dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 46
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar -Jurand-
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie Dom o nowoczesnym charakterze z płaskim dachem na spokojnej

    Dom o nowoczesnym charakterze z płaskim dachem na spokojnej polskiej wsi

    Witam wszystkich forum-owiczów i zarazem Dziękuję.
    To forum zainspirowało mnie i zmotywowało do budowy własnego domu, zarazem było i jest nadal kopalnią wiedzy na nieznany mi temat. Proszę o uwagi i wszelkiego rodzaju spostrzeżenia, które mam nadzieję pomogą mi zakończyć budowę oraz innym którzy mają podobne zamiary.

    Zaczynam dziennik budowy:

    Mam 27 lat, jak do tej pory ani jednego siwego włosa i oznak łysienia. Od 2005 jestem z jedną kobietą. Doszedłem do momentu w którym chce zacząć budować dom i to na wsi. Mieszkam w mieście ok. 300 000 tyś. mieszkańców. Odległość z przyszłego domu do firmy ok..26km ( troszkę dziurawa droga ale cały czas asfalt ), 32km ( super równa droga ).
    Dojazd w jedną stronę będzie mnie kosztował ok.6.30zł(6L PB=100km*4.20=25,20zł/4=6.30)

    W tej chwili mieszkam w tym mieście w bloku i do firmy mam ok.9km (nie liczyłem kosztów) ale sierotkami komunikacji miejskiej dojazd kosztuje 2.5zł

    Więc wyliczyłem że się wyprowadzam !!!

    Budować będę z pieniędzy, które zarobię w czasie trwania budowy i nie wydam na konsumpcyjny tryb rzycia.

    We wrześni 2009 roku u notariusza podpisałem Akt notarialny, przez co nabyłem działkę o powierzchni 954m2 ok. 30x33m i udziały w działce sąsiedniej ( droga która prowadzi do działek podobnych za moją ).

    W niedalekiej przyszłości mam zamiar jeszcze dokupić dwie albo trzy działki obok o ile będą jeszcze niesprzedane i cena będzie satysfakcjonująca

    Zamieszczam zdjęcie działki w bliższej perspektywie jest ono starsze i w tej chwili doszło kilka drzew i staw . Widać na nim okolicę i podział jednej dużej działki na 8 małych ( kolor żółty ), czerwone cienkie to oryginalny podział działek, zielone moja działka.

    A tutaj nowsze z dalszej perspektywy, kolory się zmieniły ale sens pozostał ten sam.

    Od razu napisałem do miejscowego US czy cena jest ceną rynkową by niebyło niespodzianek za jakiś czas i otrzymałem odpowiedz że jest. Po jakimś czasie otrzymałem zawiadomienia o wpisie do ksiąg wieczystych.
    Działka opisana jest: SPOSÓB KORZYSTANIA grunty orne
    Ale obejmuje ją Plan Zagospodarowania Przestrzennego w nim ten teren opisany jest jako tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej z usługami.

    Do działki była doprowadzona woda, stał jakiś kontener i rosło kilka drzew.
    Ogólnie miło cicho i przyjemnie.
    Ostatnio edytowane przez -Jurand- ; 29-04-2010 o 11:44

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar -Jurand-
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Do tej pory zrobiłem:
    Zapłaciłem podatek
    Mam WiW zMPZP

    Zaczynam planowanie budowy. Po długich poszukiwaniach w internecie, projektu gotowego domu z płaskim dachem zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny, u architekta w pobliskiej niedużej miejscowości.
    Na jego stronę przemawiała:
    - cena, nie wiele drożej od gotowca
    - znajomości rynku na którym będziemy działać ( urzędnicy, wykonawcy, geodeci, itp. )

    Wstępna wycena brutto.
    3500zł- projekt dom
    900zł- projekt wod-kan
    500zł- prąd
    300zł- zjazd
    500zł- mapa d.c. projektowych

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar -Jurand-
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie







    Tutaj mam kilka pytań i proszę by ktoś odpisał na P.W.

    1-pyt. Co sądzicie by wybudować ten dom ściana dwuwarstwowa z Silka E18 – drążony ?? firmy Xella, spoina pozioma: 2 mm zaprawa cienkowarstwowa,
    brak spoiny pionowej?
    Ocieplenie 18cm styropian lub 18cm Bloczek YTONG MULTIPOR

    2-pyt. w WiW zMPZP napisane mam:
    5) preferowana geometria dachów:
    a) dachy symetryczne dwu-, czterospadowe lub naczółkowe
    b) dopuszcza się realizację dachów płaskich bądź kopertowych wyłącznie w przypadkach uzasadnionych koniecznością wkomponowania się w zespół zabudowy istniejącej,
    d) kąt nachylenia połaci dachowych dla nowych obiektów w granicach 30-45’
    e) pokrycie ceramiczne lub optycznie imitujące ceramikę w kolorach naturalnych ( zalecana czerwień ceglasta )

    Czy możliwe jest wybudowanie tego domu i jak to załatwić?? Co z dachem??

    Jeśli możecie pomóżcie.
    Ostatnio edytowane przez -Jurand- ; 19-04-2011 o 07:49

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar carla5
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    51
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    witam!
    nie potrafie odpowiedziec ci do konca na twoje pytania, jendak chcialam powiedziec, że bardzo podoba mi się Wasz projekt, sama chorowalam na taki dach jednak w urzedzie powiedziano nam, ze niestety ale projekt nie zostanie dopuszczony do realizacji, bo kąt nachylenia połaci jest zbyt mały w stosunku do obowiązujących w tym rejonie wymogów.
    Zdecydowaliśmy się wiec na projekt indywidualny ze "standardowym dachem"

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pwasylcz
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    Witam,

    ciekawe te zapisy z planu o dachu - bardzo nieprecyzyjne...

    Ja zawsze zastanawialem sie, jak na przyklad Urzad traktuje dach o zmiennym kacie nachylenia - wylicza jakas srednia?
    A dach lukowy, o przekroju polkola albo paraboli?
    A jesli na plaskim dachu zrobic "tarke" o kacie nachylenia 45 stopni i wysokosci 5 cm, to wlasciwie warunki sa spelnione, a mozna miec calosc bez zadnych widocznych polaci...

    Penie na poczatek dobrym ruchem jest pojsc z projektem do Gminy i podpytac, jak sie na to zapatruja.
    Przy okazji mozesz zadac kilka z moich pytan - bardzo jestem ciekaw reakcji :-) Mam tylko nadzieje, ze Urzednik sie nie obrazi...

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar -Jurand-
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Na razie obfotografowałem wszystkie domy z ulicy o innym dachu niż opisywani w WiW zMPZP by umieścić je w uzasadnieniu. Architekt uderzy do STAROSTWA i zapyta tą babkę co podbija pozwolenie na budowę, jak ona się zapatruje na to.

    Czekam na dalsze sugestie jak podejść do sprawy.
    Oczywiście pomysły typu „Wręczenie korzyści majątkowe” nie wchodzą w grę z różnych powodów ;)

    Odwiedziłem przy okazji architekta w mieście by zapytać o ceny:
    5000 projekt
    +2000 konstrukcja
    1000 instalacje
    Pyzatym jakoś mało konkretny był, na razie pozostanę przy tym starym.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar -Jurand-
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Na koniec tygodnia dobra nowina: Uzasadnienie przeszło, mogę budować dom z takim dachem :D

    W środku tygodnia umówiony jestem na omówienie szczegółów, jak tylko dostanę projekt postaram umieścić rzuty i zdjęcia działki by pokolorować ten dziennik.

    Tutaj narysowałem sobie taką mapkę podglądową ( dla siebie ), żebym wiedział miej więcej co i jak rozlokować i ile miejsca zabierze.

    A tu już oryginalna mapa do celów projektowych z wrysowanym domem
    Ostatnio edytowane przez -Jurand- ; 29-04-2010 o 11:56

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Te wymiary to jaka jednostka ?

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar -Jurand-
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    No rzeczywiście trochę pomotałem te 318,00 to 31,8 m czyli by wyglądało na cm :)
    W każdym bądź razie był geodeta wziął 500zł za mapę do celów projektowych, architekt już prawie też kończy. Dogadaliśmy się nieźle jedna wizyta dwie poprawki na maila, jutro jadę osobiście popoprawiać w jego programie szczegóły. Podobno zaczął też składać papiery o warunki przyłączy.
    Jak tylko skończę projekt zamieszczę żuty i wizualizacje. :( ale najsmutniejsza wiadomość to ta że z budowa realnie dopiero ruszymy w lipcu :(

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar -Jurand-
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Oto rzuty domu :D myślę że się już nie zmienią może detalami
    Parter

    Budynek szeroki na 14,02+1,62podcień 13,12dułgość+2taras
    Piętro

    Góra 7,72+1,96balkon dułgość tasama co na dole
    Przekrój

    Wysoki na 7,37 z prawej strony
    0,33do posadzki 2,80parter 0,35strop 2,60 wysokość piętra
    Garaż 2,56 nad prawymi drzwiami 2,44 nad lewymi
    Elewacjia

    Gościu co ma zaprojektować przyłącze elektryczne (za 500 zł ) wziął 150zł za załatwienie wszystkich formalności w prądowni, Ja tylko udam się podpisać umowę i musiałem w sądzie wziąć wypis z księgi wieczystej za 12zł.
    Acha i jeszcze kupiłem następną działkę, tom za mną :) jestem w tej chwili szczęśliwym posiadaczem 2000mk

    A tutaj moja skromna wizualizacja dołu


    Tak prezentuje się mój teren. Działka od szczałki do szczałki a na szerokość to za tą budą i drzewkami jest siatka, mam nadzieję że nie braknie mi miejsca

    http://lh6.ggpht.com/_qL_5GHx1ALQ/S7...ia%C5%82ki.jpg

    !!! Projekt już złożony czekamy na pozwolenie na budowę !!!
    Ostatnio edytowane przez -Jurand- ; 28-05-2010 o 07:54

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar -Jurand-
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Mam takie pytanko. Co się dzieje z słupkami granicznymi gdy budujemy ogrodzenie??
    Chce wybudować mur i zalać spodnim fundamenty ale nie wiem co zrobić z słupkiem. Czy go wykopać czy przesunąć ogrodzenie i postawić je za słupkiem. Niemam pojęcia i na necie nie mogę znaleźć żadnych informacji. POMÓŻCIE !!!

    LUDZIE!!! CO SIĘ Z WAMI DZIEJE!!!
    Ten temat przeczytało 1600 osób i nikt nic nie napisze, nie poradzi, jak tak dalej to się wynoszę.

    Spotkałem się z jednym miłym Panem co prowadzi firmę budowlaną i takie ceny zaproponował za wykonanie stanu surowego zamkniętego. Kierownikiem budowy zostanie gratis, ja tylko muszę jeszcze kupić materiały.

    Co o nich sądzicie?? Bo ja nie mam pojęcia nawet nie dawałem zapytania do kilku wycen. Polecili mi gościa więc go wziąłem, najwyżej zmiennie jak mnie oszuka.

    SUMA: 43100zł

    Tam coś pokreślił, bo nie wiem czy kominy i słupy zrobić z klinkieru. Co znacząco ma wpływ na cenę.
    Myślę że te 3100 się zbije, do tego roboty ziemne chyba wykonamy od razu na gruncie ( nie będziemy wybierać czarnego i wykopiemy dziury pod fundamenty, zalejemy i potem wybierzemy ) więc odpadnie kasa na koparkę bo gość ma małą i to będzie w cenie dotego mniej murowania i ocieplania z bloczków.
    Materiały tak strzelam 60tyś wiec może się w 100 zamknę.
    Co sądzicie??

    Dziś dostałem drugą wycenę, fundamenty w tej tańszej, wersji wylane anie murowane.
    Ławy 6540zł
    Parter 27400zł
    I piętro 11500zł
    RAZEM: 45440zł
    Gość powiedział że ceny mogą ulec zmianie o 15% pewnie wzwyż i do tego pijak był i ciężko mi się było z nim dogadać, jakoś na innych falach nadawaliśmy
    Ostatnio edytowane przez -Jurand- ; 07-06-2010 o 13:19

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar -Jurand-
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    1627 osób odwiedziło post 3 odpowiedzi
    miałem dodać zdjęcia z wylania fundamentów, ale zmieniam forum może tam będą pomocniejsi ludzie
    ZAMYKAM DZIENNIK

  13. #13

    Domyślnie

    Hej
    Jestem tu od niedawna, i porszę nie zamykaj!
    Mamy bardzo podobne domy, mój bedzie indywidulany wzorowany na ZX5 a stiduiaz500
    Pozdawiam i życzę powodzenia

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Obrażalski :>

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar -Jurand-
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Dobra to była taka podpucha byście zaczęli brać aktywniejszy udział w tym dzienniku !!!

    Co się do dziś zmieniło:
    Dałem jeszcze dwóm wykonawcą do wyceny plan jeden powiedział 30 000zł a drugi 25 000zł
    W międzyczasie dostałem pozwolenie na budowę, które się zatwierdziło.
    W ziołem tego wykonawcę z kartki powyżej, trochę drogi :( coś ok. 43 000zł, najwyżej po stanie zerowym go zmienię. Gratis został kierownikiem budowy.
    W sobotę był geodeta i za wyznaczenie budynku wziął 500zł oraz murarze zaczęli z drutu robić zbrojenie, za drut zapłaciłem 1478zł ( 40 prętów f12 12m, 150kg f6 oraz 15kg wiązełkowy )
    Dziś kopali koparką fundamenty jutro zalewamy.
    W międzyczasie jeszcze zrobiłem sobie płot jak na Westernach ( za darmo, bo drzewo z lasu tylko piłę kupiłem )
    Oraz fundłęm sobie piękną altankę z OBI z moskitierą, jestem w trakcie robienia utwardzonej powierzchni pod nią, zobaczcie sami




    I teraz co mnie martwi miało wejść w fundamenty ok. 20m3 kierownik kazał zamówić na jutro 36 x 230 = 8280zł :( troszkę dużo.
    Do tego architekt mówił mi a nawet pisał że coś ok. 1200bloczków a tu kazał kierownik 1500szt zamówić po 2.3 = 3450 trochę ta zabawa drogo zaczyna wychodzić, a gdzie cement izolacja i ocieplenie.
    Napiszcie czy u was tyle betonu też idzie, w kupie może łatwiej przetrwamy. Będziemy łzy nawzajem sobie przecierać.
    Ostatnio edytowane przez -Jurand- ; 20-07-2010 o 20:29

  16. #16

    Domyślnie

    Nie ma co płakać U mnie wyszło 33m3 oraz trochę ponad 1500 bloczków. To dopiero początek i strasznie mnie cieszą postępy w budowie, bo w końcu widać na co idzie kasa. A idzie jej sporo
    pozdrawiam

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar -Jurand-
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie


    Zalane

    Przez cały dzień polewałem wczoraj do tego dziś rano wodą. Ja mam swoją metodę robie basen w tych rowkach i rzadziej muszę podlewać.
    W końcu weszło betonu B15 35m3 tj. 8050zł
    Dziś przyszły bloczki 3 samochody 1512szt x 2.3=3477,6zł dałem mu 3500 bo rozładował nam jeszcze z auta bez HDS-u 2 palety cementu, jedną cegły, 120mb foli szerokiej na 0,5 i 200szt plastyfikatora do zaprawy w sumie razem mnie jeszcze to kosztowało 2050zł
    Murarze mieli przyjść w piątek w sieroce było zalewane ale coś im się obsunęło, jak zwykle i przychodzą w sobotę. Ma jeszcze przyjechać wywrotka piachu 15T za 360zł
    Jak zaczną murować dodam zdjęcia.
    Mam takie pytanie: przykrywacie czymś cement na paletach?? Wiem że jest zafoliowany ale jakby deszcz spadł to h.j mógłby go strzelić chyba

    Z nudów na działce i z instynktu pierwotnego jaki we mnie tkwi mam zamiar sobie kupić takie cacko, co sadzicie??
    http://www.airhunting.eu/product_inf...products_id/64

    Kurde już wiem co zrobiłem źle. Ławy są za głębokie betonu jest ok 80cm zobaczcie sami


    Pyzatym nie przeprowadziłem rury pod ławami z wodą i będzie trzeba kopać. Kurcze ciekawe jeszcze o czym zapomniałem. Serce mnie boli.
    Ostatnio edytowane przez -Jurand- ; 23-07-2010 o 18:15

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar -Jurand-
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie


    W sobotę przyjechało 16t piasku za 360zł no i w końcu zaczęliśmy budowę z bloczka betonowego. Mam nadzieję że w poniedziałek skończymy.

  19. #19

    Domyślnie

    Witam, śliczny projekt. Gratuluję odwagi. Zastanawiam się nad domem z płaskim dachem, ale wszyscy mi odradzają. Planuję do parterowy. Jestem na etapie szukania projektu, który spełni nasze oczekiwania Do konca roku chcielibyśmy wystąpić o pozwolenie na budowę.
    W każdym czekam na więcej zdjęć i informacji

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar -Jurand-
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Pogoda się popsuła ale chłopaki dają radę i powoli kończą
    W Castoramie zakupiłem: Folia kubełkowa 60m2, styrodur 60m2, Dysperbit 300kg i pędzle, Folia izolacyjna 90m, klej do styropianu 100kg, kołki montażowe 50szt i prawie 2tyś nie moje :(

    Pokusiłem się o małe podliczenie budowy domu, bez koszów zakupu działki:
    Plan zag-70zł
    Mapa do celów proj.-500zł
    Księga wiecz.-12zł
    Architekt ( w tym proj. wod. i prąd )-4750zł
    Geodeta wytyczenie budyn.-500zł
    5832zł
    Drut-1478zł
    Beton ławy-8050zł
    Bloczek-3500zł
    Zaprawa, cegła itp.-2050zł
    Piasek-360zł
    Ocieplenie-1697zł
    Robocizna stanu zero + ( koparka i przestawienie bramy )-8400zł
    Piach na zasypanie fundamentów 6x25t i koparko ładowarka 9h-2900zł
    Rury i inny sprzęt hydraulika + robocizna 930zł+300zł
    29 665zł

    KURDE DROGAWO WYSZŁO
    Ostatnio edytowane przez -Jurand- ; 12-08-2010 o 10:41

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony