dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Poddasze nieuzytkowe - adpatacja - prosba o rade!!!

    Witam,

    Mam zamiar kupic nowe mieszkanie na 3 pietrze z poddaszem nieuzytkowym.
    No i mam mala watpiwosc...
    Przedstawiciel developera twierdzi, ze po odbiorze technicznym bedzie mozna poddasze przerobic na mieszkalne. Na poddasze bedzie podciagnieta wentylacja, media, CO, itp.
    "Jedyne" co ja bede musial zrobic to poddasze ocieplic, wstawic okna, itp.

    Moje watpliwosci dotycza tego czy faktycznie przerobienie "nieuzytkowego" na "uzytkowe" bedzie takie proste? Przeciez chociaznby wstawiajac okna zminia sie wyglad budynku.

    Developer twierdzi, ze nie beda potrzebne zadne pozwolenia i plany no i ze wszyscy tak robia z tego typu mieszkaniami!

    Jak to naprawde jest?
    Boje sie, ze developer po prostu chce mieszkanie opchanc i nie do konca jest ze mna szczery!

    Bede bardzo wdzieczny za kazda pomoc!

    Pzdr.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    O to mój temat, też chętnie się dowiem.
    W naszym mieszkaniu też jest taka możliwość jak u ciebie i chcemy właśnie kuć dziurę. Też nie wiemy czy potrzebne są zezwolenia itp. Dlatego chętnie poczytam.
    Wiem, że na pewno coś takiego da się zrobić, bo u sąsiadów już jest zrobione.

  3. #3

    Domyślnie

    a jak sie wchodzi na to poddasze? z twojeo mieszkania czy z zewnatrz? jaki jest staus tej przestrzeni?
    Nie znam sie na nowych budynkach, ale np. w naszym aby sasiedzi mogli zaadaptowa poddasze najpierw jako wspolnota musielismy wyrazic na zgode aby strych przestal byc czescia wspolna. Oni dokonali adaptacji ( wcale to nie tanie) i wymaga pozwolenia na budowe. dopiero potem moli to kupic i zmienic udzialy w KW.
    byc moze na etapie, na ktorym jestes deweloper moze ci wedle uznania sprzedac, ale legalna adaptacja moze nie byc taka prosta

  4. #4

    Domyślnie

    Mieszkanie ma 49m2 i tyle samo ma strych okreslony jako nieuzytkowy. Wchodzi sie do niego bezposrednio z mieszkania - schodami wewnetrznymi. Dodam, ze wszystkie mieszaknia na 3 pietrze sa sprzedawane razem z tymi strychami jako integralna czescia mieszkania.

  5. #5

    Domyślnie

    Zmiana adaptacji papiery są obowiązkowe bo zwiększy się powierzchnia użytkowa mieszkania itp.

  6. #6

    Domyślnie

    Acha, czyli developer po prostu wciska kit obiecujac, ze z poddasza niuzytkowego zrobie sobie wiekszy metraz mieszkania - i to bez zadnych klopotliwych formalnosci!

  7. #7

    Domyślnie

    Witam

    Najdokładniej dowiesz się w powiatowym Urzędzie budowlanym czyli w starostwie tam Ci powiedzą na 100%.Takie zapytanie nic nie kosztuje.
    Deweloperzy to są przekrentasy i złodzieje grubej maści ,byle sprzedać i wydrzeć pieniądze.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    W naszym bloku jak pisałam też jest taka możliwość i deweloper twierdzi, że można dziurę kuć od razu. Nie wiem czy sąsiad jakieś papiery gdzieś składał ale górę ma już zrobioną, okna, podłoga i te sprawy. Mam nadzieję, że u nas bez problemu też tak się da.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony