dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 21
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 409
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar roslanka
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    81
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie projekt M75a PROMIEŃ SŁOŃCA

    Witam
    Czy ktoś rozważa może zakup projektu M75a Promień słońca albo może zaczął budowę?
    Bardzo poważnie myślę o jego zakupie ale nie potrafię ocenić jego funkcjonalności i nie jest podana na stronie wysokość ścianki kolankowej.
    Dodatkowo nie podoba mi sie rozwiązanie wejścia do pokoju na dole przez salon. Reszta całkiem rozsądna.
    pozdrawiam
    roslanka

  2. #2

    Domyślnie

    My kupiliśmy projekt Promień słońca, wersja z dwustanowiskowym garażem. Projekt jest na etapie adaptacji. Mnie się nawet podoba to rozwiazanie z wejściem do pokoju przez salon, wyobrażam sobie, że bedzie tam taka pseudobiblioteka, a razie potrzeby pokój dla gości. Ja z kolei miałam wątpliwości co do spiżarni i bliskości toalety od salonu.
    pozdrawiam

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar roslanka
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    81
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Witam, miło że komus tez sie podoba ten projekt.My jeszcze nie kupilismy na razie sprawdzamy czy mozemy wprowadzić zmiany o jakich myslimy. Jest duze prawdopodobienstwo ze kupily ale budowa rusza w przyszłym roku. Gdzie Wy bujecie i kiedy ruszacie?
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Witam, tak jak pisałam projekt jest na etapie adaptacji, potem pozwolenie na budowę i myślę, że koniec wiosny - poczatek lata rozpoczniemy budowę. Budujemy w Białej Podlaskiej. Czy mogłabyś napisać o jakich zmianach w projekcie myślicie? Może skorzystalibyśmy z niektórych pomysłów. My zamierzamy wprowadzic tylko niewielkie zmiany, jeżeli jesteś zainteresowania to oczywiscie mogę napisac. Małe zainteresowanie projektem wynika chyba z tego, że jest to projekt nowy (i niestety nie można skorzystać z doswiadczeń innych) oraz, że nadal większośc ludzi wybiera projekty typu dworek, które mnie niekoniecznie się podobaja, no ale sprawy gustu nie podlegaja dyskusji.
    Pozdrawiam Ania

  5. #5

    Domyślnie

    Witam!
    My również rozważamy budowę domu w/g tego projektu.
    Nasze zmiany do projektu:
    Parter:
    1. Rezygnacja z pomieszczenia nr 6 (gabinet) - powiększamy w ten sposób przestrzeń w salonie.
    2. Rezygnacja z pomieszczenia nr 3 (spiżarnia) - powiększamy w ten sposób przestrzeń w kuchni, funkcję spiżarni przenosimy do pomieszczenia nr 8 (kotłownia), która wydaje nam się być wystarczająco duża.
    3. W pomieszczeniu nr 7 (łazienka) rezygnujemy z natrysku, w zamian mile widziany bidet.
    4. W salonie marzy nam się duże rozsuwane okno w miejscu obecnego wyjścia na taras i okna obok.
    Poddasze:
    5. Rezygnacja z obecnej funkcji pomieszczenia nr 18 (łazienka) i po połączeniu natrysku z pomieszczeniem nr 17 (łazienka), w miejsce 18 powstałaby garderoba
    6. Wyjście z pomieszczenia nr 19 (sypialnia) do loggi 21 poprzez duże podwójne drzwi balkonowe.
    7. Rezygnacja z balkonów 22 i 23 - obecnie posiadamy trzy balkony i wiemy z doświadczenia, że nie są one użytkowane.
    Zachęcam do wymiany pomysłów.

  6. #6

    Domyślnie

    Bardzo mnie ucieszyło, że ktoś jednak również jest zainteresowany tym projektem. A już myślałam, że mamy z mężem jakiś gust wypaczony.
    Nasze pomysły na zmiany to: (kupiliśmy projekt w lustrzanym odbiciu)
    Parter:
    1. Rezygnacja z tarasu i wyjścia przy jadalni - tym samym stół w jadalni będzie mógł być umiejscowiony bardziej we wnęce,
    2. Zmieniemy wyjście na taras główny na szersze, tzn. wyjście łączymy z oknem obok (czyli podobnie jak w Twoich zmianach)
    3. Zmniejszamy bramę garażową gdyż jedna część garażu ma służyć jako pomieszczenie gospodarcze na rowery, kosiarkę, meble ogrodowe, i takie tam, na które zawsze brakuje miejsca.

    A teraz uwagi do Twoich zmian:
    1. jeżeli nie potrzebujecie dodatkowego pokoju na dole to pomysł z połączeniem gabinetu z salonem uważam za dobry, salon rzeczywiście mógłby być większy,
    2. Też mam watpliwości co do położenia spiżarni, tzn. że jest tak w środku bryły, ale to że jest przy samej kuchni moim zdaniem jest funkcjonalnym rozwiazaniem, zwłaszcza, że tam jest komin i ścianka nośna, które i tak muszą być,
    3. Jeżeli nie ma dole pokoju 6 np. dla gości to rzeczywiscie po co natrysk,

    Poddasze:
    1. łączymy łazienki 17 i 18 na jedna dużą,
    2. Z sypialni 18 chcemy wykroić garderobę (pomieszczenie jest dosyć duże, 21.6 m2 na wys. 1.9m, więc chyba będzie to możliwe),
    3. Rezygnacja z balkonu 22 nad tarasem, z którego j.w. również rezygnujemy.Tzn. chcemy zostawić otwierane ale takie zaślepione wyjścia z pokoi 14 i 20. Rezygnacja z balkonu 23 wydaje nam się, że może popsuć estetykę bryły, a poza tym stanowi niewielkie zadaszenie tarasu,
    4. Zastanawiamy się czy jest nam potrzebna pralnia 15 czy pomieszczenie to zostawić po prostu jako schowek na różne rzeczy.

    Widzę, że i u nas i u Was planowane zmiany są raczej niewielkie. My jesteśmy rodziną z trójką dzieci czyli wielodzietną Aha, czy zastanawialiście się nad wejściem do toalety na dole. Moim znaniem toaleta jest zbyt blisko salonu, chociaż w Waszym przypadku po powiększeniu salonu zmienią się te relacje bliskości.
    Pozdrawiam Ania

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar roslanka
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    81
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Witam,
    Cieszy mnie ze jest wiecej zwolenników tego projektu. My z meżem myslimy o nastepujacych zmianach
    Parter:
    - powiekszenie salonu poprzez wydłużenie bryły budynku do przodu a tym samym przesuwamy kominek i robimy wejscie do dodatkowego pokoju przed łazienką - tym samym zyskamy wiekszy salon i odzielne wejscie do pokoju goscinnego - taki przechodni pokój niestety jest dla nas mało funkcjonalny
    - pokój 6 będzie długi ale wtedy jeszcze zmiesci sie garderoba
    Poddasze:
    - 15 i 16 połączymy w sypialnie malżeńską i jak bryła pójdzie do przodu w strone ogrodu jeszcze powiekszy to pomieszczenie
    - rezygnujemy z balkonu 22
    - logga 21 chyba zostanie bo moze wpływnąć niekorzystnie na wygląd domu
    - łazienki zostaną obie ale zamienimy je miejscami i troche powiekszymy kosztem 19 i przez 19 trzeba bedzie przeprowadzic jakis korytarz
    - i koniecznie ścianka kolankowa o dwa pustaki do góry - bo teraz ma 81,5 cm a to troche mało i spore skosy
    To chyba tyle. Jesli ktoś jest zainteresowany dokładniejszymi rysunkami prosze o maila na priva [email protected]
    Pozdrawiam BEATA

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar roslanka
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    81
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    A zapomnialam dodac ze ruszamy z budowa dopiero za rok w okolicy Pruszkowa
    pozdrawiam Beata

  9. #9

    Domyślnie

    Witam Koleżanki!

    Beata, prośba o rysunki na priv
    Ania, z osobistego doświadczenia polecam pralnię z funkcją prasowalni oraz garaż dwustanowiskowy jako NIEZBĘDNE A rodzine mam równie dużą jak Ty...

    Konsultowałem swoje zmiany do projektu z regionalnym doradcą ds. projektów gotowych - otrzymałem zapewnienie, że bedzie zgoda na ich wprowadzenie. Wobec tego mam wątpliwość co do sensu komina w spiżarni?
    Nad kuchenką widzę na rysunku coś jakby kanał spalinowy/wentylacyjny?

  10. #10

    Domyślnie

    Witam wszystkich... aż dwoje ... to widzę, że 'trójkacik" się nam utworzył

    Roman, a czy brak tego komina nie pozostanie bez wpływu na wentylowanie przestrzeni kuchenno-salonowej? Obawiam się, że pomimo kanału na kuchenką, może to mieć wpływ na przenikanie zapachów kuchennych do salonu.
    Pozdrwiam Ania

  11. #11

    Domyślnie

    Witam!
    Aniu, sądzę że ten komin może być przesunięty.
    Mam do Ciebie prośbę, czy mogłabyś podesłać mi na priv ([email protected]) zwymiarowanego rysunku fundamentów?
    Mam na działce kilka okazałych drzew i chciałbym sprawdzić, czy zmieszczę się z ławami fundamentowymi bez konieczności ich wycinki.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Witam serdecznie i dołączam do "trójkącika".

    My również rozważamy budowę domu Promień Słońca z dwustanowiskowym garażem. Właściwie to jeden z nielicznych projektów, który spełnia większość naszych wymagań, więc na razie jest faworytem.

    Nie obejdzie się oczywiście bez kilku zmian. Najważniejsze z nich to:

    1. Poszerzamy bryłę domu o około 1 metr (podobno się da) - dzięki temu zyskamy większy wiatrołap, szerszy hol na parterze oraz większy salon.

    2. Rozważamy zamianę 1 bramy wjazdowej na dwie.


    PARTER

    3. Likwidujemy drzwi balkonowe i balkon oczywiście w jadalni - chcemy zastąpić je oknem.

    4. Po poszerzeniu salonu zamiast okna i drzwi balkonowych zamontujemy tam takie duuże okno z drzwiami przesuwanymi (dopiero raczkuję w tematyce budowlanej, więc opisuję jak coś wygląda zamiast używać fachowych sformułowań, za co z góry przepraszam).

    5. Podobnie jak u Aniace1 w pokoju przy salonie będzie biblioteka, bo księgozbiór rozrasta nam się w zastraszającym tempie, a salon z gabinetem będzie połączony drzwiami przesuwanymi (od strony gabinetu)

    6. Rozważamy jeszcze przesunięcie łazienki na parterze troszkę w stronę kotłowni (żeby zmniejszyć nieco powierzchnię pom.gosp. a przy tym zyskać troszkę przestrzeni w strefie dziennej, ale jeszcze nie wiemy, czy będzie to do zrealizowania.


    PODDASZE

    7. Podnosimy ściankę kolankową do 90 cm (w projekcie ma 81 - różnica niewielka, ale pomieszczenia powinny być bardziej ustawne).

    8. Powiększamy łazienkę przy dużej sypialni, a drugą łazienkę przesuwamy w stronę pokoju nad salonem.

    9. Rezygnujemy z bocznego balkonu, bo chyba nie ma sensu.

    10. Los pralni jeszcze nie przesądzony, ale intensywnie zastanawiam się nad koniecznością jej istnienia.


    Zrobiłam już nawet poglądowe zmiany w rzutach projektu - jak opanuję sztukę umieszczania tu zdjęć to postaram się wrzucić.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar inwent
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    148

    Domyślnie

    Witam

    Nikt więcej nie buduje/ zastanawia się nad tym projektem?

    pozdr
    tomek k

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Chyba nie...

    No cóż - czekamy - może znajdzie się jeszcze ktoś, kto będzie miał w planach budowę M75a.

  15. #15

    Domyślnie

    A my dzisiaj spotykamy sie z Panią architekt, aby przedyskutować zmiany w projekcie...
    Podzielę się z Wami ustaleniami po spotkaniu.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Witaj,

    Jakie wieści po spotkaniu z architektem? Udało Wam się ustalić coś nowego?

    Pozdr.
    nemi

  17. #17

    Domyślnie

    Witam,
    no cóż, z trudem mi to przychodzi, ale muszę przyznać, że spory zakres zmian, które chcemy wprowadzić do projektu, stawia pod dużym znakiem zapytania celowość poruszania się tą drogą.
    Wygląda na to, że skończy się jednak projektem indywidualnym...

  18. #18

    Domyślnie

    Witajcie,
    Czy moźe ktoś podjął się już realizacji tego projektu? Zastanawiamy się nad nim mocno, bo spełnia nasze wymagania, ale idealnie byłoby przed ostateczną decyzją zwiedzić przedmiotowy budynek Czy ktoś może pomóc w tym zakresie?

    Pozdrawiam
    Jacek

  19. #19

    Domyślnie

    My rozpoczeliśmy budowę M75a. Na razie jesteśmy tylko na etapie ław fundamentowych.
    Zainteresowani tym projektem zwróćcie uwagę na wymiary okien i drzwi balkonowych. Mają szerokośc 120 cm, a takich nie produkują ., ewentualnie bez gwarancji producenta.
    Pozdrawiam Ania
    Ostatnio edytowane przez aniace1 ; 27-07-2010 o 21:18

  20. #20

    Domyślnie

    O to fajnie, że coś się w temacie realizacji tego projektu ruszyło
    Czy planujecie coś więcej niż fundament w tym roku? My jesteśmy dopiero na etapie formalności związanych z działką, więc zaczniemy chyba na wiosnę przyszłego roku.
    Ze zmian projektowych to zastanawiamy się nad budową na płycie fundamentowej - z uwagi na warunki terenowe (jest dość wilgotno - woda na 1,5 m).
    Co do okien i drzwi, to cenna uwaga, porozmawiam z zaprzyjaźnionym producentem co sądzą na ten temat.

    A gdzie realizujecie budowę? My jesteśmy z Katowic i tam będziemy budować.

Strona 1 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony