dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 64
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 1279
  1. #321
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar yokasta
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    2.506

    Domyślnie

    Pikne ja wspominam naszego fotografa bardzo bardzo bardzo ciepło myślę, że i z Twoimi "klientami" tak jest jeśli tylko potrafisz słuchać . Nasz w pierwszej kolejności podczas deszczu ratował nas, potem sprzęt a na końcu siebie i to siłą (naszą) .

    Kasine cuda pokaż koniecznie .
    SimplyAnna - wnętrza, diy, dzieci


    Actus simulatus nullius est momenti

  2. #322
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pysiaczek
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    3.748

    Domyślnie

    Piękne te zdjęcia ślubne. Piękne!
    there's no place like home

    Nasze M


    Galeria na picassie

  3. #323

    Domyślnie

    No to mam, prezenciki od Kasiulki, jednego woreczka nie ma bo już jest w całkowitym użyciu, wisi w przedszkolu na wieszaku, no ale są te dwa







    I te stopery o ktorych pisałem, te są jeszcze łatwiejsze do zrobienia


    Dziś mamy piekną wczesno jesienną pogodę dziś, czuć już jesień, czas robić jesienne wianki na drzwi. Macie jakieś inspiracje łatwe dozrobienia, widzielismy już u kati ten z jabłuszek rajskich, ale kurcze nie możemy takich znaleźć. Jutro spacer do lasu może tam znajdziemy inspirację

  4. #324
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kasia_sw
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    841

    Domyślnie

    Diabełku dzięki mam nadzieję, że woreczki się przydadzą i że trafiłam kolorystycznie musiałam się jakoś odwdzięczyć za pomoc z regałami zdjęcia cudne
    Byłam ostatnio w Dreźnie i w jednym ze sklepów widziałam te stopery ale były po 14 euro więc stwierdziłam że uszyję...wyjdzie taniej najgorsze jest to, że nie mam kiedy tego zrobić....doba ma za mało godzin kupiłam kilka fajnych drobiazgów i co najważniejsze moją wymarzoną tkaninę ....w dodatku w tamtejszej ikei, mam nadzieję, ze będzie też u nas.
    Co do wianków ja ponownie wybieram sie jutro do parku po jabłuszka, bo muszę te stare wymienić na nowe...skurczyły sie strasznie i nie wyglądają już tak ładnie. W lesie z pewnością znajdziecie wiele roślinek, z których można zrobić wianek. Ja planuję zrobić z wrzosów....kupiłam kiedyś na giełdzie kwiatowej taki cienki i miękki drucik, który bardzo ułatwia wyplatanie wianków.
    Mam nadzieję, że pochwalisz się wiankami

  5. #325

    Domyślnie

    Kasiu super trafiłaś, bo różowy zawisł w bladoróżowej sypialni, niebieski w łazience, już napełniłem go suszem lawendowym własnej produkcji, a młodego, no jak jego wisi w przedszkolu, i nasz synek ma najładniejszy autorski woreczek na kapcie w przedszkolu.

    Wianki pokażemy jaqk będzie co pokazywać, no zobaczymy.
    A Drezno chyba ładne miasto co????

  6. #326
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kasia_sw
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    841

    Domyślnie

    Cieszę się, że woreczki znalazły swoje miejsce w Waszym domu
    Wsztyd się przyznać ale Drezna tzn centrum miasta nie widziałam, bo byłam tylko na obrzezach i to bardzo krótko. Mąż załatwiał swoje sprawy a ja miałam chwilę na to żeby wyskoczyć do sklepu Może kiedyś pojadę tam na dłuzej

  7. #327
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pysiaczek
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    3.748

    Domyślnie

    Piękne woreczki od Kasi

    Taki stoper też by mi się przydał do sypialni, ale czym to w środku napchać żeby były tak ciężkie jak te co można kupić w sklepach?

    A na wianek to może jarzębina? Jakoś tak typowo jesiennie mi się zawsze ona kojarzy
    there's no place like home

    Nasze M


    Galeria na picassie

  8. #328

    Domyślnie

    pysiaczek, to jest zwyklascie uszyty woreczek, w kształcie walca, w środku jest foliowy woreczek z piaskiem, tak mniej wiecej do połowy wysokosci, reszta wypełniona jest takim czymś co się poduszki wypełnia. Fizelina? nie wiem jak to się nazyewa, tak wata, tylko troszkę sztywniejsza. no i na koniec jest to przewiazane sznurkiem jutowym. Prościzna dla kogoś kto potrafi szyć choć trochę.

    Patrzcie co do nas zawitało, nazywa się Róża, bo tak ją nazwał młody. Teraz musimy nauczyć się z nią żyć, bo my nie z tych "kotowych" jesteśmy. No ale jest bystra i spokojna jak na razie







    Za mocno wyostrzyłem fotkę po resamplingu, i wyszła jakaś HDR-owa

    Jarzębina jest, ale to na naleweczkę, a nie wianek



    natomiast wianek będzie z hortensji, i ..... zobaczymy jak to wyjdzie w praniu z czego jeszcze

    Ostatnio edytowane przez diabel200 ; 05-09-2011 o 19:33

  9. #329

    Domyślnie

    Koteczek przesłodki, my też nie byliśmy "od kotkowych" , ale jak dostaliśmy naszego Rudzika to teraz jesteśmy . Szybko się przyzwyczaicie i pokochacie to Wasze małe stworzonko ( kupcie kuwetę i uczcie malucha porządku ).

    Naleweczka z jarzębiny bardzo dobra , ja jestem maniaczką żurawinówki polecam palce lizać
    Ostatnio edytowane przez Juszczakówka ; 05-09-2011 o 20:59

  10. #330

    Domyślnie

    No to daj przepis kobieto na żurawinówkę, a nie smaka robisz

    Jarzębina zalana spirytem już stoi. Tak się teraz zastanawiam kto to będzie pił? Bo ja nie piję niczego po za martini bianco, żona wytrawne winiacze, a nalewka na spirycie to chyba trochę mocna musi być co???

    Kotka już robi ładnie do kuwety, a jest u nas od przedwczoraj

  11. #331
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pysiaczek
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    3.748

    Domyślnie

    Słodki kotek
    Dzięki za przepis na stoper
    there's no place like home

    Nasze M


    Galeria na picassie

  12. #332

    Domyślnie

    Nalewka żurawinowa 1

    Gąsior do 0,75 l wysokości napełnić przemarzniętymi żurawinami ( powinno się je zbierać po pierwszych przymrozkach .... ale to różnie bywa i ludzi już w sierpniu zbierają....jak są sierpniowe to wkładamy je do zamrażalnika na 2 doby, ja też żurawiny jeszcze przekuwam widelcem przed wsypaniem do gąsiora, więcej soku puszczają ), zalewamy spirytusem ( aby całe były zalane ), szczelnie zamykamy korkiem i pozostawiamy na 2 tygodnie, po upływie tego czasu macerat zlewamy, owoce wyciskamy , sok z owoców połączyć z nalewką i przefiltrować. Na każdy litr nalewki zagotować syrop z 3 szklanek cukru i 2.5 szklanek wody . Do gorącego syropu wlać ostrożnie nalewkę, dokładnie wymieszać, porozlewać do butelek, szczelnie zakorkować, wynieść w chłodne, suche miejsce i pozostawić na 2-3 miesiące.

    Ten przepis uwielbiam nawleka jest delikatna i nie taka spirytusowa.

    Nalewka żurawinowa 2

    - 2 szkl.zgniecionych żurawin
    - 2 szkl. cukru
    - 2 szkl. wódki

    Składniki wymieszać, przechowywać w zamkniętym słoju, w chłodnym miejscu przez 22 dni. I tylko tyle

    Dla mnie ta nalewka jest dużo bardziej ostra i co za tym idzie mniej smaczna. Ale to już rzecz gustu

    Mam też przepis na jarzębinówkę, ale nigdy jej nie robiłam.
    Podaj swój przepis, a może się skuszę i też zrobię ( jak znajdę jeszcze jarzębinkę ).
    Ostatnio edytowane przez Juszczakówka ; 05-09-2011 o 22:34

  13. #333

    Domyślnie

    Ja robiłem z przepisu Asi z http://mygreencanoe.blogspot.com/

    "NALEWECZKA z jarzębiny - na słodko
    idealna jako support przed odśnieżaniem

    Składniki:
    - 1,5 kg owoców jarzębiny,
    - 0,8 l. spirytusu,
    - 3 szklanki przegotowanej wody,
    - 1 kg cukru,
    - sok wyciśnięty z 3 cytryn,
    - garść żurawiny ( może być suszona)
    Przygotowanie:
    Dobrze przemarznięte owoce jarzębiny ( wsadzamy na noc do zamrażarki na tzw głębokie mrożenie), sparzyć na sicie wrzątkiem i osuszyć. Zasypać w dużym słoju cukrem ( ja robię tak, że wsypuję np. 2 cm jarzebiny - na to cukier i znów 2 cm jarzębiny itd ) Dodać sok z cytryn, żurawinę i zalać spirytusem rozcieńczonym wodą. Odstawić w ciepłe miejsce na 3 tygodnie. Pózniej zlać nalewkę, przefiltrować ( wystarcza gaza złozona 3 razy) i rozlać do butelek. Powinna dojrzewać co najmniej 5 miesięcy. ( jak wytrzymacie - ja nie daję rady"

    Wkleję adresik,bo za rok mi się przyda, jak młody będzie szedł do szkoły, trzeba będzie znaleźć fajne biurko, a oni mają świetne, tylko te cholerne ceny!
    No ale jako inspiracja może być, Kasiu zerknij tam może coś uszyjesz fajnego?

    http://www.studiocaramella.pl/o-nas.html

  14. #334
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kasia_sw
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    841

    Domyślnie

    Diabełku kiciorek uroczy Jak tam wianki ? udało się Wam coś stworzyć ?
    No to pokazałeś stronę....przepiękne rzeczy. Myślę, że umiałabym uszyć takie rzeczy tylko czasu brak. Umiem już szyć różyczki które są pokazane na tej stronie

  15. #335

    Domyślnie

    fajne one są, trudno się to szyje???
    Podobają mi się te biurka tam, tylko 1500 za biurko trochę drogo, więc będziemy pewnie kombinowali jak zawsze jak osiągnąć taki efekt, za 1/3 ceny

    Koncepcja na wianek ciagle w glowach, może jutro znajdziemy chwilkę i coś zaczniemy, ogolnie koncepcja moja jest taka, hortensja na razie świeża, jak uschnie, to w szczeliny ktore powstaną, jakieś jabłuszka, albo hortensję w innej tonacji, może jakieś jeśienne elementy dodamy, bo kupilem ostatnio takie małe sztuczne dyńki, jabłka itp. No zobaczymy jeszcze.
    Jak zrobimy to pokażę.

  16. #336
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kasia_sw
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    841

    Domyślnie

    Diabełku tu masz linka gdzi jest pokazany sposób szycia róży http://www.superdomek.pl/forum/topic...20&#entry21220 jak się robi wedele instrukcji różyczki wychodzą
    Na wianki czekamy nadal

  17. #337
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anita sie nudzi
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    śląskie
    Kod pocztowy
    43-250
    Posty
    124

    Domyślnie

    witaj Diable-ponieważ ujawniłam się już u Kasi postanowiłam i tu.Podczytuję ten wątek od dawna i muszę przyznać,że mogłabym u was zamieszkać od zaraz:].Wszystko mi się podoba-zwłaszcza kuchnia! efekt sielskości udało się uzyskać w 100%!Podziwiam też Twoje zdolności fotograficzne-robisz piękne zdjęcia. Serdecznie pozdrawiam i będę podczytywać nadal:].
    p.s.coś chciałam niedawno napisać w sprawie kul -ale z głowy mi wypadło i nie wiem czy widziałam,czy coś o hand made miałam zamiar..:].jak tylko mi sie przypomni napiszę

  18. #338
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anita sie nudzi
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    śląskie
    Kod pocztowy
    43-250
    Posty
    124

    Domyślnie

    pozwolę sobie dodać link do inspiracji jesiennych http://pinterest.com/search/?q=autumn+wreath

  19. #339

    Domyślnie

    Diable byłam dzisiaj w twojej graciarni, wiec okazuje sie ze ta w Gryfinie jest juz zamknieta, pojechalismy do tej drugiej, ale niestety nic nie kupilismy;-( hmmm jakos tak mało było rzeczy w naszym stylu. Za to poznalismy tam panią z tej samej wiochy która pokazał nam swoje prace (odnawianie, schaby, decupage- czy jak to sie pisze..) stworzyła piekne klimaty i wogole...
    No ale niestetety nic nie kupilismy..

    A co tam u was? nie odzywasz sie cos ostatnio?
    jak wykonczyc mirabelke...
    Ogrodowe początki


    Ania i P. - mieszkamy od 16.04.2011!!

  20. #340
    SYMPATYK FORUM (min. 10) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar betib
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    0

    Domyślnie

    wreszcie chwilka zeby cos naskrobac
    kotek uroczy
    nowości do domu również
    fotki ślubne bardzo romantyczne........ja tez kiedys mialam okazje popełnić sesję ślubną..........stare czasy...ale zabawa byla na maksa, z tym że ja zrobiłam sesje w stylu retro ....

Strona 17 z 64

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony