dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Problem z kominem na poddaszu

    W ubiegłym roku w domu w którym mieszkam robiłem nadbudowę poddasza. Poddasze to jest jeszcze niewykończone i nieogrzewane, na dole zaś mieszkam. Poszedłem dzisiaj na górę zobaczyć co tam się dzieje po tych mrozach i zamieciach i zobaczyłem że komin wentylacyjny, który biegnie z parteru ma zawilgoconą cegłę od posadzki na poddaszu do komina tuż pod folią i blachą. Komin ten został od nowa wymurowany w czasie rozbudowy, ma on jeszcze dwa kanały wzdłuż których cegły są suche (ale te są do poddasza które w tej chwili jest nieogrzewane).Co może być przyczyną zawilgocenia tych cegieł?Może nieszczelność komina, albo to że wilgotne ciepłe powietrze z dołu przechodząc przez nieogrzewane poddasze wyrasza się na kanale, a może brak na szczycie komina krate kwentylacyjnych( nie zdązyłem ich jeszcze założyć) przez które mogło nawiać śniegu,który teraz stopił się w środku i zawilgocił cegły?

  2. #2

    Domyślnie

    Dobrze myślisz. W zimie punkt rosy jest przy różnych temperaturach (nawet ujemnych). Zapewnij wentylację poddasza dopóki nie zaczniesz grzać i nich się wietrzy. Nie ma się czym przejmować.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaltam
    Dobrze myślisz. W zimie punkt rosy jest przy różnych temperaturach (nawet ujemnych). Zapewnij wentylację poddasza dopóki nie zaczniesz grzać i nich się wietrzy. Nie ma się czym przejmować.
    Wentylacja tam jest zapewniona, nie mam jeszcze podbitki zrobionej więc wiatr hula po poddaszu.

  4. #4

    Domyślnie

    Wszystko z tego co wymieniłeś może być przyczyną zawilgocenia cegieł.
    Staś100

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony