dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie Samodzielna wymiana łożysk w pralce AMICA - pytanie

    Witam

    Nie mam pojęcia o co chodzi ale mąż mnie prosi bym zapytała więc pytam.
    Właśnie wymienia łożyska w Amice PA5560A411. Zakupił oryginalne łożyska ze strony firmowej i do tego jeden Simering (czy coś takiego). Rozkręcił pralkę, a tam były jakby dwa te Semeringi, jeden większy, a w nim jakby mniejszy. Mąż ma tylko jeden. Czy to ok. Czy to jakiś nowy i będzie dobrze, czy też czegoś nie zamówił i lepiej nie składać dalej.

    Proszę o szybką odp.
    Dzięki

  2. #2

    Domyślnie

    monikaa13 polecam rejestracje i korzystanie z forum elektroda.pl
    Na tym forum są schematy wszystkiego
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/forums.html

  3. #3

    Domyślnie Re: Samodzielna wymiana łożysk w pralce AMICA - pytanie

    Cytat Napisał monikaa13
    Witam

    Nie mam pojęcia o co chodzi ale mąż mnie prosi bym zapytała więc pytam.
    Właśnie wymienia łożyska w Amice PA5560A411. Zakupił oryginalne łożyska ze strony firmowej i do tego jeden Simering (czy coś takiego). Rozkręcił pralkę, a tam były jakby dwa te Semeringi, jeden większy, a w nim jakby mniejszy. Mąż ma tylko jeden. Czy to ok. Czy to jakiś nowy i będzie dobrze, czy też czegoś nie zamówił i lepiej nie składać dalej.

    Proszę o szybką odp.
    Dzięki
    Witam

    W Twojej sytuacji poniewaz nie posiadasz 2 symeringu, sprawdz tylko czy jest on niezużyty i mozesz złożyć go.
    Zwróć tylko uwagę, aby ten symering ktory blokuje dostawanie sie wody do lożyska był wymieniony na nowy.

    pozdrawiam daro31ie

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    BagietosA

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Swarzędz
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał monikaa13 Zobacz post
    Witam

    Nie mam pojęcia o co chodzi ale mąż mnie prosi bym zapytała więc pytam.
    Właśnie wymienia łożyska w Amice PA5560A411. Zakupił oryginalne łożyska ze strony firmowej i do tego jeden Simering (czy coś takiego). Rozkręcił pralkę, a tam były jakby dwa te Semeringi, jeden większy, a w nim jakby mniejszy. Mąż ma tylko jeden. Czy to ok. Czy to jakiś nowy i będzie dobrze, czy też czegoś nie zamówił i lepiej nie składać dalej.

    Proszę o szybką odp.
    Dzięki
    Dołączę się do tematu, u mnie też padło łożysko, niestety wszystko jest ładnie umieszczone w zbiorniku, którego domowym sposobem nie można rozebrać... Serwis fabryczny sugeruje zakup nowej pralki (koszt naprawy prawie równy zakupowi nowej). Znalazłem stronę http://wymianalozysk.pl gdzie taki zbiornik tną i spawają (oczywiście po dokonaniu wymiany uszkodzonego łożyska). I tu moje pytanie, słyszeliście o takim rozwiązaniu? Jak ono się sprawdza, bo ceny nie ma co porównywać i jeżeli naprawa spełniła by oczekiwania, to naprawa wydaje się opłacalna, jedynie co mnie zastanawia, to jak po takim spawaniu będzie zachowywało się miejsce łączenia przy wysokich temperaturach wody np przy gotowaniu...

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kukuku2
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    73

    Domyślnie

    Wymieniałem już u siebie i u rodziców koszt samego materiału to ok. 35 zł i trochę robocizny w zasadzie cały dzień
    Tu masz pomocne linki.
    http://grylewicz.pl/wymiana-lozysk-i...-pralce-amica/
    http://www.pralkoporadnik.mkwe.pl/wy...-pralce-amica/

  6. #6

    Domyślnie

    Jak ktoś nie ma nerwów do takiej pracy to lepiej wynająć fachowca . Ja jak widzę taką jak dla mnie drobną robotę to od razu się poddaję



    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 18-09-2017 o 20:54 Powód: Link reklamowy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony