dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 92 z 833
Pokaż wyniki od 1.821 do 1.840 z 16653
  1. #1821
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał amigo1974 Zobacz post
    To prawie takie same rozwiązanie jak u mnie płyta z wodnym CO w niej pod spodem EPS200 ściany beton 15cm zbrojony +30cm styropian= thermomur th45
    Thermomur to jednak nie to samo. Zaletą ścian prefabrykowanych jest ich montaż - krótki i przy dokładnym wykonaniu bezproblemowy. Nie pisałem o tym bo to oczywiste. Thermomur ma dla mnie również wadę. Od wewnątrz jest styropian. Pewnie wkrótce pojawi sie wersja z wewnętrzną warstwą z suchego tynku czy czegoś podobnego odpowiednio wytrzymała by znieść parcie betonu.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  2. #1822

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Gdyby thermomur nie był tak drogi to byłoby to w miarę dobrę rozwiązanie.Na czym będziesz wieszał kinkiety czy obrazy ?
    Jak wszyscy , na kołkach!

  3. #1823

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Thermomur to jednak nie to samo. Zaletą ścian prefabrykowanych jest ich montaż - krótki i przy dokładnym wykonaniu bezproblemowy. Nie pisałem o tym bo to oczywiste. Thermomur ma dla mnie również wadę. Od wewnątrz jest styropian. Pewnie wkrótce pojawi sie wersja z wewnętrzną warstwą z suchego tynku czy czegoś podobnego odpowiednio wytrzymała by znieść parcie betonu.
    suchy tynk można dać na ścianę od wewnątrz , ale zamiast szalunku styropianowego od wewnątrz sucha zabudowa która wytrzyma parcie betonu? Takiej to raczej nie ma i nie będzie bo nie ma żadnego materiału poza szalunkiem jakimś metalowym dobrze zabezpieczonym , poskręcanym który wytrzyma duże ciśnienie czy parcie betonu, bo nawet szalunki drewniane dobrze zabezpieczone nie zostają najczęściej bez jakiegoś odkształcenia które następują na skutek parcia betonu.Jak sobie weźmiesz firmę która stawia budynki z szalunku traconego styropianowego to oni już raczej mają odpowiednie zabezpieczenia tegoż styropianu które to uniemożliwiają ewentualne rozerwanie się tego styropianu na skutek parcia betonu. Mi to nie będzie potrzebne bo będę sam zalewał szalunek po 3 warstwy pustaków bez wielkich ciśnień pomp oraz zbyt dużego parcia betonu więc nie widzę raczej z tej strony zagrożenia.Zupełnie inaczej by sprawa wyglądała gdybym robił to sam i chciał zalewać całą kondygnację na raz wtedy mógł by być problem.Ale ściany mam o współczynniku U=0,11 i to jest największy plus tego systemu a cena cóż myślę że naprawdę nie będzie to więcej niż tradycyjne ściany np, gazobeton 24cm+30cm styro ale o takim samym współczynniku. Na moją chałupę koszt ścian zewnętrznych, samych pustaków to 50000 brutto ale chałupa jest ie najmniejsza bo o powierzchni 370m2 . Inne firmy się ceniły około 100000 za pustaki także thermomur tak jakby za pół ceny w stosunku do innych producentów na rynku.
    Ostatnio edytowane przez amigo1974 ; 06-04-2011 o 20:30 Powód: poprawka

  4. #1824

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Obraz,kinkiet na dłuuugich kołkach
    Jeśli będzie na ścianach styropianowych płyta G K to na bardzo krótkich a jeśli coś innego np. sama siatka z gładzią to dłuższe niż u Ciebie o 5cm. Chyba to nie takie straszne?

  5. #1825
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Pewnie wkrótce pojawi sie wersja z wewnętrzną warstwą z suchego tynku czy czegoś podobnego odpowiednio wytrzymała by znieść parcie betonu.
    Już się pojawił.
    Isorast, chyba jest najbardziej dopracowanym systemem i przez to nie najtańszym , ale już od jakiegoś czasu ma w ofercie prefabrykat glina - styropian dla przegród zewnętrznych, czy glina - glina dla ścianek działowych
    43cm ściana zewnętrzna uzyskuje "U"= 0,12W/mK
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lehm-iso.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	11,0 KB
ID:	51520
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  6. #1826

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jani_63 Zobacz post
    Już się pojawił.
    Isorast, chyba jest najbardziej dopracowanym systemem i przez to nie najtańszym , ale już od jakiegoś czasu ma w ofercie prefabrykat glina - styropian dla przegród zewnętrznych, czy glina - glina dla ścianek działowych
    43cm ściana zewnętrzna uzyskuje "U"= 0,12W/mK
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lehm-iso.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	11,0 KB
ID:	51520
    Dobra , dobra Jani to że się pojawił to nie znaczy że beton nie rozerwie tej ściany bez odpowiedniego jej zabezpieczenia a to miał na myśli przedmówca mówiąc o tym wykończeniu ściany od wewnątrz. Ceny jestem ciekaw tegj ściany ale raczej zabija!

  7. #1827
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał amigo1974 Zobacz post
    Dobra , dobra Jani to że się pojawił to nie znaczy że beton nie rozerwie tej ściany bez odpowiedniego jej zabezpieczenia a to miał na myśli przedmówca mówiąc o tym wykończeniu ściany od wewnątrz. Ceny jestem ciekaw tegj ściany ale raczej zabija!
    Chyba nie rozerwie bo producent sugeruje zalewanie ściany o wysokości 1 kondygnacji. Mimo wszystko drogie to pewnie jak diabli. To wszystko miało by sens gdyby cenowo było konkurencyjne w stosunku do tradycyjnych rozwiązań. Inaczej nie ma sensu sie w to bawić chyba że komuś szczególnie zależy na takiej, nie innej technologii. Ściana to ściana, z czegokolwiek będzie zrobiona będzie dobrze byle spełniała normy.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  8. #1828
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ahya
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    201

    Domyślnie

    Kochani, to temat o płycie FUNDAMENTOWEJ, nie ścianach. Kobieta was przywołuje do porządku

    Ponawiam pytanie o to jak wysoko macie poziom zero przy płycie fundamentowej.

  9. #1829
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Mimo wszystko drogie to pewnie jak diabli...
    I pewnie masz rację, choć ceny mi się znaleźć nie udało.
    Produkt innowacyjny, to i cena też

    Ahya, czuje się przywołany
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  10. #1830

    Domyślnie

    To nie do końca inny temat - płyta to szybkość wykonania do tego prefabrykowana ściana i mamy b.szybko.Chyba najlepsza Praefa jednak (zbrojony keramzytobeton plus styro na zawnątrz) ,ale to łączenie tego wszystkiego (tzn ścian) do kupy jakoś tak mnie nie przekonuje ,a poziom tego co zaprezentowała Praefa w wątku o niej świadczy o tej firmie bardzo fatalnie,do tego zdjęcia jakie wkleiła tam pewna forumowiczka obrazujące jak potrafi wyglądać jakość Praefy ....to była masakra po prostu.Pijany niedouczony murarz to przy tym pikuś

  11. #1831

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Chyba nie rozerwie bo producent sugeruje zalewanie ściany o wysokości 1 kondygnacji. Mimo wszystko drogie to pewnie jak diabli. To wszystko miało by sens gdyby cenowo było konkurencyjne w stosunku do tradycyjnych rozwiązań. Inaczej nie ma sensu sie w to bawić chyba że komuś szczególnie zależy na takiej, nie innej technologii. Ściana to ściana, z czegokolwiek będzie zrobiona będzie dobrze byle spełniała normy.
    Perm nie czytałem ani nawet nie zaglądałem na stronę isorastu nie mogę w to za bardo uwierzyć żeby można całą kondygnacje zalewać bez dodatkowego zabezpieczenia tej ściany , rozerwie ją nie ma d__y! A z odpowiednim zabezpieczeniem to wszystkie tego rodzaju ściany można zalewać całymi kondygnacjami.

  12. #1832
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Nie inaczej. Przy zalewaniu na wysokość kondygnacji wymagane są przez wszystkich producentów tego typu szalunku wzmocnienia aby ścian się nie rozjechała.
    Bez jakiś specjalnych wzmocnień, a i tak trzeba uważać i nie lać na "fray" można zalewać do jednego metra wysokości ściany - 4 elementy w pionie.
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  13. #1833

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jani_63 Zobacz post
    Nie inaczej. Przy zalewaniu na wysokość kondygnacji wymagane są przez wszystkich producentów tego typu szalunku wzmocnienia aby ścian się nie rozjechała.
    Bez jakiś specjalnych wzmocnień, a i tak trzeba uważać i nie lać na "fray" można zalewać do jednego metra wysokości ściany - 4 elementy w pionie.
    Zgadza się o tym właśnie cały czas mówię ! Także perm nie prędko się doczekamy takiego pasywnego systemu który można będzie zalewać betonem na żywioł.

  14. #1834
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał amigo1974 Zobacz post
    Zgadza się o tym właśnie cały czas mówię ! Także perm nie prędko się doczekamy takiego pasywnego systemu który można będzie zalewać betonem na żywioł.
    Na żywioł to najlepiej zalać pałę . Nie oczekiwałem cudów. Myślę że podobne systemy sa dla drobnych wykonawców czy nawet majsterkowiczów. Dla nich konieczność zalewania całości może być utrudnieniem nie ułatwieniem. Gdyby nie cena byłby to chyba bardzo popularny sposób samodzielnej budowy ścian dla szukających oszczędności. Sam zdecydował bym się na taki.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  15. #1835

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Na żywioł to najlepiej zalać pałę . Nie oczekiwałem cudów. Myślę że podobne systemy sa dla drobnych wykonawców czy nawet majsterkowiczów. Dla nich konieczność zalewania całości może być utrudnieniem nie ułatwieniem. Gdyby nie cena byłby to chyba bardzo popularny sposób samodzielnej budowy ścian dla szukających oszczędności. Sam zdecydował bym się na taki.
    Najlepiej się pije na żywioł ale następny dzień po tym żywiole jest straszny!I wtedy gospodarka planowa nawet do picia alk. , z perspektywy dnia następnego wydaję się bardziej racjonalna.

  16. #1836
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    No a jak zalejesz pałę, to cię ciągnie ku glebie lub płycie. I tak wracamy do tematu
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  17. #1837
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jani_63 Zobacz post
    No a jak zalejesz pałę, to cię ciągnie ku glebie lub płycie. I tak wracamy do tematu
    A mnie ciągnie do kobitek.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  18. #1838
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Zapraszam na targi Murexpo 8-10 kwietnia Warszawa Torwar , w ofercie wkłady kominkowe mogące grzać min. systemy typu legalett

  19. #1839
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ahya
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    201

    Domyślnie

    A co myślicie o sposobie robienia płyty, jak przedstawiony w dzienniku Mmelisy?? A dokładniej chodzi mi o to wylewanie "ław" przed płytą??

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...na-p%C5%82ycie

  20. #1840
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ahya Zobacz post
    A co myślicie o sposobie robienia płyty, jak przedstawiony w dzienniku Mmelisy?? A dokładniej chodzi mi o to wylewanie "ław" przed płytą??

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...na-p%C5%82ycie
    To jakiś bezsens! Niby czemu te ławy mają słuzyć? Przecież na nie poszedł styrodur?! Ktos tam nie pomyślał moim zdaniem, chyba że te niby ławy maja jeszcze jakies inne zadanie oprócz przenoszenia obciążeń (bo tego akurat w tym układzie nie będą robić) ale nie bardzo mogę sobie wyobrazić jakie.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

Strona 92 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony