dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nocny_stroz

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-013
    Posty
    11

    Domyślnie Wylewka na deski.. przygotowanie pod kafelki w starym budownictwie

    Witam wszystkich,
    Staram się ogarnąć remont w starym domu z drewnianymi stropami. W przyszłej łazience w podłodze są tylko legary i deski a na tym płyta pilśniowa. Nic wiecej pod tym nie ma - tylko piwnica.
    Musze jakas wylewke zrobic pod kafelki. Mysle, o położeniu normalnie na tą pilśnię folii, kratki i zrobieniu wylewki tylko nie wiem ile centymetrów minimum żeby to nie popękało. Myślę o 5cm...
    Obok jest przyszła kuchnia gdzie też jest takie podłoże (legary, deski i płyta pilśniowa na wierzchu) ale tam nie ma piwnicy na dole (od razu ziemia, moze tylko jakas kilkudziesiecioletnia wapienna wylewka ze słomą), muszę równać poziomy więc myślałem, żeby taką samą wylewkę tam dać (5cm) tylko jeszcze zaizolować taką matą 5mm (pianka 5mm laminowana z obu stron alu) przed położeniem folii.
    Trzecim pomieszczeniem jest salon i tu też sytuacja jak w kuchni - bez piwnicy i ocieplenia, ja bym tu dał tylko panele z tą matą pod nimi i nic więcej ale byłoby niżej niż w kuchni czego małżonka wolałaby uniknąć dlatego nie wiem - też wylewką podwyższać...?

    Mam pytanie czy dobrze kombinuję - wolałbym w kuchni i pokoju nie zrywać aktualnych podłóg w niezłym stanie żeby kłaść styropian itd. bo mam też skromne fundusze i już tu pomieszkujemy (okna są nowe, mury 30cm nieocieplone, w te pogody jest zimno w środku...

    Przy okazji chciałbym sie zapytac jak rozwiazac sprawe futryny gdy jest sciana 18 lub 30cm - mam teraz drzwi duze i potezne futryny, chcialbym przerobic na mniejsze lazienkowe z szybkami ale nie wiem czy takie futryny na zamowienie tylko czy po prostu jak dziure zmniejsze to ogipsować i futryne wąską tylko jakoś w środek?

    Pozdrawiam,
    Michał
    Ostatnio edytowane przez nocny_stroz ; 04-06-2012 o 22:40

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.200

    Domyślnie

    Proponujesz "pudrowanie trupa" aby zdrowo wyglądał...
    Można...
    Będzie ładnie...
    Oszczędnie w utrzymaniu - NIE!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nocny_stroz

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-013
    Posty
    11

    Domyślnie

    OK czyli co proponujesz? Tam gdzie pod deskami ziemia zerwanie wszystkiego i od początku wylewka, styropian,itd.? Rozumiem, ale w łazience gdzie pod spodem jest piwnica to co zrobić? Zrywać wszystko i strop stawiać nowy? Tak by było najlepiej ale łazienka jest wydzielona ścianką GK z innego pokoju i nie wiem już jak to zrobić..

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nocny_stroz

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-013
    Posty
    11

    Domyślnie

    W łazience na stare (ale zdrowe) deski było kręcone osb i na to klejone kafelki. Na razie trzymaja sie doskonale (na drogim Cekolu). Podlogi w kuchni i salonie mam zamiar jednak zrywac...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony