dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    Silnik pod katem prostym umieszcza sie w wiekszych mlotach udarowych, o wiekszej mocy. Zwieksza to znaczaco komfort pracy (wieksza masa na dluzszym ramieniu zmiejsza szarpniecia jakie generuje praca z udarem). Oczywiscie konstrukcja bijaka tez jest prostrza i bardziej niezawodna.
    Mlotki z silnikiem w osi sa celowane w wiercenie otworow ~ 8mm (co nie oznacza, ze nie mozna zalozyc wiekszego wiertla).

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CitroCerber
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    1.300
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    119

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P
    Co to niby ma być?

    One miałyby sens, gdyby pierwszy znacznik był gdzieś po 2,5-3cm a potem w równych odcinkach, a choćby i calowych. A tak... bezsensowny bajer.
    Ja akurat używam wersji tych wierteł "do drewna" i tu się sprawdzają znaczniki w takich odstępach. Przy wierceniu w betonie nie uzywam żadnych znaczników bo nie wymagam takiej precyzji
    Pozdrawiam,
    Artur Heise
    Mój dziennik (i komentarze w jednym)
    Chronotermostat PT55, Chronotermostat PT59(X), MCR24 - regulacja
    Masz pytanie do mnie? Zadaj je w istniejącym lub nowym wątku a nie na priv - może się to kiedyś przydać innym.

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    O precyzji raczej nie mówię, ale jak wiertłem 160mm długości (część robocza ma 100mm) w tej chwili wiercę setki (grube setki, w zasadzie tysiące) otworów pod klipsy do mocowania przewodów, to przydałby mi się porządny znacznik gdzieś tak na piątym centymetrze. Taśma izolacyjna tu się nie sprawdza, bo znika najdalej po kilku dziurach, a w patenty Wolfcrafta z metalowymi pierścionkami nasadzanymi na wiertło trochę mi się nie chce tutaj bawić.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CitroCerber
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    1.300
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    119

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P
    w patenty Wolfcrafta z metalowymi pierścionkami nasadzanymi na wiertło trochę mi się nie chce tutaj bawić.
    Nie mówiąc, że w przypadku Wolfcrafta to droga zabawa

    Zawsze można zrobić inaczej - nałożyć odpowiednio przyciętą (trochę krótszą niż głębokość, którą chcemy wywiercić) rurkę gumową na wiertło - wytrzyma więcej niż taśma.
    Pozdrawiam,
    Artur Heise
    Mój dziennik (i komentarze w jednym)
    Chronotermostat PT55, Chronotermostat PT59(X), MCR24 - regulacja
    Masz pytanie do mnie? Zadaj je w istniejącym lub nowym wątku a nie na priv - może się to kiedyś przydać innym.

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał CitroCerber

    Nie mówiąc, że w przypadku Wolfcrafta to droga zabawa

    Zawsze można zrobić inaczej - nałożyć odpowiednio przyciętą (trochę krótszą niż głębokość, którą chcemy wywiercić) rurkę gumową na wiertło - wytrzyma więcej niż taśma.
    A bez przesady, komplet wolfcraftowych pierścionków na typowe średnice za dwadzieścia parę PLN kupiłem w Leroju. Tyle, że używam tego do wiercenia w drewnie (głównie) i czasem w metalu, do betonu przy udarowym wierceniu obawiam się, że nie sprawdziłoby się mocowanie tych tulejek (na śrubkę, luzowałaby się natychmiast)

    Pomysł z rurką niezły, pomyślę.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CitroCerber
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    1.300
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    119

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P
    A bez przesady, komplet wolfcraftowych pierścionków na typowe średnice za dwadzieścia parę PLN kupiłem w Leroju.
    Hmm... Wydawało mi się, że widziałem za 20zł trzy sztuki.

    Cytat Napisał Jarek.P
    Tyle, że używam tego do wiercenia w drewnie (głównie) i czasem w metalu, do betonu przy udarowym wierceniu obawiam się, że nie sprawdziłoby się mocowanie tych tulejek (na śrubkę, luzowałaby się natychmiast)
    Raczej tak.

    Cytat Napisał Jarek.P
    Pomysł z rurką niezły, pomyślę.
    Pomyśl
    Pozdrawiam,
    Artur Heise
    Mój dziennik (i komentarze w jednym)
    Chronotermostat PT55, Chronotermostat PT59(X), MCR24 - regulacja
    Masz pytanie do mnie? Zadaj je w istniejącym lub nowym wątku a nie na priv - może się to kiedyś przydać innym.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony