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 02-11-2016 o 17:17
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  10. #12790

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Kaszpir niby masz racje ale jednak co moze sie stac z tą rurką w płycie?
    Dodatkowo mam miec beton hydro. Musiałby cała płyta pęknąć by uszkodziło rurkii.

    Nie jestem developerem a i tak chce ograniczyć koszty - między innymi dlatego jak najwiecej chce zrobić samemu.
    A że jest możliwość zaoszczędzenia na podłogówce to czemu jej nie wykorzystać?

    Oczywiście sie przy tym nie upieram i nie zamykam tego tematu.
    Inna opcją jest oczywiście dać jakieś listwy motażowe na płyte i do nich przymocować rurki- bez warstwy styropianu.
    Na to wylewka za 10 000zł ;-/
    Kiedyś się orientowałem to wychodzi około 25zł za m2 (robocizna+materiał) za wylewkę.
    U mnie jeśli będzie około 107m2 powierzchni do zrobienia to będzie około 2700zł.

    Styropian u mnie będzie 15cm pod płytą EPS200 i 5cm EPS100 na płycie. Jak styropian będzie na płycie to zamiast 135m2 pójdzie go mniej (107m2)...
    EPS100 też tańszy od EPS200. Wyszło mi około 900zł różnicy ...

    Czyli teoretycznie 2700 - 900zł = 1800zł.

    A jak zamiast EPS200 masz XPS to różnica będzie jeszcze większa ...

    Jak dla mnie przy cenie całej płyty nie jest to jakaś wielka dopłata , a za jednym razem "załątwiamy" problem z wypoziomowaniem , brak potrzeby frezowania i "kombinowania" ze zbrojeniem w przypadku frezowania oraz mamy możliwośc późniejszych zmian w umiejscowieniu lub zmianach hydrauliki i wody ...

    U mnie nawet deweloper nie robi wszystkiego w płycie , a uwierz jest bardzo oszczędny i daje styropian EPS100 pod płytę (20cm) i 20cm betonu B20
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  11. #12791
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    a czym chcesz grzać?
    Bo przy prądzie wolałbym jednak większą akumulacje, której nie da 5-6cm wylewki, a grubsza wylewka to wieksze koszty.
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  12. #12792

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    a czym chcesz grzać?
    Bo przy prądzie wolałbym jednak większą akumulacje, której nie da 5-6cm wylewki, a grubsza wylewka to wieksze koszty.
    Pompa ciepła PW.

    Sądzę że wylewka 5-6 cm + ściany z silkatów to naprawdę duży akumulator ciepła.

    Jak dla mnie taka gruba wylewka (20-25cm w płycie) to za duża akumulacja ciepła i całkowity brak kontroli nad nią. Samo nagrzanie zajmie mnóstwo czasu (i energii) i sterowanie nia będzie nie możliwe , także z powodu że tak naprawdę będzie grzana cała płyta i faktycznie nie ma żadnych stref , bo nie są one odseparowane ...

    Osobiście wolałbym mieć nad tym kontrolę i mieć zróżnicowane temperatury , bo inna temperatura powinna być w łazience a inna np. w sypialni ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  13. #12793
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad Podgórski

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    powiat Legionowski
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janek795 Zobacz post
    7cm pod HST ?? Nie za dużo ? Mój ma chyba niecałe 5cm wysokości progu. Trzeba doliczyć jeszcze np klej/płytkę jeśli np gres... Ja wkułem tylko 2 cm i jak położę resztę zostanie mi jakieś max 1,5cm i wcale mi to nie przeszkadza Więc jak bym wkuł się na 3,5 cm to bym był już prawie na zero.

    Więc jak by liczyć 2cm na pianę/podkładki (a już dobry 1cm wystarczy) .. 5cm próg .. to gdzie masz potem wykończenie podłogi
    Próg HST ma 4.5cm ale w Vetrex jest jeszcze jakaś szyna/poszerzenie pod HST która ma dodatkowe 4.5cm. Takie info dostałem od sprzedawcy przez telefon.

    czyli po odjęciu 2cm na deski zostaje ~7cm
    Dziennik Budowy z komentarzami

    Dom parterowy, powierzchnia użytkowa 90.5m2
    Płyta fundamentowa 20cm + 20cm XPS. Ściany PRAEFA 15cm + 20cm styro grafitowego. Strop monolityczny 18cm + 40cm celulozy. Okna z ciepłym montażem MOWO.
    Ogrzewanie wodne bezpośrednio w płycie. CO + CWU ładowane w II taryfie.
    EAH 40kWh/m2rok (podobno)

  14. #12794
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Janek795

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konrad Podgórski Zobacz post
    Próg HST ma 4.5cm ale w Vetrex jest jeszcze jakaś szyna/poszerzenie pod HST która ma dodatkowe 4.5cm. Takie info dostałem od sprzedawcy przez telefon.

    czyli po odjęciu 2cm na deski zostaje ~7cm
    Ja mam własnie Vetrexa... nie mam żadnego poszerzenia. Oczywiście odpowiednia ilość podkładek bodajże co 30 cm zgodnie z zaleceniami montażu i tyle. Poszerzenie oki jak idzie wylewka - a tu po co?
    Ostatnio edytowane przez Janek795 ; 03-11-2016 o 06:32

  15. #12795

    Domyślnie

    Jakie rurki do ogrzewania polecacie?
    Co ile rozstaw?

  16. #12796
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jaroWy
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Krzeszowice
    Posty
    104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    może mi to sprawdzić - nie kapuje germańskiego

    Wyszło mi
    U-Wert: 0,217 W/m²K przy chudziak 10cm, EPS200 λ ≤ 0,034 15cm, płyta 21cm
    U-Wert: 0,166 W/m²K przy chudziak 10cm, EPS200 λ ≤ 0,034 20cm, płyta 21cm

    Powierzchnia grzana 110m2

    Czyli nie bardzo sie opłaca wywalać 3tyś w dodatkowe 5cm EPS200???

    Chyba ze coś tam żle wklepuje???
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	EPS15.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	372087Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	EPS20.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	372088

  17. #12797
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaroWy Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	EPS15.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	372087Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	EPS20.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	372088
    U-vert liczy tylko U lub R przegrody. O ile w ścianie czy stropie te obliczenia dadzą przybliżoną wartość dla konkretnego domu, to w podłodze nie. Trzeba jeszcze uwzględnić wymiar charakterystyczny podłogi, ewentualne ocieplenie ściany fundamentowej czy, przy płycie termiczną opaskę pionową.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  18. #12798
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad Podgórski

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    powiat Legionowski
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janek795 Zobacz post
    Ja mam własnie Vetrexa... nie mam żadnego poszerzenia. Oczywiście odpowiednia ilość podkładek bodajże co 30 cm zgodnie z zaleceniami montażu i tyle. Poszerzenie oki jak idzie wylewka - a tu po co?
    Jeden powie A, drugi powie B i weź tu bądź mądry
    Dziennik Budowy z komentarzami

    Dom parterowy, powierzchnia użytkowa 90.5m2
    Płyta fundamentowa 20cm + 20cm XPS. Ściany PRAEFA 15cm + 20cm styro grafitowego. Strop monolityczny 18cm + 40cm celulozy. Okna z ciepłym montażem MOWO.
    Ogrzewanie wodne bezpośrednio w płycie. CO + CWU ładowane w II taryfie.
    EAH 40kWh/m2rok (podobno)

  19. #12799

    Domyślnie

    Czy wykonanie takiej płyty, do takiego projektu nie jest błędem pod względem izolacji/ocieplenia/strat ogrzewania ??

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	372401
    Ostatnio edytowane przez _arek_ ; 07-11-2016 o 15:50

  20. #12800
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Nie wygląda to dobrze pod względem cieplnym, jeśli był by to temat .. a będziem projektować dopiero ok.
    Ale projekt już jest, może by to można było przeprojektować, warunek- potrzeba dokładnych właściwości gruntu, jakie ma parametry..

Strona 640 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony