dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 90
  1. #21

    Domyślnie

    25 w podłodze, 25 szarego na ścianach i sprawcę zamieszania czyli ogrzewanie na prąd
    Okna zamontowałem na kotwach w strefie ocieplenia i jest ok, tak naprawdę też się obawiam okna połaciowego przy 40cm (mam dwa) i z tąd ciągłe kombinowanie jak to ugryźć.
    Dobry będzie podział że po skosach 20 piany, a nad sufitem poddasza podzieli się na 10 cm na skosach i 20 cm wełny na suficie, czy po wykonaniu konstrukcji sufitu trzeba będzie zawołać ponownie "ekipę piankową" (dzisiaj mam tylko jedną ofertę od wykonawcy oddalonego o 120km) na 10 cm piany?

    edit: na kotwach oczywiście normalne okna a nie dachowe

  2. #22

    Domyślnie

    Obawiam sie ze nikt w locie plyt na sufit nie przykreci, ale tutaj zastanow sie czy trzeba dac welne czy nie jakis granulat. Pytanie trzebaby zadac wykonawcy, przy Twoim zleceniu (duzo wiekszym niz moje) pewnie bylby sklonny sie dogadac A skad jestes??

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  3. #23

    Domyślnie

    budowa w Łodzi,
    przypuszczam, że wykonawca PUR za tym też będzie obstawiał przy suficie a nie na połączeniu pianki na skosach z czymś innym na suficie.
    Na dzień dzisiejszy mam wycenę firmy z Częstochowy przy założeniu na całym skosie 20cm.

  4. #24

    Domyślnie

    Niestety też mi to tak wychodzi. Po postach, że jest to porównywalny koszt zacząłem szukać błędu w moich obliczeniach.
    Plusem na pewno jest pewność prawidłowego wykonania i mniejsza grubość (więcej przestrzeni na poddaszu chociaż planując takie ocieplenie podniosłem ściankę kolankową o jednego pustaka).
    Koszt pianki jest podobny do kosztu zrobienia ocieplenia z wełny z obłożeniem płytami gk

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    wełna kosztuje poniżej 100zł/m3 nawet za grubość 40cm zapłaci o połowę mniej od twoich 72zł/m2 za piankę, no chyba że za sznurkowanie wełny zamiast 10zł/m2 robocizny zgodzi się na jakieś astronomiczne stawki typu 30zł/m2
    Ja nie znalazlem wykonawcy w okolicy Krakowa, ktory ulozy 2 warstwy welny (w moim przypadku 14 miedzy krokwie i 6 na krokwie) w cenie, ktora by wyszla mniej niz dalem za pianke. Ale tak wychodzi w MOIM PRZYPADKU. Wszystkie szacunki opieralem na warunkach, ktore moglem zweryfikowac sam, natomiast kazdy moze miec zupelnie inna kalkulacje, w zaleznosci od lokalizacji, grubosci izolacji i parametrow jakie sie chce uzyskac.

    Ja mialem jeszcze 1 wazny argument. Musze sie dosc szybko przeprowadzic. Wiec zaoszczedzenie kilku dni jest dla mnie bezcenne. Nikogo nie chce przekonywac, ze pianka zawsze bedzie taniej, chcialem sie tylko podzielic swoimi doswiadczeniami.

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  6. #26

    Domyślnie

    niestety tak jak w życiu nic nie jest łatwe. Super by było żeby rzeczy tańsze były też lepsze.
    Dla mnie wizja wykonania na 160 m2 dachu ocieplenia w 1-2 dni też jest ważna.
    Więc trzeba usiąść i liczyć kasę albo wysłać lotto

  7. #27

    Domyślnie

    Ja muszę docieplić swój strop na nieużytkowym poddaszu. Mam tego 170m2 i przeraża mnie koszt wykonania tej izolacji. Z drugiej fascynuje tempo, skuteczność i trwałość. I jeszcze jedna rzecz. Podobno gryzonie odpuszczają sobie ten składnik domu.

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    820

    Domyślnie

    Jest jeszcze jeden "X".... zachowanie wiezby z drewna niewysezonowanego pozbawionej mozliwosci przeschniecia (przypomne: do 0,5 cm w glab na rok).

    Gnijemy za pare lat?

    ps. chyba ze masz wiezbe z drewna suszonego (ok. 2000 zl/m3)
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    820

    Domyślnie

    Z mojego ogrodka:
    36 cm Super maty 0,033 to 48 zl/m2
    robocizna 40 zl/m2

    2 warstwy welny, 3*sznurkowanie, folia, profile, plyta..... sprawa dp przemyslenia

    ja balem sie gnicia krokwi, wyziewow chemicznych...

    zreszta dla mnie 18 cm Pianki to na oko za malo.... (krokwie 18 cm wys)
    Ostatnio edytowane przez kurt76 ; 06-01-2011 o 12:49
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  10. #30

    Domyślnie

    To jest piana w wersji otwarto-komorkowej, wiec nie bardzo jest sie czego bac. Zadna wilgoc w zadnym miejscu przy takim rozwiazaniu niczego nie pogorszy.

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  11. #31

    Domyślnie

    czyli można z grubsza policzyć, że 36 cm waty + robocizna + sznurek i inne "dłuższe wieszaki" to 100 zł/m2
    moja wycena pianki 20 cm to 100 zł/m2 netto + 8% Vatu
    Czyli cenowo w sumie wychodzi tak samo.
    Nie myślałem jednak o tej wilgoci w krokwiach, więźbę zakładałem w lipcu ( i było jej niestety daleko do określenia - sezonowana).

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    820

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    dygresja
    kurt76 w swojej wycenie uwzględnił już profile i płyty KG czyli poddasze na gotowo, a w przypadku pianki masz tylko ocieplenie naszykowane do wykończenia KG, więc tam oprócz VAT dojdzie jeszcze 30-40zł/m2 za regipsy
    Nic nie uwzglednilem, poza welna.... do tego dolicz koszt sznurka, papiakow, folii, profili, etc....

    Prawidlowo "piankowcy" moga odjac robocizne za rozlozenie welny, sznurek (20 zl/m2), reszta tak samo.
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    820

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    to za co zapłaciłeś te 40zł/m2 robocizny ??

    PS ja u siebie na strychu dałem 10zł/m2 za wełna, sznurek, folia
    Jak na spokojnie to przeanalizujemy to wszystko sie mniej wiecej zgadza.....
    Po pierwsze Ty robiles to pare lat temu (zapraszm do dzialu "Lista plac fachowcow" tak na marginesie)
    Po drugie ja placilem 8 zl/m2 za welne, ale za 1 warstwe, a mam dwie...

    czyli tak jak pisze... reszta to zrobienie stelaza, profile, wieszaki, przykrecenie plyty, wyprowadzenia do scianek dzialowych, spoinowanie plyt...

    Takie sa ceny teraz...
    Ostatnio edytowane przez kurt76 ; 07-01-2011 o 18:07
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  14. #34

    Domyślnie

    Też chciałem zrobić u siebie PUR w wersji otwarto-komórkowej, ale cały czas mam wątpliwości, jeżeli chodzi o tę wilgoć - zarówno w drewnie, jak i ewentualnych niewielkich nieszczelnościach dachu.
    Mam dach z desek i papy, zakładam sznurek i wełnę i nawet jak coś tam się skropli, czy przecieknie to odparuje przez otwartą kalenice.

    Pianka namięknie, to na moje oko nawet w formule otwarto komórkowej będzie trwało wieki to odparowanie, bo gdzie ma to tak naprawdę odparować - przez papę na zewn. w deski. Gdzie?

    Trzeba by było robić także jakąś szczelinę wentylacyjną na moje oko, wtedy to ma jakiś sens. Tylko to już chyba skórka nie warta wyprawki.

    Ale może ktoś mądrzejszy wie lepiej i udowodni, ze wilgoć sobie gdzieś odparuje.
    Wtedy z miłą chęcią zapłacę nawet te 72zł/m2 aby mieć szczelny termicznie dach - bo o to tutaj chodzi.

  15. #35

    Domyślnie

    ja również dołączam się do prośby o pomoc w analizie wilgoci z pianką.
    U mnie membrana dachowa i dachówka, przecieków nie widać ale pewno przez dziurki po gwoździach połączenia membrany z krokwiami jakaś wilgoć będzie się pojawiała.

  16. #36

    Domyślnie

    Hm...
    Nie zamierzam Wam niczego udowadniac czy przekonywac do jakiegos konkretnego rozwiazania bo to Wasza sprawa czym ocieplicie Swoje poddasza.

    PUR otwarto-komorkowa oznacza, ze wilgoc "zleci" sobie grawitacyjnie az napotka opor w postaci plyt GK czy tez inego wykonczenia.
    Nie rozumiem problemu z zawilgoceniem drewna przy piance otwarto-komorkowej.
    Para wodna z pomieszczen powinna byc odprowadzana za pomoca wentylacji a nie przez izolacje poddasza wiec papa na deskach w czym ma przeszkadzac?
    Jesli zakladasz, ze dach bedzie Ci przeciekal to od razu zrob inne rozwiazanie niz to co z gory jest be...
    Z tego co sie zorientowalem, PUR nie przetrzymuje wilgoci jak welna.

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  17. #37

    Domyślnie

    Przecież zgadzamy się z Tobą co do tego, ze PUR jest najlepsza jako izolacja dachu (szczelność, izolacyjność cieplna). Mamy tylko wątpliwości, czy nasze deski i krokwie miedzy papą oraz pianką PUR nie zbutwieją od wilgoci, czy to tej pochodzącej z drewna, czy to z pewnych drobnych przecieków i skroplin, które zapewniam Cię, zawsze będą miały miejsce pod dachówką, gdzie jest tyko jedna warstwa papy wierzchniego krycia.

    Myśląc o tym w tym tygodniu wpadłem na pomysł, żeby zamiast papy położyć folie paro-przepuszczalną, taką specjalną na deskowany dach. Widziałem ją kiedyś na składzie z mat bud i wydawała się bardzo konkretna, pod-filcowana i bardzo mocna. W ten sposób wilgoć, która będzie wędrować zgodnie z jej naturalnym kierunkiem do góry, będzie sobie spokojnie odparowywać pod dachówki.

    Co o tym myślicie???

    Koszt tej foli porównywalnej z papą termozgrzewalną ok. 8 - 10 zł.

  18. #38

    Domyślnie

    Nie uważacie, że w momencie zastosowania dodatkowo tej folii, koszt będzie nie do zaakceptowania?

  19. #39

    Domyślnie

    Witam
    Wykonałem już izolację pianą PUR. Niestety większość wykonawców u nas jest niedoświadczonych, nie do końca wiedzą o czym mówią. Pianka otwarto-komórkowa(ze stanów) to bajer o tandetnych właściwościach izolacyjnych i w dodatku łatwopalna. Ściemnili mi co do właściwości jak projektant zaczął przeliczać to się za głowę chwycił. Niestety tą tabelę jak i ofertę dostałem od innego wykonawcy już po mojej realizacji. Obiecali mi certyfikaty g... dostałem. A klasę palności o której była mowa to może i ma jak jest przesłonięta płytą g/k. Zastanawiam się co teraz z tym wykonawcą zrobić!!! Kwestia zrywania wszystkiego nie wygląda ciekawie. A z drugiej strony jak mam przez całe życie dopłacać do interesu to kwestia pozwania wykonawcy do sądy wygląda owocnie.
    Attached Files
    • Typ Pliku: Bez (90,1 KB, 732 views)

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pokerface Zobacz post
    Witam
    Wykonałem już izolację pianą PUR. Niestety większość wykonawców u nas jest niedoświadczonych, nie do końca wiedzą o czym mówią. Pianka otwarto-komórkowa(ze stanów) to bajer o tandetnych właściwościach izolacyjnych i w dodatku łatwopalna. Ściemnili mi co do właściwości jak projektant zaczął przeliczać to się za głowę chwycił. Niestety tą tabelę jak i ofertę dostałem od innego wykonawcy już po mojej realizacji. Obiecali mi certyfikaty g... dostałem. A klasę palności o której była mowa to może i ma jak jest przesłonięta płytą g/k. Zastanawiam się co teraz z tym wykonawcą zrobić!!! Kwestia zrywania wszystkiego nie wygląda ciekawie. A z drugiej strony jak mam przez całe życie dopłacać do interesu to kwestia pozwania wykonawcy do sądy wygląda owocnie.
    A ktora piane masz?? Jakiego producenta??

    pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony