dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Przemo
    Guest
    Przemo

    Domyślnie jętka przez komin

    kupiłem projekt z mtm stylu Poezja 2 w konstukcji więzby dachowej, jedna jetka przechodzi przez komin uwazam ze jest to nizbyt udane rozwiązanie prosze o porade.

  2. #2

    Domyślnie

    Myslę ,że to jest nieciekawe rozwiązanie i trochę dziwne. Spotkałem kiedyś u swojego klienta przypadek,że zapalił się dach w takim przypadku
    Pozdrawiam


    Deha z Podlasia

  3. #3

    Domyślnie

    Koło komina robi się wymianę tak to fachowcy nazywają.

  4. #4

    Domyślnie

    Robi się wymian, lub dodaje 1 parę krokwi odpowiednio rozmieszczonych
    by ominąć komin. Jeśli się nie mylę, dopuszczalne jest "wpuszczanie" jętek w kominy went. ale trzeba zabezpieczyć je blachą nierdzewną.

  5. #5

    Domyślnie co to za projektant robił?

    oczywiście jętka przez komin to nie za bardzo...
    trzeba by to zmienić..
    -----
    ...gust jest kwestią ... gustu??

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Ani krokwa ani jetka nie powinna przechodzic przez komin, czy to wentylacyjny, czy dymowy.Takie rozwiązanie jest niedopuszczalne.
    Tak było równiez u mnie. Jetka i krokwa w chodzące w komin zostały odciąte a konstrukcja wzmocniona przez poprzeczna belkę tzw wymian.
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    U mnie też jętka wychodziła przy samym kominie, ale cieśle rozmieścili krokwie tak, by maksymalny rozstaw krokwi został zachowany, a jętka trochę sie odsunęła od komina.
    Pozdrawiam Krzysztof

  8. #8
    Przemo
    Guest
    Przemo

    Domyślnie dziękuję

    Dziękuje wszystkim za radę napisałem z tym problemem do mtm stylu i jak narzie żadnej odpowiedzina ten temat. Przysłali mi tylko poprawioną stronę która miała błąd w orginalnym projekcie (coprawda błachy ale fakt jak masowo i czasem bezmyślnie robi sie te projekty) i natym koniec cisza. pozdrawiam

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar angelb
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    286
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Czy tak powinno wygladac w koło komina? Jak dla mnie zbyt mała odległosc ,teraz w trakcie obmurowywania cegły dotykają krokiew-no ale oczywiscie murarz twierdzi ze jest ok zarowno z lewej strony jak i z prawej nie ma odstepu-komin krokiew-kan.wen-kan.spal-kan.wen.-krokiew

    Co sądzicie?






  10. #10

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat, bo mam podobny problem.
    Na etapie budowy będę potrzebował przesunąć komin o ok. 60cm. Rzecz w tym, że będzie wtedy kolidował z więźbą. Nie wiem, czy to jest jętka czy krokiew czy jeszcze coś innego - nie znam się.
    Przesyłam rysunek z zaznaczonym na czerwono docelowym miejscem komina.
    Czy osoby znające się na tym mogą mi powiedzieć, czy taka kolizja jest łatwa do rozwiązania (obejścia)?
    Dziękuję.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Komin.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	55,8 KB
ID:	390053  

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    może mi ktoś podpowie. Czy podciąg zmniejszony na 6 cm może przechodzić przez komin wentylacyjny obok komina spalinowego. Trochę zagmatwałem ale dołączam rysunekKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	komin.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	25,9 KB
ID:	391064

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony