dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 692 z 833
Pokaż wyniki od 13.821 do 13.840 z 16653
  1. #13821
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Zbiornik betonowy, przy okazjj zrob instalacje "szarej wody" (do spłukiwania toalet) i nawadnianie dzialki. Latem ta woda bardzo sie przyda.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #13822

    Domyślnie

    Problem w tym, że tej wody pod ziemią jest mnóstwo i taki zbiornik 10m3 mi się zapełni przez tydzień jeśli będą ulewy. Już nawet nie chodzi o wodę opadową, która bezpośrednio pada w najbliższych okolicach domu a o cieki wodne. Jak jest deszcz to z drenażu leci woda jak z kranu bo pod dom dostaje się ona przez ciek wodny. Gdy został wykonany wykop pod płytę to były miejsca, w których woda się sączyła pomimo, że od 2 tygodni deszcz nie padał.

  3. #13823
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Nie ma sensu robienie zbiornika na deszczówkę, jeżeli mamy dość wody z innych źródeł.
    Zbiornik 10m3 zapełnił mi się w jeden deszczowy weekend a woda tylko spływała do włazu do szamba. Więc sporo wsiąkło albo stoi w kałużach.
    Taka ilość wody wystarcza na podlanie 1000m2 trawnika raz. A niestety mamy długie okresy deszczowe (tak jak teraz - że i 100m3 bym spokojnie nazbierał). Ale woda będzie potrzebna może w czerwcu, jakby był suchy i upalny długi okres. I tu znowu - podleję raz a okresy suche też trwają długo. Więc podleję raz i potem będę długo czekał na deszcze. Więc jak dzięki takiemu zbiornikowi zaoszczędził 50m3 wody z wodociągu rocznie to byłby duży sukces. Taki zbiornik kosztuje ok. 2,5K zł więc licząc wodę nawet po 4 zł zwraca mi się po 12,5 roku. Do tego jeszcze trzeba pompę (albo i kilka w tym czasie) doliczyć. Więc zabawa nieopłacalna.
    Już dużo większy sens ma wywiercenie studni (choćby abisynki) do tego celu.

  4. #13824
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    idź wylicz czy Ci sie życie zwróci....

  5. #13825

    Domyślnie

    W projekcie płyty mam taki zapis:
    Po częściowym stwardnieniu betonu (gdy ślady po butach zostawiają 2-3 milimetrowe wgłębienia) należy usunąć rurki prowadzące a ślady po nich uzupełnić zaprawą cementową bądź pozostałym betonem. Następnie beton należy zatrzeć przy pomocy zacieraczki do betonu. Należy pamiętać by kolejne trasy zacieraczki były prostopadłe do poprzednich.
    Niestety jeden z potencjalnych wykonawców nie ma zacieraczki. Czy można zrobić dobrze płytę bez zacieraczki?

  6. #13826
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Da się, oczywiście że się da, rurki prowadzące - ok a jakie jest otulenie zbrojenia ? zmieszczą się? nie ugną się ? przecież zbrojenie niema sztywności do takich celów. Ale jak beton kiepski, to trzeba go zacierać dobry beton zwiąże tak, iż nie będzie pylić. No ale wodobeton B20 np - tego nie potrafi.

  7. #13827

    Domyślnie

    Czy można płytę wykonać bezpośrednio na podsypce piaskowej ?

    Fundament pod garażem mam taki:
    - podsypka
    - 10 cm chudziaka
    - 24 cm płyty

    Wychodzi mi ok. 9,77 m3 betonu na płytę plus ok 4 m3 chudziaka. Gruszka ma pojemność 9 m3 więc będą 3 transporty.
    Zastanawiam się, czy nie można np wylać jednej płyty trochę grubszej tak by wyszły 2 transporty i jeden dzień pracy ( a ma to znaczenie bo garaż chcę sam zrobić)

  8. #13828

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Da się, oczywiście że się da, rurki prowadzące - ok a jakie jest otulenie zbrojenia ? zmieszczą się? nie ugną się ? przecież zbrojenie niema sztywności do takich celów. Ale jak beton kiepski, to trzeba go zacierać dobry beton zwiąże tak, iż nie będzie pylić. No ale wodobeton B20 np - tego nie potrafi.
    Beton to będzie C20/25 W8.
    Ze skali na rysunku wynika mi, że nad i pod zbrojeniem jest ok. 3cm. Pewnie potwierdza to dopisek na rysunku zbrojenia dolnego "dystans bet. 3cm".
    Czy zatem będzie tu potrzebna zacieraczka? A jeśli nie, to jak inaczej zapewnić gładkość na powierzchni tego betonu?
    Dodam, że pierwotnie na płycie miała być jeszcze hydroizolacja polimerowo-bitumiczna, ale najprawdopodobniej będzie tylko pod płytą.

  9. #13829
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał busy_beaver Zobacz post
    Czy można płytę wykonać bezpośrednio na podsypce piaskowej ?

    Fundament pod garażem mam taki:
    - podsypka
    - 10 cm chudziaka
    - 24 cm płyty

    Wychodzi mi ok. 9,77 m3 betonu na płytę plus ok 4 m3 chudziaka. Gruszka ma pojemność 9 m3 więc będą 3 transporty.
    Zastanawiam się, czy nie można np wylać jednej płyty trochę grubszej tak by wyszły 2 transporty i jeden dzień pracy ( a ma to znaczenie bo garaż chcę sam zrobić)
    olej chudziak, w takim układzie warstw jest zupełnie bez sensu. BTW czemu płyta pod garażem taka gruba? Ciężkie warunki?
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  10. #13830

    Domyślnie

    Teren górniczy, przewidywana I kategoria szkód.

  11. #13831

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    olej chudziak
    Nie słuchaj takich podpowiedzi.

  12. #13832

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Nie słuchaj takich podpowiedzi.
    Z chęcią bo wywale, bo nie wiem po co on tam. Garaż prosty, ściany z porothermu 18, do tego 8 rdzeni i na górze wieniec.

  13. #13833
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^ chudziak to warstwa wyrownawcza zbrojenie na piasku sie ch.. wo uklada

  14. #13834

    Domyślnie

    Zastanawiam się, czy np nie dać foli na ten piach by było łatwiej

  15. #13835
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał busy_beaver Zobacz post
    Zastanawiam się, czy np nie dać foli na ten piach by było łatwiej
    No pewnie ze daj, kup np taką 0,3 mm z folnet.pl. Potem jakies dystanse z pocietej kostki czy czegos betonowego i bedzie elegancko. Oszczedzisz pare tys i czas.
    Panowie to nie jest budowa promu kosmicznego. Podajcie konkretny powod dlaczego musi robic ten chudziak? Oprocz tego ze bedzie rowniej wygodniej.

  16. #13836

    Domyślnie

    Przebrnąłem przez część tego wątku i trochę innych forów, generalnie długie godziny i dni ...
    Pomimo pewnych wątpliwości natury psychologicznej posiadania styropianu pod domem, jednak zdecydowałem się na fundament płytowy z uwagi na wysoki stan wód gruntowych.
    Naturalnie tylko XPS biorę pod uwagę. Ale przejdźmy do meritum.
    Dom piętrowy z garażem 2-stanowiskowym doklejonym do bryły budynku. Zmodyfikowany projekt ZX47 studia Z500 Dwa stropy monolityczne, ściany z betonu komórkowego. Część mieszkalna parteru 72m2 garażu 48m2
    Grunt prosty - do 20cm humusu a dalej różne frakcje nośnych piasków, jedynie wysoki poziom wód gruntowych.

    Mam kilka ofert na wykonanie płyty. Większość tradycyjne pręty zbrojeniowe, tony stali i grubość płyty nawet 30 cm.
    Jedna od bywającego tutaj Thomasa Brinkmanna gdzie zbrojenie z prętów jest tylko pod elementami nośnymi ścian, a reszta zbrojenie rozproszone Dramix.

    No i właśnie to zbrojenie rozproszone budzi moje obawy. Rozumiem, że przelicza to konstruktor, ale ...
    Wychowałem się w otoczeniu opinii, gdzie jak nie ma kratownicy z prętów zbrojeniowych to będzie słabo Na dokładkę mój KB mówi, ze ma niewielkie doświadczenie z tego typu technologią i mniej sprawnie będzie mógł kontrolować proces budowy płyty, choć obiecuje powtórzyć sobie te zagadnienia
    Z tradycyjnym zbrojeniem płyty nie ma problemu, robił wielokrotnie i jest w stanie wszystkiego dopilnować.

    O pieniądzach gentlemani nie dyskutują, jedynie wspomnę że różnice pomiędzy ofertami nie są bardzo znaczące i dlatego wybór jest wyjątkowo trudny.
    Będą decydowały szczegóły.

    Wiem, ze kilka osób z forum ma taką płytę i chętnie posłucham opinii. Także tych co nie mają, ale sporo na ten temat wiedzą.
    Trochę informacji liznąłem, ale mam już totalny mętlik w głowie. Pomóżcie, albo jeszcze bardziej zagmatwajcie wybór
    Trzy razy mierz, raz tnij - świete słowa dziadka
    Jest wielki segment, a buduje się mały domek
    Przy Puszczy Kampinoskiej - dziennik budowy

  17. #13837
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Jeżeli ceny z materiałem masz podobne i nie zależy Ci na czasie (wiązanie siatek zajmi trochę więcej czasu) to bierz ofertę z tradycyjnym zbrojeniem. Najlepiej w ogóle będzie jeżeli dasz do zrobienia projekt płyty fundamentowej komuś kumatemu i z tym projektem do wykonawców, wtedy będziesz miał najlepsze porównanie cen.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  18. #13838

    Domyślnie

    Na czasie budowy mi nie zależy. Mieszkam niedaleko a nowy dom budowany jest z uwagi na większą i ślicznie położoną działkę, a nie problemy z obecnym lokum.
    Chyba jednak nie chce bawić się w oddzielne projekty płyty i wykonawców. Jak widzę ilość postów tego tematu z wyliczeniami zbrojenia, to wiem, że zaraz musiał bym skrobnąć coś na forum aby ktoś ocenił, później by się 10 różnych opinii pojawiło i było by jeszcze gorzej.
    Chętnie jednak bym kumatemu konstruktorowi wynagrodził jego czas aby usłyszeć niezależną od oferentów opinię.
    Jak na razie to słyszę jedynie od konkurencji Brinkmanna, że zbrojenie rozproszone to g... i jak nie dam parę ton zbrojenia zawartych w ich projektach, to mi się chałupa rozleci. Za to wszyscy jednak go znają
    Osobiście nie mam faworyta i dlatego wybór jest trudny. Liczyłem na jedną firmę robiącą "klasyczne" płyty z wieloma pochlebnymi opiniami i realizacjami, ale ofertę taka trochę od niechcenia dostałem i to po przypominaniu się.

    Masz jakieś namiary na "kumatych konstruktorów"?
    Trzy razy mierz, raz tnij - świete słowa dziadka
    Jest wielki segment, a buduje się mały domek
    Przy Puszczy Kampinoskiej - dziennik budowy

  19. #13839
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał tommies Zobacz post
    Na czasie budowy mi nie zależy. Mieszkam niedaleko a nowy dom budowany jest z uwagi na większą i ślicznie położoną działkę, a nie problemy z obecnym lokum.
    Chyba jednak nie chce bawić się w oddzielne projekty płyty i wykonawców. Jak widzę ilość postów tego tematu z wyliczeniami zbrojenia, to wiem, że zaraz musiał bym skrobnąć coś na forum aby ktoś ocenił, później by się 10 różnych opinii pojawiło i było by jeszcze gorzej.
    Chętnie jednak bym kumatemu konstruktorowi wynagrodził jego czas aby usłyszeć niezależną od oferentów opinię.
    Jak na razie to słyszę jedynie od konkurencji Brinkmanna, że zbrojenie rozproszone to g... i jak nie dam parę ton zbrojenia zawartych w ich projektach, to mi się chałupa rozleci. Za to wszyscy jednak go znają
    Osobiście nie mam faworyta i dlatego wybór jest trudny. Liczyłem na jedną firmę robiącą "klasyczne" płyty z wieloma pochlebnymi opiniami i realizacjami, ale ofertę taka trochę od niechcenia dostałem i to po przypominaniu się.

    Masz jakieś namiary na "kumatych konstruktorów"?
    Nam robił projekt Pan Wojciech Socha. Zna się na temacie, nasz kier-bud chwalił ten projekt za dobre i optymalne zbrojenie. Można do niego zadzwonić i porozmawiać jeszcze przed zleceniem projektu - pomocny.
    Ostatnio edytowane przez Doli. ; 09-10-2017 o 19:54
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  20. #13840

    Domyślnie

    Cytat Napisał tommies Zobacz post
    Na czasie budowy mi nie zależy. Mieszkam niedaleko a nowy dom budowany jest z uwagi na większą i ślicznie położoną działkę, a nie problemy z obecnym lokum.
    Chyba jednak nie chce bawić się w oddzielne projekty płyty i wykonawców. Jak widzę ilość postów tego tematu z wyliczeniami zbrojenia, to wiem, że zaraz musiał bym skrobnąć coś na forum aby ktoś ocenił, później by się 10 różnych opinii pojawiło i było by jeszcze gorzej.
    Chętnie jednak bym kumatemu konstruktorowi wynagrodził jego czas aby usłyszeć niezależną od oferentów opinię.
    Jak na razie to słyszę jedynie od konkurencji Brinkmanna, że zbrojenie rozproszone to g... i jak nie dam parę ton zbrojenia zawartych w ich projektach, to mi się chałupa rozleci. Za to wszyscy jednak go znają
    Osobiście nie mam faworyta i dlatego wybór jest trudny. Liczyłem na jedną firmę robiącą "klasyczne" płyty z wieloma pochlebnymi opiniami i realizacjami, ale ofertę taka trochę od niechcenia dostałem i to po przypominaniu się.

    Masz jakieś namiary na "kumatych konstruktorów"?
    A gdzie ta płyta ma być?

    Ja także mogę polecić Pana Sochę.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

Strona 692 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony