dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie jak podlaczyc oswietlenie

    witam

    mam w mieszkaniu wlacznik swiatla podwojny z ktorego ida trzy zyly do jednego swiatla ktore swieci a z tego swiatla do kolejnego ktorego nie moge podlaczyc jesli podlanczam faze (brazowy) z neutralem (niebieski) wywala zabezpieczenia i wszystko gasnie zwara sie chyba robi. Jest tez kabel ochronny (zielono - zolty ) myslalem ze jest cos nie tak podlaczone i probowalem na wszelkie sposoby ale nie udalo sie nie swiecilo i tak. Dodam ze we wlaczniku na trzech kablach jest faza nie wiem czemu?? bo na drugim swietle juz jest jedna na kablu.

    -czemu we wlaczniku moga byc 3 fazy??
    -czemu mi wywala korki skoro na 2 swietle na kablach jest wszystko ok??
    -czy przyczyna moze byc cos zle podlaczone wzabezpieczeniach korkach albo uszkodzony przewod np. wkretem w scianie gdzies czy nie bardzo??

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    elektryka weź, zrobi ci to w 10 minut, na takie pytania na forum nie dostaniesz odpowiedzi tylko domysły, na włączniku ściennym nie znajdziesz 3 faz, chyba że ktoś ci podłożył świnie, próbnik poza tym też potrafi pokazać napięcie tam gdzie go nie ma

  3. #3

    Domyślnie

    Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale masz 1 włącznik podwójny i dwie lampy?
    Jeden przycisk włącznika ma obsługiwać jedna lampę a drugi druga?

    Jeśli dobrze myślę to z gniazdka ciągniesz do jednej lampy niebieski i brązowy a do drugiej niebieski i żółtozielony oczywiście kolory zależą od tego jak kto ci to w gniazdku popodpinał

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Jak do lampy idą trzy żyły, w tym jedna zielonożółta to nie powinieneś mieć możliwości podłączenia drugiej lampy sterowanej osobno.
    W przypadku niezgodnym z przepisami do jednej strony wyłącznika podłączasz fazę, a z wyjścia wyłącznika ciągniesz przewód do żarówki. Przewód zerowy ciągniesz bezpośrednio do żarówki.

  5. #5

    Domyślnie

    Często jest ak jak napisał tooudek. Niebieskim podłącza się 0 a brązowym i żółtozielonym ciągnie fazy. Wtedy jednak obydwa końce kabla żółtozielonego powinny być oklejone brązową/czarną taśma izolacyjną dla informacji o zmianie przeznaczenia żyły. Nie jest to rozwiązanie idealne ale akceptowalne w przypadku braku kabla 4 żyłowego w ścianie.
    Mój remont poddasza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony