dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Teresa111

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    7

    Domyślnie Grzałka do grzejnika

    Witam,

    Czy grzałki do grzejników które ostatnio widziałam na allegro są stosowane tylko do grzejników łazienkowych? Mam takie zapytanie czy można je zastosować do grzejnika w pokoju, właściwie chodzi mi o pokój dziecinny, nie chcę uruchamiać CO dla nagrzania tylko jednego pokoju i tak pomyślałam, czy jest możliwe dogrzanie poprzez zamontowanie takiej właśnie grzałki.

    Pozostaje również zapytanie dotyczące mocy grzałki. Te które widziałam mają ok 1000-1200W, nie wiem czy to wystarczy na grzejnik o którym mi chodzi ponieważ jest dość duży. Czy jeżeli grzałka będzie o mniejszej mocy oznaczać to będzie iż nagrzeje wodę w grzejniku ale będzie musiała długo pracować czy wogóle będą problemy z nagrzaniem wody? Tak się zastanawiam, ponieważ np, bojler 100-150 litrów posiada grzałkę 1500W i myślę że w takim razie taki grzejnik powienien zadowolić się np. 500W. Czy mylę się czy jednak logicznie kombinuję? Bardzo proszę o wypowiedż znawców tematu i dziękuję.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariobros35
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-087
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Witam napisz jaki grzejnik masz na myśli bo jeżeli stalowy panelowy to raczej to niewykonalne natomiast przy grzejnikach aluminiowych członowych lub żeliwnych to jak najbardziej można zastosować

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Teresa111

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    Grzejnik jest żeliwny zbudowany z żeberek długich na około 100cm, jest ich w sumie 15.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teresa111 Zobacz post
    Witam,


    Pozostaje również zapytanie dotyczące mocy grzałki. Te które widziałam mają ok 1000-1200W, nie wiem czy to wystarczy na grzejnik o którym mi chodzi ponieważ jest dość duży. Czy jeżeli grzałka będzie o mniejszej mocy oznaczać to będzie iż nagrzeje wodę w grzejniku ale będzie musiała długo pracować czy wogóle będą problemy z nagrzaniem wody? Tak się zastanawiam, ponieważ np, bojler 100-150 litrów posiada grzałkę 1500W i myślę że w takim razie taki grzejnik powienien zadowolić się np. 500W. Czy mylę się czy jednak logicznie kombinuję? Bardzo proszę o wypowiedż znawców tematu i dziękuję.
    Grzałki w bojlerach są dużej mocy, ponieważ z bojlera pobierana jest często woda - napływa nowa zimna i trzeba ją ogrzewać. Grzejnik w pokoju ma za zadanie ogrzać tylko Twój pokój. Moc trzeba dobrać zatem do wielkości pokoju i do pory roku. Jeżeli chcesz dogrzać tylko wiosną i jesienią zanim uruchomisz cały system grzewczy to wystarczy Ci około 50-80 W /m2 np. taka grzałka: http://www.sklep.termek.pl/pl/p/grza...25-z-term/5568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony