dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 21
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 409
  1. #41

    Domyślnie

    My zleciliśmy podwyższenie ścianki kolankowej o jeden pustak. Miały być dwa ale balismy się, że to będzie już zbyt wysoko i dom stanie sie strzelisty w górę.
    Mamy jeszcze znajomych budujących ten sam dom (tez wersje lustrzaną) i właściwie oni nam podpowiedzieli podwyższenie scianki kolankowej.
    Jeżeli chodzi o schody to zgodnie z uwagą od Ani (zreszta bardzo cenną), tylko je poszerzyliśmy kosztem likwidacji brodzika. Będą chyba ze spocznikiem - tak jak w projekcie, tutaj nic nie zmienialismy.
    Architektka przyznała rację, że te schody nie są zbyt szerokie, ale bywają też węższe np, 80.

    Pozdrawiam

  2. #42

    Domyślnie

    Asiu, to te schody można poszerzyć kosztem brodzika, Myśleliśmy że nie. Czy mogłabyś udostępnić rysunki jak to wygląda? Schodów jeszcze nie mamy zbudowanych, może jeszcze nie za późno na ich poszerzenie...

  3. #43

    Domyślnie

    Ania, niestety nie mam jeszcze rysunków, ale architektka, która aktualnie nanosi zmiany powiedziała, ze sciana nośna, która widnieje na projekcie, słuzy tylko podtrzymaniu schodów i można z niej zrezygnować. Jak tylko będziemy mieć jakieś rysunki to oczywiscie Wam udostępnimy.
    Czy Twoje zaproszenie jest nadal aktualne? Szczegóły dotyczące odwiedziń z mojej strony przesle mailem.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Asiadom ; 31-07-2010 o 12:26

  4. #44

    Domyślnie

    Słuchajcie, cały czas zastanawiam się nad tymi schodami. Nie mam jeszcze projektu (bo załatwiam dopiero warunki zabudowy), mam tylko jakieś uproszczone rzuty w wersji pokazowej. Czy ktoś z Was może mi powiedzieć, jaki rodzaj schodów na piętro przewiduje projekt?

    W poniższym linku są rysunki przykładowych typów schodów.
    http://brasil.cel.agh.edu.pl/~08tszy...ta/schody.html

    Czy te w m75a to rodzaj "trójbiegowe łamane", a w dodatku mają po 2 stopnie zabiegowe pomiędzy poszczególnymi biegami?
    Niech mnie ktoś oświeci, bo to co wypatrzyłem na tych rzutach wygląda cokolwiek skomplikowanie

  5. #45

    Domyślnie

    Wg mnie te schody są trójbiegowe łamane - wydaje mi sie, ze są dwa spoczniki, ale tez nie znam się za bardzo na tych "rysunkach". Jeżeli chcesz to prześle Ci pdf-y z projektu M75 bez a, które otrzymałam z muratora. Musisz podać maila.
    No chyba że właśnie takie rzuty projektu posiadasz?
    Pozdrawiam

  6. #46

    Domyślnie

    "Asiadom" dzięki, wysłałem Ci wiadomość prywatną z adresem e-mail do mnie.

    Gdyby ktoś te schody już miał/widział/używał to proszę się podzielić opinią odnośnie ich wygody

  7. #47

    Domyślnie

    Widziałam takie schody u znajomych i pytałam jak sie sprawdzają w użytkowaniu. Znajomi twierdzą, że są ok. Jak też wchodzac po nich nie odczuwałam niewygody.

  8. #48

    Domyślnie

    Ponieważ sprawa m75a w sierpniu kompletnie leży , to chciałbym zarzucić kilka wniosków i wątpliwości, które przyszły mi do głowy po analizie projektu :
    1. długość garażu - obawiam się, że 5,71m to trochę za mało. Zakładając, że parkujemy rodzinnym kombi o długości 4,85m (np. Mondeo), zostaje nam raptem 86 cm, a trzeba zachować z przodu jakiś odstęp celem zapewnienia wejścia do kotłowni, no i coś z tyłu, żeby dało się otworzyć bagażnik. Uważam, że warto dodać przynajmniej 1 pustak bk tj. 60 cm do długości. Co o tym myślicie, czy ktoś przerabiał tak ten projekt i czy nie było z tym jakichś komplikacji?
    2. czy ktoś analizował temat wentylacji mechanicznej z rekuperatorem? macie jakieś informacje nt jej wykonalności, kosztów i oszczędności (likwidacja kominów)? Podobno należy zastosować kocioł gazowy z zamknięta komorą spalania (np. kondensacyjny) - czy wówczas można zrezygnować z komina w kotłowni i śpiżarni, a pozostawić tylko komin w salonie dla podłączenia kominka?
    3. potwierdzam to, o czym pisała aniace1 : okna balkonowe 120x220 i tym bardziej 120x235 są niewykonalne zarówno z plastiku jak i drewna. Konsultowałem się z konstruktorami i wszyscy odradzają tak duże wymiary dla okien otwieranych - okucia tego nie wytrzymają. Czy ktoś przećwiczył rozwiązanie tego problemu?
    4. Nawiązując do (3) - Szanowna aniace1 - widzę, że usunęłaś przerwę między oknami balkonowymi w salonie, aby wstawić w powiększony otwór to okno trzykwaterowe 3x90. Czy robisz je przesuwne czy tradycyjne i co na tę zmianę architekt/konstruktor? Co z rozmiarami okien balkonowych na górze, też je zmniejszyłaś do 90, czy robisz na 120?

    Pozdrawiam sympatyków tego fajnego projektu!

  9. #49

    Domyślnie

    Skoro zostałam wywołana do tablicy to nie pozostaje mi nic innego jak mówić co wiem Otóż...zmianę otworu okiennego z dwóch na jeden o szer. 270cm naniósł nam w projekcie architekt adaptujacy projekt i bez problemu dostalismy pozwolenie na budowe po takiej zmianie. Myśle, ze zrobimy okna tradycyjne otwierane, ale to jeszce do końca nie przemyślane. Okna balkonowe na gorze tez zmniejszyliśmy do 90. Umiesściłam dzisiaj na fotosiku zdjecia, mozna zobaczyc jak to wygląda.
    A co do długości garażu to przyznaję, że nie myśleliśmy o tym. Wlaśnie powidziałam mężowi co tu wyczytalam, spanikowana czy aby samochod nam się zmieści, on w te pędy do ksiazki pojazdu szukać wymiarow i... ok 470 (rodzinny Van) ... odetchnełam z ulga! ... chyba sie zmieści
    Dorzuce jeszcze temat schodów, jakie sa to juz widać, ale powiem tak: fak że nie są zbyt szerokie ale za to bardzo łagodne. Stopnie sa niskie i szerokie, stopień na spoczynku tez nie sądzę żeby byl niewygodny. Nawet budowniczowie zwrócili uwagę, że schody sa dobrze zaprojektowane (a mają pewne porównanie).
    Pozdrawiam wszystkich Ania

  10. #50

    Domyślnie

    No to już wiemy coś pewnego o schodach, bo troszkę się ich obawiałem
    A w zakresie tematu "wentylacja mechaniczna/rekuperacja", czy ktoś wie coś nt jej kosztów i jak by to było z kominami (które można usunąć)?

  11. #51

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    Ania, piszesz że schody są ok, aż mam ochotę obejrzeć, jednak niestety kawał drogi jest do Was. Ale dobrze wiedzieć. Oglądałam schody u koleżanki i chyba jej schody mają taką szerokość. Są całkiem ok. A jak wygląda toaleta? Czy jest bardzo wąska? Mam obawy co do umiejscowienia umywalki i jej użytkowania.
    Jeżeli chodzi o zmiany długosci garażu to my wydłużyliśmy garaż o 0,5 m i salon o 1 m, czyli cały dom o 1,5 m. Takie wydłużenie nie jest problemem. To jest dodanie kolejnej krokwi - nie zmienia się kąt nachylenia dachu ani jego konstrukcja. Po obejrzeniu domu Ani, jesteśmy jednak zaskoczeni wielkością garażu, jest duży. Ania pewnie potwierdzi.
    Ja jestem zainteresowana rekupreacją ale jeszcze tematu nie rozgryzałam. Wiem, że można usunąć komin w strefie kuchenno- jadalnej, ponieważ można zrobić wentylację kuchenną poprzez orurowanie od okapu, natomiast na górzę komin jest zupełnie nie potrzebny - tak mi zasugerowała architektka. Ale powiedziała, że takie zmiany mogą być wprowadzone na etapie budowy po uzgodnieniu z wykonawcami.
    Jeżeli chodzi o okna to ja też po poscie Ani zadzwoniłam do Oknoplastu. Powiedziano mi, że produkują takie okna (zrobią każdy wymagany wymiar) ,natomiast rzeczywiście powierzchnia szyby jest bardzo duża i możliwe, że będzie konieczna ramka poprzeczna. My jeszcze się zastanowimy nad połączeniem okien na dole - podoba nam sie zarówno w wersji z oknami osobno, jak i razem ( takie szerokie okno z trzech częsci).
    Moja architektka twierdzi, że zmiany wymiarów okien są zmianami mało istotnymi i można je wprowadzic na etapie budowy. Należy jednak każdą zmianę wpisać do dziennika budowy.
    Pozdrawiam serdecznie

  12. #52
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Michael-a

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Odolanów
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich!
    Całej mojej rodzince (2+2) bardzo spodobał się ten projekt. Świetnie wygląda elewacja zaproponowana przez projektanta. Dom jest w miarę zwarty, więc będą mniejsze straty ciepła. Na rzutach w katalogu widać, że na poddaszu więźba jest popodpierana słupami i zastanawiam się czy można z nich zrezygnować, a więźbę oprzeć na ściankach działowych. W związku z tym mam prośbę, czy mógłby ktoś z Was przesłać mi na priv rysunki więźby.
    Z góry dziękuję
    Pozdrawiam - Michał.
    Mój priv: [email protected]

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jude23

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    16

    Domyślnie

    witam wszystkich
    My też przymierzamy sie do budowy domu i ten projekt bardzo nam się spodobał jak ktoś buduje w okolicach ślaska chętnie bym go obejrzał na żywo i jak ktoś ma jakieś fotki chętnie obejrze [email protected]
    z góry dzięki
    pozdro łukasz

  14. #54

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Chce się podzielić kilkoma spostrzeżeniami jakie sukcesywnie w miarę postępów na budowie się pojawiają;
    1. Ilość okien dachowych. W projekcie jest ich 6. Po przemyśleniu tematu zostawiliśmy tylko 2. Po pierwsze w sypialni od ogrodu zgodnie z projektem jest okno dachowe, natomiast w sypialni od frontu, pomimo, że jest wieksza powierzchniowo nie ma (obie maja podwójne drzwi balkonowe). Uznaliśmy wiec, że w sypialni od ogrodu nie jest potrzebne (jest od strony wschodniej), rzeczywiście to podwójne okno balkonowe daje wystarczajacą ilość światła. W dwóch mniejszych sypialniach, tych z boku, wprawdzie są pojedyncze drzwi balkonowe, które dają zdecydowanie mniej światła, ale w naszym przypadku są one od południa i też zdecydowaliśmy, że nie robimy tam okien dachowych, chociaż troche się wahamy. Może ktoś wypowie się co o tym sadzi? Ponadto, naszym zdaniem nie jest potrzebne okno dachwoe w małej łaziencie przy sypialni rodziców (jest tylko dla dwóch osób i ma przyległy komin wentylacyjny). Jako niezbedne więc uznaliśmy okno dachowe w pralni (aby byl dostep powietrza), no i w wiekszej łazience.
    2. Taras od ogrodu. Zrobiliśy taki jak jest w projekcie, czyli szeroki na 2 m. z tym, ze te 2m w projekcie są liczone od środka fundamentu, a więc, po odjęciu jeszcze ocieplenia wyjdzie docelowo ok. 170cm. I jest za wąski. I bedziemy go poszerzać do 3,5-4 m. Przemyślcie to wczesniej, żeby uchronić się od takich wpadek.
    3. U nas więźba jest podparta na ściankach działowych (to to pytania Michael-i).
    4. Proponuję rozważyć jętki nad loggią. Projekt ich nie przewiduje, ale prawdopodobnie wskazane jest wzmocnienie w tym miejscu dachu (np. dla uniknięcia ryzyka przy takiej dużej ilości śniegu, jaka była ubieglej zimy).

    To tyle na dzisiaj
    Może fani promienia słońca obudziliby sie wreszcie i coś napisali

    Pozdrawiam ania
    Ostatnio edytowane przez aniace1 ; 31-10-2010 o 16:48

  15. #55

    Domyślnie

    Witajcie,
    To ja się na to wezwanie budzę
    Zacznę od zawiadomienia, że nabyliśmy drogą kupna projekt i aktualnie przechodzi on adaptację u architekta.
    Jedyną zmianą konstrukcyjną, która wprowadzamy jest wydłużenie garażu o jeden bloczek (60cm). Uznaliśmy, że przy ciągle "rosnących" samochodach ten obecny może być niewygodny (szczególnie w kontekście przechodzenia przez garaż do kotłowni).
    Na parterze zrezygnować z pokoju [6], uzyskując w zamian duży salon.
    Niewiadomą jest dla mnie komin w spiżarni - zastanawiam się nad wentylacją mechaniczą i wtedy prawdopodobnie będzie można z niego zrezygnować - zdecyzuję jak dostanę oferty na rekuperację.

    Czy ktoś już wybudował łązienkę na dole?
    Jak z jej użytecznością? Prysznic szerokości 80cm w domu to raczej żadna wygoda (wiem, bo mam taki w bloku).Zastanawiam się nad likwidacją tego prysznica (i tak nie będzie sypialni na dole), a w jego miejsce albo wstawić szafę w zabudowie (na jakieś środki czystości) albo kibelek (a w obecnym miejscu na kibelek zabudowa). Co o tym myślicie?

    A w ogóle to trzymajcie kciuki, bo ważą się u mnie losy przyłącza prądu, które warunkuje rozpoczęcie budowy na wiosnę.

    Pozdrawiam!

  16. #56

    Domyślnie

    My rezygnujemy z prysznica na dole. Tak jak mówisz, skoro na dole nie ma sypialni to prysznic ten nie jest potrzebny, Też zamierzamy to miejsce zabudowac z przeznaczeniem na środki czystosci czy jakieś tam graty. Wydaje mi się, że bedzie lepiej jak sedes pozostanie tam gdzie jest w projekcie bo w ten sposob będzie bardziej oddalony od drzwi czyli bardziej ustronny. Ale to w sumie kwestia gustu
    Rezygnacja z gabinetu na dole wydaje sie wręcz koniecznością, bez tego salon byłby naprawdę niewielki.
    Ach...i bardzo się cieszę z tej małej łazieneczki przy naszej sypialni, do której nikt, ale to nikt, poza mna i moim meżem nie ma prawa zaglądać!
    A tak w ogóle to dom jest coraz fajniejszy co widac na zdjęciach jesli chodzi o calośc, prawda? ....i czego nie widac na zdjęciach jeśli chodzi o wnętrze.

    Pozdrawiam wszystkich

  17. #57

    Domyślnie

    Część fani Promienia słońca,
    jezeli chodzi o nas to mamy pozwolenie na budowę i jak na razie zastój jesienno zimowy. Liczymy, ze zima szybko ustąpi i ruszymy z budową w marcu 2011.
    Hedgens gratuluje zakupu projektu - lepiej wybrać nie mogłeś.
    Ania, a Wam gratuluje postępów w budowie, dom super już wygląda.

    Pozdrawiam Wszystkich
    Specjalne pozdrowienia dla Agi i Włodzia - też budujących Promień słońca.

  18. #58

    Domyślnie

    Dziękuję za dobro słowo
    Asiadom - rozumiem, że projekt został zaadoptowany?
    To mam od razu kilka pytań :
    1. co z kominami? z wcześniejszych postów wynikało, że interesujecie się rekuperacją. Czy wprowadziliście w związku z tym jakieś zmiany (likwidacja?) odnośnie tego najmniejszego komina w kuchni?
    2. czy zmieniasz coś w schodach wewnętrznych? Mnie mój architekt namawia na zrobienie schodów z dwoma spocznikami (zamiast tych zabiegowych stopni), jak to obmyślił i wyliczył to mi wyjaśni przy najbliższej wizycie
    3. jakie jeszcze zmiany w projekcie wprowadziliście?
    4. pisałaś kiedyś, że jacyś znajomi budują Promień słońca. Czy może gdzieś w okolicy Śląska? Na jakim są etapie i czy byliby skłonni przyjąć odwiedziny? Bardzo chciałbym wykonać obdukcję zanim zakończymy adaptację projektu
    5.czy macie już jakieś oferty na wykonawstwo? Chętnie wymienię się informacjami w tym temacie z naszego regionu (może być na priv)

    Pozdrawiam!

  19. #59

    Domyślnie

    Cześć,
    Tak , projekt mamy już zaadaptowany, mamy nawet już pozwolenie na budowę ( też się troszkę czeka w Starostwie).
    Odp. na 1 - można zlikwidować komin w kuchni, ta decyzja może zostać zrealizowana na etapie budowy, jest to zmiana mało istotna i należy dogadać sie z wykonawcą i kierownikiem budowy. My rezygnujemy z tego komina oraz ze spiżarni, od kuchni będzie odprowadzona wentylacja - ale to już ustalimy na etapie budowy. Zastanawiałam się też nad likwidacją drugiego komina - ale to też dopiero wyjdzie na etapie budowy - w zależności od umiejscowienia kotła w piwnicy.
    Odp.na 2 - przestrzeń, w której są schody i toaleta dzielimy na pół, tym samym schody będą szersze i toaleta będzie szersza (ok 130) ale kosztem brodzika. Schody będą zabiegowe - chyba, że podczas budowy coś się zmieni, zobaczymy.
    Odp. na 3 - wydłużyliśmy dom o 1,5 m, tzn. garaż o 0,5 m, co również wpłynie na szerokość sypialni nad garażem, likwidujemy pokój na dole, do którego wchodzi się przez salon, salon będzie większy, poszerzamy go jeszcze o 1 m, żeby był bardziej zbliżony do kwadratu (bedzie miał wymiary ok 5,5 x 7,7), przez to sypialnia na górze też się zmieni. Jak wcześniej pisałam likwidujemy spiżarnię, zostanie tam ścianka z wnęką na lodówkę. Najwiekszą zmianą jest budowa piwnicy - dlatego też w kotłowni będą schody do piwnicy i kotłownia zostanie tam przeniesiona.
    Góra:
    Rezygnujemy z dodatkowej łazienki na górze, będzie jedna duża łazienka. W pralni robimy garderobę.Podnosimy ściankę kolankową o jedną cegłę.
    To raczej wszystkie zmiany, chyba że coś się jeszcze okaże podczas budowy.
    Odp. na 4 - niestety w okolicy jeszcze nikt nie rozpoczął budowy tego domu , dlatego też jechaliśmy tak daleko do Ani. Przynajmniej ja nie znam ludzi na Śląsku, którzy budują lub mają gotowy ten dom.
    Odp. na 5 - spotykamy się aktualnie z wykonawcami, od kilku mamy już wycenę - ale szczegóły to tak jak piszesz - na priv.

    Pozdrawiam serdecznie

  20. #60

    Domyślnie

    Witajcie,
    Aniace - gratuluję wykonania dachu - zdążyliście idealnie przed zimą
    Asiadom - możesz napisać coś więcej na temat pkt 2 ? Skoro przestrzeń na schody i łazienkę podzieliście na pół to jakiej szerokości te schody wyszły? No i jak to wpłynęło na sufit w ubikacji? W oryginalnym projekcie końcowe 90cm sufitu (nad sedesem) jest obniżone do 190 cm - jak to wygląda po tych przeróbkach?

    A tak odnośnie likwidacji spiżarni, to rezygnując również z pokoju na dole (a chyba większość tak robi), możemy dół przeorganizować następująco :
    - zamykamy kuchnię wzdłuż ściany oddzielającej w projekcie śpiżarnię od holu
    - oddzielamy jadalnię od kuchni ścianką działową
    - w tak wydzieloną kuchnię wkładamy stolik do codziennej konsumpcji śniadaniowo-kolacyjnej
    - w miejscu dawnej jadalni robimy gabinet, oddzielamy go od salonu drzwiami przesuwnymi

    Wychodzi nam wtedy salon 35m2 (w sam raz do takiej wielkości domu), zamknięta kuchnia 13,5m2 i do tego gabinet 8,5m2 (spokojnie wystarczy na biurko, fotel i regał z książkami).
    To taka alternatywna propozycja, dla tych co jednak chcą mieć gabinet na dole

    Pozdrawiam!

Strona 3 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony