dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 15
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 286
  1. #201

    Domyślnie Jak wkleić lustro? Doświadczeni-pomóżcie

    Witam,
    zostaliśmy na tydzień bez naszych fachowców, a poniedziałek przyjeżdza następna ekipa, która wklejone lustro ma obudować ramą.
    Musimy to zrobic sami, wiec pytanie jak w temacie.
    Lustro ma wymiary 72/198cm, ma być naklejone na wytynkowaną ścianę, bez gładzi.
    Dostępne mamy jak na razie klej "Denbraven" (jak usłyszałam tak zapisałam)
    Szklarz poleca Nowasil, ale nie mogę go nigdzie dostać.
    No i jak nałożyć ten klej?
    Punktowo? Na całość?
    Pomocy...
    Z każdym dniem coraz mniej kurzu...

    http://picasaweb.google.pl/kasiaura7

  2. #202

    Domyślnie

    Gdzieś kiedyś na forum była taka "recepta" na wklejanie lustra.

    1. Lustra klei się na specjalny klej do luster - po zwykłym silikonie mogą wyjść plamy - choć nie zawsze tak się dzieje.

    2. Pod lustro daję się dylatacje ze szkła - np. paski szkła szer. na 10-15cm, a wys. na dana długość, co lustro.
    Grubość dylatacji dobiera się do wnęki, tzn. grubość całej wnęki minus grubość lustra, a standardowo daje się lustro 4mm. Sama dylatacje przykleja się na zwykły silikon, a na dylatacje ze szkła pod lustro - klej do luster.
    Przyłożyć powierzchnie lustra do szkła - dylatacji i następnie oderwać ja na moment od dylatacji i z powrotem przykleić. Działanie to ma na celu by substancje czynne z kleju dobrze zadziałały i odparowały, cokolwiek to znaczy.

    3. Po wklejeniu lustra należy odczekać do 7 dni aż ściągnie i wtedy dać fugę - nie silikon - bo z czasem ściemnieje i żle wygląda. Te 7 dni to ważne, bo gdy wcześniej się zafuguje, to lustro może pęknąć.

  3. #203

    Domyślnie

    Dziękuję
    nie znalazłam tego wcześniej
    pozdrawiam
    Z każdym dniem coraz mniej kurzu...

    http://picasaweb.google.pl/kasiaura7

  4. #204
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Kleiłem kiedyś (ok 10 lat temu) prawie takie same lustro. Użyłem specjalnego kleju do luster (niestety nazwy nie pamiętam) najważniejszą instrukcją jaką otrzymałem od szklarza to było to, aby nałożony klej nie tworzył obszarów zamkniętych, co pozwala na ulatnianie się składników i lepsze wiązanie kleju. Oczywiście lustro musi być ze wzmocnionym podkładem. Klej był kładziony bezpośrednio na tynk.Trzyma do dziś.
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  5. #205

    Domyślnie

    Moj tata to szkarz- jak nadal nie wiecie jak to zrobic to zapytam, bo ten opis wyzej jakis dziwy jest- tata to inaczej robił.

  6. #206

    Domyślnie

    ciagle zainteresowani...
    O co chodzi ze wzmocnionym podkladem?
    Nie moge lustra nakleic bezposrednio na scianę?
    Rozumiem, ze klej nakładać miejscami po obwodzie?, w kratkę? w pionowe linie?
    Ma to w ogóle znaczenie??

    dyanja- jeśli mozesz to spytaj, bardzo proszę.

    Z każdym dniem coraz mniej kurzu...

    http://picasaweb.google.pl/kasiaura7

  7. #207

    Domyślnie

    My przyklejaliśmy lustro bez zbędnych czary mary. Po prostu do ściany na klej do luster. Klej rozprowadziłam ot tak w kratkę i buch do ściany , a do okola mam dekor z kafelków, trzyma się już 4 lata...
    "And no one sings me lullabies
    And no one makes me close my eyes
    So I throw the windows wide
    And call to you across the skies..."

  8. #208

    Domyślnie

    Ooooo... super...
    Czyli niepotrzebnie roztrzasam kwestię grubości kreski kleju

    To forum jest nieocenione
    Dziękuję
    Z każdym dniem coraz mniej kurzu...

    http://picasaweb.google.pl/kasiaura7

  9. #209

    Domyślnie

    Taka dostałam instrukcje.
    Najlepiej lustro przyklejac na silikon neutralny. Jezeli nie ma mozliwosci podparcia lustra od dołu na 24/36h (np patyczkami) nalezy dac tasme dwustronna z gabeczka. Tasme dac pionowymi pasami co ok 10 cm i pomiedzy silikon "plackami". Moze ten opis pomoze

  10. #210

    Domyślnie Lustro wklejane - podgrzewanie

    Mamy w łazience zaplanowane dwa dość duże lustra do wklejenia pomiędzy płytki (100x150 i 70x230).

    Mamy plan zrobić za lustrem ogrzewanie - tak by można było je załaczać odrębnym przyciskiem i aby służyło do odparowywania pary z lustra.

    No i w oparciu o co to wykonać - kabel czy jakieś specjalne maty.
    Kabel chyba można położyć w miarę na całej powierzchni, maty mają swoje rozmiary i wtedy stosowane są na części lustra.

    Czy w ogóle ktoś robił takie podgrzewanie w oparciu o maty do luster - czy można to jakoś bezpiecznie wszystko przykleić do ściany (mata+lusto).

  11. #211
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qqrq5
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    87

    Domyślnie

    tez chcemy zrobic mate pod lustro, wiec z checia sie dowiem jak to sie spisuje

  12. #212
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    mieliśmy tak robić. Zrezygnowaliśmy, bo jednak koszty za duże były (kolejne kilkaset złotych - każdy wie co to oznaczana etapie wykończeniówki - poza tym cięzko było dostac specjalne maty (DEVI) do luster.

    Gdy jeszcze rozważaliśmy temat, majster twierdził, że będzie "bezpieczniej" jeśli lustro oprócz przyklejenia będzie przywiercone do ściany - w fabryce luster nawiercaja odpowiednie otworki a główki srub są później zakrywane stosunkowo eleganckimi nakładkami.

    Ale - jak pisałam - nie zrobiliśmy tych mat i...dobrze. Lustra zaparowują bardzo rzadko (naprawdę trzeba się wysilić ) widać wentylacja działa poprawnie. Przy okzaji ich czyszczenia przecieram je płynem zapobiegającym zaparowaniu - i jest OK.

  13. #213

    Domyślnie

    właściwie to nie ma potrzeby podgrzewania luster jak jest sprawna wentylacja, apropo lustra nie muszą być przykrecane do ściany dajesz poprostu tubę kleju do luster i wszystko sie pieknie trzyma ja mam tak przyklejpne kilka luster w łazienkach i jest ok.

  14. #214

    Domyślnie

    My mamy w 8-mio metrowej lazience 2 punkty wentylacji.. wiec musimy rozwazyc koszty takiego podgrzewania.. w sumie elektryka juz wyprowadzona.. moze poprostu polozymy kabel bo tanszy..

  15. #215

    Domyślnie

    Też rozważam położenie mat pod lustra, jeszcze mogę to zrobić. W mojej obecnej małej łazience lustro zaparowuje dość mocno, stąd pomysł na podgrzewanie lustra. W kosztorysie by się to jakoś zmieściło, ale nie wiem czy w domu też lustro będzie tak zaparowywać bo łazienki większe i wentylacja mam nadzieję sprawniejsza będzie. Gdybym nie musiała pilnować kosztów zrobiłabym na pewno. Nie wiem tylko, czy właczanie razem ze światłem, czy oddzielnym pstryczkiem.
    Mamyk KSK jaki to płyn?

  16. #216

    Domyślnie

    My planujemy włączanie oddzielnym włącznikiem. Mamy dość dużo źródeł światlła w łazience i ciężko byłoby się jakoś usztywnić pod co podłaczyć te ogrzewanie.

    Zastanawia mnie inna sprawa co użyć do ogrzewania:
    - kabel - wsz jasne
    - mata czy folia - i już tu janości nie mam => chodzi o to czy taką folię można przykleić do lusta a następnie lustro wkleić do ściany pomiędzy płytki. Matę napewno można.

    http://www.ogrzewanie-elektryczne.pl...20fc7adb476103

  17. #217
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał majar69
    Mamyk KSK jaki to płyn?
    Clin anty-para

  18. #218

    Domyślnie

    Mamyk KSK dziękuję za odpowiedź. To jest płyn do mycia szyb i luster?
    W nieświadomości swojej myślałam , że to jakiś kolejny drogi produkt specjalistyczny (używam takiego w pracy i przy jego cenie za małą buteleczkę raczej nie nadawał by się na duże powierzchnie )
    Maty czy folie o dużej powierzchni są drogie, dodatkowo biorą trochę prądu (ważne gdy zapominalscy zapomną wyłączyć oddzielny pstryczek ) , więc nie wiem czy nie skończy się na płynie

  19. #219

    Domyślnie Lustro na kafelkach

    Witam,



    Modne są teraz lustra przyklejane bezpośrednio do ściany, a istnieje możliwość przyklejenie lustra do kafelek??

    Jeśli tak to czym?
    Jeśli nie to dlaczego??

  20. #220

    Domyślnie

    wszystko zależy jakiej wielkości lustro...
    małe można przyklejać taśmami dwustronnymi grubymi(czarne) lub silikon,jednak najpewniejszym sposobem to montaż lustra na kołki

Strona 11 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony