dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Nie pomogę, ale napiszę tylko, że ciężka sprawa. Mam działkę w Parku krajobrazowym i też wszystko na nie.

    Więc wiem jakie to jest przykre dla właściciela, że z jego ziemi robią las czy park krajobrazowy

  2. #22
    coolibeer
    Guest
    coolibeer

    Domyślnie


  3. #23

  4. #24

    Domyślnie

    Miriams
    problem polega na tym że plan zagospodarowania musi być zgodny ze studium uwarunkowań, a w obowiązującym studium są tam pewnie tereny leśne/pod zalesienie. Niestety trzeba zacząć od wniosku o zmianę studium.
    Masz argument - w tej chwili wszystkie grunty w granicach administracyjnych miast z mocy prawa stały się gruntami budowlanymi a Ty masz kawałek na terenie miasta (chyba? jeśli doczytałam, sorry czytałam pobieżnie). Jeśli zmieścisz się z budową na takim kawałku to złóż wniosek o zmianę studium i zmianę planu na teren w granicach miasta.
    Zobacz też w BIP twojej gminy, bo może już leci zmiana studium
    Pozdrawiam Duśka

  5. #25
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ev3rharD

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Czerwionka-Leszczyny
    Kod pocztowy
    44-230
    Posty
    5

    Domyślnie

    I jak się kolego skończyła twoja walka?

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał ev3rharD Zobacz post
    I jak się kolego skończyła twoja walka?
    Był huragan i zniszczył las a potem przyszła powódź i teraz tam jest jezioro. Nie wiadomo czy prywatne czy państwowe. Woda państwowa, teren prywatny.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  7. #27
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał Miriams Zobacz post
    Dziękuję za wszelkie informacje. W akcie notarialnym mam, że dziedziczę po rodzicach gospodarstwo rolne o powierzchni 1,30. Są to dwie oddzielne działki; mieszkam w domu z ogrodem na 30 arach a pozostała część to pole podzielone na dwie części; 0.8163 R i 0.2571 Ls. Po nowych pamiarach wychodzi trochę więcej niż w akcie notarialnym. W MPZP jest R i Ls z przeznaczeniem na zalesienie. Obecnie powstała tam samosiejka brzozowa. Chce dostać pozwolenie na zabudowę zagrodową, ale pani w gminie cały czas mi mówi, że dopóki jest obowiązujące studium niczego wybudować tam nie mogę. Czuję się pokrzywdzona i rozgoryczona, bo byłam przekonana, że jako rolnik będę mogła tam postawić dom. Moja gmina twierdzi, że u nas budowa siedliska jest niemożliwa bo gmina tego nie przewiduje. Proszę o konkretne przepisy, którymi mogłabym się posłużyć.
    Ne wiem w czym problem - na działce rolnej usuwasz drzewa - doprowadzasz do kultury rolnej. Wtedy gdy nie ma drzew to masz mozliwość "walki" o mozliwość zabudowy - jest jakas ustwa że mozna się ubiegac o zmiane warunków działki na budowlana jeżeli znajduje sie 500metrów od zabudowań. Część działki gdzie masz teren lesny jest praktycznie nie mozliwy na zmiane do innych warunków

  8. #28
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał tautek3 Zobacz post
    powinnaś najpierw wystąpić pisemnie do gminy z wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, gmina najprawdopodobniej odpisze Ci, że prawa nie naruszyła, więc wtedy skarżysz uchwałę do sądu administracyjnego lub ewentualnie jeśli uchwalony plan jest dosyć świeża sprawą piszesz albo najlepiej osobiście idziesz do wojewody, który ma możliwość uchylić uchwalę Rady Gminy czyli plan w całości lub części w zależność od ewentualnego naruszenia prawa, lub też jako, że wcześniej miałaś działkę rolna i ona zmieniła swoje przeznaczenie na teren pod las, wiec w znaczny sposób utrudnia Ci to dotychczasowe korzystanie z nieruchomości możesz wystąpić do gminy o wykup i o odszkodowanie (art. 36 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym).
    .... ale jezeli w księdze wieczystej ma wpis ze to jest działka rolna to co zmienia plan zagospodarowania ? NIC... . Gmina nie moze narzucic zmiane zagospodarowania terenu bez zgody właściciela. W planie zagospodarowania de facto tylko umozliwia zamiane gruntów na tereny budowlane i tylko tego dotyczy. Czyli plan zagospodarowania wytycza teren na którym własciciel może ubiegac się o zmiane na teren budowlany - nie działa to w inna strone przez automatyzm - uchwała ze ma być las na terenie rolniczym i w tym momencie n własciciel 500ha ziemi rolnej ma zaprzestac działalności rolniczej.
    Jest teren jako rola i teraz nie wiem czy coś po poprawkach się nie zmieniło - ale od stycznia mozna było wyciąć drzewa bez zadnej zgody

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony