dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 125
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie Wampiry energetyczne i inne typy toksyczne.

    Jest taka kategoria ludzi? Spotykacie sie z nimi? Mam koleżankę, która każdy wesoły dzień jednym telefonem zamieni w czarny dół. Dzwoni codziennie, więc czasem nie odbieram telefonu, bo po rozmowie nie chce mi sie nic robić i wszystko jest bez sensu. Musze odsapnąć, aby przywołać optymistyczne myśli. Niby osoby podatne na działanie takich energetycznych wampirów są z założenia jednostkami słabymi, bez poczucia własnej wartości... Może sie myle, ale raczej do takich nie należe, a jednak mnie dobija

  2. #2

    Domyślnie

    Podaj swój nr telefonu,
    jak ja zadzwonie to.........
    ci się zaraz " biegi włączą "
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie Re: Wampiry energetyczne

    Cytat Napisał amalfi
    Jest taka kategoria ludzi? Spotykacie sie z nimi? Mam koleżankę, która każdy wesoły dzień jednym telefonem zamieni w czarny dół. Dzwoni codziennie, więc czasem nie odbieram telefonu, bo po rozmowie nie chce mi sie nic robić i wszystko jest bez sensu. Musze odsapnąć, aby przywołać optymistyczne myśli. Niby osoby podatne na działanie takich energetycznych wampirów są z założenia jednostkami słabymi, bez poczucia własnej wartości... Może sie myle, ale raczej do takich nie należe, a jednak mnie dobija
    Nie tylko osoby słabe są podatne na wpływy wampirów energetycznych. Raczej osoby mało asertywne. A tego można się nauczyć - zajrzyj do Empiku do poradników. Przeczytasz jeden - jakbyś czytała wszystkie.
    A pozwolą Ci nauczyć się walczyć z takimi przypadkami.
    To są proste rzeczy - ale trzeba je przepracować z samym sobą i zrozumieć, że nie MUSISZ być na każde skinienie, nie musisz z ta osoba rozmwiać,ba - nawet możesz jej powiedzieć dlaczego nie masz ochoty z nią rozmawiać.
    BO jaki jest bilans ?
    Nie powiesz : masz wampira u szyi. Słuchać, nasiąkasz jadem, odbijasz sobie potem na ludziach których lubisz i nic nie zawinili.
    Powiesz : masz wampira u szyi, ale już lekko odpada. Kwestia czasu jak się zwinie, bo przy Tobie zdechnie z głodu. A Twoje życie stanie się piękne.

    Po prostu są ludzie, którzy się bardziej "poczuwają" do bycia w gotowości w stosunku do innych ludzi. A niektórzy ludzi pięknie manipulują. Używają szantaży emocjonalnych do osiągnięcia własnych celów.

    Zadzwoń do koleżanki i poinformuj, że właśnie za chwilę skasujesz jej numer z komórki. Żeby nie dzwoniła. Że to nie jest niczyja wina - po prostu nie masz już ochoty wysłuchiwać jej problemów, ktore CIę dołują (albo grzeczniej - że Wasza relacja CIę męczy a musisz dbać o swoje zdrowie i swojej rodziny) Pa.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariankossy
    Podaj swój nr telefonu,
    jak ja zadzwonie to.........
    ci się zaraz " biegi włączą "
    I tak jednym telefonem mnie uleczysz?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Macie oczywiście racje ale to co tu jest napisane to raczej kwestie emocjonalne inie mowie że nieważne Wampiryzm energetyczny to zjawisko o wiele bardziej złożone i niebezpieczne i niestety nie da się przed tym ochronić kasowaniem nr w komórce. . Z drugiej strony taki wampir nie zaatakuje przez telefon

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Nefer wiem i dzisiaj nawet ją zdrowo opierniczyłam, bo już przeszła samą siebie. Jestem grzeczna, ale do czasu. Nie mogę zerwać z nią kontaktów, bo kontaktujemy się w sprawach służbowych. Jak już przegina, to mówię, że muszę kończyć rozmowę. Jakoś sobie radzę na razie. Wiem, że ona dołuje wszystkich dookoła. Ja, jako stara baba, która wiele przeszła, nie daję się tak łatwo złamać, ale odsapnąć muszę. Ciekawa jestem, czy inni mają takich niepotrzebnych sprowadzaczy na ziemie.

    Mam książkę "Toksyczni ludzie". Niby nie lubię poradniczej literatury, ale tę polecam.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Wykasowanie z komórki to taki symbol. Wampira trzeba odciąć permanentnie - na wszystkich kanałach komunikacji. Jesli chce się mieć normalne życie. Oczywiście nie każdy chce je mieć.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Wygląda to mniej więcej tak:
    Mam dobry dzień, energię, sporo planów. No i telefon. Zbolały głos trzydziestolatki i pierwsze słowa: Aaaaaaleee to życie jest bez sensu / jaaaak mi sie nie chce pracować, bo i tak ta praca jest do doopy / tak mnie dziś boli głowa, bo niskie ciśnienie i jutro będzie tak u ciebie (dzieli nas 200 km) / chyba spuchły mi nogi, bo mi tak ciasno w kozakach / co z tego, że piątek, ajk muszę sprzątać..... itp.

    Nigdy nie usłyszałam, że: pięknie świeci słonko / wyspałam sie / fajnie, że dziś piątek i odpoczniemy .... itp

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Zna, znam .. aż w końcu przerwałam ten potok i zapytałam : a nie interesuje CIę co u mnie słychac ?
    Nie pomogło
    Wiele lat nie pomagało delikatnie.
    Aż trzeba było w paszczę .
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał amalfi
    Wygląda to mniej więcej tak:
    Mam dobry dzień, energię, sporo planów. No i telefon. Zbolały głos trzydziestolatki i pierwsze słowa: Aaaaaaleee to życie jest bez sensu / jaaaak mi sie nie chce pracować, bo i tak ta praca jest do doopy / tak mnie dziś boli głowa, bo niskie ciśnienie i jutro będzie tak u ciebie (dzieli nas 200 km) / chyba spuchły mi nogi, bo mi tak ciasno w kozakach / co z tego, że piątek, ajk muszę sprzątać..... itp.

    Nigdy nie usłyszałam, że: pięknie świeci słonko / wyspałam sie / fajnie, że dziś piątek i odpoczniemy .... itp
    Ty chyba sobie żartujesz i ty się tym przejmujesz ?????????????? . ŁŁOmatko a niech się w... i bo najwyraźniej ma głowę jej się rzuciło. Co tyto ja mam w pracy takich cały tabun. Kiedy wchodzą do pokoju to wystarczy się odwrócić i zrobić tak jak robi lew z reklamy filmowej goldemayer i spokój na całydzień

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Tak, przejmuję się, bo mam taką pracę, że jestem w niej sama i nie mam z kim zwyczajnie pogadać. Na początku mnie to bawiło, ale teraz jest uciążliwe. Nie proszę o radę konkretnie dla siebie, ale zapodałam temat, czy spotykacie sie z takimi ludźmi. Ponarzekać Polak lubi, ale takie wysysanie do ostatniej kropli optymizmu jest chore i może warto zwrócić uwagę, jak zaczynamy z kimś rozmowę.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Spotykamy się Amalfi - zdecydowanie za często
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Spotykamy się Amalfi - zdecydowanie za często
    Dla mnie to jest normalnie pół życia do tyłu. A już ta, o której mowa, młoda dziewucha, a nawet twarz ma taką opuszczoną z tego labidzenia. Dzisiaj to już mnie tak wyprowadziła z równowagi, że aż zła na siebie byłam, że nie umiałam być "ponad to" jak zwykle

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Gorsza jest wersja z ADHD.
    Trajkoce - takie bzdury, coś co w ogóle nie jest zgodne z minimalnym rozumieniem etyki. Pyta CIę o opinię, a potm w ogóle jej nie przyswaja. Potrzebuje echa. Równi dobrze możesz odłożyć telefon, zrobić kawę, wrócić , powieć "Yhy", i pójść wstawić zmywarkę. Nie zauważy.

    Ja mam złotą zasadę : nie tracę czasu na ludzi, ktorzy niszczą moje życie.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Złota zasada, bo zawsze powtarzam, że tak cie traktują jak sobie pozwolisz. Ja sobie pozwoliłam, ale już dosyć .

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Głeboki odech i ... będziesz wolna Powodzenia
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  17. #17

    Domyślnie

    Łojesu, 3 nad ranem a ci o wampirach

    A nie "fajnie" jest spotkać ludzi, co to z buta :" i co się tak cieszysz ? "

    [A bo mam milion różnych powodów by się cieszyć. ]

    "No to się ciesz, bo ja nie mam czym " i zwis brody w dół i rysowanie butem kółek . Oczekiwanie na ugłaszczone " aaa coo się staaało ?" i wysłuchiwanie o migrenie, braku pieniędzy i historyjek o durnowatym szefie.

    I nie raz moja radość zaczęła się zastanawiać, czy aby nie jest w złym tonie tak merdać ogonkiem z bele czego.

    No bo tylko wariat jest zawsze zadowolony. a do ogółu trzeba się bodaj frontem przystosować.

    Ogół nie lubi , jak się komuś lepiej wiedzie, chociażby w kwestii samopoczucia i na wszelki wypadek trzeba mieć temat jęczący główny zastępczy - teściowa lub oczne kurze łapki.

    I chyba nie jest tak do końca nienormalne, że u Amerykańców tak zawsze wszystko cudne.

    Niecnie sobie myślę, że w ich systemie prawnym istnieje paragraf o wampirzeniu emocjonalnym.
    No bo jak by to nie było, to molestowanie.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    teraz mi tak głupawy pomysł przyszedł do głowy - kiedyś były takie woreczki śmiechu - jak się włączyło ten magnetofonik to śmiało się toto, aż nawet będąc w minorowym nastroju musiałam się sama śmiać


    Jakby tak odtworzyć jej w słuchawkę gdy zacznie truć może się obrazi

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    jesli dzwoni do mnie wampir (moja własna osobista mama ) , to zwyczajnie mówię : nie mam czasu, pracuję tudzież nie będę z Toba o tym rozmawiać bo to nie Twoja sprawa , lub nie będę z Toba o tym rozmawiać bo nie chcę
    był kiedyś watek o granicach ... bardzo mi pomógł ... zrozumiałam , że tak naprawdę to tylko ode mnie zależy czy dam się zmanipulować czy nie ....
    ja nie mogę odciąć sie całkowicie .... mama opiekuje mi sie córami podczas kiedy ja pracuje ... ale nauczyłam sie asertywności , mówić "nie" lub "nie będe z Tobą o tym rozmawiać" ....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał amalfi
    Tak, przejmuję się, bo mam taką pracę, że jestem w niej sama i nie mam z kim zwyczajnie pogadać. Na początku mnie to bawiło, ale teraz jest uciążliwe. Nie proszę o radę konkretnie dla siebie, ale zapodałam temat, czy spotykacie sie z takimi ludźmi. Ponarzekać Polak lubi, ale takie wysysanie do ostatniej kropli optymizmu jest chore i może warto zwrócić uwagę, jak zaczynamy z kimś rozmowę.
    Wampir energetyczny nie tylko narzeka. Wampir ma często słodką buzię, jest cichutki i grzeczny i mówi, wznosząc słodko oczeta: "A pomożesz mi? Ja nie wiem, jak to zrobić, nie dam rady..." Wampir zazwyczaj pierwszy/a traci panowanie nad sobą i labidzi w różnych drobnych sytuacjach. Wampir wyrabia sobie opinię "Bo on/a jeste taka/i wrażliwa/i..." Efektem poczynań wampira jest stado skaczących wokół osób. Jedna przynosi herbatkę czy soczek, inna ćwierka, żeby poprawić wampirowi nastrój, jesli wampir jest blondyneczką ze słodką buzią, to jeden facet podaje płaszczyk, inny otwiera drzwi, a jeszcze inny dzwoni do żony, że spóźni się na obiad, bo wampira trzeba odwieźć do domu, przecież nie będzie, bidulka, w tramwaju w taki mróz w tłoku się tłukła.
    Wampir bardzo często płacze i wymaga wytężonej opieki.

    Na widok wampira otwiera mi się nóż w kieszeni.

    Nie znoszę takich osób - zmuszających otoczenie do ciągłego skakania wokół siebie, tak facetów, jak kobiety, "wrażliwych", "nie wiedzących, jak to zrobić/udźwignąć", wymagających ciągłego wyręczania, pocieszania i myślenia.
    Szczyt egoizmu.

    Wtedy zazwyczaj robię się brutalnie szczera i mówię, że jeśli tylko wykaże odrobinę, minimum starania - to da radę, nikt nie ma czasu ani ochoty niańczyć.
    Jeśli nie da rady - to trudno, nastąpi katastrofa...
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony