dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie kanał płaski w ścianie na przewody do telewizora

    Witam,

    chcę dać kanał płaski w ścianie którym w przyszłości puszczę przewody z szafki do telewizora wiszącego na ścianie. Wiem, że wiele osób daje kanał wentylacyjny o rozmiarach bodajże 110x55mm. Jednak czy aż tak duży kanał jest rzeczywiście potrzebny? Zastanawiam się czy nie wystarczyłby 60x40mm. Co myślicie?

    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli masz do tego systemowe kolanka to czemu nie....

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertsz Zobacz post
    Jeśli masz do tego systemowe kolanka to czemu nie....
    Są, widziałem w Castoramie. A nawet jeśliby nie było, to nie można zakończyć tego kanału puszkami?

    Chodzi mi tylko o wymiar, czy 60x40 wystarczy...

  4. #4

    Domyślnie

    pewnie, że styknie. Ja doprowadziłem za telewizor wszystkie możliwe kabelki pod tynkiem tj. napięcie, skrętka i satelita, dla pewności zamontowałem równierz peszel - w przyszłości dociagne dodatkowe... jeśli sie boisz o wymiar, to kabli nie koniecznie będziesz dokładać - jeśli w przyszłości wejdzie nowy standard to nieużywane przewody można usunąć....

  5. #5

    Domyślnie

    Brunet - a u mnie Ci się nie podoba ?

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał pirawawa Zobacz post
    Brunet - a u mnie Ci się nie podoba ?
    Masz rewelacyjny i coś takiego właśnie chcę zrobić u siebie. Masz 110x55 czy mniejszy?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał brunet wieczorową Zobacz post
    Masz rewelacyjny i coś takiego właśnie chcę zrobić u siebie. Masz 110x55 czy mniejszy?
    Długość kanału ok. 80 cm + kolanka = ok 120 cm. Jest na pewno węższy ok 20 cm

  8. #8

    Domyślnie

    Kanał powinien taki, aby wtyczka przeszła(ta grubsza). Inaczej wystarczyłaby rurka fi32 kanalizacyjna. Weszłyby w nią i HDMI i Componenty i chinche. Wtyczka już nie.
    I już mieszkamy !

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Kanał powinien taki, aby wtyczka przeszła(ta grubsza). Inaczej wystarczyłaby rurka fi32 kanalizacyjna. Weszłyby w nią i HDMI i Componenty i chinche. Wtyczka już nie.
    Chodzi o wtyczkę z zasilaniem? Grubsza przez kanał 40x60 może nie przejść, co najwyżej płaska. Ale ja chyba przy górnym wylocie kanału machnę gniazdo, zaś przewód zasilający puszczę w pewnej rozsądnej odległości od kanału, aby sygnał i zasilanie nie szło razem.

  10. #10

    Domyślnie

    I o to właściwie tylko chodzi. Jeśli masz na wysokości montażu TV gniazdo to właściwie pchanie się w szerokie kanały pozwoli tylko mniej pogłówkować nad przepchaniem tam tych kilku kabli. Sam mam koryto +- 60x40, ale tylko ze względu na to, że miałem pod ręką. Aha, kabelki do ethernetu chyba też warto puścić, chociaż sam net po wifi poleci. Bardziej dla filmów to się przyda.
    I już mieszkamy !

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony