dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 21
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 409
  1. #21

    Domyślnie

    W tym roku planujemy stan surowy otwarty z pokryciem dachu. Budujemy w Białej Podlaskiej, Chętnie podzielę się uwagami z realizacji poszczególnych etapów budowy. A co do okien balkonowych to my zamierzamy wejscie na taras zrobić z trzech skrzydeł po 90cm, to chyba maksymalna szerokośc okna/drzwi bez poprzeczek w środku. Pozostałe drzwi balkonowe też po 90cm, nie analizowaliśmy jeszcze tego z wymiarami okiem, które równiez maja po 120 cm szerokości i nie wiem jak bedzie to współgrało ze sobą. Jeżeli zaprzyjaźniony architekt podpowiedziałby coś w tym temacie to chętnie bym się dowiedziała.
    Pozdrawiam Ania

  2. #22

    Domyślnie

    Witam sympatyków "Promieni Słońca". Mam nadzieję, że wkrótce dołączę do grona budujących ten dom. Obecnie przyglądam się wielu projektom i przyznaję, że ten wpadł mi w oko. Poszukuję projektu, który w pełni spełniłby moje oczekiwania. Moja rodzina to także 5 osób Dlatego też niezbędne są 4 pokoje na górze, garderoby oraz pralnia, która w tak licznej rodzinie stanowi dość istotny element.
    Mam wątpliwości co do loggi. Mój dom będzie zbudowany z wejściem od północy. Obawiam się, że tak daleko wysunięta ściana pod dachem spowoduję, że sypialnia będzie cierpiała na brak słońca. Czy faktycznie może to popsuć estetykę bryły? Proszę Was o opinie na ten temat.

  3. #23

    Domyślnie

    Również zastanawiam się nad likwidacją loggi. Dałoby to zwiększenie przestrzeni pomieszczenia nad garażem, gdzie zrobiłbym pokój rekreacyjno-sportowy (ping-pong, sprzęt do fitness-u itp.). No i zawsze jest to jakaś oszczędność na wykończeniu tej loggi, a przez większe zwarcie bryły poprawią się trochę właściwości cieplne. Względy praktyczne przemawiają więc za likwidacją loggi, jednak tak jak Ty obawiam się o zmiany w estetyce. Dom stanie się bardziej pospolity, bo ta loggia go trochę wyróźnia. Warto chyba porozmawiać z architektem na ten temat, może doradzi jakieś niebanalne wykończenie elewacji, które urozmaici budynek.

    Jeśli chodzi o nasłonecznienie, to zawsze można dać okna połaciowe, no ale w końcu sypialnia słuźy do spania, więc jej naświetlenia bym nie demonizował .
    Tak na marginesie, to mam zamiar budować również z wjazdem od północy.

    A może ktoś już rozpoczął budowę i pokaże jakieś zdjęcia?

    Pozdrawiam
    Jacek

  4. #24

    Domyślnie

    www.aniace.fotosik.pl - tam sa zdjecia z naszej budowy. Na razie za wiele ich tam nie ma.
    Pozdrawiam wszystkich sympatyków tego projektu
    Ania

  5. #25

    Domyślnie

    Aniu z niecierpliwością czekamy na więcej zdjęć i informacje z postępu prac. Kiedy planujecie zakończenie budowy?

  6. #26

    Domyślnie

    Postaram się na bieżąco umieszczać zdjęcia. Chcemy w tym roku doprowadzić do stanu surowego otwartego i przykryć dom. A w przyszłym roku pozostałe prace wykończeniowe.
    Pozdrawiam
    ania

  7. #27

    Domyślnie

    Witam.
    Jak pewnie każdy z Was przewertowałam kilkaset projektów domów. I dziś natknęłam się na promień słońca. Bardzo mi on odpowiada. Zastanawiam się jeszcze nad jaskółką 133m ale tam są dwa duże tarasy, które niekoniecznie są mi potrzebne. Projekt promień słońca jest bardzo funkcjonalny, oczywiście po małych przeróbkach:
    -jeżeli chodzi o parter to zlikwidowałabym gabinet by salon miał większą przestrzeń.
    -zlikwidowałabym spiżarkę i przeniosłabym ją na sam początek kuchni - tam okno wstawiłabym tylko jakieś malutkie zamiast tego co jest,
    -zamiast drzwi tarasowych w jadalni wstawiłabym okno - na całej tej powierzchni byłaby kuchnia.
    -na pietrze pokój nr15 połączyłabym z pralnią by go powiększyć (chociaż nie wiem jak to by funkcjonalnie wyglądało)
    -zamiast łazienki nr19 zrobiłabym tam pralnię, a wejście do niej z łazienki nr18,
    -likwidacja dwóch balkonów, zostałby tylko przy pokoju nr13.

    Czy orientował się ktoś jakie są koszta wybudowania tego domu?

  8. #28

    Domyślnie

    A jednak dół zostałby u nas bez większych zmian. Jedynią zmianą byłaby likwidacja jednego wyjścia na taras - jeszcze nie wiemy którego. Oraz zamiana okien na jakieś bardziej uniwersalne.
    U góry połączylibyśmy z sobą dwa pokoje po lewej i pokój z pralnią - wszystko po lini ciągłej i likwidacja dwóch balkonów.

  9. #29

    Smile

    Wprawdzie nie planowaliśmy likwidacji gabinetu na dole ale teraz, jak już są ściany (na razie tyko nośne, działowych nie ma) widzimy, że salon po wydzieleniu z niego gabinetu będzie bardzo mały. No i zdecydowaliśmy się nie robić tego małego pokoju na dole. Zlikwidowaliśmy też jedno okno w "byłym" gabinecie a teraz w salonie (było od strony północnej wiec i tak niewiele by dawało). Teraz okna w salonie są tylko na ścianie tarasowej, co widac na zamieszconym przed chwlą zdjęciu na anaice.fotosik.pl.
    Pozdrawiam wszystkich
    ania

  10. #30

    Domyślnie

    Witam Wszystkich serdecznie,
    również zdecydowalismy sie na budowę tego domu, kupiliśmy projekt (lustrzane odbice), teraz zmiany (mniej więcej podobne do takich o jakich wcześniej pisali uczestnicy forum), no i budowę rozpoczniemy chyba wiosną 2011, chyba że szybko się uwiniemy z formalnościami adaptacyjno- zezwoleniowymi, to może sie uda w tym roku. Mam ogromna prośbę do Ani lub innych uczestników forum o informacje czy można się z Wami skontaktować w celu obejrzenia domu ( tej części którą macie wybudowaną) lub wymiany poglądów w temacie tego projektu.
    Pozdrawiam gorąco, Asia

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kempess74
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Wiązowna
    Kod pocztowy
    05-462
    Dzielnica
    Stefanówka
    Posty
    29

    promień słońca M75a



    My właśnie jesteśmy szczęsliwymi nabywcami projektu Promień Słońca M75a (garaż dwustanowiskowy) - wersja podstawowa.
    Szykujemy się do adaptacji projektu i mamy mały mętlik w głowie (też od Waszych pomysłów, które są rewela .).
    Budowę rozpoczniemy w przyszłym roku w Wiązownie - wiadomo adaptacja projektu i uzyskanie pozwolenia na budowę .
    Cieszymy się z tego, że inni też zdecydowali się na ten projekt i liczymy na wymianę doświadczeń z budowy.
    pozdrawiamy i życzymy sukcesów budowlanych
    Beata i Tomasz
    priv. [email protected]

  12. #32

    Domyślnie

    Oczywiście Asiu, zapraszamy do obejrzenia i do wymiany poglądów rownież. Etap budowy na bieżąco jest na aniace.fotosik.pl. W tej chwili na budowie nic sie nie dzieje bo czekamy na strop (2-3 tyg). A skąd jesteście? Kontakt do mnie [email protected].
    Zwróccie uwagę na szerokość schodów. W projekcie mają 90cm. To chyba trochę mało, ale na naszym etapie nic już nie mozna zrobić. Przemyślcie to wcześniej.
    Pozdrawiam wszystkich. Ania

  13. #33

    Domyślnie

    Aniu, jesteśmy ze Śląska, mieszkamy w Dąbrowie Górniczej. Oczywiście zdjęcia oglądałam, strasznie Wam zazdrościmy zaawansowania prac - też już byśmy chcieli być na tym etapie. Niestety wszystko dopiero przed nami. Jesteśmy w trakcie szukania architekta do adaptacji i zmian. My planujemy częściowe podpiwniczenie, wydłużenie domu o pół metra od strony garażu oraz o metr od strony salonu, likwidacji pokoju na dole - będzie większy salon, likwidacja okna w salonie tego po lewej (też mamy lustrzane odbicie), pralnia na górze będzie garderobą, łazienki na górze połączone w jedna dużą, co za tym idzie przeniesienie z mniejszej łazienki jednego okna dachowego do sypialni z loggią i tyle zmian.
    Bardzo chętnie skorzystamy z zaproszenia do obejrzenia domu - chcielibyśmy zobaczyć jak to wygląda w rzeczywistości. Będę kontaktowała sie z Tobą poprzez pocztę na adres, który wskazałaś. Dzięki wielkie.
    Pozdrawiam Ciebie Aniu i wszystkich budujących Promień słońca.

  14. #34

    Domyślnie

    Analizując ten projekt zadaję sobie pytanie, gdzie w salonie powiesić telewizor? Na ścianie między salonem a łazienka (tj. koło kominka) niebezpiecznie (będzie gorąco), no i nie wiadomo na co patrzeć - kominek czy tv .
    A może kominek zrobić nie narożny, tylko usytuowany centralnie na ściance między salonem a łązienką? W ten sposób powstałaby możliwość przesunięcia drzwi oddzielających salon od gabinetu o jakiś metr w kierunku frontu domu. Tak utworzony dodatkowy metr ścianki działowej (ten odcinek koło wyjścia na taras) wykorzystać na montaż TV, który nie byłby zasłaniany otwartymi drzwiami tarasowymi?
    Zastanawiał się na nad tym ktoś? Macie lepsze pomysły?

  15. #35

    Domyślnie

    My też zadawaliśmy sobie to pytanie (o umiejscowienie telewizora) i też mieliśmy z tym problem. Podobnie jak hedgens myśleliśmy o przesunięciu drzwi do gabinetu maksymalnie w strone kominka i w ten sposób uzyskanie wiekszej powierzchni ściany od strony tarasu. Innego rozwiazania nie bardzo widzieliśmy. Ostatecznie jednak zdecydowaliśmy się zrezygnować z gabinetu na dole i w ten sposób powiekszyliśmy salon o ponad 13m2. (i zrezygnowalismy z okna na ścianie, przy której jest kotlownia i garaż). Tak naprawdę bez tej dodatkowej powierzchni salon jest bardzo mały. Ok. 10 m2 zajmuje jadalnia, która jest jakby wydzielona z salonu (co nawet fajnie wygląda), tak więc na część typowo wypoczynkową zostaje niecałe 20m2. Nie za dużo...

  16. #36

    Domyślnie

    No właśnie.
    Ewentualną decyzję o zrobieniu (lub nie) ścianki działowej między pokojami 5 i 6 zostawiam sobie na moment, jak obejrzę wnętrze.
    Ale cały czas myślę o drzwiach przesuwnych dwu lub nawet trójdzielnych. 6 to byłby fajny gabinet np. z biurkiem i komputerem, z bezpośrednim kontaktem z rodziną. A w przypadku większej imprezy rozsuwamy drzwi i uzyskujemy fajny barek

    A wracając do telewizora, to ścianka działowa koło wyjścia tarasowego byłaby bardziej użyteczna, gdyby drzwi balkonowe również były przesuwne. Zdaje się, że Ty pisałaś o zamiarze wykonania drzwi tarasowych 3-kwaterowych po 90cm, zmiast przewidzianych w projekcie 2x120? Gdyby zrobić je przesuwne dostajemy naprawdę fajną ścianę na TV. Nie lubię jak TV jest sercem salonu, więc dla mnie takie miejsce z boku jest w sam raz.

  17. #37

    Domyślnie

    U nas też do momentu postawienia ścian nośnych gabinet miał być. Też sobie wyobrazaliśmy tam biurko z komputerem, duży regał na ksiażki... ale naprawde ta powierzchnia salonu jest mała, od tej niespełna 20m2 trzeba jeszcze odjąć powierzchnię jaka będzie zajmował kominek i wychodzi taki niezbyt duzy pokój w bloku, na wiekszą imprezę zdecydowanie za mało ;-)
    U nas też drzwi przesuwane były brane pod uwagę, i to rzeczywiście jest rozwiazanie dla umiejscowienia telewizora. Zwróce jeszcze uwagę, że ten kątek (naprzeciwko tego hipotetycznego miejsca na telewizor) w którym w projekcie umiejscowiona jest kanapa, rownież jest niewielki. Tak naprawdę to w salonie bez jego powiekszenia o powierzchnię gabinetu nie ma też za bardzo miejsca na kanapę.

  18. #38

    Domyślnie ściana na telewizor

    Witam Was,
    nawiązując do kwesti umiejscowienia telewizora, to właśnie my m.in. z tego powodu likwidujemy gabinet i zamiast okna chcemy zawiesić tv. Widzialam fajne rozwiązania u budujacych dom Amber, scianka z telewizorem tak zotała skonstruowana, że stanowi ona fajne tło dla telewizora i powoduje, ze nie rzuca sie w oczy samotnie wiszący telewizor ale przede wszystkim to co jest wokoło niego (oczywiście jest to zrobione ze smakiem).
    Mam do Was pytanie, czy może robiliście coś ze scianką kolankową , tzn, chodzi o podwyższenie ścianki?
    Ja zleciłam architektowi podwyższenie ścianki o jeden pustak, chciałam o dwa ale bałam sie, że dom straci swój urok i będzie zbyt wysoki. Dajcie znać czy też podnieśliście ściankę kolankową?
    Pozdrawiam Was serdecznie

  19. #39

    Domyślnie

    My nie podwyższamy ścianki kolankowej. Uważamy, że sypialnie na górze są wystarczajaco duże, a skosy, jako, że są tylko z jednej strony w każdej sypialni, nie będą uciażliwe. Poza tym kubatura domu i tak jest dosyć duża i nie chcemy jej dodatkowo powiększać. Myślę, że na wygląd domu też może to wpłynać.

  20. #40

    Domyślnie

    Mam pytanie do posiadaczy projektu : czy schody na piętro są ze spocznikiem czy zabiegowe? Czy ktoś ma zdanie na temat wygody tych schodów (wyglądają dość wąsko)?

Strona 2 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony