dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 43
  1. #21

    Domyślnie

    Ceny drewna połupanego to już "samoróbka" poszczególnych nadleśnictw (tak to rozumiem).
    A mi chodzi o cenę drewna w lesie w tzw. metrówkach. Uważam, że na nim najmniej da się "uszczknąć".
    U mnie to drewno z nadleśnictwa "lasu" wywozi prywatna firma.
    I brzoza w metrówkach jest po 109 zł/mp.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  2. #22

    Domyślnie

    ja zamówiłem 25m w metrówkach - Lasy Państwowe, Grab, Dąb i Buk - 140pln/mp + 500pln transport do wwki - moim zdaniem cena dobra
    ...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...

  3. #23

    Domyślnie

    W okolicach Slupska kupuje 14mp za 1600pln (2 przyczepy), buk juz polupany. Po ulozeniu wyszlo mi miedzy 10 a 11 ''m3''

  4. #24

    Domyślnie

    U mnie to drewno z nadleśnictwa "lasu" wywozi prywatna firma.
    Bo to hurtownicy, dla detalistów drewna nie ma. I domyśl się dlaczego.

    A mi chodzi o cenę drewna w lesie w tzw. metrówkach. Uważam, że na nim najmniej da się "uszczknąć".
    Gdybyś jednak nie wymyślił.

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał maslak
    Kupowałem jesienią w cenach bardzo róznych od ok. 65 zł mp za czeramchę prez 100 zl za brzozę i 105 za czeremchę w lepszej klasie po 125 za dębinę -cena z nadlesnictwa do ceny trzeba doliczyć jescze transport i cięcie. Drewno można kupić tanio pod warunkiem że kupi się w nadleśnictwie w klasie s4 czyli opałowe które jest tańsze i ma vat 7 % a nie 22. Niestety ciężko takie kupić bo nadlesnictwa na potęgę sprzedają jako opałowe także drewno s2a które jest lepszej jakości ale znacznie droższe i z vat-em 22% więc cena końcowa jest wyższa.
    a gdzie te ceny?
    mam taką propozycję jak już ktoś podaje cenę to prosze podać gdzie można to drewno kupić

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    blazejm

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    3

    Domyślnie Re: drewno kominkowe

    Cytat Napisał NOTO
    Cytat Napisał blazejm
    witam
    Ja kupiłem drewno z f. SMS Dobieżyn koło Buku.
    A wcześniej kupowałeś od handlarza połupane czy w metrówkach ?

    Kupywałem zawsze drewno od handlarza rzucane w skrzyni.Kasa przed zrzutem i bez zadnego papieru.Do czasu gdy przyjechała straz leśna i zażądała
    dowód zakupu drewna.Było troche nieprzyjemności.Teraz to się nie dam nabrać.Kiedys kupywałem z lasu ale ta robota dziękuję

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał tqlis
    W okolicach Slupska kupuje 14mp za 1600pln (2 przyczepy), buk juz polupany. Po ulozeniu wyszlo mi miedzy 10 a 11 ''m3''
    No właśnie. Jak kupiłem ostatnio w metrówkach 5mp to po połupaniu i ułożeniu wyszło mi prawie 6mp i 4 worki trocin
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  8. #28

    Domyślnie

    [quote="wiaterwiater"]
    U mnie to drewno z nadleśnictwa "lasu" wywozi prywatna firma.
    Bo to hurtownicy, dla detalistów drewna nie ma. I domyśl się dlaczego.

    Kupuje u leśniczego. Ale oni nie wożą. Robi to inna firma. Tylko zawsze się obawiam, że coś im z przyczepy po drodze spada.
    I ten transport. Za 15 km drogi chcą 150 zł to średnio 30 zł do mp.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  9. #29

    Domyślnie

    Jakiś miesiąc, półtora miesiąca temu, kupiłem przez All.... transport drewna w wałkach 1,2 m dębinę. Razem z przywozem płaciłem 130 zł/mp. Ale rżnięcia i łupania to było!!! Dostałem kwit z lasu, dają też faktury.
    Pozdrawiam.

  10. #30

    Domyślnie

    Witam

    Marek K możesz podrzucić jakiś namiar. Już miesiąc czasu przypominam się leśniczym z Parku Kampinoskiego i jak do tej pory nie maja czym handlować. Nie wiem czy to prawda czy ściema. w zeszłym roku kupiłam 6 mp brzozy za 114zł/m.

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOTO
    Cytat Napisał tqlis
    W okolicach Slupska kupuje 14mp za 1600pln (2 przyczepy), buk juz polupany. Po ulozeniu wyszlo mi miedzy 10 a 11 ''m3''
    No właśnie. Jak kupiłem ostatnio w metrówkach 5mp to po połupaniu i ułożeniu wyszło mi prawie 6mp i 4 worki trocin
    Czyli jakby nie patrzec, jakbym kupil drewno w balach o objetosci 14mp, to teoretycznie mialbym wiecej po ulozeniu.
    Mysle, ze to jest dlatego, ze gosc wsypuje ladowarka na przyczepe, a nie uklada
    Ostatnio powiedzialem mu, ze chce miec drobniej polupane i wyszlo sporo wiecej po ulozeniu w drewutni

    A jak kupimy gotowe bale, to po zaladunku na przyczepe jest mniej powietrza i mamy wiecej

    Pozostaje tylko kwestia pociecia i porabania.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOTO
    Cytat Napisał tqlis
    W okolicach Slupska kupuje 14mp za 1600pln (2 przyczepy), buk juz polupany. Po ulozeniu wyszlo mi miedzy 10 a 11 ''m3''
    No właśnie. Jak kupiłem ostatnio w metrówkach 5mp to po połupaniu i ułożeniu wyszło mi prawie 6mp i 4 worki trocin
    Nie wiem czy się myle, ale mi wychodzi z postu tqlis, że 14mp (nie wiem czy to w balach czy metry nasypowe) realnie po pocieciu i porabaniu wyszło 10-11 m3 czyli mniej, tzn zapłacił za 14 a ma 10-11. Chyba że coś, że kumam.
    Z postu NOTO wynika że 5mp w belkach to realnie po pocięciu i połupaniu wyszło więcej bo 6mp + trociny

  13. #33

    Domyślnie

    dzisiaj zamówiłem drewno z wycinki pod most północny - same twarde (klon/dąb/owocowe) - 110pln/mp w balach z transportem.
    ...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał DariaIMichu
    Cytat Napisał NOTO
    Cytat Napisał tqlis
    W okolicach Slupska kupuje 14mp za 1600pln (2 przyczepy), buk juz polupany. Po ulozeniu wyszlo mi miedzy 10 a 11 ''m3''
    No właśnie. Jak kupiłem ostatnio w metrówkach 5mp to po połupaniu i ułożeniu wyszło mi prawie 6mp i 4 worki trocin
    Nie wiem czy się myle, ale mi wychodzi z postu tqlis, że 14mp (nie wiem czy to w balach czy metry nasypowe) realnie po pocieciu i porabaniu wyszło 10-11 m3 czyli mniej, tzn zapłacił za 14 a ma 10-11. Chyba że coś, że kumam.
    Z postu NOTO wynika że 5mp w belkach to realnie po pocięciu i połupaniu wyszło więcej bo 6mp + trociny
    Ja napisalem, ze kupuje juz porabane. 14mp gosc przywozi na przyczepach i wysypuje pod drewutnia. Jak uloze, to w drewutni, to po zmierzeniu wychodzi mi 10-11m3 (mysle ze mozna mowic o m3, bo powietrza jest niewiele, chybe, ze wlasnie mp powinien wlasnie tak wygladac, jak sie ulozy w drewutni, w co watpie).
    Gosc jak wiezie na przyczepie porabane, to jest to wrzucone, tak jak ładowaraka wsypala. Jakby to ulozyl ladnie, tak jak ja w drewutni, to weszlo by mu prawie dwa razy tyle. I tu wlasnie handlarze oszukuja. Bo ciezko odniesc metr przestrzenny mp do porobanego juz drewna. A gosc zawsze powie, ze kupil 14mp w lesie i porabal, po czym sprzedaje mi.

    ''mp'' mozna odniesc tylko do drewna kupowanego z lasu w balach.
    Do polupanego mozna odniesc wtedy jak gosc przywiezie ladnie poukladane.

    Po tym wszystkim dochodze do wnisku, ze gosc mnie oskubal na jakies 4mp. Nastepnym razem bede kombinowal transport z lasu i sam obrobie. 4mp, to okolo 500pl i miesiac palenia.

  15. #35

    Domyślnie

    Z lasu jak wiozą w balach to też może im "spaść" kilka bali podczas jazdy do Ciebie.
    U nas jest tak że możesz sam pojechać z kwitem do lasu i odebrać drewno. Ale trzeba to załadować i rozładować.

    Potem pociąć (uwielbiam)
    i porąbać (też lubię).

    Jedyny problem to brak czasu - to trochę trwa .... bo ja urzędas jestem
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  16. #36

    Domyślnie

    A jak oni liczą jak się kupuje w balach? Jeśli kupuje np 20 bali to mierzą przestrzeń jaką zajmują tak jak leżą np. na samochodzie, lub jakimś stosie, czyli łacznie z powietrzem pomiędzy belami? Czy mierzą długość belki razy jej średnice i tak każdy bal?
    Jakby stosowali ta pierwszą metode to sie to zupełnie nei opłaca bo wyjdzie pewnie ze dwa razy więcej niż realnie tego drewna tam będzie, chyba że cena takiego drzewa jest 2-3 krotnie mniejsza, choć wątpie a takie drewno trzeba jeszcze pociąć i porąbać a to tez są koszty. Jeśli liczą tą drugą metodą to takie zakupy byłyby najbardziej opłacalne, choć wymagaja najwięcej zaangażowania ze strony kupującego bo potem trzeba wszystko ciąś i rąbać a to nie mały wysiłek dla amatora

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  18. #38

    Domyślnie

    Drewno na mp liczone jest w stosie, bale poukładane obok siebie o wysokości około 1m.
    Kupuje się go za cenę m3 ale mają jakiś przelicznik na mp ... bo to podobno łatwiej ludzom (czyli nam ) zrozumieć....
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  19. #39
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Gonzo.B
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Rudy
    Kod pocztowy
    47-430
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam.

    Zajmuję się pozyskiwaniem drewna, wycinką oraz sprzedażą drewna opałowego. Ceny bardzo dogodne, dostosowane do potrzeb klientów

    zapraszam do współpracy firmagonzo.pl tel 505 689 814

  20. #40

    Domyślnie

    U nas dębina połupana od handlarza ... ale dobrze poukładane kosztuje 180 zł /mp. Wrocław i okolice.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony