dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 20 z 21
Pokaż wyniki od 381 do 400 z 409
  1. #381

    Domyślnie

    Cytat Napisał maxiucb Zobacz post
    Mam jeszcze tydzień na zastanowienie się i mam do osób, które już wybudowały pytania:
    - jakiej szerokości schody macie? Pomierzyłem gdzie mogłem i wychodzi mi 105cm z poręczą będą akuratne?
    Schody takie jak w projekcie są nawet ok, ale można by o te 10cm je poszerzyć. Dodatkowo można je troszkę podnieść, czyli przesunąć o jeden stopień do góry, ja tego nie zrobiłem i żałuje, gdyż w łazience miejsca nad głową jest bardzo mało, wychodzi jakieś 190cm, te dodatkowe pare cm napewno zrobiłoby ogromną róźnice. Ogólnie ta łazienka to jakaś tragedia, nie rozumiem jak można było ją tak zaprojektować. Na papierze wygląda ok, ale bo jej zrobieniu już tak różowo nie jest. Jeśli nie zamierzacie odrazu wykańczać łazienki na piętrze to prysznic powinien zostać, natomiast jeśli robicie odrazu to pomyślałbym nad zlikwidowaniem prysznica.

    Cytat Napisał maxiucb Zobacz post
    - myślimy o 1 dużych drzwiach przesuwnych takich w granicach 2,10-2,70m wyjściowych tarasowych - ma ktoś takie? Jak się sprawują?
    Ja robię podwójne 2x 135cm z czego jedne są przesuwne, a szyna zamontowana jest w podłodze, więc nie ma ramy na podłodze, tylko szyna przesuwna zamontowana jest w podłodze, jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż nic nam nie przeszkadza podczas przechodzenia. Jest to w miarę drogę rozwiązanie około 2tyś, ale warto.

    Cytat Napisał maxiucb Zobacz post

    --dach - ciągle się waham - dachówka ceramiczna czy blachodachówka? Dachówka wyjdzie zdecydowanie drożej niż blachodachówka ale jest ładniejsza. Wszyscy znajomi mają blachodachówkę, w rodzinie też i nikt nie narzeka.
    - strych - do suszenia ubrań korzystacie z pralnio-suszarni? czy korzystacie ze strychu? Jeśli tak to jakie macie schody na strych - murowane czy strychowe opuszczane z sufitu? nie wyobrażam sobie, że żona chodzi po opuszczanych schodach z praniem na strych...
    - strych - całość macie na jętkach i obite płytami osb? nie robiliście wylewanej płyty? pytam z ciekawości czy jeszcze ktoś tak robi. Byłem w górach ostatnio i tam właśnie tak budują - podobno ze względu na wiatr. Wtedy dom jest cięższy i wymaga wzmocnień.
    Wylewka na strychu to dobre rozwiązanie przy zastosowaniu blacho-dachówki. Podczas opadów dzwięk obijającego się dzeszczu. gradu nie będzie zbytnio słyszalny w domu, dodatkowo jak będziecie mieć deskowanie i papę to jeszcze lepiej. Dachówka ogólnie nie jest znacznie droższa niż blachodachówka, najlepiej będzie jak ktoś wam wyceni przy obu wariantach, ale z tego co wiem to rażącej różnicy nie będzie, dodatkowo lepiej się prezentuje i jest na lata. Przy dachówce nie jest konieczna wylewka, gdyż przy opadach dachówka bardziej wygłusza niż obijający się deszcz, grad o blache, a.le dach przy dachówce potrzebuje dodatkowych wzmocnień w paru miejscach, przy blaszce nie jest to konieczne

    Pralnio-suszarnie radziłbym zrobić troszkę większą i dać w okno dachowe. My u siebie planujemy zrobić suszarnie całkowicie w innym miejscu i będzie ona mieć 8-9m2. tyle wystarczy na postawienie tam, pralki, zmywaka, miejsce do prasowania i do suszenia. W miejsce, gdzię jest pralnia w oryginalnym projekcię daliśmy garderobę, dzięki czemu mamy sypialnie z garderobą, gdyż żona nie wyobraża sobie sypialni bez garderoby.
    Schody na strych raczej opuszczane z sufitu, gdyż murowane zabiorą troszkę miejsca przez co zmiejszy się nam korytarz. Strych nie jest zbyt wielki, raczej traktowałbym to jako przechowalnie rzeczy niż miejsce na suszarnie.

    Loggie z przodu zlikwidowaliśmy całkowicie, dzięki czemu powstał tam duży pokój z garderobą przeznaczony na biuro/rozrywkę oraz obok będzie duża pralnia przy łacience.

  2. #382

    Domyślnie

    Podwyższyć schody to bardzo dobry pomysł - łazienka na dole jest klaustrofobiczna !

    Likwidacja loggi to też bardzo dobry pomysł - sam żałuje, że tego nie zrobiłem.

    My zostawiliśmy okna dachowe w pralni, łazience i dwóch pokojach - tych nad kuchnią - inaczej ciemno by było w nich.

  3. #383

    Domyślnie

    Witam, nasze poszukiwania projektu "idealnego" znów (po kilku miesiącach), zaprowadziły nas do promienia. Tym razem chyba ostatecznie się na niego zdecydujemy dokonując kilku zmian na pewno :
    1. Zmiana układu pomieszczeń na poddaszu (przesunięcie ścian działowych celem powiększenia pokoi oraz wydzielenia dodatkowej garderoby)
    2. Likwidacja gabinetu by powiekszyc salon
    3. Zmiana usytuowania i/lub wielkości okien lub ich likwidacja (np.okno w gabinecie, które w naszym przypadku będzie wypadało od pn
    4. Zabudowa loggi by powiekszyc pokoj, wydzielić dodatkowa garderobe
    5. Likwidacja balkonów pozostawiając duże okna
    6. Utworzenie drzwi zewnętrznych w kotłowni
    7. Na pewno chcemy też podnieść sciane kolankowa.
    Zastanawiamy się również co zrobić z łazienką na dole. Na pewno chcemy by pozostał w niej prysznic, ale po lekturze forum już wiemy, że łazienka jest raczej klaustrofobiczna i niewygodna. Moze macie jeszcze jakies pomysły co z tym fantem zrobić?
    Bylibysmy bardzo wdzięczni za możliwość obejrzenia zdjęć z realizacji, a jeśli byłoby możliwe już wybudowanego domu (nawet w stanie surowym ze ściankami działowymi na poddaszu - ciągle boje się, że pokoje nie sa jednak zbyt duże). Filmik (jak to Ktoś na forum zaproponowal) też byłby świetnym rozwiązaniem.
    Pozdrawiam i liczę na odzew i pozytywne przyjęcie

  4. #384

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pommada Zobacz post
    Witam, nasze poszukiwania projektu "idealnego" znów (po kilku miesiącach), zaprowadziły nas do promienia. Tym razem chyba ostatecznie się na niego zdecydujemy dokonując kilku zmian na pewno :
    1. Zmiana układu pomieszczeń na poddaszu (przesunięcie ścian działowych celem powiększenia pokoi oraz wydzielenia dodatkowej garderoby)
    U nas dwa pokoje na wprost od schodów praktycznie pozostały bez zmian. Jedynie ten z prawej został troszkę uszczuplony ze względu na garderobę w sypialni, bo zamiast pomieszczenia na pralnie została zrobiona garderoba.

    Cytat Napisał Pommada Zobacz post
    2. Likwidacja gabinetu by powiekszyc salon
    To praktycznie większość praktykuje, salon jest naprawdę sporych rozmiarów. Jak ktoś chce gabinet może sobie zrobić garasz jednostanowiskowy a z części pozostałej zrobić gabinet.

    Cytat Napisał Pommada Zobacz post
    3. Zmiana usytuowania i/lub wielkości okien lub ich likwidacja (np.okno w gabinecie, które w naszym przypadku będzie wypadało od pn
    Okna oryginalne są bardzo duże, niektórzy je troszkę zmniejszają, ale ja pozostawiłem, polikwidowałem natomiast okna dachowe pozostawiłem tylko w łazience i pralni i troszkę żałuje bo w pokojach przydałoby się więcej światła.

    Cytat Napisał Pommada Zobacz post
    4. Zabudowa loggi by powiekszyc pokoj, wydzielić dodatkowa garderobę
    Loggie też zlikwidowaliśmy w jej miejscu będzie wielki pokój(biurowy/rozrywkowy) z garderobą oraz pralnia.

    Cytat Napisał Pommada Zobacz post
    5. Likwidacja balkonów pozostawiając duże okna
    Również zlikwidowaliśmy, pozostał tylko jeden z tyłu domu, który znacznie powiększyliśmy.

    Cytat Napisał Pommada Zobacz post
    6. Utworzenie drzwi zewnętrznych w kotłowni
    To bardzo zły pomysł przynajmniej jak dla mnie.

    Cytat Napisał Pommada Zobacz post
    7. Na pewno chcemy też podnieść sciane kolankowa.
    Podnieśliśmy o dwa pustaki i jest obecnie 125cm co w zupełności wystarcza.

    Cytat Napisał Pommada Zobacz post
    Zastanawiamy się również co zrobić z łazienką na dole. Na pewno chcemy by pozostał w niej prysznic, ale po lekturze forum już wiemy, że łazienka jest raczej klaustrofobiczna i niewygodna. Moze macie jeszcze jakies pomysły co z tym fantem zrobić?
    Bylibysmy bardzo wdzięczni za możliwość obejrzenia zdjęć z realizacji, a jeśli byłoby możliwe już wybudowanego domu (nawet w stanie surowym ze ściankami działowymi na poddaszu - ciągle boje się, że pokoje nie sa jednak zbyt duże). Filmik (jak to Ktoś na forum zaproponowal) też byłby świetnym rozwiązaniem.
    Pozdrawiam i liczę na odzew i pozytywne przyjęcie
    Łazienka na dole to tragedia bez dwóch zdań. Lecz da rade zrobić w niej prysznic, umywalkę i kibelek, będzie troszkę ciasno, ale daje radę. Jeśli zamierzacie kończyć łazienkę na górze w tym samym czasie to wówczas prysznic na dole nie będzie konieczny. Radziłbym podnieść schody o jeden stopień, wówczas miejsca nad głową będzie troszkę więcej.


    PS Też prosiłabym o jakieś zdjęcia domu, filmiki itp.
    Ostatnio edytowane przez speaker200888 ; 04-10-2016 o 15:23

  5. #385

    Domyślnie

    Pozwolenie na budowę odebrane
    Czas zacząć szukać firmy, która domek wybuduje
    Może kogoś polecacie ze śląska? - tanio o solidnie oczywiście

    Jeśli kogoś interesuje mogę wrzucić zdjęcia pięter po moich zmianach.

  6. #386

    Domyślnie

    Witam,
    czy ktoś z Was buduje Promień w lubelskim i mógłby się pochwalić swoim domem na żywo ?

  7. #387
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jarek10

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-311
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam wraz z małżonką jesteśmy właśnie na etapie wyboru projektu, i bardzo nam się spodobał promień słońca. Jesteśmy z Wrocławia, ale często jeździmy do lubuskiego. Czy ktoś kto buduje lub zbudował mógłby się pochwalić swoim domkiem, chcieli byśmy podjechać i zobaczyć go na żywo. Możemy podjechać w woj. Opolskim, Dolnośląskim, Lubuskim, Wielkopolskim.

  8. #388

    Domyślnie

    Cytat Napisał speaker200888 Zobacz post
    U nas dwa pokoje na wprost od schodów praktycznie pozostały bez zmian. Jedynie ten z prawej został troszkę uszczuplony ze względu na garderobę w sypialni, bo zamiast pomieszczenia na pralnie została zrobiona garderoba.


    To praktycznie większość praktykuje, salon jest naprawdę sporych rozmiarów. Jak ktoś chce gabinet może sobie zrobić garasz jednostanowiskowy a z części pozostałej zrobić gabinet.


    Okna oryginalne są bardzo duże, niektórzy je troszkę zmniejszają, ale ja pozostawiłem, polikwidowałem natomiast okna dachowe pozostawiłem tylko w łazience i pralni i troszkę żałuje bo w pokojach przydałoby się więcej światła.


    Loggie też zlikwidowaliśmy w jej miejscu będzie wielki pokój(biurowy/rozrywkowy) z garderobą oraz pralnia.


    Również zlikwidowaliśmy, pozostał tylko jeden z tyłu domu, który znacznie powiększyliśmy.


    To bardzo zły pomysł przynajmniej jak dla mnie.


    Podnieśliśmy o dwa pustaki i jest obecnie 125cm co w zupełności wystarcza.



    Łazienka na dole to tragedia bez dwóch zdań. Lecz da rade zrobić w niej prysznic, umywalkę i kibelek, będzie troszkę ciasno, ale daje radę. Jeśli zamierzacie kończyć łazienkę na górze w tym samym czasie to wówczas prysznic na dole nie będzie konieczny. Radziłbym podnieść schody o jeden stopień, wówczas miejsca nad głową będzie troszkę więcej.


    PS Też prosiłabym o jakieś zdjęcia domu, filmiki itp.
    Dzięki za odpowiedz.
    Widzę, że jesteście na bardziej zaawansowanym etapie (my tuz przed świętami odebralismy pozwolenie na budowę).
    W jakim rejonie Polski budujecie?

  9. #389

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikamonika Zobacz post
    Witam,
    czy ktoś z Was buduje Promień w lubelskim i mógłby się pochwalić swoim domem na żywo ?
    Witaj, my ruszamy (mam nadzieję) z budową na wiosnę . Aktualnie szukamy ekipy i zbieramy oferty
    Budowa praktycznie w Lublinie
    Na jakim etapie jesteście?

  10. #390

    Domyślnie

    Wyglada na to, że będę pisała sama że sobą. (Mąż stwierdził, że są ciekawsze projekty i nikt już promienia nie buduje. Czy faktycznie jesteśmy tymi jedynymi?)
    Jakby jednak ktoś budował i czytał, mam nadzieję, że się ujawni.
    Mamy już pozwolenie, ekipy. Jak tylko pogoda pozwoli ruszamy z budową. Oby zimna już odpuściła a marzec okazał się łaskawy.
    Teraz intensywnie myślę nad aranżacją wnętrza. Sen z powiek spędza mi aktualnie kuchnia. W planach miałam likwidację spiżarni i wydzielenie takiej mikrospizarni z wejściem od przedpokoju. Oraz zabudowę wyjścia do kuchni z przedpokoju. Dzięki temu chciałam duża szafę i zabudowę do sufitu w kuchni. Niestety, gdy wrzucamy do jadalni duży stół, wydaje mi się, że przejście do kuchni będzie zbyt wąskie i niewygodne. Wiem, że sporo osób decydowało się na takie rozwiązanie, wiec może ktoś będzie łaskaw udostępnić zdjęcia?
    Schody poszerzamy, tym samym likwidując prysznic w dolnej łazience.
    Nad poddaszem jeszcze myślimy. Na pewno w miejscu pralni robimy mężowi mały gabinet. Pralnie przenosimy do wiekszej łazienki, która dodatkowo powiększamy jeszcze.

  11. #391

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pommada Zobacz post
    Wyglada na to, że będę pisała sama że sobą. (Mąż stwierdził, że są ciekawsze projekty i nikt już promienia nie buduje. Czy faktycznie jesteśmy tymi jedynymi?
    Jesteśmy na samym początku, kupujemy i szukamy kogoś do adaptacji. My przy budowie dużo będziemy robić sami. W tym roku chcemy już zacząć Dawno się nie logowałam

  12. #392

    Domyślnie

    powodzenia w budowie - ja już prawie skończyłem. Mieszkamy narazie na dole a górę wykańczam (albo ona wykańcza mnie). Ważne, że formalnie budowa zakończona - budynek odebrany

  13. #393

    Domyślnie

    Moi Drodzy, czy ktoś z Was połączyłmoże łazienki na górze i chciałby się pochwalić wykończeniem? Zamierzam zrobić jedną dużą łazienkę ale nie mam pomysłu na aranżację. pozdrawiam

  14. #394

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikamonika Zobacz post
    Moi Drodzy, czy ktoś z Was połączyłmoże łazienki na górze i chciałby się pochwalić wykończeniem? Zamierzam zrobić jedną dużą łazienkę ale nie mam pomysłu na aranżację. pozdrawiam
    podaj maila na priv to Ci podeślę

  15. #395

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_kolwiek Zobacz post
    podaj maila na priv to Ci podeślę
    napisałam priv, czekam z niecierpliwością

  16. #396

    Domyślnie

    Moi Drodzy, powiedzcie, ile kosztował Was sso i przy użyciu jakich materiałów? Cały czas się zastanawiam czy zaczynać w tym roku czy w przyszłym na wiosnę. Jeśli z jakichś przyczyn nie będziecie chcieli napisać na forum, poprosze o wiadomość [email protected].

  17. #397

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_kolwiek Zobacz post
    powodzenia w budowie - ja już prawie skończyłem. Mieszkamy narazie na dole a górę wykańczam (albo ona wykańcza mnie). Ważne, że formalnie budowa zakończona - budynek odebrany
    Wow, zazdros

  18. #398

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_kolwiek Zobacz post
    powodzenia w budowie - ja już prawie skończyłem. OMieszkamy narazie na dole a górę wykańczam (albo ona wykańcza mnie). Ważne, że formalnie budowa zakończona - budynek odebrany
    Wow, fajnie Wam.
    Długo trwała budowa? Jakieś sugestie, uwagi, zmiany?

  19. #399

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikamonika Zobacz post
    Moi Drodzy, powiedzcie, ile kosztował Was sso i przy użyciu jakich materiałów? Cały czas się zastanawiam czy zaczynać w tym roku czy w przyszłym na wiosnę. Jeśli z jakichś przyczyn nie będziecie chcieli napisać na forum, poprosze o wiadomość [email protected].
    Próbowałam wysłać priv, ale coś mi się z tel. Nie udaje, dlatego wysyłam maila.

    Czy Ktoś z Was poszerzal schody? Mieliśmy taki plan ale nie wiemy jak rozwiązać problem schodow "naroznych" przy poszerzeniu pozostalych do 120cm.

  20. #400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pommada Zobacz post
    Wow, fajnie Wam.
    Długo trwała budowa? Jakieś sugestie, uwagi, zmiany?
    Tak - jedna duża sugestia - wybierz inną wersje projekt - dokładnie M75 C

    Co zmieniłem:
    - wydłużyłem garaż
    - wydłużyłem salon i gabinet (trudno było fajny narożnik dopasować)
    - połączyłem łazienki na górze
    - zlikwidowałem kominek

    Co bym zmienił:
    - zlikwidował duży balkon
    - zmniejszył drzwi do gabinetu
    - dołożył dodatkowe drzwi z kotłowni na zewnątrz

    Ogólnie to jest ok. Świetna jadalnia, duży salon. Dziecko ma swój kąt z zabawkami w miejscu gdzie był kominek.

    Góry oprócz łazienki nie używamy. Złamałem nogę i przez to prace wykończeniowe zastopowały. Ale dzięki temu spędzam dużo czasu w domu

    Jeszcze jedna rzecz - budynek ma oszałamiająca akustykę - siedzą przed tv dokładnie wszystko słyszę co się dzieje w kuchni.

Strona 20 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony