dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 109
  1. #41

    Domyślnie

    Dziewczyny, jak bedziecie robily tort, to pamietajcie, ze masa do powlekania tortu i figurki sa dosc ciezkie. Lekki tort na bitej smietanie moze Wam oklapnac a bita smietana zacznie wychodzic bokami (ja tak mialam niestety). Jezeli chcecie bita smietane, to lepiej dodac do niej sporo zelatyny. Torty w stylu angielskim - te piekne na obrazkach i na filmach, to najczesciej sam biszkopt, babka jogurtowa lub keks.
    Bita smietana rozpuszcza mase cukrowa. Najlepiej caly tort - z wierzchu i po bokach posmarowac maslem utartym z cukrem pudrem dla wyrownania powierzchni i odizolowania masy cukrowej.

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie

    Ja w sobotę zmajstruje cos na próbę
    Masa własnoręcznie wyrobiona już czeka w lodówce
    Jak wyjdzie to pokażę
    Domek Arcobaleno

    ...bo od marzeń wszystko się zaczyna...

    Dzień za Dniem..
    Zapraszam Do Mojej Pracowni

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Dzięki za ostrzeżenie.
    U mnie masy to krem na budyniu - do zlepiania i sernikowa (podstawą jest twaróg i galaretka) - biszkopt jasny i ciemny. Nie powinno się ugiąć pod masą, bo w wersji "nieeleganckiej", czyli z polewą czekoladową jest raczej sztywny i nie ugina się podczas krojenia. Ale nie będę lepić syreny z masy - może raczej jakieś muszelki i rozgwiazdę.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  4. #44

    Domyślnie

    Bowess - będzie OK

  5. #45

    Domyślnie

    Dzisiaj taki torcik upichcilam:


  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie

    kania - sliczny ten torcik !
    Literki pewnie wykrawaczkami/foremkami
    Ja w sobote mój pierwszy popełniłam Z lekka nieudolny i z przygodami bo ani zamówione masy nie doszły, ani barwniki, więc masy musiałam klecić sama (co wcale nie jest takie trudne) i to na 2 razy bo z pierwszej partii nie starczyło na obłozenie to później musiałam kombinować i zamaskować ubytki a barwniki kupiłam do jajek i mieszałam a różowy z barszczyku Knorra - dzięki kania

    Teraz jestem juz o pare spraw mądrzejsza
    A wyszło tak:





    z checią pobawiłabym się jeszcze ale kto to będzie jadł?? Ja na diecie jestem

    Kania - a podstawka to widze z folii alu? Na koniec dopiero przenosisz na nią czy od razu i na niej już dekorujesz?
    Domek Arcobaleno

    ...bo od marzeń wszystko się zaczyna...

    Dzień za Dniem..
    Zapraszam Do Mojej Pracowni

  7. #47

    Domyślnie

    Elutek - dziękuję za miłe słowa
    Oczywiście napis zrobiłam za pomocą wykrawaczek, bo zrobić ładny odręczny napis na torcie jest dość trudno. Poza tym wydawało mi się, że takie drukowane literki pasują do tortu dla dziecka.
    Arcobaleno może nawet lepiej, że musiałaś kombinować z załataniem boków, bo wyszło Ci śliczne "gniazdko" z liści W ogóle bardzo ładny torcik - taki florystyczny.
    Ciasto od razu kładę na podkładce.
    Widzę, że kolor fiołków wyszedł Ci raczej fioletowy niż różowy. Ja dawałam barszcz Winiary i wychodzi zdecydowanie badziej różowy. W takim razie muszę wypróbować kiedyś Knorra.

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie

    Kania - fiolet jest z barwników do jajek
    Ten drugi to miał być róż właśnie, ale to kombinacje alpejskie : fiolet, pomarańcz na końcu barszcz i wyszedł taki "klatkowy" róż (to określenie jeszcze z czasów mieszkania w bloku )

    W nastepną sobotę następny mały torcik bo znajomi przyjeżdżają i się domagają
    A i już mam pierwsze zamówienie na urodziny 4-latka Zażyczył sobie tort z postacią z bajki, która nie jest głównym jej bohaterem i której foto ciężko w necie znaleźć, ale na szczęście mam kanał MiniMini Zastanawiam się tylko jak przyklejasz te cięższe ozdoby do tortu??
    MOże nadziać je na wykałaczkę?? Na co w ogóle kleisz ozdoby?
    Ja kleiłam na rozpuszczony w mikrofali żelek ( taki słodycz dla dzieci) ale średnio mi się jego zastosowanie podobało..
    Domek Arcobaleno

    ...bo od marzeń wszystko się zaczyna...

    Dzień za Dniem..
    Zapraszam Do Mojej Pracowni

  9. #49

    Domyślnie

    Różyczki i misiek na tortach, które pokazałam były na wykałaczkach. Wszystkie pozostałe elementy (np. wszystkie elementy misia, które były dość ciężkie) pięknie się przykleiły zwyczajnie na wodę lub białko. Można kupić też klej spożywczy ale jak dla mnie to trochę lipa, bo kiepsko trzyma.

  10. #50

    Domyślnie

    Propozycja dla forumek, ktore mysla o torcie na chrzest swoich maluchow (wykonanie wlasne ale wzor zadany). Za tydzien bede miala do pokazania nastepny tort na chrzciny - wysyp chrztow na wiosne, moze sie przyda do podpatrzenia



  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał elutek
    kania - nie mogę się na te Twoje cuda napatrzeć
    i ja też i tor arco też piękny
    aaggaa=dżempel.nie mogę się zalogować

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie

    Kania - torcik chrzcinowy cudny !

    A my tak przywitalismy wiosnę
    Domek Arcobaleno

    ...bo od marzeń wszystko się zaczyna...

    Dzień za Dniem..
    Zapraszam Do Mojej Pracowni

  13. #53

    Domyślnie

    arcobaleno - no nie mówiłam jesteś niesamowita
    aaggaa=dżempel.nie mogę się zalogować

  14. #54

    Domyślnie

    mężulek mnie tu maltretuje czy aby na pewno ta kołderka jest smaczna
    aaggaa=dżempel.nie mogę się zalogować

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie

    agaaa - kolega zjadł całego tulipana, więc chyba ta masa nie jest taka zła [/i]
    Domek Arcobaleno

    ...bo od marzeń wszystko się zaczyna...

    Dzień za Dniem..
    Zapraszam Do Mojej Pracowni

  16. #56

    Domyślnie

    No cóż...prawdę mówiąc ta masa nie ma wyrafinowanego smaku ale wata cukrowa w sumie też nie
    Ja traktuję ją raczej jako ozdobę ale jak mam dobry dzień, to potrafię nawet dopatrzyć się w niej nuty marcepanowej.
    Jeżeli ktoś tę masę traktuje poważnie konsumpcyjnie, to proponuję dodać np. olejek migdałowy. Jeżeli chodzi o dzieci, to nie wybrzydzają i jedzą wszystko jak leci
    Arcobaleno, no piękny ten tulipan!

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    o żesz Dziewczyny moje Kochane jakie Wy tu cuda robicie GRATULUJĘ .....a żem z tych ciekawskich ...to sama takie cudo spróbuje na Swieta wyczarować
    jestem pod wrażeniem
    Nigdy nie robiłam innego tortu niz okragły ......
    a więc ciasto-biszkopt na blaszce nie w tortownicy sie piecze,tak ?- wykrawa z niego dpowiednią figurę i przykrywa masą cukrową ....tak ?
    Kania a Ty jakie masy do tortu stosujesz ? ja ostanio odkryłam kremy do tortów Dr Otekera i sa całkiem niezłe

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    .....i jeszcze jedno pytanie do Kani ......na ile wcześniej można zrobić dekoracje na tort ( kwiatki czy zwierzątka ) ?

  19. #59

    Domyślnie

    Ew-ka bardzo mi miło, że się zaraziłaś tortowaniem
    Masy najczęściej robię na bazie bitej śmietany i dodaję owoce, rodzynki w alkoholu, orzechy włoskie, migdały, kawałki czekolady - co kto sobie życzy. Smaczna jest bita śmietana z dodatkiem białej czekolady, z tym, że trzeba jej dać dość sporo, żeby smak był wyczuwalny. Bitą śmietanę najlepiej usztywnić żelatyną. Są osoby, które życzą sobie masę budyniową - tę również przygotowuję samodzielnie. Oczywiście każda tortowa masa będzie odpowiednia, więc można popuścić wodze fantazji w tym temacie.
    Ozdoby z cukru są długowieczne - można je przygotować sporo wcześniej na spokojnie. Ja właśnie tak dziubię je, w miarę wolnego czasu, przez cały tydzień, aby wykorzystać np. w piątek.
    Tak wyglądały np. różyczki z mojego tortu w opakowaniu o jajkach na kilka dni zanim wylądowały na torcie. Z tego co wiem, jubilatka przechowuje je do dziś i wyglądają jeszcze bardzo ładnie. Termin spożycia masy cukrowej na opakowaniu jest dość odległy.

  20. #60

    Domyślnie

    Kobietki - gratuluję wam zdolności manualnych oraz wizji artystycznych! W sobotę mój tatusiek ma urodziny - szykuję dla niego tort z marcepanem, musem czekoladowym, wisienkami w wódeczce wymoczonymi! Zastanawiam się nad sposobem dekoracji. Może mi coś podrzucicie?

    Cytat Napisał kania
    Tak, wałkuję nieźle przy tym kombinując, co zrobić, żeby się nie przyklejało do wałka i blatu
    Ja ostatnio nauczyłam się wykorzystywać folię strecz! Wkładam masę pomiędzy dwie warstwy i działam wałkiem Jest niesamowicie pomocna również podczas przenoszenia i układania

    Cytat Napisał kania
    No cóż...prawdę mówiąc ta masa nie ma wyrafinowanego smaku(...)
    (...) potrafię nawet dopatrzyć się w niej nuty marcepanowej.
    Jeżeli ktoś tę masę traktuje poważnie konsumpcyjnie, to proponuję dodać np. olejek migdałowy...
    Olejek migdałowy można zastąpić również cukrem migdałowym (swojskiemu marcepanowi dodaje charakteru ), cukrem cynamonowym, itp.

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony