dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 15
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 286
  1. #161

    Domyślnie

    Czym takie lutro przykleic? Czy uzyc kleju do plytek? Czy ktos ma tak wkomponowane lustro, czy mozna prosic o zdjecia.




    Witam, lustra wklejał nam "kafelkarz" na klej do luster kupiony w Leroy ,wiszą już 2 lata i jak na razie żadnych problemów. Pozdrawiam

  2. #162

    Domyślnie

    Cytat Napisał 79mirka
    tylko trzeba uważać jak szklarz rozprowadza ten klej bo u znajomego rozprowadził klej po obrzeżu lustra a wewnątrz dużymi literami napisał pewne 3 literowe niecenzuralne słowo a podczas kąpieli lustro zaparowuje nierównomiernie i napis wyraźnie można przeczytać.
    Niezle! Domyslam sie ze inwestor i szklarz nie darzyli sie zbyt cieplymi uczuciami

    Nie chciało mi się wierzyć że tak może być ale znajomy nalał gorącej wody do wanny i efekt widziałem. A że dażyli sie uczuciami to fakt - poszło oczywiście o kasę i wykonanie. Teraz znajomy zastanawia się czy nie wymienić lustra bo jak dzieci podrosną mogą zadawać niewygodne pytania


    Leszek

  3. #163

  4. #164

  5. #165

    Domyślnie

    A ja nie wiem czyja to wina, ale od 4 lat mam lustro naklejone na ściane właśnie klejem do luster i prawdopodobnie z powodu kiepskiej ich jakości, bądź pracujących nadal ścian (wieżowiec) lustra mam "porysowane od tyłu". Zdziera sie ta powłoka, która odbija obraz i wgląda tak , jakby od tyłu ktoś to pomalował czarną kredką. Dlatego teraz zastanawiałabym sie nad powtórzeniem tego "elementu dekoracji".

  6. #166

    Domyślnie

    _________________________
    pozdrawiam Patrycja

  7. #167
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    blondiane

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    6

    Domyślnie Lustro w płytkach w łazience!

    Moje wygląda tak


  8. #168

    Domyślnie Lustro do łazienki - POMOCY!

    Gdzie mogę kupić takie lustro do łazienki? Szukaliśmy z mężem ale u nas w okolicy tylko oczami przewracają i pukają się w głowę Czy to w ogóle da się zamontować, żeby było stabilne, praktyczne i nikomu nie ucięło głowy (czy co innego )??
    Mam tylko taką fotkę z katalogu Geberitu (tam też nic nie wiedzą na temat ltego lustra ). Dodam, że lustro jest dwustronne; tylko nie wiem, czy trzyma się jedynie w murku?
    Nam potrzebne takie lustro wielkości 140 cm X 140 cm.

    Kobiety kochają trzy zwierzaki: norki w szafie, jaguara w garażu i osła, który na to wszystko pracuje.

  9. #169

    Domyślnie

    up
    Kobiety kochają trzy zwierzaki: norki w szafie, jaguara w garażu i osła, który na to wszystko pracuje.

  10. #170

    Domyślnie

    Proponuję podwójnš płytę GK w kolorze zielonym pokryć siatkš i klejem tam gdzie ma być szkło a natomiast boki obrobić profilami metalowymi np. chromowanymi.

  11. #171

    Domyślnie

    Dla mnie to wygląda jak dwie sklejone tafle szklane.
    Widać to zwłaszcza na samej górze.
    Jak to się trzyma murku, nie mam pojęcia.
    Może coś konstrukcyjnego leci pomiędzy lustrami i "włazi" w murek? A lustra są do tego przyklejone? Jakaś cienka, sztywna płyta? z metalu? Jakieś zbrojenie?
    Może coś jak w szybach zbrojonych jest po między nimi? A może samo szkło w tych lustrach jest jakieś takie "pancerne"?
    Myślę, że może Ci pomóc firma robiąca zabudowy ze szkła - drzwi,balustrady, ściany itp.

  12. #172

    Domyślnie

    Na potrzeby reklamy wszystko jest możliwe. W takiej łazience szlafrok byłby mokry, drewniane żaluzje powykręcane od kapiącej wody a lustro be się obaliło po próbie oparcia się o nie (w stanie obniżonego poczucia równowagi). Bujda na resorach.
    Zrób jak było pisane powyżej. Płytę OSB i przyklejone do niej lustra. Brzegi obrobione listwą aluminiową lub mozaiką.

  13. #173

    Domyślnie Re: Lustro do łazienki - POMOCY!

    Cytat Napisał Knife_Girl
    Gdzie mogę kupić takie lustro do łazienki?
    A na czym Ci konkretnie zależy?
    W sklepach się dziwią, bo murku Ci przeciez nie sprzedadzą, tylko dwie tafle sklejone chyba najwyżej?

    Jeśli propozycje cemik1 i rafallogi (uzycie płyty OSB lub g-k) są dla Ciebie nie do przyjęcia, to zamów u szklarza takie lustro (sklejone dwie tafle) i dokup mocowania metalowe (od dołu do murka i od góry-do sufitu). Jakieś gustowne kątowniki albo specjalne elementy do takich mocowań (chocby takie metalowe chwytaki do półek szklanych - tyle że umieścisz je w pionie). Jakby konieczne było wiercenie otworów w szkle pod śruby - to tez szklarz.

    A jak ma być zupełnie identyczne, to zamów dłuższe lustro, zrób murek tak żeby dało sie w nim osadzic taflę (pogadaj ze szklarzem ile trezba wpuscić, żeby było stabilne przy danej grubości szkła), zaklinuj dobrze i obrób murek ładnie. Troche partyzantka, ale powinno zadziałać - przeciez nie będziesz się biła z tym lustrem.

    Tylko że na logike to brzegi takiego lustra trezba jakos porządnie zabezpieczyc chyba przez zniszczeniem?

    Pozdrawiam
    zielony_listek

  14. #174

    Domyślnie Re: Lustro do łazienki - POMOCY!

    Cytat Napisał zielony_listek
    przeciez nie będziesz się biła z tym lustrem.
    Nigdy nic nie wiadomo. Nie zamierza, ale czy nie będzie? Bezpieczeństwo w łazience jest ważne: wilgoć, śliska podłoga, gorąco, chwilowa utrata równowagi...

  15. #175

    Domyślnie Re: Lustro do łazienki - POMOCY!

    Cytat Napisał zielony_listek
    Cytat Napisał Knife_Girl
    Gdzie mogę kupić takie lustro do łazienki?
    A na czym Ci konkretnie zależy?
    W sklepach się dziwią, bo murku Ci przeciez nie sprzedadzą, tylko dwie tafle sklejone chyba najwyżej?
    Nie, no aż taka blondynka to nie jestem, żeby próbować murek kupić

    Od założenia tego wątku upłyneło troszkę czasu; zdążylam się dowiedzieć, że cena takiego lustra klejonego to ok. 900 zł.
    Pomysły na zrobienie konstrukcji były różne(blacha w środek, szkło zbrojone), łącznie z płytami g-k w środku.
    Stanęło na tym, że w środek pójdą pasy szkła zbrojonego, na tym przyklei się lustra, całość wpuści w murek i wzmocni po bokach rurkami z polerowanej stali nierdzewnej.
    Kobiety kochają trzy zwierzaki: norki w szafie, jaguara w garażu i osła, który na to wszystko pracuje.

  16. #176

    Domyślnie Re: Lustro do łazienki - POMOCY!

    Cytat Napisał Knife_Girl
    Nie, no aż taka blondynka to nie jestem, żeby próbować murek kupić

    Od założenia tego wątku upłyneło troszkę czasu; zdążylam się dowiedzieć, że cena takiego lustra klejonego to ok. 900 zł...
    A ja jestem blondynka, ale przefarbowana

    Knife_Girl, ale czy te rurki cos jakby ramke maja tworzyć? Nie bedzie widac brzegów lustra, ale do sufitu nie bedą przymocowane? Dobrze zrozumiałam?
    Drogo to lustro, ale może takie ceny teraz. Czy to klejenie to jakieś specjalistyczne? Nie wystarczy skleic ze soba klejem do luster po prostu dwóch tafli? Bo o zabezpieczeniu brzegu to miałam na myśli wodę i parę, czy lustro nie bedzie, jak to sie kiedys mówiło "zachodzić"

    Pozdrawiam
    zielony_listek

  17. #177

    Domyślnie Re: Lustro do łazienki - POMOCY!

    Cytat Napisał zielony_listek

    A ja jestem blondynka, ale przefarbowana

    Knife_Girl, ale czy te rurki cos jakby ramke maja tworzyć? Nie bedzie widac brzegów lustra, ale do sufitu nie bedą przymocowane? Dobrze zrozumiałam?
    Drogo to lustro, ale może takie ceny teraz. Czy to klejenie to jakieś specjalistyczne? Nie wystarczy skleic ze soba klejem do luster po prostu dwóch tafli? Bo o zabezpieczeniu brzegu to miałam na myśli wodę i parę, czy lustro nie bedzie, jak to sie kiedys mówiło "zachodzić"

    Pozdrawiam
    zielony_listek
    A ja nie farbowana blond, więc mnie można posądzać o różne dziwactwa

    Dziś kupilismy te rurki ze stali nierdzewnej (32 zł za mb.). Dobrze zrozumiałaś, jak ma ta konstrukcja wyglądać . I jednak do sufitu będą te rury przymocowane (chociaż niezbyt mi się to podoba, ale wiadomo - względy bezpieczeństwa ).
    Kwestia samego lustra na głowie znajomego szklarza A te pasy szkła zbrojonego, to właśnie po to, by obniżyć cenę (zbrojone wielkości luster to nie na naszą kieszeń ). Szklarz powiedział, że sklejone ze sobą tafle lustra nie mogą być, bo to zbyt wiotka konstrukcja (lustra mają wielkość 125 x 140).
    Kobiety kochają trzy zwierzaki: norki w szafie, jaguara w garażu i osła, który na to wszystko pracuje.

  18. #178

    Domyślnie Re: Lustro do łazienki - POMOCY!

    Cytat Napisał Knife_Girl

    A te pasy szkła zbrojonego, to właśnie po to, by obniżyć cenę (zbrojone wielkości luster to nie na naszą kieszeń ). Szklarz powiedział, że sklejone ze sobą tafle lustra nie mogą być, bo to zbyt wiotka konstrukcja (lustra mają wielkość 125 x 140).
    No ja właśnie myślałam, że wykorzystanie ramy z rurek jako konstrukcji pozowliłoby użyć zwykłych luster sklejonych, ale nie ma co kombinowac jak juz jesteście praktycznie w trakcie robót. Koniecznie pokaż jak juz będzie gotowe

    Pozdrawiam
    zielony_listek

  19. #179

    Domyślnie Re: Lustro do łazienki - POMOCY!

    Cytat Napisał zielony_listek
    No ja właśnie myślałam, że wykorzystanie ramy z rurek jako konstrukcji pozowliłoby użyć zwykłych luster sklejonych, ale nie ma co kombinowac jak juz jesteście praktycznie w trakcie robót. Koniecznie pokaż jak juz będzie gotowe

    Pozdrawiam
    zielony_listek
    Jasne, zamieszczę fotki Sama jestem ciekawa, jak to wyjdzie. Już nie mogę się doczekać
    Kobiety kochają trzy zwierzaki: norki w szafie, jaguara w garażu i osła, który na to wszystko pracuje.

  20. #180

    Domyślnie

    Może się jeszcze przyda:
    http://www.yourglass.pl/agc-flatglas...ne/lustra.html
    Dopiero doczytałam, że już takie znalazłaś...

Strona 9 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony