dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Question Zmiana odcienia drewna

    Witam.

    Mam nowe łóżko i dwie szafki nocne z litego drewna. Ładne, solidne, kawał porządnego mebla. Niestety nietrafiony kolor. Łóżko jest bukowe, pomalowane bejcą na biało i polakierowane. Powierzchnia jest całkowicie gładka w dotyku.

    Niestety, pomimo pomalowania na biało, łóżko ma nadal mocno żółtawy odcień, który kompletnie mi się nie podoba i nie pasuje do sypialni. Na pierwszy rzut oka wygląda, jakby łóżko było zrobione z surowego drewna sosnowego.

    Pytanie, czy można coś z tym zrobić bez pozbywania się istniejących warstw? Zależałoby mi na odcieniu białym, ale wpadającym bardziej w szarość niż żółć. Widziałam, że są farby kredowe, którymi można malować po lakierowanych powierzchniach, ale czy da się nimi pomalować tak, by przebijał rysunek słojów? Będę wdzięczna za każdą sugestię.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    To z jakiego drewna jest łóżko? Bukowe czy sosnowe? Z opisu wynika, że sosnowe, bo przebija Ci żółty. Nawet jak zeszlifujesz wszystko i jeszcze raz pomalujesz to wyjdzie Ci ten żółtawy kolor. Ciężko to zwalczyć. Trzeba 3-4 warstw farby kryjącej, która zakryje nawet usłojenie.

  3. #3

    Domyślnie

    Tak to wyjdzie jakby pomalował olejną, nie ma sensu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony