dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 9
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 167
  1. #141
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Leprechaun

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Okolice Tarnowa
    Posty
    46

    Domyślnie

    Przydomowa Oczyszczalnia Ścieków-Jakie są koszta i opinie?

    Pomijając koszt instalacji. Model Biohybryda 2500. Wypompowanie osadnika raz w roku około 100zł ewentualnie dodatkowe wypompowanie gdy coś poszło nie tak i pozdychały bakterie.
    Teraz po około 2 latach zamówiłem zestaw naprawczy do dmuchawy (Hiblow HP 60) oraz filtr. Zestaw bez bloków z paro złotową promocją. Z przesyłką 198,80 zł. Wymiana będzie samodzielna.
    Obecne bakterie - Septifos 1,2 kg ~50zł ostatni zakup w kwietniu 2016 i jeszcze sporo jest. Sypię około miarkę na miesiąc.

    Ze dwa może trzy razy miałem dodatkowe awaryjne wypompowanie więc jak wspomniałem to extra dodatkowy koszt plus dodatkowy większy (re)startowy zasyp bakterii.

    Przyczyny awarii. Prawdopodobnie przynajmniej raz oczyszczalnia musiała dostać zbyt dużą dawkę niezdrowej chemii. Możliwe chwilowe przeciążenie jak i niedożywienie bakterii.
    Ostatnio edytowane przez Leprechaun ; 23-03-2017 o 13:19

  2. #142
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Brunoxp

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-018
    Posty
    154

    Domyślnie

    Prośba do piszących opinie w tym wątku: oprócz zwykłych kosztów eksploatacyjnych podajcie proszę liczbę i koszty badan ścieku/oczyszczonej wody w waszym regionie. Tylko wtedy będziemy mieli pełny koszt użytkowania POS

  3. #143
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mlukasiewicz

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    33-332
    Posty
    30

    Domyślnie

    Ja mam EKO-BIO 4000. Zdecydowałem się na nią bo ojciec taką samą kupił w 2008 czy 2009 i mówi że kompletnie nie musi się borykać z problemem ścieków. Sąsiad ma jakąś inną i ciągle narzeka na zapach, a u ojca takiego problemu kompletnie nie ma. Ja na razie nie mogę wiele powiedzieć, oprócz tego iż obsługa była na bardzo wysokim poziomie. Byłem na naprawdę zaskoczony, że firma w tej branży może tak zaopiekować się klientem. Jeśli chodzi o koszty badań to na razie nie są wymagane, ale słyszałem że jedno badanie coś koło 100 zł.

  4. #144
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brunoxp Zobacz post
    podajcie proszę liczbę i koszty badan ścieku/oczyszczonej wody w waszym regionie. Tylko wtedy będziemy mieli pełny koszt użytkowania POS
    A kto wymaga takich badań?
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  5. #145
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    przemo22627

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Myszków
    Kod pocztowy
    42-300
    Posty
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał mlukasiewicz Zobacz post
    Ja mam EKO-BIO 4000. Zdecydowałem się na nią bo ojciec taką samą kupił w 2008 czy 2009 i mówi że kompletnie nie musi się borykać z problemem ścieków. Sąsiad ma jakąś inną i ciągle narzeka na zapach, a u ojca takiego problemu kompletnie nie ma. Ja na razie nie mogę wiele powiedzieć, oprócz tego iż obsługa była na bardzo wysokim poziomie. Byłem na naprawdę zaskoczony, że firma w tej branży może tak zaopiekować się klientem. Jeśli chodzi o koszty badań to na razie nie są wymagane, ale słyszałem że jedno badanie coś koło 100 zł.
    mlukasiewicz mógłbyś podaćmi namiar na firme która wam zainstalowała tą POŚ-kę ?
    dla rodziny 4 osobowej brać tą Eko-bio 2500 ? polecacie pos tej firmy czy to jakiś szrot ?

    a co powiecie na ofertę takich POś - http://oczyszczalnie.org/oczyszczalnie-przydomowe.html
    Ostatnio edytowane przez przemo22627 ; 30-01-2018 o 11:25

  6. #146

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo22627 Zobacz post
    mlukasiewicz mógłbyś podaćmi namiar na firme która wam zainstalowała tą POŚ-kę ?
    dla rodziny 4 osobowej brać tą Eko-bio 2500 ? polecacie pos tej firmy czy to jakiś szrot ?

    a co powiecie na ofertę takich POś - http://oczyszczalnie.org/oczyszczalnie-przydomowe.html
    Dla 4 osób to EKO-BIO 2500 to za mało, gdyż jest to wyrób jednego z grona producentów, którzy dla polepszenia wizerunku i reklamy, zawyżają faktyczne możliwości swoich urządzeń.
    Firma wskazaną w linku stanowczo bym odradzał, gdyż tworzenie kolejnych wirtualnych modeli oczyszczalni oraz różnorodności typów nie spowoduje tego, iż uwierzę, że coś się tam zmieniło. Dla klientów "łapiących" się na reklamę i lubiących słuchać komplementów dla swojej nie wiedzy to nie będzie stanowiło problemu. Widać sami muszą się o tym przekonać.

  7. #147

    Domyślnie

    Cytat Napisał mlukasiewicz Zobacz post
    Ja mam EKO-BIO 4000. Zdecydowałem się na nią bo ojciec taką samą kupił w 2008 czy 2009 i mówi że kompletnie nie musi się borykać z problemem ścieków. Sąsiad ma jakąś inną i ciągle narzeka na zapach, a u ojca takiego problemu kompletnie nie ma. Ja na razie nie mogę wiele powiedzieć, oprócz tego iż obsługa była na bardzo wysokim poziomie. Byłem na naprawdę zaskoczony, że firma w tej branży może tak zaopiekować się klientem. Jeśli chodzi o koszty badań to na razie nie są wymagane, ale słyszałem że jedno badanie coś koło 100 zł.
    Poczytaj o oczyszczalniach z jedną komorą.

    Nie tą drogą
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  8. #148
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    przemo22627

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Myszków
    Kod pocztowy
    42-300
    Posty
    62

    Domyślnie

    To teraz już zgłupiałem całkiem ... w takim razie jaki typ bądź konkretny model oczyszczalni przydomowej polecacie ? najlepiej zeby bylo poletko rozsaczajace - nie chce studni chlonnej ....

  9. #149

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo22627 Zobacz post
    To teraz już zgłupiałem całkiem ... w takim razie jaki typ bądź konkretny model oczyszczalni przydomowej polecacie ? najlepiej zeby bylo poletko rozsaczajace - nie chce studni chlonnej ....
    Z oczyszczalni biologicznych na 4 osoby, polecam ZBS-6C lub ACTIBLOC 4. Obie oczyszczalnie pracują w technologii SBR, która dzięki retencji i porcjowaniu, dobrze działa w przydomówkach. Obie oczyszczalnie różnią się od siebie. W ZBS masz bardziej wytrzymały zbiornik oraz dodatkowe pakiety w komorze biologicznej, a w ACTIBLOC jest większa pojemność. Obie oczyszczalnie mają rozbudowane sterowanie automatyczne, a ZBS dodali jeszcze przełączenie trybów działnia - jakby kto chciał. Po obu oczyszczalniach możesz wykonać drenaż rozsączający na żwirze płukanym ( polecam ) lub kombinować z pakietami drenażowymi lub tunelami ( nie polecam, a raczej może być jak i tak dodasz pod nie żwir płukany )

  10. #150
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar matiix
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Siepraw
    Kod pocztowy
    32-040
    Posty
    314

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojtekINST Zobacz post
    Z oczyszczalni biologicznych na 4 osoby, polecam ZBS-6C
    A ja zapytam która lepsza wydajniejsza
    ZBS-6C czy ZBB-7C. Myśle cały czas o zamontowaniu tej drugiej i studnie chłonną bo mam brak wyjścia do wszelakich rowów melioracyjnych i itp, a grunt też nie za ciekawy bo glina.
    Dom 180m2 podłóg,. Fundamenty zalewane pustaki + XPS 10cm+bąbelkowa, podłoga styropian 10cm , ściany porotherm Dryfix 25cm + 15 styro - Grafi. Austrotherm 0,31, poddasze 15 i 10cm wełny SuperMata + sam stryszek 15cm. Piętro podloga 3cm styro. 150m2 podłogówka + kaloryfer w gażu. Piec SaunierDuval 18KW + 140l Kospel Termo Top . Kominek + DGP grawitacyjne 4 wyjścia ......................... Dziennik Budowy

  11. #151

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo22627 Zobacz post
    To teraz już zgłupiałem całkiem ... w takim razie jaki typ bądź konkretny model oczyszczalni przydomowej polecacie ? najlepiej zeby bylo poletko rozsaczajace - nie chce studni chlonnej ....
    A ja mam BIO-EKOLUX 2300 korzystam z żoną i trójką małych dzieci. Proste rozwiązanie i bez problemów. Ruszyła w połowie listopada 2017r. Oczyszcza bardzo fajnie. Mogę przesłać na priv filmik.

  12. #152
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    przemo22627

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Myszków
    Kod pocztowy
    42-300
    Posty
    62

    Domyślnie

    WojtekINST dziękuje za odpowiedz.

    Czyli ta bioeko 2500 to nie jest dobry wybor na tą chwile i jesli chodzi o bezawaryjność , solidność i dobrą pracę ze ściekami polecasz ZBS-6C lub ACTIBLOC 4. Ok w takim razie 2 modele mi podałeś a masz może jakeiś namiary na fachową firme która by taką POś mi zainstalowała na woj. Śląskim ?

  13. #153
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał septic Zobacz post
    A ja mam BIO-EKOLUX 2300 korzystam z żoną i trójką małych dzieci. Proste rozwiązanie i bez problemów. Ruszyła w połowie listopada 2017r. Oczyszcza bardzo fajnie. Mogę przesłać na priv filmik.
    Czyli używasz ją niecałe 3 miesiące. Napisz jak miną 3 lata.
    Jesteś producentem, czy tylko prowadzisz sprzedaż? Bo z jednym postem twoja opinia nie jest przekonująca.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  14. #154

    Domyślnie

    Myślę, że tutaj można sporo dowiedzieć się na temat montażu oczyszczalni ścieków http://primeko.pl/porady-3/

  15. #155

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo22627 Zobacz post
    WojtekINST dziękuje za odpowiedz.

    Czyli ta bioeko 2500 to nie jest dobry wybor na tą chwile i jesli chodzi o bezawaryjność , solidność i dobrą pracę ze ściekami polecasz ZBS-6C lub ACTIBLOC 4. Ok w takim razie 2 modele mi podałeś a masz może jakeiś namiary na fachową firme która by taką POś mi zainstalowała na woj. Śląskim ?
    Z fachowymi firmami to różnie bywa, jak zapytasz czy są fachowcami to każdy powie Ci że tak . Najlepiej dowiedz się u producenta, kogo w tym rejonie polecają lub jak wiedzą, kto tam montuje najwięcej. Ja nikogo nie polecam bo tylko za swoją pracę mogę brać odpowiedzialność - takie fakty

    Jak już znajdziesz wykonawcę to dbaj tylko o jasność tego co Ci wycenia, czyli ma być na papierze osobno i brutto: oczyszczalnia, montaż, ile ton żwiru płukanego, itp. Niezależnie od tego, ustal jasno ile jest gwarancji na oczyszczalnię ( od producenta ), a ile daje wykonawca ( osobno ) na swój montaż - proste .
    Często i gęsto bywa, że klient wierzy, że ma na XX lat gwarancji na montaż. Tyle jest w tańszych i prostszych oczyszczalniach gwarancji na produkt dla "mydlenia" oczu. Nagle "trach" klient oczy stawia i pyta za ile mu poprawię czyjąś oczyszczalnię, bo jednak tej gwarancji XX na montaż nie ma, a tu na drenaż, 3 tony żwiru wsypano. Teraz już przestałem takie poprawki robić, bo to bez sensu

  16. #156
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alekko

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojtekINST Zobacz post
    Z fachowymi firmami to różnie bywa, jak zapytasz czy są fachowcami to każdy powie Ci że tak . Najlepiej dowiedz się u producenta, kogo w tym rejonie polecają lub jak wiedzą, kto tam montuje najwięcej. Ja nikogo nie polecam bo tylko za swoją pracę mogę brać odpowiedzialność - takie fakty

    Jak już znajdziesz wykonawcę to dbaj tylko o jasność tego co Ci wycenia, czyli ma być na papierze osobno i brutto: oczyszczalnia, montaż, ile ton żwiru płukanego, itp. Niezależnie od tego, ustal jasno ile jest gwarancji na oczyszczalnię ( od producenta ), a ile daje wykonawca ( osobno ) na swój montaż - proste .
    Często i gęsto bywa, że klient wierzy, że ma na XX lat gwarancji na montaż. Tyle jest w tańszych i prostszych oczyszczalniach gwarancji na produkt dla "mydlenia" oczu. Nagle "trach" klient oczy stawia i pyta za ile mu poprawię czyjąś oczyszczalnię, bo jednak tej gwarancji XX na montaż nie ma, a tu na drenaż, 3 tony żwiru wsypano. Teraz już przestałem takie poprawki robić, bo to bez sensu
    Jak kto się nie interesował oczyszczalnią to ma teraz za swoje. Ja może w oczyszczalni nadrobiłem, ale napędzie do bramy mnie zrobili i teraz poszedł. Nie idzie wszystkiego pilnować, ale tylko tego co droższe może się udać

  17. #157

    Domyślnie

    Na wiosnę planuję montaż oczyszczalni przydomowej, będą z niej korzystać 4 osoby (2 osoby dorosłe i 2 dzieci).
    Kompletnie nie znam się na tym i tylko z tego co wyczytałem skłaniałem się do Actiblock 4. Znalazłem w okolicy firmę która takowe montuje jednak podczas rozmowy telefonicznej doradca zaproponował mi ATC-P6 producent August ir Ko Wilno. Twierdzi że w proponowanej oczyszczalni jest najlepszy stosunek ceny do jakości (jeżeli można tak powiedzieć), a jako że kosztuje mniej od Actiblock 4 to pomysł spodobał mi się.

    Bardzo proszę osoby znające się na rzeczy o jakąś radę.

    Proszę także o info jaki system rozsączania będzie najwłaściwszy na piaszczystym podłożu, gdzie oczywiście część piachu wybiorę i miejsce to wysypie tłuczniem.

  18. #158
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alekko

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sungsan Zobacz post
    Na wiosnę planuję montaż oczyszczalni przydomowej, będą z niej korzystać 4 osoby (2 osoby dorosłe i 2 dzieci).
    Kompletnie nie znam się na tym i tylko z tego co wyczytałem skłaniałem się do Actiblock 4. Znalazłem w okolicy firmę która takowe montuje jednak podczas rozmowy telefonicznej doradca zaproponował mi ATC-P6 producent August ir Ko Wilno. Twierdzi że w proponowanej oczyszczalni jest najlepszy stosunek ceny do jakości (jeżeli można tak powiedzieć), a jako że kosztuje mniej od Actiblock 4 to pomysł spodobał mi się.

    Bardzo proszę osoby znające się na rzeczy o jakąś radę.

    Proszę także o info jaki system rozsączania będzie najwłaściwszy na piaszczystym podłożu, gdzie oczywiście część piachu wybiorę i miejsce to wysypie tłuczniem.
    Ja bym na pewno nie brał tego z Wilna bo to ma tylko 1,75m3 pojemności, więc to taka większa beczka z napowietrzaniem, a nie zbiornik oczyszczalni. Porównując to do Actibloc to on wygrywa. Mi jednak żadna z tych oczyszczalni nie podchodzi, bo o ile ACT to już bez komentarza, to Actibloc jest pozostałością po firmie, którą kupiła inna firma. Z oferty Sotralentza, który je robił zrezygnowałem, bo mnie instalator od nich chciał zrobić na montażu.

  19. #159

    Domyślnie

    Jeżeli możesz to powiedz jaką Ty wybrałeś?

    Czym się sugerować przy wyborze?
    Czy ktoś mógłby mi coś poradzić, zaproponować konkretny model?

  20. #160

    Domyślnie

    Ja mam acctiblica ponad pół roku, na razie całkowicie bezobsługowy , nic nie sypie . woda wylatuje czysta klarowna , jedyny mankament to podczas napowietrzania trochę czuć więc będę musiał przedłużyć rurę z odpowietrzeniem bo obecnie mam 30 cm nad gruntem i zapach jest specyficzny .

Strona 8 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony