dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 43
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ewiwa

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    130

    Domyślnie Ceny drewna kominkowego

    Witajcie,
    robię rozpoznanie, gdzie i po ile w pn. wlkp kupić drewno do kominka na następny sezon. Normalnie witki opadywują. W zeszłym roku buk "suchy" 190, teraz buk świeży po 200 za mp. Dąb, grab 220 zł. Nie chcę w żadnym razie własnym samowyrobem, własnym transportem, własnym cięciem i rąbaniem. Czy ktoś kupuje w Łopuchówku? Cena jest 170 zł za mp mierzony stosie przed porąbaniem. Czy ktoś z Was korzystał? Mój miejscowy dostawca podniósł ceny. Ale za te 2 stówy mam skrzynię, którą w i d z ę, dość ściśle wypełnioną kawałkami drewna, wolne przestrzenie dopełnione mniejszymi szczapkami.
    Natomiast kupując powiedzmy w tym nadleśnictwie Łopuchówko, mam na samochodzie rzucone drewno cięte i mierzone wcześniej ze stosu. Przy ładowaniu oczywiście mnie nie ma.
    Ale jeszcze pytanie jest takie: Czy metr przestrzenny mierzony przed pocięciem w stosie będzie równy metrowi przestrzennemu ułożonego drewna w skrzyni? Czy to wyjdzie deko więcej? A może mniej? Jeśli są grube wałki, to powinny zajmować niby większą objętość, niż po "rozdrobnieniu", pocięciu. Jak to jest?
    Pzdr
    E.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar racer
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ci to przyszło do głowy?
    Posty
    679

    Domyślnie

    Ja kupuję 100zł m3 mieszane, w większości dąb. Nie istnieje takie pojęcie jak suche drewno u handlarza. To kosmiczna bajka.
    Nie bij, wytłumacz!

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kruszon11
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    357

    Domyślnie Re: Ceny drewna kominkowego

    Cytat Napisał ewiwa
    Ale jeszcze pytanie jest takie: Czy metr przestrzenny mierzony przed pocięciem w stosie będzie równy metrowi przestrzennemu ułożonego drewna w skrzyni? Czy to wyjdzie deko więcej? A może mniej? Jeśli są grube wałki, to powinny zajmować niby większą objętość, niż po "rozdrobnieniu", pocięciu. Jak to jest?
    Pzdr
    E.
    Nigdy nie będzie równy, będzie na pewno mniej.
    Ilość drzewo ułożonego tak, jak piszesz w skrzyni jest większa.
    Ja spotkałem się z trzema rodzajami metra przestrzennego drewna kominkowego.
    Mamy metr drewna w metrówkach. To po prostu kłody pocięte na mniej więcej metrowe długości i ułożone (znowu mniej więcej) metr x metr x metr.
    Po pocięciu i porąbaniu i ułożeniu już to nie jest pełny mp.
    Mamy dalej drewno pocięte i porąbane. Sprzedawane w mp. Pytanie, czy są to metry sypane (nasypowe), czy układane. To te dwa pozostałe rodzaje.
    Metr nasypowy "powstaje" przez usypanie, np na samochodzie warstwy drewna, np. 50 cm (mniej więcej...) i przemnożeniu przez długość i szerokość. I mamy metr nasypowy.
    Metr przestrzenny drewna układanego (czy to w skrzyniach, czy na paletach) najbardziej oddaje rzeczywistość....
    Jednakże te dwa ostatnie rodzaje to właściwie chłyt marketingowy sprzedawców, sugerujący, że drewno będzie suche/przeschnięte. Ponadto takie drewno jest zawsze droższe o koszt pocięcia i porąbania, co oczywiście robią maszyny....

    Spotkałem się z opinią, że różnica w objętości drewna w metrówkach a porąbanego, pociętego i ułożonego sięga 30%...

    Teraz nie ma innego wyjścia jak kupić to co jest, jeśli drewna zabrakło i trzeba na szybko dokupić. Jeśli nie, najlepiej kupić metrówki w jak najniższej cenie, ilość oczywiście z lekkim zapasem i samemu pociąć i porąbać. Jeśli oczywiście jest możliwość pocięcia kłód drzewa..... Bo samo porąbanie to dobry sposób na odstresowanie

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ewiwa

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    130

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi,
    kruszon11, no właśnie, jeśli jest jak mówisz, że po ułożeniu ponownie drewna porąbanego z metrówki będzie mniej 30%, to wychodzi jakoś z tych 200 zł 60 zł różnicy, no, niechby nawet i 20%- to będzie 40zł. To znaczy, że takie drewno mierzone w całych wałkach w stosie i tak wyceniane, powinno kosztować jakieś 160 zł, a nawet 140 zł. Czy dobrze myślę?
    Metr nasypowy jest stosowany też, ale cena jest od razu 25% niższa, bez ściemniania, że to to samo. Najczęściej mierzą drewno ułożone na samochodzie, oczywiście pocięte i połupane.
    Nie zabrakło mi drewna, myślę już o zakupie na następny sezon. Tylko te ceny są jak z kosmosu. Obawiam się, że w kwietniu, maju będzie drożej, bo cennik LP jest chyba do czerwca. Rok temu w kwietniu brzoza była po 140, teraz krzyczą 190. Acha, i tak na marginesie, próbowałam sobie wyliczyć ile by mnie kosztowało kupno samemu np metrówek, zwiezienie, pocięcie. za transport wałków z Gądek np miejscowi chcą jakieś 300 stówki, dalej cięcie samemu, to oczywiście zakup jakiś pilarek itp, pomijając oczywiście czas i własne cenne godziny pracy, to trzeba mieć tzw podwórze, gdzie można to robić, bo chyba nie na trawniku, czy tarasie? Bez szans
    Racer, napisz proszę gdzie kupujesz to drewno po 100zł za m3 Przecież to wyjdzie Ci coś 1,5 mp.
    http://czerniejewo.poznan.lasy.gov.pl/index.html tu taki przykład po ile jest pocięte drewno, + oczywiście VAT
    Acha, mało dla mnie ważne, czy drewno jest tzw. państwowe, czy z lasu prywatnego. Wystarczy paragonik

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kruszon11
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    357

    Domyślnie

    Ja kupowałem w październiku buka po 125 za metr. Metrówki.
    Teraz trzeba już liczyć minimum 140.... Pocięcie to kolejne 10 zł, porąbanie - kolejne 10 zł.....
    Za ułożone w takich mniej więcej skrzyniach, o jakich pisałaś, 200 zeta.

    Drewno staje się coraz popularniejszym "paliwem", coraz więcej osób ma i używa kominki i to powoduje wzrost cen. Przede wszystkim w lesie. Każdy chce zarobić.


  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar racer
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ci to przyszło do głowy?
    Posty
    679

    Domyślnie

    Nadleśnictwo zaprzyjaźnione w okolicy Gryfina.
    Nie bij, wytłumacz!

  7. #7

    Domyślnie

    ja wczoraj kupiłem 6 mp półrocznej połupanej akacji.

    pan przywiózł poukładane ładnie na samochodzie, specjalnie patrzyłem - cena 165 zł.

    Dodał w trakcie rozmowy że niektóre firmy kupują od nich np. 6 metrów układanego później przesypują na samochód i sprzedają jako 6 metrów przestrzennych wynikających z rozmiarów skrzyni - ale po przesypaniu zostaje im jeszcze 1,5 m.

    Tak więc bardzo ważne jest żeby kupić układane.

    Z nadleśnictwa u nas po 135 zł za jesion

    michalsiak
    Coraz bliżej końca....

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ewiwa

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    130

    Domyślnie

    Fajne te ceny podajecie, tyle, że do Gryfina byłoby mi trochę daleko, jakieś 200 km Zbąszynek też nie blisko. Wielu sprzedawców się po prostu nie ogłasza jak sądzę. A akacja jest świetna, mam jeszcze resztki i żałuję, że nie więcej, bo bardzo wydajna i efektownie się pali.
    Chyba się ogłoszę na oferteo, że chcę kupić.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał racer
    Nadleśnictwo zaprzyjaźnione w okolicy Gryfina.
    A można jakieś namiary prosić?
    dziękuję

  10. #10

    Domyślnie

    Kupowałem jesienią w cenach bardzo róznych od ok. 65 zł mp za czeramchę prez 100 zl za brzozę i 105 za czeremchę w lepszej klasie po 125 za dębinę -cena z nadlesnictwa do ceny trzeba doliczyć jescze transport i cięcie. Drewno można kupić tanio pod warunkiem że kupi się w nadleśnictwie w klasie s4 czyli opałowe które jest tańsze i ma vat 7 % a nie 22. Niestety ciężko takie kupić bo nadlesnictwa na potęgę sprzedają jako opałowe także drewno s2a które jest lepszej jakości ale znacznie droższe i z vat-em 22% więc cena końcowa jest wyższa.

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    blazejm

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    3

    Domyślnie drewno kominkowe

    witam
    Ja kupiłem drewno z f. SMS Dobieżyn koło Buku.Jestem zadowolony bo pierwszy raz kupiłem tyle drewna ile mówili.Bo drewno jest pokuładane na paletach i zsiatkowane.Facet przywiózł mi samochodem z hds złożył przed domem i miał pieska i postawił mi gdzie chciałem.Palety były za darmo i co najważniejsze dostałem paragon.
    Bez żadnej wielkiego wysiłku drewno stało pod wiatą.
    Przywieźli mi 3,6 mp tego drewna spakowane na palecie w bryle 1szerx1,2głx1mwys. x 3 takie palety a w zeszłym roku kupiłem 5 mp od takiego jednego i po ułożeniu miałem tyle samo co z sms.Juz nigdy nie kupię drewna luzem.Przekonałem sie na własym portfelu ile można zaoszczędzić.

  12. #12

    Domyślnie Re: drewno kominkowe

    Cytat Napisał blazejm
    witam
    Ja kupiłem drewno z f. SMS Dobieżyn koło Buku.
    A wcześniej kupowałeś od handlarza połupane czy w metrówkach ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  13. #13

    Domyślnie Re: Ceny drewna kominkowego

    Liczę, że komuś się przyda:

    LASY PAŃSTWOWE - NADLEŚNICTWO CZERNIEJEWO

    oferuje do sprzedaży drewno do kominków (pocięte i połupane)



    brzozowe i olchowe - w cenie 156,79 zł/mp plus 22% VAT

    dębowe - w cenie 162,64 zł/mp plus 22% VAT

    Drewno do odbioru ze składnicy przy Nadleśnictwie Czerniejewo
    Głożyna 5, 62-250 Czerniejewo

    od poniedziałku do piątku w godz. 700 - 1430

    tel. (061) 427-30-41 wewn. 218
    e-mail: [email protected],
    czerniejewo.lasypanstwowe.poznan.pl
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  14. #14

    Domyślnie

    Mamy metr drewna w metrówkach. To po prostu kłody pocięte na mniej więcej metrowe długości i ułożone (znowu mniej więcej) metr x metr x metr.
    Po pocięciu i porąbaniu i ułożeniu już to nie jest pełny mp.
    Jest dokładnie odwrotnie. 1mp=0,7m3. Drewno pocięte i porąbane zawsze zajmuje więcej miejsca od takiego w jednym kawałku. Chyba, że w puzzlach dobry jesteś.
    Kupując mp lepiej kupować takie poukładane i w małych partiach. Po 3-4 mp na przykład. Przywiezie gość, zmierzy na samochodzie, zrzuci, poukładasz w drewutni i przekonasz się, ile faktycznie przywiózł. I będziesz wiedział, czy warto współpracować. Przy partiach 20-30metrowych uszczknąć klientowi 3-4mp, to pikuś.

  15. #15

    Domyślnie

    Czy ktoś wie czy w II kwartale ceny drewna w lasach pójdą w górę ?
    Czy ta sama cena obowiązuje dla całego kraju ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  16. #16

    Domyślnie

    Czy ta sama cena obowiązuje dla całego kraju

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOTO
    Czy ktoś wie czy w II kwartale ceny drewna w lasach pójdą w górę ?

    Będzie obniżka posezonowa.

  18. #18
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOTO
    Czy ktoś wie czy w II kwartale ceny drewna w lasach pójdą w górę ?
    Czy ta sama cena obowiązuje dla całego kraju ?
    W drugim kwartale to chyba będziesz już miał drewno w drewutni.

  19. #19

    Domyślnie

    Co ja takiego śmiesznego napisałem.
    Nie kumam Waszych wypowiedzi ....
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  20. #20
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOTO
    Co ja takiego śmiesznego napisałem.
    Nie kumam Waszych wypowiedzi ....
    Cytat Napisał NOTO
    LASY PAŃSTWOWE - NADLEŚNICTWO CZERNIEJEWO
    oferuje do sprzedaży drewno do kominków (pocięte i połupane)
    brzozowe i olchowe - w cenie 156,79 zł/mp plus 22% VAT
    dębowe - w cenie 162,64 zł/mp plus 22% VAT
    U mnie lasy państwowe nadleśnictwo Lublin 170 zł z VAT ,brzoza,grabina(łan sezon),dębina 190 zł z VAT .Oba przykłady z dostawą do domu 2,50zł/ km.W drugim kwartale nie przewiduje zakupu bo będę już sezonował.Dodatkowo cały czas testuje wspomniany kiedyś brykiet.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony