dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie problemy z rozpoznaniem rodzaju dzialki

    witam
    od dluzszego czasu przegladam forum i czytam o mozliwosci budowy domu a dokladniej o tym na jakiego typu ziemi moge postawic dom.
    znalazlem dzialke 33a ktora zostala wydzielona z terenow rolnych.
    pole wczesniej mialo 1,6 ha i wlasciciel podzielil je na 3 dzialki po ok 30a.
    reszte zostawil sobie.
    na mojej dzialce znajduje sie slup z pradem, siec wodociagowa i siec telefoniczna.
    poprosilem wlasciciela o jakies dokumenty o tym, ze moge sie na danej dzialce budowac.
    wyrysu i wypisu jeszcze nie ma ze wzgledu, ze dzialka zostala wydzielona 26 stycnia czyli trzeba czekac.
    jedynie co to dostalem zaswiadczenie z gminy na cala dzialke przed podzialem w ktorym napisano: dzialka przeznaczona jest w czesci pod tereny upraw polowych bez prawa zabudowy - symbol planu RP i w czesci pod tereny rolne z dopuszczeniem zabudowy - symbol planu RPZ.
    czy jest ktos na sali to moglby wyjasnic mi co i jak?
    bardzo prosze
    pozdrawiam lukasz

  2. #2

    Domyślnie

    Z tego co piszesz, dysponujesz zaświadczeniem o przeznaczeniu terenu w MPZP. Do tego potrzebujesz jeszcze wyrysu z ww. planu, na którym z łatwością znajdziesz "swoją" działkę. Taki dokument można otrzymać w UM bez względu na to, czy się jest właścicielem terenu czy nie.
    pozdrawiam
    Łukasz

  3. #3

    Domyślnie

    dzieki
    a czy moze mi ktos rozszyfrowac skrot RPZ?
    pozdrawiam lukasz

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kar_ma
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie Re: problemy z rozpoznaniem rodzaju dzialki

    Łukasz - sam już to napisałeś:


    Cytat Napisał Lukasz_81
    - tereny upraw polowych bez prawa zabudowy - symbol planu RP
    - tereny rolne z dopuszczeniem zabudowy - symbol planu RPZ.
    Jeżeli chcesz bardziej szczegółowo oznaczenie tych symboli to musisz sięgnąć do uchwały rady gminy zatwierdzającej MPZP, tam będzie bardziej precyzyjnie napisane co wolno budować na RPZ. Ta uchwała powinna być dostępna na stronie internetowej Twojej gminy.

  5. #5

    Domyślnie

    witam
    powoli moje problemy z dzialka sie koncza
    dowiedzialem sie w gminie co to znaczy rpz i na jakich zasadach mozna sie na takiej dzialce budowac
    mnie ratuje dom stojacy na przeciwko. moge sie budowac w odleglosci nie wiekszej niz 50m od istniejacych zabudowan
    rozmawialem ze znajomym architektem i powiedzial, ze w tych 50m spokojnie sie wyrobimy.
    dzialke kupilem, akt juz spisany.
    na wielkanoc planuje zakup planow i zlecenie adaptacji.
    pozdrawaim lukasz

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony