dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 109
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800)
    Renia

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.938
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    160

    Domyślnie

    nie prowda,
    jak dzieci pójdom na swoje i przestaną człowieka doić z piniendzy

    wtedy sie życie zaczyna, można se iść kupić co sie chce, pojechać gdzie sie chce - bez wyrzutów sumienia
    życie jest zdecydowanie za krótkie...
    i beznadziejne bez kota w domu !

    Dziennik
    Komentarze

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał elutek
    fajne włosy pod pachami ma "Sebastian"
    Nooooo, to prawdziwy samiec ale cały słodki jest jak...cukier

  3. #23

    Domyślnie

    Ha, od Sebastiana zaczęło się moje "tortowanie". To był mój pierwszy tort w życiu a teraz zrobiłam kolejne już na zamówienie
    Cieszę się, że komuś się moja robota spodobała, no i że parę groszy do kieszeni wpadło
    No to się chwalę

  4. #24

  5. #25

    Domyślnie

    kania ale masz talent gratuluję wykonania i pomysłów

  6. #26

    Domyślnie

    A dziękuję bardzo
    Sebastiana odtworzyłam ze zdjęcia ale ostatnie dwa torciki, to faktycznie mój własny projekt i wykonanie. Widzę, że muszę jeszcze popracować nad gładkością masy ale z różyczek, które robiłam pierwszy raz w życiu jestem zadowolona.
    Ponieważ to dział porad życiowych służę poradą, gdyby ktoś chciał sobie zrobić taki tort.

  7. #27

    Domyślnie

    Jak to zrobić? Kupić chciałaś napisać . Jestem takim beztalenciem, że nawet w miesiąc nie umaiłabym takiego cudeńka

  8. #28

    Domyślnie

    Super ten z różyczkami mi się strasznie podoba taki romantyczny
    Mareczek, nie zawsze oznacza mężczyznę przynajmniej w tym przypadku

  9. #29

    Domyślnie

    A skąd jesteś jeśli można zapytać?
    Mareczek, nie zawsze oznacza mężczyznę przynajmniej w tym przypadku

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał kania
    A dziękuję bardzo
    Sebastiana odtworzyłam ze zdjęcia ale ostatnie dwa torciki, to faktycznie mój własny projekt i wykonanie. Widzę, że muszę jeszcze popracować nad gładkością masy ale z różyczek, które robiłam pierwszy raz w życiu jestem zadowolona.
    Ponieważ to dział porad życiowych służę poradą, gdyby ktoś chciał sobie zrobić taki tort.
    Ja chętnie skorzystam z porady, bo piekę całkiem niezłe torty, ale nie za bardzo umiem je ozdobić... Przeważnie smaruję masą, wyciskam szprycą naokoło zawijaski, w środku jakiś napisik, ewentualnie posypuję płatkami czekoladowymi lub kolorową posypką i gotowe!
    Najbardziej mnie ciekawi, z czego robisz masę na "kołderkę" i jak ją układasz? Marcepan? A z czego są te śliczne różyczki?
    Carpe diem

  11. #31

    Domyślnie

    Alibabko bardzo dobry przepis na masę cukrową do ozdabiania tortów jest taki:
    80 dag cukru pudru
    10 dag glukozy ( w płynie lub w proszku)
    4 łyżeczki żelatyny
    70 ml wody

    Najpierw zalewasz żelatynę wodą. Ja chwilę czekam, żeby napuchła a potem podgrzewam na parze aż do rozpuszczenia ostatniego ziarenka. Do trochę ostudzonej żelatynowej mieszanki dodaję stopniowo glukozę, roztrzepując "miotełką". Następnie dodaję po trochu cukier puder ale wtedy mieszam już wszystko ręką, bo chcę wyczuć kiedy cukru jest już dość, tzn kiedy masa robi się wystarczająco plastelinowa i nie klei się do rąk. Za pierwszym razem trudno wyczuć ten moment ale po uzyskaniu wprawy praca z masą, to sama przyjemność

    Do gotowej masy dodaje się barwniki. Bardzo ładnie na różowo barwi barszcz w proszku dodany do rozpuszczonej w wodzie żelatyny.
    W sklepach internetowych można kupić gotową masę białą lub kolorową (Sebastian ma czerwoną kołderkę z takiej masy) ale ja wolę pracować z robioną własnoręcznie - jest bardziej zwarta i się nie rwie w dużym kawałku.
    Różyczki robiłam również z tej masy mając w głowie, jak wyglądają pojedyncze płatki róży - starałam się zrobić takie płatki a potem po prostu je sklejałam na wodę.

    Mareczku, mieszkam w Gdańsku.

  12. #32

    Domyślnie

    Kania, dzięki za porady Jutro lecę szukać w sklepach glukozy, resztę składników mam w domu. Najpierw wypróbuję na małej ilości, żeby nabrać trochę wprawy, a jak mi wyjdzie, to na święta ozdobię tak mój tort makowy. Może ulepię jakieś kurczaczki albo jajeczka?
    Jeszcze jedno pytanko: czy tą masę wałkujesz, żeby ją rozłożyć na torcie jak kołderkę?
    Carpe diem

  13. #33

    Domyślnie

    Tak, wałkuję nieźle przy tym kombinując, co zrobić, żeby się nie przyklejało do wałka i blatu
    Smaruję wałek i blat tłuszczem albo pruszę (malutko!) masę mąką ziemniaczaną. Mąkę bardzo łatwo potem usunąć - wystarczy pomerdać po masie pędzelkiem.
    Kiedy mam już gotowy rozwałkowany placek znowu kombinuję, jak go przenieść na tort ale to nie jest już tak strasznie trudne - masę nawijasz na wałek albo nakładasz na przedramię i przenosisz na ciacho.
    Alibabko, wyjdzie Ci świetny tort!

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał kania
    Alibabko, wyjdzie Ci świetny tort!
    Nie wątpię - po tak dokładnych radach mistrzyni sztuki nie ma siły, żeby nie wyszedł! Jeszcze raz wielkie dzięki! Buziaki!
    Carpe diem

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar stukpuk
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    16.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Cytat Napisał amalfi
    A mój ojciec (również odlotowy), jak kogoś dobrze zna i wie, ze sie nie obrazi, śpiewa:

    Niech Ci życie słodko płynie
    jak woda po śledziach
    Niech Ci morda tak zarośnie
    jak doopa niedźwiedzia

    Kania sorry, ale tak mi sie przypomniało. Jak to na FM.
    To kiedy z tatusiem na ryby mogę jechać? Nie ma to jak dobry humor nad wodą
    Stuknięte komentarze
    dziennik pana stuka

    Żeby drzewa z których będą nasze trumny rosły jak najdłużej!

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Kania - dzięki!

    Zajrzałam do tematu, bo rodzice obchodzą niedługo 30. rocznicę ślubu i wymyśliłam, że upiekę im tort, ale z założenia miał być ekstra-wyjątkowy. Nigdy specjalnie nie szalałam przy ozdabianiu, bo mojej rodzinie wypieki znikają od razu po postawieniu na stół, ale na taką okazję chcę zrobić jakąś ładną dekorację.

    Planuję własną wersję ciasta architekta - ciasto budowlańca w formie tortu właśnie. Klasyczny tort raczej nie, bo tłusto-maślane kremy wolę zamieniać czymś lżejszym.

    30. rocznica to podobno perłowa, więc chyba dekoracja morskie klimaty z perełkami będzie.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  17. #37

    Domyślnie

    Mareczku, mieszkam w Gdańsku.[/quote]

    Oj to szkoda że tak daleko, bo z chęcią bym zamówiła takie cudeńko na urodzinki mojej córci
    Mareczek, nie zawsze oznacza mężczyznę przynajmniej w tym przypadku

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie

    kania - to mnie natchnęłaś Ci powiem...juz nazamawiałam gotowych mas, barwników itp - w weekend będę tworzyć
    Ja myslałam, ze takie tory to tylko we filmach ( u nas w cukierniach takich nie ma )
    Domek Arcobaleno

    ...bo od marzeń wszystko się zaczyna...

    Dzień za Dniem..
    Zapraszam Do Mojej Pracowni

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał kania
    W końcu został wybrany napis - kalka z oryginału (nie ja wybierałam, żeby nie było )
    A wyszły mi takie "cycatki":

    kania, ten tort to rewelka, mój mąz w tym roku 35 lat kończy i myślę, że ten tort baaaardzo by mu sie podobał napisz skąd jesteś? chetnie bym zamówiła u Ciebie
    już niedługo..coraz bliżej

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał kania
    ......., mieszkam w Gdańsku.

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony