dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1
    Z
    Guest
    Z

    Domyślnie RADIO W ŁAZIENCE !!!

    [b][b]koniecznie chcialbym miec w lazience radio, ktorego glosniki bylyby usytuowane kolo kabiny prysznicowej, jesli nie w samej kabinie. Kocham Trojke i od niej rozpoczynam dzien. Czy to jest mozliwe, jesli macie takie rozwiazanie to chetnie wyslucham konkretow, gdzie je kupiliscie , ile kosztowalo, jak jest zamontowane etc ...

    Pozdrawiam
    Z

  2. #2

    Domyślnie

    Hey,
    gdzieś w Germanii widziełem kiedyś radyjka wodoszczelne, która możnabyła zabrać ze sobą pod prysznic. Natomias mój znajomy miał radyjko w łazience, które włączało się ilekroś zapalono w pomieszczeniu światło. Świetny patent.
    Sam jestem miłośnikiem trójki i w przyszłości zamierzam mieć w mojej łazience radio włączane wraz ze światłem...
    Pozdrowienia
    Sławek

  3. #3
    Z
    Guest
    Z

    Domyślnie Radio lazienkowe !!!!

    i takie wlasnie byloby super !!!! Tylko gdzie tego szukac ???
    Jakby co dam znac gdzie kupilem ...

    pzdr ...

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Coś takiego jest na allegro za 65 zł.

    http://idg.allegro.pl/showcat.php?id=1511

    Nie wiem tylko czy coś w tak "podłej" cenie może spełnić oczekiwania

  5. #5
    Z
    Guest
    Z

    Domyślnie radio lazienkowe

    hmm, myslalem raczej o odbiorniku wbudowywanym w sciane czy sufit ...
    to nie mozew byc dobre, ledwo co brzeczy , jak plazowe tranzystorowe onegdaj ...
    ale dzieki za info ,
    pzdr Z

  6. #6

    Domyślnie

    Mój koleżka zamontował zwykłe głośniki samochodowe w suficie z płyt GK, podłączone do radia w sypialni. Łazienka jest dość duża i może dlatego wilgoć i para wodna tak się rozchodzą, że głośnikom nie przeszkadza i działają już któryś rok.
    Pozdrowionka
    Metal

  7. #7

    Domyślnie

    sa takze gotowe prysznice z radyjkami np firmy jacuzzi:
    http://www.alkon.pl/odnowa/st/jacukabiny.htm


    widzialam na targach firme ktora ma wbudowane takze odbiorniki TV tylko zapomnialam nazwe, cos na "a"



    pozdrawiam
    ** Kaia **

  8. #8

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o małe, przenośne radyjko wodoszczelne do powieszenie choćby pod prysznicem w kabinie - to taki gadżet ma w swojej ofercie hansgrohe (nie wiem czy jest na stronie www.hansgrohe.pl). Cena tego malutkiego ustrojstwa jest "podła inaczej" - kilka ładnych stówek.
    pozdrawiam melomanów łazienkowych
    Ostrzegam przed firmą Mirolet z Bydgoszczy / okna Salamander !!! ŻENADA! czytaj http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=24491

  9. #9
    XiX
    Guest
    XiX

    Domyślnie

    Radio wbudowane w puszki podtynkowe firmy GIRA.
    www.tema.pl lub www.gira.de

  10. #10

    Domyślnie

    Witam
    Podciągam temat - jak dla mnie ciekawy. Jeśli ktoś ma muzyczkę w łazience to proszę o kilka słow na ten temat i może jakieś fotki jak to wygląda.
    Pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    Witam, bardzo ciekawym rozwiązaniem są systemy multiroom (nie mylić z multiroom-em cyfrowych tv). Na pewno jest to drożysze rozwiązanie i wymagające zaplanowania na etapie wykonywania instalacji ale gorąco polecam. Polega to na tym, że gdzieś w domu (np. w pokoju z tv) zainstalowana jest centrala. Centrala ta ma możliwość podłączenia kilku urządzeń muzycznych (radio, cd, mp3, laptop, itp.) i dalej z centrali rozprowadza sie kilka stref (par głośników) do różnych pomieszczeń np. łazienki, kuchnia, sypialnia, taras. Dodatkowo w każdej ze stref zainstalowany jest prosty sterownik w którym wybieramy źródło dzwięku, głośność oraz np. w przypadku radia daną stację. W każdej ze stref może lecieć muzyka z i nnego źródła. Nie jest to tanie rozwiązanie bo najtańsze systemy rozpoczynają się od kilku tysięcy złotych ale eliminuje potrzebe posiadania odzielnych sprzętów w każdym pomieszczeniu. Jeżeli ktoś jest na etapie instalacji elektrycznych to polecam poprowadzenie po dwóch przewodów głośnikowych i skrętki komputerowej do różnych pomieszczeń a sam zakup urządzenia sterującego jak Bóg da... Jeżeli chodzi o najtańsze rozwiązanie to napewno jest to kabina z wbudowanym radiem - asortymenrt bardzo szeroki począwszy od castoremy i leroy merlin a na allegro skończywszy. pozdrawiam

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie

    My pociągnęliśmy kable z dwóch głośników do łazienki z syialni, głośniki będziemy mieć w suficie (na razie jeszcze nie wiemy jakie), jedyny minus to taki, że płytę trzeba zapodać z innego pokoju (sypialnia), przedz wejściem do wanny. Ale nam to nie przeszkadza, a mąż bez musy w wannie ani rusz .
    „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała
    świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego,
    chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego
    jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
    Granat

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    No i wreszcie jakiś temat dla mnie. Bycie na czasie z radiem i do tego z Trójką to klimat, w którym się wychowywałem.

    Na mieszkaniu gdy mieszkałem jeszcze z rodzicami - długi korytarz z pokojami prawo lewo - w co drugim pomieszczeniu było radio nastawione na Trójkę. Więc jak się przechodziło przez mieszkanie słychać było to samo. Koszt - tyle co każde radio. Niedogodność - ktoś musiał te radia zapalać.

    Z różnych względów w kibelku zamontowany był zwykły głośnik z kablem przeciągniętym z radia znajdującego się w sąsiadującej kuchni. Gdy radio w kuchni grało, grało i w kibelku. Wszyscy goście byli zaskoczeni ale i zachwyceni.

    Ten sam patent rodzice przenieśli potem do swojego domku.


    Gdy się przeprowadziłem do swojego mieszkanka, w łazience zastosowałem prosty patent - włączasz światło - włączasz radio. Rozwiązanie proste - radio wpięte swoim zasilaniem w kabel idący do lamp w łazience. Zwykłe radio - nic specjalnego. Jedyna niedogoność rozwiązania to brak aktualnego czasu na radio. Ale dawało to z drugiej strony swoisty licznik czasu spędzonego w łazience, bo po włączeniu radia zegar wskazywał zawsze 0:00


    Teraz w swoim domku mam takie rozwiązanie na parterze. W gabinecie schodzi się masa kabli głośnikowych idących do: kuchni (2x), kibelka (1x), garażu (1x), kotłowni (1x), tarasu (2x). Wszystko schodzi się w jednym miejscu. Plan jest taki, ze w gabinecie stoi jakiś sprzęt stereo z jakąś konsoletą, w którą wpięte są odpowiednie głośniki. I cały parter słucha tego samego.
    Na piętrze niestety zostało to "zakazane"

  14. #14

    Domyślnie

    u mnie tez będą poprowadzone kable i z pokoju i w łazience głośniczek w suficie, wada taka, że trzeba będzie sobie włączyć muzyczkę w pokoju, ale nam to nie przeszkadza
    W jednym z odcinków dekoratorni było wykorzystane radio wielkości włącznika do światła i właśnie koło niego umieszczone. Niestety nie znalazłam potem tego radyjka na stronie producenta.

  15. #15

  16. #16

    Domyślnie

    U mnie są w każdym suficie głośniki. W łazience również. I tak, jak idę się kąpać, to w pokoju włączam nutę, zapodaję ją na głośniki w łazience i mam oczywiście kable prowadzone były podczas remontu mieszkania.
    Co do samych głośników sufitowych polecam tego sprzedającego: http://allegro.pl/glosniki-sufitowe-...286399062.html

  17. #17

    Domyślnie

    Podcigam temat.
    Czy pojawiło się coś ciekawego na rynku w tym temacie? Najchętniej nie tylko radio, ale urządzenie które obsługuje karty sd, ma wejście na iphone/ipada, albo przynajmniej usb. Montowane w ramce obok innych "pstyczków" albo zupełnie osobno.
    Pozdrawiam,
    Maciek

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Myślę że wyjścia są dwa :

    - zainwestować w jakieś systemy typu "inteligentny dom", centralny serwer, panele sterujące w każdym pomieszczeniu itp. Widzę jeden gigantyczny minus - drogo jak cholera
    - opcja druga - kupic tanie tablety 7cali, naprawdę grosze to kosztuje. Zabudować estetycznie w ścianę. Można by nawet wywalić baterię i zrobić stałe zasilanie zasilaczem. Podpiąć do sieci komputerowej (kablem lub wifi), wyprowadzić sygnał audio na zewnętrzny wzmacniacz (tablety mają zazywczaj jakies gniazdo audio). Trzeba by polutować jakieś małe niedrogie wzmacniacze audio albo kupić używany wzmacniacz na allegro. Całość może być uruchamiana albo na czujkę ruchu albo włącznikiem światła.

    No i mamy mega funkcjonalność za niewlekie pieniądze. Radio internetowe, zasoby muzyczne (do tego przyda się dysk sieciowy gdzie będą składowane pliki), przy goleniu można sprawdzić pocztę, sprawdzić korki albo wrzucić na facebook'a fotki z "harców w wannie"

  19. #19

    Domyślnie

    Dobre...
    Ale to kombinatoryka stosowana

    Nie mówiąc już o tym, że gosposia albo jakiś natrętny gość również nam tą pocztę może sprawdzić to raz, a dwa, że nie bardzo widzę opcję zabudowania palmtopa. Pomijając już kwestie wentylacyjne, nie kojarzę żadnych stelaży do ich montażu takich jak do płaskich TV "plazmowatych". No i kwestia zasilania tego ustrojstwa na stałe ;/ Bardziej widzę to jako wnękę w ścianie, tam jakaś stacja dokująca (ale to też z automatu wiadomo, że nie każdy tablet ma taką opcję) i wzmacniacz ukryty. J/w - kombinatoryka Ale jak ktoś by wcielił w życie takie rozwiązanie - respect!
    Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?
    Pozdrawiam,
    Maciek

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Cytat Napisał comeon Zobacz post
    Dobre...
    Ale to kombinatoryka stosowana

    Nie mówiąc już o tym, że gosposia albo jakiś natrętny gość również nam tą pocztę może sprawdzić to raz, a dwa, że nie bardzo widzę opcję zabudowania palmtopa. Pomijając już kwestie wentylacyjne, nie kojarzę żadnych stelaży do ich montażu takich jak do płaskich TV "plazmowatych". No i kwestia zasilania tego ustrojstwa na stałe ;/ Bardziej widzę to jako wnękę w ścianie, tam jakaś stacja dokująca (ale to też z automatu wiadomo, że nie każdy tablet ma taką opcję) i wzmacniacz ukryty. J/w - kombinatoryka Ale jak ktoś by wcielił w życie takie rozwiązanie - respect!
    Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?
    Na tym polega problem - chcesz z gotowych klocków to płacisz drogo. Masz głowę do kombinowania - można wiele tematów ogarnąć za niewielkie pieniądze (abstrahując od tematu, ogromne ukłony w stronę Adam_mk z tego forum, moim zdaniem mistrz DIY . Akurat zgłębiam od dłuższego czasu tematykę DIY w zakresie audio, koledzy robią poprostu cuda...

    Odnośnie zastosowania alternatywnego rożnych sprzętów, ja mojemu młodemu zrobiłem monitor do oglądania bajek w samochodzie z ... ramki cyfrowej do zdjęć Myślę że 2-3 razy taniej niż najtańsze rozwiązania sklepowe. Sprawdza się już 3 rok. Moj kuzyn działa w caraudio i zamiast monitorów ładuje w zagłowki ... tablety bo wychodzi taniej. Tablet to mocarna rzecz

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony