dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 64
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1279

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Nasze wiejskie zacisze :)

    Witajcie.

    I na nas nadszedł czas aby pokazać szerszemu gronu nasz domek. Właściwie narazie będziemy pokazywali jakieś gadżety które w nim zamieszkają, bo prace ciągle w toku i tak naprawde nawet nie bardzo jest co pokazać. Otynkowanych ścian tu na forum pełno więc sami rozumiecie.

    Skąd pomysł na dom? Zrodził się po namowach znajomych. Wczesniej mieszkaliśmy w mieskzaniu, w miejscu gdzie również było spokojnie jak na wsi, jednak brakowało nam trochę miejsca gdzie można by przysiąść na chwile, odpocząć na świeżym powietrzu. I tak po 10 latach w naszym mieszkanku postanowiliśmy że sprzedajemy i budujemy.

    To może troszkę o domku i miejscu.
    Miejsce: wieś bez utwardzonej drogi dojazdowej, lasy dookoła, do miasta jakieś 10 min, sąsiedzi są, ale raczej spokojni, choć to się okaże jak zamieszkamy.

    Projekt jaki wybraliśmy to Dom w pelargoniach 2 z Archonu.
    Powierzchnia mieskzalna zbliżona do tego co mieliśmy w mieszkaniu, czyli użytkowa 167.5, mieszkalna 149.5 m2.
    taki oto ma być od frontu:


    i od strony ogrodu:

    Basenu u nas oczywiście nie będzie

    i plan:


    Zmiany jakie wprowadziliśmy to:
    pom.4: drzwi po lewej zmniejszone o połowę
    pom.6: tu również zmiejszyliśmy drzwi o połowę, i tego kroku trochę żałujemy, no ale coż zrobić teraz.
    pom.8:łazienka została powiekszona nie co w stronę sypialni nr. 7 ( tak nieznacznie tlyko), i wnękę prysznicową wcisnęliśmy w obecną pralnię pom.9
    pom.10: podzieliliśmny na pół, i powstała toaleta i maleńka spiżarenka. i powstały dwa pomieszczenia z drzwiami otwieranymi na gabinet nr.13.
    nie chcieliśmy aby toaleta otwierała się jak pierwotnie w stronę salonu bo jakoś tak nie fajnie by było.
    Kotłownia posżła do 15ki.

    No to może czas na parę fotek nieskończonej łazienki, pralni, i kilku gadżetów które ostanio udało nam się upolować na wyprzedażach, targach staroci.
    Większość gratów w domu będzie z naszego mieszkania, część jendak zostanie zdobyta gdzieś na targach staroci, allegro, czy gdzie tam jeszcze,część w sklepach.
    Wnętrza chcemy utrzymać w klimacie trochę skandynawskim, wiejskim. Meble do kuchni raczej z Ikei i pewnie STAT, no ale to w przyszłości, bo do kupienia mamy zaledwie kilka szafek stojących, wiszących chyba nie będzie.
    Ogólnie ma być jasno i ciepło. Sporo drewna.

    Na początek pokaże wam słąbe zdjęcia drzwi wejściowych, na które czeklaiśmy baaardzo ługo, bo stolarz który je robił poleciał z nami w kulki. ( O perypetiach pisałem w temacie o Gryf plascie). Udało nam się je odzyskać, lecz musimy je sobie skończyć, bo nie ma zamontowanych zawiasów, brakuje trochę silikonowania, i kilku otworów na zamki. Ale co tam ważne że je odzyskaliśmy
    Tu rama ( przepraszam za jakość zdjęć, ale robione po ciemku i do tego rozwaloną już komórką. To szare po prawej to posadzka. rama leży na boczku narazie)


    ,a tu samo skrzydło które trzeba zamontować w ramie:


    Kafle w łazience pierwotnie miały być kładzione nie co inaczej, tzn. pas pomidzy cygarami miał być nie co niżej, i nad nim jeszcze kilka warstw kafli.
    Jednka po przeglądzinach foum muratora, i gazety, postawiliśmy na takie rozwiązanie ( fajne naszym zdaniem):

    Z tego zrobiona jest podłoga w łazience:


    ,a tak wygląda wnęka prysznicowa:



    Te drzwi do wnęki udąło nam się wyrwać z rabatem . Tu jest tlyko ich część. Podoba nam się szklo, mam nadzieje ze będzie praktyczne. W mieszkaniu mieliśmy kabinę ze szkłem przydymionym i każda kropla zostawiała na nich ślad, a tu problem nie powinien być aż tak widoczny:


    Tak wygląda pralnia. Na tym podeście będzie stała pralka. Wszystko do skończenia jeszcze.



    ten kominek mieliśmy jeszcze w mieszkaniu, nie doczekał się beidak skończenia.

    Podobnie chcieliśmy mieć i tu, jednak po naradach zrobimy jednak obudowę z kafli ceramicznych.
    Ostatnio poszliśmy z moją małżonką do sklepu ogrodniczego po ziarna słonecznika dla ptactwa, i znaleźliśmy coś takiego ,w zimie zamieszka w nim kolorowy makaron, a latem ogórasy małosolne


    To będzie chyba w sypialni, ale to się zobaczy, bo u nas ciągle coś w naszych zamysłach się zmienia


    I to z ostatnich tanich łupów w jakiejś kwiaciarni:




    Jak myślicie czy z nasion coś zdołamy wychodować:


    to zdobyliśmy dawno temu :

    I taki oto termometr ( rurka z rtęcią jest, trzeba ją tylko wkleić)



    Te dwa sfatygowane gliniaki zasiądą na wiosnę w ogrodzie:

    Taki wieszaczek :





    Takie gliniaki do kuchni


    Te rzeźbienia nakleimy na drzwi we wnątrz domu, i poźniej całosć zostanie pobielona, choć to jeszcze przyszłość



    Coś takiego:


    A wczoraj znaleźliśmy coś do ogrodu, dla jakiejś skrzydlatej parki:


    Na tym będziemy serwowali drinki dla przyjaciół




    No i coś na wiosnę:


    Cóż narazie tyle od nas. W miarę postępowania prac coś tam pokażemy.

  2. #2

    Domyślnie

    Witam, piękną macie podłoge w łazience! Zresztą patrząc na dodatki, wnętrza będą miały ciepły klimacik

    Pozdrawiam, Kasia.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kasia_sw
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    841

    Domyślnie

    Zapowiada się kolejny piekny domek Z pewnością będę tu zaglądać

    Pozdrawiam serdecznie

  4. #4

    Domyślnie

    Ostanio z synkiem zrobilismy takiego oto bałwanka z szaliczkiem
    Straszny prawda?, ale nie zawsze muszą byc ładne,krągłe, z marchewką w nosku.



    Tak mniej więcej wygląda podłoga w kuchni:



    drzwi wewnętrznie przed malowaniem jeszcze:


    Żeby dodać nieco sielskości postanowilismy złagodzić kanty:


  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał diabel200 Zobacz post
    Ostanio z synkiem zrobilismy takiego oto bałwanka z szaliczkiem
    Straszny prawda?, ale nie zawsze muszą byc ładne,krągłe, z marchewką w nosku.



    Tak mniej więcej wygląda podłoga w kuchni:



    drzwi wewnętrznie przed malowaniem jeszcze:


    Żeby dodać nieco sielskości postanowilismy złagodzić kanty:

    Cudna podłoga! Zdradzisz gdzie ją zdobyłaś?

  6. #6

    Domyślnie

    Kachna P szukać szukać jak możesz. Wieczorem napiszę ci jeszcze nazwę bo na nich chyba jest metka z nazwą. i podam ile ich.
    Joliska foch kogoś mi przypomina

    Drop_Inn podłoga kupowana w Castoramie, ale nazwy to na Boga nie pamiętam, coś włoskiego na bank. Zerknij czy nie pisałem o tym gdzieś na początku, lub pod tymi zdjęciami gdzieś.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar betib
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    0

    Domyślnie

    Cytat Napisał diabel200 Zobacz post
    Drop_Inn podłoga kupowana w Castoramie, ale nazwy to na Boga nie pamiętam, coś włoskiego na bank. Zerknij czy nie pisałem o tym gdzieś na początku, lub pod tymi zdjęciami gdzieś.
    diabelku.........jestes bezczelny
    ale fakt podloga dość popularna, jest w wielu marketach chyba nie będzie to taz takie trudne zeby ją namiarzyc

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar e-mól
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.940

    Domyślnie Re: Nasze wiejskie zacisze:)

    Cytat Napisał diabel200
    Z tego zrobiona jest podłoga w łazience:

    Czyli z czego? Co to, gres, beton?
    ..w beże nie wierzę...

    ni to ni owo...

  9. #9

    Domyślnie

    to gres, kafle 60/60. dostępne na zamówienie w LM

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sviola
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie Re: Nasze wiejskie zacisze:)

    ten kominek mieliśmy jeszcze w mieszkaniu, nie doczekał się beidak skończenia.



    boski jest ten kominek, aż się zakochałam taki inny, taki delikatny. Wiejski a jednak z klasą.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał sviola Zobacz post
    ten kominek mieliśmy jeszcze w mieszkaniu, nie doczekał się beidak skończenia.



    boski jest ten kominek, aż się zakochałam taki inny, taki delikatny. Wiejski a jednak z klasą.
    Mi też się kominek podoba

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar betib
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    0

    Domyślnie

    czesc
    widzę ,że szykuje się stylowy domek łazienka prawie jak moja ( tez mam deszczowince )
    słoj na ogorki super, tez mam taki i ogorasy malosolne wychodza w nim boskie
    Ty masz domek dla ptaszkow a ja dzis splodzilam SAMA drewniane ptaszki potem się pochwale bo to wyczyn jak kobita z pila lata

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aneta s
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    6.958

    Domyślnie

    Zapowiada się sielsko - anielsko Będę podgladać

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Beauty
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    9.003
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    Zapowiada się cieplutkie wnętrze z duszą Jak najbardziej moje klimaty

  15. #15

    Domyślnie

    Ja też jestem za!

    A podłoga w kuchni ... Cud, miód i malina. Pisz zaraz, co to jest?!

  16. #16

    Domyślnie

    Dzięki za odwiedziny

    Betib własnie między innymi twoja łazienka była inspiracją, choć jak już pisałem mieliśmy kafle dać nieco inaczej, ale było by wówczas ciut za ciężko i szpitalnie jak to moja żona określiła. Celowo zrezygnowaliśmy też z kafłi dookoła łazienki, pozostawialiśmy przerwy, gdzie będzie sucha pomalowana sciana. A połoga miała być czysto szara, jednak jak zobaczyliśmy te kafle w leroyu to wiedzieliśmy że to jest to.
    Zlew juz jest, blat robi się u stolarza z dębiny, na toczonych nogach i takie piedrółki będą jeszcze. Zobaczymy co nam z tego wyjdzie, bo u nas jest często tak że coś sobie w głowach poukładamy, a bidny stolarz drapie sie po głowie co to znów wymyśliliśmy

    W toalecie będą Vives cegiełki, już czekają na kafelkarza

    Kafle w kuchni, są rewelacyjne pod względem praktyczności (mieliśmy w mieszkaniu podobne i zachowanie ich w czystości było dziecinnie łatwe), a i estetycznie nic im nie brakuje. Kupione w Castoramie, nazwy niestety nie pamiętam. Sprzedawane są w komplecie z tymi fajowymi gwiazdkami.
    w mieszkaniu były takie:


    Nie zwracajcie uwagi na meble kuchenne, bo to było zauroczenie przed dziesięciu laty żółtym kolorem. Teraz mówimy mu stanowcze nieeee!!!

    A tak wyglądała nasza malusia łazienka w mieszkaniu(tu widać tylko część, po drugiej stronie była jeszcze kabina):


    Taka piekna modrzewiowa stara szafa stanie w wiatrołapie, co prawda nie wiele jej tu widać. Może jutro zrobię fotkę bez folii.


    I zrobię fotkę jak się uda system wieszaków w jej wnętrzu, jest bardzo fajny

  17. #17

    Domyślnie

    diabel200 - zapowiada się przeprzepiękne wnętrze! Bardzo w moim stylu!
    Zdradź proszę, czy gres na podłodze w łazience to FLOWER BIAŁY czy CZARNY? Na stronie LM brak powiększenia, dlatego ciężko mi zgadnąć...
    Mam jeszcze pytanie o producenta białych płytek w łazience i oczywiście ich cenę. Będę bardzo, bardzo wdzięczna. POZDRAWIAM!
    ...

  18. #18

    Domyślnie

    Piękne widoki nam tu serwujesz Melduje się nowa podczytywaczka
    Pozdrawiam,
    Agnieszka
    Nasz Dziennik
    Nasza Galeria

  19. #19

    Domyślnie

    panczurka wiadomość wysłana na priv

    Już może w poniedziałek zapodamy fotki gotowej łazienki bo kafelkarze dotrą w nareszcie w piątek

  20. #20

    Domyślnie

    A pamiętasz, jak nazywa się podłoga z Twojej "starej" łazienki może?
    Pozdrawiam,
    Agnieszka
    Nasz Dziennik
    Nasza Galeria

Strona 1 z 64

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony