dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MrBat

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    3

    Domyślnie Układanie pustaków w stropach gęstożebrowych

    Witam,

    od czasu, kiedy zacząłem na studiach robić projekt z budownictwa nurtuje mnie jeden problem związany z układaniem pustaków w stropach gęstożebrowych.

    Pytanie oprę na wytycznych z mojego projektu.
    Ściany nośne mają rozstaw modularny, weźmy np. 270 cm, gdyż przy tej rozpiętości nie trzeba wykonywać żebra rozdzielczego. Po oparciu belek na ścianach, należy ułożyć pustaki - poczynając od lica ściany. Zatem jeśli mamy ściany np. z kratówki szerokości 25 cm, to odległość lica jednej ściany od drugiej wynosi 270 - 25 = 245 cm. Pustak Fert-45 ma długość 30 cm. Układając kolejne pustaki dojdziemy do długości 240 cm. I tu jest pytanie - co zrobić z brakującymi 5 cm? (przy ścianach gr. 38 cm będzie brakować nawet 22 cm) Czy pustaki można docinać na wymiar, czy stosuje się jakieś wypełnienie?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luka
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie Re: Układanie pustaków w stropach gęstożebrowych

    Cytat Napisał MrBat
    Witam,

    od czasu, kiedy zacząłem na studiach robić projekt z budownictwa nurtuje mnie jeden problem związany z układaniem pustaków w stropach gęstożebrowych.

    Pytanie oprę na wytycznych z mojego projektu.
    Ściany nośne mają rozstaw modularny, weźmy np. 270 cm, gdyż przy tej rozpiętości nie trzeba wykonywać żebra rozdzielczego. Po oparciu belek na ścianach, należy ułożyć pustaki - poczynając od lica ściany. Zatem jeśli mamy ściany np. z kratówki szerokości 25 cm, to odległość lica jednej ściany od drugiej wynosi 270 - 25 = 245 cm. Pustak Fert-45 ma długość 30 cm. Układając kolejne pustaki dojdziemy do długości 240 cm. I tu jest pytanie - co zrobić z brakującymi 5 cm? (przy ścianach gr. 38 cm będzie brakować nawet 22 cm) Czy pustaki można docinać na wymiar, czy stosuje się jakieś wypełnienie?
    1. robi się niewielki szalunek pod stropem.
    2. podczas zalewania nadbetonu masa wypełni kilkucentymetrowe pole.

  3. #3

    Domyślnie

    terivę np. można docinać, ale nieprzypadkowo jak wpiszesz teriva w gogla to ci instrukcja cała wyskoczy.
    jest nas dwoje i Cichy C95.
    budujemy dom 2-osobowy

  4. #4

    Domyślnie Re: Układanie pustaków w stropach gęstożebrowych

    Cytat Napisał MrBat
    Ściany nośne mają rozstaw modularny, weźmy np. 270 cm, gdyż przy tej rozpiętości nie trzeba wykonywać żebra rozdzielczego.
    Wiem, że to tylko projekt, ale w praktyce jak chcesz mieć sufit bez rys to żebro robisz co 2m, czyli przy 2,7 zrobisz pośrodku.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony