dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 90
  1. #41

    Domyślnie

    To chyba był taki strzał na otrzeźwienie. Jeśli obliczenia są prawdą to podawanie 15 cm piany jako odpowiednika 30cm wełny było kłamstwem.

  2. #42

    Domyślnie

    Ja podjąłem decyzje, ze zostawiam szczelinę i jadę wszystko wełną mineralną. Po prostu sufit będzie troszkę niżej (30 cm). Mam już deski, a papa podkładowa termozgrzewalna będzie kładziona na dachu jak temp wzrośnie powyżej 5 st.C.

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pokerface Zobacz post
    Witam
    Wykonałem już izolację pianą PUR. Niestety większość wykonawców u nas jest niedoświadczonych, nie do końca wiedzą o czym mówią. Pianka otwarto-komórkowa(ze stanów) to bajer o tandetnych właściwościach izolacyjnych i w dodatku łatwopalna. Ściemnili mi co do właściwości jak projektant zaczął przeliczać to się za głowę chwycił. Niestety tą tabelę jak i ofertę dostałem od innego wykonawcy już po mojej realizacji. Obiecali mi certyfikaty g... dostałem. A klasę palności o której była mowa to może i ma jak jest przesłonięta płytą g/k. Zastanawiam się co teraz z tym wykonawcą zrobić!!! Kwestia zrywania wszystkiego nie wygląda ciekawie. A z drugiej strony jak mam przez całe życie dopłacać do interesu to kwestia pozwania wykonawcy do sądy wygląda owocnie.
    Ja rowniez z zapytaniem do kolegi jaka pianka masz ocieplone poddasze,stoje przed wyborem wykonawcy i kazda informacja mile widziana.

  4. #44

    Domyślnie

    @Pokerface
    Ciekawa ta tabelka, ale w punkcie dla welny 0,42 bo wychodzi na to, ze czym wiecej tym gorzej , mowa o grubosciach powyzej 27cm.
    Sam ja przygotowales?

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  5. #45

    Domyślnie

    Piwopijca nie analizowałem tabeli dokładnie, interesował mnie odpowiednik dla najlepszej gatunkowo wełny(0,033) ja dałem d.... i dałem się nabrać powiastkę z budmy o cudownych właściwościach piany "import ze stanów", no i jak to mówią P... mądry po szkodzie. Dla nie wtajemniczonych to pianę otwarto komórkową mam
    Ostatnio edytowane przez Pokerface ; 22-02-2011 o 08:32

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pokerface Zobacz post
    Piwopijca nie analizowałem tabeli dokładnie, interesował mnie odpowiednik dla najlepszej gatunkowo wełny(0,033) ja dałem d.... i dałem się nabrać powiastkę z budmy o cudownych właściwościach piany "import ze stanów", no i jak to mówią P... mądry po szkodzie. Dla nie wtajemniczonych to pianę otwarto komórkową mam
    Jestes moze z okolic Krakowa?? Jesli nie to czy ktos jest z okolic Krakowa?? Mam kamere termowizyjna i moznaby rozwiac niektore watpliwosci...

    U siebie mam piane ale w srodku max 10 stopni i wynik badania moze nie byc miarodajny, chociaz teraz w nocy bywa zimniej wiec postaram sie zrobic tez u siebie.

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  7. #47

    Domyślnie

    Taka ciekawostka. Większość firm ogłaszających się na serwisach nie ma pojęcia co reklamuje. Ponieważ znajomemu spodobała się ta technika izolacji poprosił mnie o znalezienie firmy która się tym zajmie.
    Obdzwoniłem większość firm i moje wnioski:
    - Mówią o pianie otwarto-komórkowej a parametry podają z zamknięto-komórkowej
    - chwalą się że piana ma taką samą palność jak styropian chociaż on pali się jak benzyna
    - do dzisiaj nie otrzymałem od nich aprobaty
    - mówią o właściwościach piany ale w połączeniu z np: płytą gk A1 a pianką ma F (taka która nie nadaje się do niczego w budownictwie) i mówią że klasa palności to A1
    Ręce opadają.
    Pozdrawiam
    Pokerface

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pokerface Zobacz post
    ...ale w połączeniu z np: płytą gk A1 a pianką ma F (taka która nie nadaje się do niczego w budownictwie) i mówią że klasa palności to A1...
    Dla ścisłości płyty GK, nawet w wykonaniu przeciwpożarowym nie mają raczej klasy palności A1 tylko niższą. Płyty z klasą A1 to raczej cementowe albo gipsowe z rdzeniami z włókien szklanych. Wywnioskowałem to studiując karty techniczne producentów systemów suchej zabudowy w poszukiwaniu elementów klasy A1.
    Paweł

    Murator D39 "Z antresolą"

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Jestes moze z okolic Krakowa?? Jesli nie to czy ktos jest z okolic Krakowa?? Mam kamere termowizyjna i moznaby rozwiac niektore watpliwosci...
    Szkoda, ze ni z Warszawy, mialbym blizniaka gdzie w jednej czesci jest PUR otwarto-komorkowa 30cm a w drugiej welna 35cm -fajnie mozna by porownac te dwa dachy
    No ale nie zawolam firmy do zrobienia tego bo szkoda mi kasy na takie "zabawy", wykonczeniowka czeka...

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  10. #50

    Domyślnie

    Znalazłem jeszcze pianę otwarto-komórkową Izopianol 03/10 N/S - Produkcji Purinowa Opis producenta:
    Izopianol 03/10 N stosuje się do produkcji poliuretanowej termiczno -akustycznej pół -sztywnej pianki natryskowej (stropy, ściany).

    System ten jest stosowany głównie jako fonoizolacja - pianka nie posiada Aprobaty Technicznej - jest produktem palnym - klasa palności B3 - z klasyfikacją w zakresie zdolności samogaśnięcia - Wyrób Samogasnący. Jest to jedyny tego typu produkt na rynku.

    DOPUSZCZENIE DO OBROTU I STOSOWANIA
    W BUDOWNICTWIE:
    « Ustawa o ogólnym bezpieczeństwie
    produktów Dziennik Ustaw nr 229 z 2003
    pozycja 2275
    « Wyrób nie podlegający certyfikacji - nie
    ujęty w Monitorze Polskim nr 32 z 2004 r
    pozycja 571
    najlepsze systemy termiczno-hydroizolacyjne stosowane w budownictwie

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A jak to jest z pianka zamknięto komórkwa?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    A jak to jest z pianka zamknięto komórkwa?
    no właśnie też zacząłem się tym interesować i mam mętlik w głowie

    maile od 2 wykonawców
    -------------------------------------
    Witam,

    Cena za docieplenie pianą miękką grubość 15cm wraz z robocizną to około 70zł netto za metr kwadratowy.
    Proszę mi jeszcze powiedzieć w jakim mieście znajduje się dom oraz jakie zabezpieczenie przy liczniku, 25 czy 32A.
    Czas aplikacji jeden dzień, nie ma konieczności dawania ostatniej warstwy folii pod kartongips. Dobrze aby były już wieszaki lub stelaż pod kartongips i wszystkie roboty "mokre".
    ----
    Nie stosujemy piany zamkniętokomórkowej na poddasza. Ponieważ dach wtedy nie oddycha tak jak przy pianie otwartokomórkowej i może powstać problem z drewnem i kartongipsem.
    Jeżeli Pan chce możemy zastosować 20cm piany otwartej.
    ----
    mamy w ofertę taką pianę, ale piany twarde są z przeznaczeniem na termo i hydroizolację dachów płaskich od zewnątrz, fundamentów, hal, elementów betonowych, metalowych, kurników, przechowalni owoców itp.
    Zamknięte drewno taką pianą nie ma jak oddychać i po paru latach "nic" z niego nie zostaje.
    Pianę twardą na poddasza stosują w krajach ciepłych (Hiszpania, Portugalia, Włochy itp), są w Polsce firmy które stosują pianę twarda na poddasza ale klimat naszego regionu jest bardzo surowy, w lecie bardzo gorąco w zimie bardzo zimno i złym rozwiązaniem jest zastosowanie takiej piany w naszym klimacie.
    Firmy które namawiają klientów na poddasza zaizolowane pianą twardą po prostu naciągają ich ponieważ proponują np 10cm grubość a 1cm to około 12zł a to już jest bardzo duży koszt (proszę uważać na firmy które proponują pianę twardą w dziwnie niskich cenach np. 10cm za 80zł bo zazwyczaj jest to piana bez polskich dokumentów lub mieszana z wodą).
    proszę się jeszcze dobrze zastanowić na rodzajem piany, ponieważ jest w Polsce dużo przypadków gdzie dachy po 2 - 5 latach nadają się do wymiany a to już jest ogromny koszt.
    ----
    Folia, krokiew z 3 stron jest pokryta szczelnie pianą wiec możliwość oddychania jest bardzo ograniczona. Nawet przy rekuperacji wilgoć dostaje się do struktury dachu i przy piane twardej skrapla się na pianie. Przy pianie miękkiej wilgoć przechodzi przez pianę i wychodzi na zewnątrz. Kolejny minus jest taki że gdy wystąpi gdzieś przeciek np przy kominie itp to woda przy pianie twardej nie przedostanie się do środka i będzie cały czas występować pomiędzy blachą a drewnem co spowoduje o wiele szybsze zniszczenie drewna. Przy pianie miękkiej w miejscu przecieku woda grawitacyjnie przejdzie przez pianę i będzie Pan wiedział że przeciek występuje i szybko go naprawić.
    Przy pianie miękkiej nie stosuję się folii paroizolacyjnej ponieważ piana działa jako membrana.
    "e-serwis" Tomasz Kielar
    ----------------------------------

    2 firma
    ----
    moje pytania
    czy stosowanie pianki zamknięto komorowej jest dobrym rozwiązaniem do domów?
    czy więźba dachowa po paru latach będzie miała takie same właściwości i wytrzymałość?
    czy drewno będzie oddychać??
    -----
    odp:
    zastosowanie zamknięto-komórkowej pianki do izolowania poddaszy, ścian w budynkach szkieletowych czy w systemie trój-warstwowym w murowanych, jest bardzo dobrym rozwiązaniem. W przypadku drewna wy-sezonowanego praktycznie nie dochodzi do wymiany gazowej (oddychania) z otoczeniem. Sposób w jaki wykonywane są natryski pozwala na dostęp powietrza do krokiew więźby dachowej od strony foli paro-przepuszczalnej czy deskowania co w zupełności wystarcza. W przypadku zastosowania natrysku pianki zamknięto-komórkowej, eliminujemy zjawisko dyfuzji i kondensacji pary wodnej wewnątrz izolacji. Zjawisko to ma bardzo niekorzystny wpływ na izolacje tradycyjne z wełny oraz w przypadku nadmiernego zbierania się skroplin, może prowadzić do zawilgacania drewna. Więcej informacji na naszej stronie http://www.eko-pur.pl/index1.htm
    ------------------------------

    2 firmy i 2 skrajne odpowiedzi
    każdy chwili to co sprzedaje

    czy mogę prosić o komentarz jakiegoś eksperta

    dziekuję


    EDIT:
    ----------------------------
    wypowiedzi oskarżające typu "...proszę uważać na firmy które proponują pianę twardą w dziwnie niskich cenach np. 10cm za 80zł bo zazwyczaj jest to piana bez polskich dokumentów lub mieszana z wodą..." są niezgodne z prawdą w przypadku firmy Eko-Pur. Wymieniona cena nie jest żadną "dziwną ceną" ani niską ani wysoką, wynika z sytuacji na rynku czyli ze zdrowej konkurencji między uczciwymi firmami.



    Niżej umieszczam informacje na temat dyfuzji i kondensacji pary wodnej przez przegrody. To fachowa nazwa "oddychania" dachu.




    Warunkiem wykonania izolacji termicznej niezależnie od zastosowanego systemu (wełna, pianka, styropian, itd.) jest wysezonowanie (wysuszenie) drewna zastosowanego do budowy więźby dachowej. Jeśli warunek ten jest spełniony nie ma przeciwwskazań do zastosowania pianki zamknięto-komórkowej jako izolatora. Drewno po okresie sezonowania nabiera naturalnej wilgotności a wymiana gazowa praktycznie nie występuje (wilgotność około 14%). Pianka zamknięto-komórkowa dzięki swojej strukturze, przepuszcza parę wodną w minimalnym stopniu (współczynnik opory dyfuzyjnego dla jednej warstwy około μ=120). Ponieważ jej nasycenie we wnętrzu tego izolatora jest bardzo niskie dlatego nie dochodzi do "kondensacji pary wodnej" w momencie wystąpienia "temperatury punktu rosy". Wyjaśniając w bardziej przejrzysty sposób nie zbiera się wilgoć, która mogłaby zaszkodzić drewnianej więźbie dachowej. Ponadto pianka jest skuteczną barierą dla gryzoni, insektów niszczących drewno oraz grzybów i pleśni, które w przypadku tradycyjnych systemów ociepleń z wełny mineralnej dostają się przez otwory systemu wentylacji dachu.

    "Otulenie krokwi" pianką poliuretanową można porównać do polakierowania desek parkietu lakierem będącym podobną nie przewiewną barierą - z deskami nic się nie dzieje.


    Problem z zawilgacaniem się połaci dachu powstaje z powodu nieszczelności folii paroizolacyjnej w systemach termicznych opartych na wełnie mineralnej czy piance otwarto-komórkowej. Tworzenie się pary wodnej w pomieszczeniach mieszkalnych, zwykle zawdzięczamy sobie samym i jest to proces całkowicie normalny oraz wkalkulowany w konstrukcję budynku.
    Normy budowlane określają bardzo szczegółowo ten proces oraz sposoby odprowadzania produkowanej podczas użytkowania budynku pary wodnej. Do tego celu służy wentylacja budynku, która ma za zadanie odprowadzanie pary wodnej oraz zużytego powietrza.
    Rzekome kumulowanie się pary wodnej przy zastosowaniu pianki poliuretanowej jest niczym nie uzasadnionym mitem, rozpowszechnianym przez osoby związane ze środowiskiem "wełniarzy". Dowodem na to jest fakt, że podczas wykonywania izolacji termicznej z zastosowaniem wełny, musimy zastosować separator w postaci folii paro izolacyjnej, która jest konieczną barierą przed dyfundującą parą wodną. Gdyby omawianej folii nie zastosować lub montaż wykonany by był niedokładnie, nastąpiłyby problemy z nadmierną kondensacją pary wodnej we wnętrzu połaci dachowej a mówiąc precyzyjniej w strukturze wełny, prowadząc do szkodliwych procesów w drewnie.

    Zadam pytanie, gdy mamy wysezonowaną - wysuszoną więźbę dachową oraz izolację z pianki zamknięto-komórkowej nie przepuszczającą wody oraz ograniczającą 120 krotnie przepływ (dyfuzję) pary wodnej przez izolator skąd ma się w więźbie czy na deskowaniu znaleźć wilgoć?

    Na koniec - jeśli prowadząc korespondencje z naszą firmą miał Pan jakieś wątpliwości na temat technologii należało podjąć kontakt z naszą firmą w celu naświetlenia wątpliwości, My jesteśmy otwarci na dyskusję staramy się wychodzić na przeciw klientowi, pomagając, wyjaśniając wszystkie występujące zjawiska.

    Forum internetowe jest złym doradcą a zwłaszcza gdy problem dotyczy ogromnych wydatków, ponieważ postujące osoby udzielają wypowiedzi anonimowo nie ponosząc odpowiedzialności za przyszłe skutki zastosowanych rad. Jak Pan na pewno zauważył My się podpisujemy pod naszymi wypowiedziami, na stronie można znaleźć sporo informacji, co uważam jest pewnym świadectwem posiadanej wiedzy i doświadczenia na temat wykonywanych usług.

    --------------------------
    dodam od siebie - te ogromne wydatki jakimi są nakłady na izolację poddasza oraz brak wystarczającej wiedzy oraz to że technologia jest nowa i nie do końca sprawdzona (brak domów które stałyby 10-20 lat i można byłoby ocenić skutki takiej izolacji) spowodowały że sięgnąłem po rozwiązanie tradycyjne czyli wełnę

    Ostatnio edytowane przez R&K ; 13-08-2012 o 14:09 Powód: dodane info od 1 z wykonawców

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Bez przesady nie tak skrajne

    Jeśli drewno masz wy sezonowane to ok, tylko takie drewno jest drogie. Zależy co chcesz uzyskać.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  14. #54
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mlotkowy

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    3

    Domyślnie

    Analizuję temat na wielu źródłach i już od ponad 1,5 roku ale przyznam szczerze, że jestem jednak nie przekonany, poprostu zbyt wiele jest rozbieżnych informacji, a i naciągaczy - firm które wszystko zachwalają też nie mało.

    Moja decyzja pada na 30 cm wełny ale myślę czy nie było by dobrze natrysnąć jeszcze "jakiejś" piany we wszystkie zakamarki, rogi, kąty i łączenia, a dopiero potem kłaść wełnę.
    Pomysł wydaje mi się być sensowny ze względu na uszczelnienie izolacji wełnianej.
    Tylko nie wiem jaką pianę kupić, żeby była odpowiednia, oczywiście w rachubę wchodzi taka ze spreya chyba
    Mielibyście jakiś pomysł??

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gin

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    szczecin
    Kod pocztowy
    74-107
    Posty
    182

    Domyślnie

    Cytat Napisał suj Zobacz post
    Dla ścisłości płyty GK, nawet w wykonaniu przeciwpożarowym nie mają raczej klasy palności A1 tylko niższą. Płyty z klasą A1 to raczej cementowe albo gipsowe z rdzeniami z włókien szklanych. Wywnioskowałem to studiując karty techniczne producentów systemów suchej zabudowy w poszukiwaniu elementów klasy A1.
    Dużo racji reszta tutaj http://profiltech.com.pl

  16. #56

    Domyślnie

    Polecam montaż płyt osb od strony poddasza. Szpary można bardzo dobrze zapianować dalej folia i kartongips lub boazeria. Szczelniej można jak sądzę jedynie przy wykorzystaniu dachu lanego z gruchy.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    To chyba był taki strzał na otrzeźwienie. Jeśli obliczenia są prawdą to podawanie 15 cm piany jako odpowiednika 30cm wełny było kłamstwem.
    Ludzie ! w którymś z wątków dotyczących tej super hiper pianki pisałem o współczynnikach lambda i U, liczyłem pokazywałem ale nic Was to nie uczy. Dalej dawajcie sie nabierać na super wykonawców co chcą Wam wsadzić 15 cm palnej pianki spienianej rakotwórczym gazem i jeszcze mówią ze będzie 2 razy cielpej jak wełną heheeh.

    Polak mądry po szkodzie

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał lotnik Zobacz post
    Ludzie ! w którymś z wątków dotyczących tej super hiper pianki pisałem o współczynnikach lambda i U, liczyłem pokazywałem ale nic Was to nie uczy. Dalej dawajcie sie nabierać na super wykonawców co chcą Wam wsadzić 15 cm palnej pianki spienianej rakotwórczym gazem i jeszcze mówią ze będzie 2 razy cielpej jak wełną heheeh.
    Polak mądry po szkodzie
    co do parametrów Lambda, to w metodzie izolacji z pianą chyba nie chodzi o porównywanie tych parametrów a głównie o ciągłość izolacji. Co z tego, że dany materiał ma dobry parametr Lambda skoro są równocześnie niewidoczne gołym okiem przerwy w izolacji. Widziałem zdjęcia termowizyjne przygotowane przez jedną z firm dla dachu "klasycznego" i z pianą. Szkoda, że nikt z forumowiczów nie posiada takich materiałów na swoim przykładzie, można by wtedy obiektywnie podejmować decyzje co do wyboru metody.

  19. #59

    Domyślnie

    Upłynęły chyba już 2 lata od pierwszych postów w tym wątku. Być może ktoś kto ma pianę i mógłby się wypowiedzieć na ten temat po pierwszym okresie użytkowania. Najobiektywniejsze chyba byłyby wypowiedzi osób, które wcześniej zabierały głos w sprawie wyboru ocieplenia u siebie.

    Jestem przed podjęciem ostatecznej decyzji. Wśród moich znajomych powszechny jest problem gorączki latem na poddaszu i niskiej temperatury w zimie - jest to wynikiem najprawdopodobniej dużej ilości mostków termicznych, którymi ucieka ciepło. Szukam rozwiązania dla siebie bez takich mankamentów.

  20. #60

    Domyślnie

    Jak masz okna dachowe to będzie gorączka, chyba że sobie rolety/markizy sprawisz. Plus dobra wentylacja dachu i strychu nieużytkowego. Jakie by musiały być mostki, żeby przy różnicy temperatur 5st. robiła się sauna?

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony