dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 98 z 98
  1. #81

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek6
    3,5t, czyszczony raz w roku.
    jak dla mnie kosmos!
    możesz zdradzić ile sadzy wybierasz z kotła po takim czyszczeniu? Ja ze swojego kotła przy czyszczeniu 1x na 2 tyg (ale przez te 2 tyg szło mi ca 0,4 t węgla) wybieram ponad pół wiadra sadzy.

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Napisał mk3
    Cytat Napisał Jacek6
    3,5 tony/rok, 92m2+CWU 100l zasobnik, 21 stopni w łazienkach 23 stopnie, kocioł 25kW chodzi 365 dni w roku minus 14 dni (urlop), czyszczony raz w roku.
    mozesz jeszcze dodac z czego masz sciany i czy sa ocieplone?
    ja mam sciany 44cm porotherm jeszcze nie otynkowane i zastanawiam sie czy ocieplenie np 5cm styropianem pozoli zaoszczędzic jeszcze tone węgla?
    Zabudowa szeregowa, środkowy segment, budynek z 1927 r, ściany 38 cm cegła ceramiczna pełna, z jednej strony domu 6 cm styro z 2giej strony domu (domu, nie ściany ) 8 cm styro, strop szlaka która była + 10 cm wełny.
    POZDRAWIAM
    CIEPŁO

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał esjot1970
    Jacek6 czy nie przeszkadzało ci nigdy, że na niecałe 100 m 25 kW to za duży piec?
    U mnie jest 150 m, też mam 25 kW i bardzo mnie to niepokoiło, miałem pretensję do istalatora że za duży. Odpuściłem mu kiedy sprawdziłem w projekcie - zalecają 24 kW, co prawda gazowy - czy ktoś wie czy ma to jakieś znaczenie, czy 24kW na gaz = 24 kW na węgiel? Dodam jeszcze że projekt przewidywał 120 m2.
    kocioł ma 5 lat, w tamtym czasie tylko 1 producent robił cos mniejszego, chyba Greń, więc wyboru nie było, sam zdecydowałem, że 25kW (i sam instalowałem) i nigdy z tego powodu nie było problemu. Pewnie tylko trochę więcej przez te 25kW spala niż mógłby mniejszy. Wg mnie 25kW to 25 kW, bez względu na to skąd pochodzi.
    POZDRAWIAM
    CIEPŁO

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pinok
    Żeby było śmieszniej to na taką powierzchnię u grzejących prądem wystarczy z 8kW
    Żeby było jeszcze bardziej smiesznie, grzejąc węglem, też wystarczy 8 kW
    POZDRAWIAM
    CIEPŁO

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    Cytat Napisał Jacek6
    3,5t, czyszczony raz w roku.
    jak dla mnie kosmos!
    możesz zdradzić ile sadzy wybierasz z kotła po takim czyszczeniu? Ja ze swojego kotła przy czyszczeniu 1x na 2 tyg (ale przez te 2 tyg szło mi ca 0,4 t węgla) wybieram ponad pół wiadra sadzy.
    Z kotła, z tej wyczystki z tyłu, 2 wiadra, ale nie sadzy, a czegos takiego prawie białego, jasno brazowego.
    POZDRAWIAM
    CIEPŁO

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek6
    Cytat Napisał Pinok
    Żeby było śmieszniej to na taką powierzchnię u grzejących prądem wystarczy z 8kW
    Żeby było jeszcze bardziej smiesznie, grzejąc węglem, też wystarczy 8 kW
    Właśnie o to mi chodziło, ale jak zastanawiałem się nad ekogroszkiem to wszędzie mi proponowano min 17kW.
    A później chodzi toto ciągle w podtrzymaniu i paskudzi komin i co się tylko da

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pinok
    Cytat Napisał Jacek6
    Cytat Napisał Pinok
    Żeby było śmieszniej to na taką powierzchnię u grzejących prądem wystarczy z 8kW
    Żeby było jeszcze bardziej smiesznie, grzejąc węglem, też wystarczy 8 kW
    Właśnie o to mi chodziło, ale jak zastanawiałem się nad ekogroszkiem to wszędzie mi proponowano min 17kW.
    A później chodzi toto ciągle w podtrzymaniu i paskudzi komin i co się tylko da
    I co w związku z tym?
    POZDRAWIAM
    CIEPŁO

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek6
    Cytat Napisał Pinok
    Żeby było śmieszniej to na taką powierzchnię u grzejących prądem wystarczy z 8kW
    Żeby było jeszcze bardziej smiesznie, grzejąc węglem, też wystarczy 8 kW
    Nie wierzę, że 8 kW utrzyma temp 23 stopnie w domu przy 25 stopniowym mrozie. Mój hulał na ok. 22 kW w styczniu i nie miałem problemów z utrzymaniem zadanej temperatury.

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Napisał peterpan
    Cytat Napisał Jacek6
    Cytat Napisał Pinok
    Żeby było śmieszniej to na taką powierzchnię u grzejących prądem wystarczy z 8kW
    Żeby było jeszcze bardziej smiesznie, grzejąc węglem, też wystarczy 8 kW
    Nie wierzę, że 8 kW utrzyma temp 23 stopnie w domu przy 25 stopniowym mrozie. Mój hulał na ok. 22 kW w styczniu i nie miałem problemów z utrzymaniem zadanej temperatury.
    Wiesz co, to może zalezeć od powierzchni domu
    Raczej nie od wiary
    POZDRAWIAM
    CIEPŁO

  11. #91

    Domyślnie

    Pererpan, uważasz, że z tym moim 25 kW na 150 m trzeba się pogodzić?
    Jak załączyłem dziś dodatkowo 60 m podłogówki w piwnicy (pierwszy raz w tym sezonie, do tej pory dogrzewały ja grzejniki z zakręconymi termostatami) to piecyk trochę pochodził żeby osiągnąć zadane 62 st, spadło do 52 a temp. na zew ok 0 st. Myślę, że instalator wziął pod uwagę ciągłe ogrzewanie piwnicy.
    Skończył mi się oryginalny retopal, na retorcire znowu robi się wysoko, ale ze 2-3 dni do kotłowni można nie zaglądać. Popiołu znowu prawie 10 l z każdego dnia, zapylona kotłownia po załadunku zasobnika. W przyszłości zdecydowanie workoway w oryginalne papierowe worki.
    Pozdrawiam
    - Panie doktorze co robić wszyscy się chwalą swoimi wyczynami, a u mnie kiepsko.
    - Też się chwalić.

  12. #92

    Domyślnie

    Cytat Napisał esjot1970
    Pererpan, uważasz, że z tym moim 25 kW na 150 m trzeba się pogodzić?
    Jak załączyłem dziś dodatkowo 60 m podłogówki w piwnicy (pierwszy raz w tym sezonie, do tej pory dogrzewały ja grzejniki z zakręconymi termostatami) to piecyk trochę pochodził żeby osiągnąć zadane 62 st, spadło do 52 a temp. na zew ok 0 st. Myślę, że instalator wziął pod uwagę ciągłe ogrzewanie piwnicy.
    Skończył mi się oryginalny retopal, na retorcire znowu robi się wysoko, ale ze 2-3 dni do kotłowni można nie zaglądać. Popiołu znowu prawie 10 l z każdego dnia, zapylona kotłownia po załadunku zasobnika. W przyszłości zdecydowanie workoway w oryginalne papierowe worki.
    Pozdrawiam
    Z tymi kW to już sam nie wiem ile mam ?! Na tabliczce znamionowej jest:
    moc nominalna : 17 kW
    zakres mocy 7-25 kW,
    teraz nie wiem ile mam podawać w takich dyskusjach o kW naszych kotłów ?
    Jak robi Ci się kopczyk na retorcie to może należy zwiększyć przerwę podawania ? U mnie teraz chodzi na 45 s, a popiołu to mam może 3-4 l na dobę.
    Do Jacek6: mam ok 140 m2 i żaden z 3 instalatorów którzy robili mi wyceny nie proponował kotła 8 kW,a nawet mniejszego niż mój obecny. Nawet gość, który zrobił mi kosmicznie drogi kosztorys akurat kocioł miał w tym samym zakresie mocy. Może jak ktoś mieszka we Wrocławiu, czy w Poznaniu to może potrzebuje mniejszej mocy ale na Mazurach jest troszkę inny klimat.

  13. #93
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał peterpan
    Z tymi kW to już sam nie wiem ile mam ?! Na tabliczce znamionowej jest:
    moc nominalna : 17 kW
    zakres mocy 7-25 kW,
    teraz nie wiem ile mam podawać w takich dyskusjach o kW naszych kotłów ?
    Podawaj 17 kW - ja mam piec 18kW, a podany na tabliczce zakres mocy 12-24kW, natomiast moc palnika do 40 kW.

    W rzeczywistości po odpowiedniej regulacji generuje 8 kW.

  14. #94
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Witam

    Aktualnie w tym okresie grzewczym tj. od 07.10.2009 roku do 28.02.2010 roku spaliłem dokładnie 4 tony ekogroszku z Juliana co daje średnią 27,8 kg ekogroszku dziennie. Jak dla moich oczekiwań i faktu, że była to pierwsza zima w domu (próby ustawień kotła – większość spalania na sterowniku RecalArt 3000 i opcji pełnej pogodówki a po jego (zdefektowaniu ) aktualnie po wymianie gwarancyjnej na nowym sterowniku Tech-37 i regulatorze pokojowym Auraton 2005) to nie jest to zły wynik, chociaż chciałoby się uzyskać bardziej ekonomiczne efekty.
    Kocioł to Kielar 35 kW plus dodatkowe ogniwo grzewcze. Ogrzewam czynnie z całego domu 240 m2 po powierzchni podłóg ( no plus kotłownia 14 m2, która dogrzewa się samoczynnie) Dom z phorotermów 38 plus 10 cm steropianu a poddasze ocieplone 25 cm wełny. Może w nastepną zimę będzie bardziej ekonomicznie.

  15. #95
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Witam

    Wątek chyba zamarł - no ale jeszcze sezon grzewczy się nie skończył. W każdym razie patrząc na ilość spalonego u mnie ekogroszku w tym sezonie w okresie od 15.11.2010 r. do dzisiaj to spaliłem 2144 kg co daje średnią na dzień 23,8 kg to jest średnia o 4 kg lepsza niż w roku ubiegłym. Jak dla mnie jest to dobrze bo mniej - wiadomo w ubiegłym roku dom się dopiero wygrzewał no i zima była ostrzejsza.

  16. #96

    Domyślnie

    coś wątek zamiera. czyżby ludzie nie grzali węglem?
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  17. #97
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Nie zamarł - tylko o ilości spalanego ekogroszku dyskutują tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...cie+ekogroszku a dla przykładu tutaj moje zestawienie zużycia ekogroszku z kulku ostatnich lat http://czp.pl/cieplnik/


  18. #98

    Domyślnie

    Witam,
    jak ustawić piec na ekogroszek, żeby nie grzac domu an 22-23 stopnie tylko na 19-20 ? i żeby się mieścil w jednym worku na dzień albo jeszcze mniej ?

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony