dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maniollo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    2

    Domyślnie Docieplenie ściany trójwarstwowej

    Witam wszystich forumowiczów i ekspertów i proszę o pomoc w poniżej opisanym temacie.
    Posiadam domek kilkuletni w którm porter zbudowany jest w technologi trójwarstwowej - od środka: cegła kratówka 12, styropian 10, pustak żużlowy 22cm. Mam potrzebe docieplić tą ścianę od zewnątrz wełną mineralną fasadową grubości 5cm i na to rynk silikatowy. Wiem że styropian odpada napewno bo zamknoł bym obieg powietrza. Proszę o pomoc czy można to zrobić, czy nie będzie się czasem skraplać pomiędzy wełną a pustakiem. Z góry dziękuję za pomoc

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Co do technologii to OK. Nie jestem tylko pewny, czy ta grubość wełny będzie wystarczająca, ale nie twierdzę też, że nie wystarczy.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maniollo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    2

    Domyślnie Docieplenie ściany trójwarstwowej

    Tzn. na grubości mi akurat tak nie zależy bo w sumie to będzie 15cm plus pustaki. Zależy mi dlatego ze drugą kondygnację wybudowałem z MAXa i wpuścilem ją 8cm wgłąb (wcześniej myślełem ze 8cm styropianu mi wystarcy). Teraz na Maxa przykleiłem 12 i mam 6cm gzymsu, i dlatego myślę o zrównaniu tego wełną gr. 5cm. i własnie stąd moje pytanie, a najwiękze obawy to właśnie o wilgoć, przemarzanie i skraplanie. Czy czasem mi to nie będzie grozić bo tego bym nie chciał

  4. #4

    Domyślnie Docieplenie ściany trójwarstwowej

    Przemarzanie Ci nie grozi. Spokojnie możesz docieplić wełną 5 cm i zastosować tynk silikatowy, mineralny, mineralny malowany farbą silikatową. Ciekawi mnie tylko, jak będą się zachowywały dwa różne materiały izolacyjne na jednej ścianie. Zrób na wszelki wypadek jakąś dylatację pomiędzy styropianem a wełną.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    smerf20010

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Wiem że temat, zaniedbany juz dawno jednak, aktualny więc pytam panów specjalistów.

    Zgodnie z powyższym sciana trójwarstwowa, od wewnatrz 24 siporex, 6cm styropianu pustka 1 albo 2cm, cegła 12,5cm.

    Czy mozna docieplić np 10 cm styropianem od zewnątrz, albo stosując styropian ryflowany, albo zadbać żeby pustka wspomniana wyżej 1-2cm była wentylowana. Wentylowana w sposób na dole powiedzmy do wysokosci 1 metra, i poddachem, myślę że cyrkulacja powietrza bedzie zapewniona.


    Bardzo proszę o odpowiedzi z uzasadnieniem godne prawdziwego fachowca, ze 2 zdania.

    dziękuję

  6. #6

    Domyślnie

    W ścianie 3W ze styropianem pustka nie jest potrzebna, potrzebna tylko do wełny.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    smerf20010

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ta ściana to fakt dokonany, prosiłbym o konstruktywne odpowiedzi. Co do docieplenia w takiej sytuacji. Jak to będzie w końcu z tym wentylowaniem warstwy zewnetrznej czyli tej cegły 12cm, w końcu niektórzy zalecaja wełnę i tynki odpowiednie.

    Jescze jedno mnie nurtuje skąd by się brała wilgoć w tej warstwie, przecież warstwa styropianu skutecznie blokuje tą z wnętrza domu.

    Jak sa wentylowane ściany max 25 i styropian 15cm, chyba wcale nie są? (chodzi mi tutaj oczywiście o przepływ pary wodnej z wewnatrz

  8. #8

    Domyślnie

    Witam też ma pytanko o ścianę trójwarstwową. Da radę ocieplić taka ścianę na. styropianem 10cm (od zewnątrz, cegła kratówka 12cm, pustka z 10 lat temu wypełniona styropianem w płynie i os środka suporex), nie będą działy się jakieś dziwne rzeczy, typu wilgoc itp.. ??
    pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony